Забавления и пушене в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Re: Забавления и пушене в Канада

Мнение от Леля Екимка »

А от къде я вадим тази информация, че в жилищата, които се дават под наем не може да се пуши??????????????????????
То и на мен ми беха казали, че тук никой не си простира гащите на балкона, ма ела да видиш кво става в определени квартали :)
Но да се върна на пушенето - тук като отидеш на гости, всички пушат, но домакините пращат желаещите на балкона. Много е приятно да не ти вони цялата къща на фасове!
Казвам го от позицията си на дългогодишен пушач.
Също така, когато забраниха пушенето в заведенията (2оо5 год.) мрънках, ма още бях с друго мислене :)
Към днешна дата, намирам за страхотен кеф да изляза от заведението, без да ми люти на очите, а аз цялата да мириша като непочистен пепелник...
Та, както някой мъдро отбеляза (нищо лично, все пак) - сбъркани са приоритетите...Сякаш...Ма е нормално.
Също така ще е нормално да не спреш цигарите, ако това е твоят избор. Да ги намалиш е удобен вариант. Пушенето (както и пиенето) не бива да се превръща в самоцел, щото, видиш ли, не знаеш къде да си денеш ръцете като седнеш на маса. ;)
А все продължавам да не мога да разбера доста сънародници тук кво се стискат за една бутилка пиене от магазина! То човек не е длъжен да излюска всичко на екс, по дяволите!
Много още може да се каже по темата, но точно сега ще си сипя едно и ще отида да изпуша една цигара (на балкона, нали - имам малко дете и не е нужно да го тровя, като правят доста хора, включително и моите родители в БГ)
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Забавления и пушене в Канада

Мнение от cocose »

bttm написа:А в Монреал, имали както в САЩ ресторанти тип Buffet. Плащаш входна такса на човек и допълнително плащаш само напитки. В щатите съм бил в доста свестни ресторанти където плащах между 10 и 12 долара за храна на човек без ограничение, за вечерта.
Тука така това са ресторантите Мандарин. Влизаш вътре, срещу 18-20 долара на човек, и.....казвам ви.....можете да се освините за тези пари :) :) :) , на корем, кво ли няма, от сладко до солено, че миди, скариди, раци, пилешко, рибено, че десерти, че супи, сладоледи......... просто не е истина :)
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Забавления и пушене в Канада

Мнение от cocose »

Rall написа:За Кебек да кажа че не може във всеки ресторант сам да си носиш пиенето. Собственика има или лиценз за продажба на алкохол или лиценз за "Apportez Votre Vin " но не и двата едновременно. За отпуските може да се спазариш за неплатен или ако искаш търси сезонна работа и като събереш необходимите часове минаваш на "шомаж" - помощ за безработни която е некъв процент от заплатата ти и поне 6 месеца си бараш макарите и си почиваш ама не мое да напускаш канада. Абе далавери да не се преработваш много-много дал господ , като кацнете тука ще се светнете ;)
Доколкото успях да разбера закона, трябва да имаш някъде поне 6м работа за последните 1-2г, след което ти се заплаща 55% от заплатата, но до 43хил., като времето за помощи горе долу се смята по формулата: 14 седм + (процент безработица * 2) седмици. Сиреч, ако процента е 10% (както е в момента горе долу), се получава към 7м помощи (сметката е приблизителна, и все още нямам реален опит от това доколко е вярна....)
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от 7George »

Странджата написа:Абе ,най-добре я отказвайте тази отрова,тука вече не е модерно,а и е забранено да се тровиш на обществени места.Със спестените пари от двама човека,за две години може да си купите бая сносна кола ;) !
Като и обратното - ако ходиш пеша, можеш да пафкаш без пари :D , а парите от спестената застраховка идват направо аванта... Майтап.
А да видите как ги крият нашите продавачи цигарите, зад щори, пердета и долапи, щото дисплея им е забранен от закона... Вносът на алкохол на едро е също провинциален монопол. Най-ефтини вина 7- 10 долара бутилката, концентрати виждам 15 - 16 шишето обяви по плазите...
Последно промяна от 7George на Съб Сеп 18, 2010 12:57 am, променено общо 1 път.
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Забавления и пушене в Канада

Мнение от 7George »

apple написа:Прави сте за съвета, но не е лесно :( Та като начало все пак да питам: Има ли БГ пушачи в Канада и как се справят с ограниченията? За финансовия аспект ясно и не питам всеки си плаща за пороците... Гледам навсякъде само жилища под наем без право на пушене и домашни животни. Алкохола скъп, парковете платени, отпуската 12 дни само годишно и то ако ти ги дадат накуп си е цяло чудо и други гадости. :tmi: Та питам как се забавлявате все пак и кога че не виждам време и място. Имам предвид обичайния начин за българите - да хапнем, да пийнем .... е те тия три работи ;) Един нов емигрант наскоро ми каза "откакто съм в Канада станах светец - вече не пия, не пуша и понеже по принцип по жени не ходя....." И не го каза доволно и щастливо уверявам ви. Горко допълни "пий моля те една ракия и заради мене ;( : Наистина ме притесни това. Има ли желаещи да споделят? :call: Все пак покрай сериозните неща и тези са важни поне за някои от нас. /под третото нещо да се разбира валидно за мене - пушенето да не стане обърквация :lol: /
:party: Хубава тема, за разлика от обичайното пърчене на пре-успелите над нещастните новопокръстени емигрантчета... 8)

Има фън, примерно: отиваш на работа и радиото на 6 по пътя... :) и не само..

Лятото най- се усеща, петък вечер, обичайните труженици се изявяват като отвързани... възгласи на свобода и щастастие, да не кажа неистови крясъци по пътищата. Компании, запътили се на парти, и цяла нощ така, особено около кръчмите и пешеходните зони. Омразният понеделник е още много, чак космически далече... Е, на който му е кеф, разбира се, хора сякакви. Българите редовно се събират и купунясват, особено преди като беше преди кризата, само мерек да имаш и да има с кой. Носят си и собствено ядене и пиене, кой аквото обича. Растоянията са малко проблем, щото на 30 или 50 км не винаги ми се ходи на гости или на кафе... В калгари има и друг синдром по празниците, огато са по 3 дни, всеки месец има такъв уикенд - градът опустява, изнасят се по къмпинзи с приспиване, щото само тогава може да се фирка на природата. Ако си за през деня - не може, бирата в "лимонадена" чаша, да изглежда по-невинно.
То 1 и 2 ли са да ги опишеш...
Embrace your climate change!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Забавления и пушене в Канада

Мнение от IRA »

bttm написа:А в Монреал, имали както в САЩ ресторанти тип Buffet. Плащаш входна такса на човек и допълнително плащаш само напитки. В щатите съм бил в доста свестни ресторанти където плащах между 10 и 12 долара за храна на човек без ограничение, за вечерта.
Има . Цената е от същия порядък 10-12 долара, ама храната не е много хубава.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Забавления и пушене в Канада

Мнение от 7George »

Ракия досега не са ми (ни) конфискували на границата. Едни познати докараха 17 бутилки, увити в дрехите. Майтапът беше, когато един от посрещачите за момент се хвана :( , на лъжата, че ги прибрали митничарите... :D
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Забавления и пушене в Канада

Мнение от 7George »

martatabs написа::lol: А.... и максимума на заплащане на час. Мерси.
Няма максимум, ако има, той не е на час, а е нещо друго. Наад $30 - 40 /h вече почти няма обяви, там е годишно, хонорар, печалба, контракт и тнт, изключение може би адвокатите.
Embrace your climate change!
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Забавления и пушене в Канада

Мнение от Omega3 »

Мен пьк много ме дразнят тия грозни картинки по кутиите на цигарите. Наистина, има голям риск да се разболееш поради пушенето, но не е задьжително.

Вьпреки че има риск ако караш кола да трябва да ти сьбират части от тялото по някоя магистрала или ако се качиш на самолет да не слезнеш повече от него, никой не слага грозни картинки по колите за продажба или по самолетите и никои не те предопреждава за тези рискове.

Би било добре, като си купуваш кола да ти показват картинки с разпилян мозьк и черва по шосето (неща които се случват всеки ден) и току виж спаднал доста процентьт на жертвите поради несьобразена скорост. Защо не го правят?
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Забавления и пушене в Канада

Мнение от Странджата »

...и по чадърите за овъглени от гръмотевици,по бурканите с лютеница за нарязани ръце,а еротичното бельо трябва да е нашарено със снимки на бебенца :D
Trinity
Изгонен от форума
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2010 7:52 pm

Re: Забавления и пушене в Канада

Мнение от Trinity »

7George написа:Ракия досега не са ми (ни) конфискували на границата. Едни познати докараха 17 бутилки, увити в дрехите. Майтапът беше, когато един от посрещачите за момент се хвана :( , на лъжата, че ги прибрали митничарите... :D
Ха, това ме подсеща, че един познат беше също вкарал доста над допустимото количество алкохол, при това го декларирал на митницата за да си няма проблеми....И като го попитали за какво му е?...Той казал :"За разтривка!" :D ...и номерът беше минал. Бяха му оставили ракията, без да плаща нищо допълнително. :) ...(Искам да уточня за да не се подвеждат новите имигранти, че той е дългогодишен канадски гражданин и работеше при това за канадското правителство.)
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Забавления и пушене в Канада

Мнение от 7George »

Като видях заглавието, мислех, че трева ще пушим, ама не. :lol:

А за цигарите - вътре са пушачите по всички параграфи. Питат те за къщна или здравна застраховка, пушиш ли, ако да, по-висока идва. Ако излъжеш и стане нещо, предполагам разледването ще те отреже от компенсацията. И аз не изпускам да се изгавря с пушачите - да пушат на студа ги пращам редовно.
Embrace your climate change!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Забавления и пушене в Канада

Мнение от optics »

Че то си е по-добро от разтривка. Народът е казал - вътрешен пуловер !

За тревата - кат гледам по нашия край повече се пуши трева, по-малко тютюн.
:rock:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Забавления и пушене в Канада

Мнение от JoroF »

Trinity написа:Хахаха, Аз съм голям фен на забавленията. Когато си намерим кой да ни гледа децата сме първа писта. 8) Обичаме хубавите ресторанти. По барове и дискотеки ходим рядко, но гласуваме с две ръце за нестандартните забавления, дето някой беше споменал по-горе.... 8) От цял Форум ме изгониха заради това. ;),...но информация не давам, щото обещах да се държа прилично... :angel:
P.S. Не пуша, пия по-малко, спортувам и водя пълноценен и здравословен живот. :D
Джулианке ,аз споменах за разните му там забавления ,а не някои .аз не сьм некои.Нема ли забавляващи се ,стига с тая работа
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Забавления и пушене в Канада

Мнение от ivanko13 »

JoroF написа:Нема ли забавляващи се ,стига с тая работа
Ами те хората сега бачкат здраво за да си платят после забавленията...те не са безплатни... Особено онези по двойки дето са, там преди да почнеш със забавленията китайчето ще ти поиска 60 кинта първо... :)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Публикувай отговор