Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от petar krastev »

По-горе,някой ви е дал съвет,че готиното СV е половината интервю???
Ако се изкарате голям спец в СV,а после на интервюто започнете да мучите на езика,шансовете ви намаляват до 0,и интервюто трае около 3 мин.
Целта на едно СV е да ви докара до интервюто,оттам нататък то не играе вече,оттам сте вие.Не забравяйте,че освен вас има още 5-6 човека които са извикани за този пост.Така че,СV е хубаво да е добре подредено,но ако вие се изтъпаните за някой пост за заварчик,облякан с костюма от сваtбата,рискувате да си тръгнете доста бързо.
Никога не забравяйте като влезете в стаята,да здрависате всички от комисията,да ги гледате в очите и да сте усмихнати.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от cocose »

petar krastev написа:Доста компании преди да се явите на интервю,ви карат да правите така наречените психометрични тестове,а също така и тестове по механика(все пак зависи от позицията за която кандитатсвате),Успелите на тези тестове биват извикани на интервю.
Психометричните тестове са преди всичко логически тестове,намират се в интернет и е добре да се пратикувате предварително.малко са стресиращи защото се правят за време.
Има и едни други тестове,такива по които ви определят какъв характер сте.Въпросите са около 150,но всичко на всичко са не повече от 10-15,просто останалите са зададени по различен начин.Там е много важно да отговаряте винаги с истината,понеже е ,много лесно да ви хванат,че лъжете и се досещате какво се случва с вашата кандитатура.
...
Точно тука не съм съгласен :) Няма тест който универсално да познае дали лъжете или не, просто няма. Дори и да давам случайни отговори на всички въпроси, уверявам те, все има хора на този свят които наистина казват истината :lol: :lol: :lol:
Също така съм забелязал че където са искали да правя психотестове, обикновено фирмата си няма абсолютно, ама абсолютно никакво понятие от програмиране..........
Примерно, много бих бил любопитен да видя тест който правилно би оценил дали един програмист-жена лъже или не 8)
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от Rall »

Абе вие сериозно ли участвате в такива простотии - да ви карат да редите некви тестове като опитни шимпанзета??? :o
Баси през живота си не съм виждал подобна дивотия... абе имайте малко самоуважение.
Dead Eyes See No Future
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от petar krastev »

Задават ти въпрос 8:Какъв спорт практикуваш
-Ти отговаряш-Бокс(иска да работи сам-казват си те)
въпрос 63:Къде искаш да прекараш отпуската си и с кого
-На остров с гаджето-казваш ти(не иска да има много хора около себе си-казват си те)
Въпрос 127(много модерно)-В екип ли искаш да работиш или сам
-Обожавам работа в екип-отговаряш ти модерно,с цел да им се харесаш(ей сега ги обърка съвсем,той не знае какво иска и той самия-мислят си те)
И ако се объркаш така още няколко пъти,сигналната лампа светва и могат спокойно да минат на следващия.
Лъжете колкото се може по-малко,може да се оплетете и да се издъните сериозно,дали сега дали в бъдеще,истината винаги излиза.
Обикновено,тези тестове се правят от външна фирма психолози,ако си мислите да се надлъгвате с тях...
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от petar krastev »

Rall написа:Абе вие сериозно ли участвате в такива простотии - да ви карат да редите некви тестове като опитни шимпанзета??? :o
Баси през живота си не съм виждал подобна дивотия... абе имайте малко самоуважение.
Те по този метод пресяват доста кандидати.Не те карат на сила,ако искаш.За такива компании,които практикуват този метод кандидати има колкото си искаш,те не са заритали за тебе,по-скоро е обратното.
Един колега ходи на такива "дивотии" в Хидро Кебек.За 6 поста-280 кандидата селектирани за тестове,изпратени резюмета-над 700. кажи ми ти как да ги избереш тези шестимата,между цялата тая сган.
Да ти кажа,ако имам постоянен пост в Хидрото,доста голямо самоуважение ще си имам.
Trinity
Изгонен от форума
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2010 7:52 pm

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от Trinity »

Rall написа:Абе вие сериозно ли участвате в такива простотии - да ви карат да редите некви тестове като опитни шимпанзета??? :o
Баси през живота си не съм виждал подобна дивотия... абе имайте малко самоуважение.
Абе и аз така смятам, честно да ти кажа, ама не искам да прозвучи като заяждане, затова чаках някой друг да го каже. :clap:
Koлкото до "сериозните" компании Пеше не искам да ти обезмислям работата, както ти правиш с моята, ама я сега обясни на широката публика, че имаш 2 Боса: един реален и един синдикален. Често обаче синдикалният не работи в твой интерес, но ти за съжаление нищо не можеш да направиш и си плащаш за гяволъка. ;)
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от petar krastev »

Имам само един бос,този който ми превежда парите в сметката на всеки две седмици,останалото са свободни размисли на заблудени хора,които и понятие си нямат какво е това синдикат и никога не са работили в синдикирана среда.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от cocose »

petar krastev написа:Задават ти въпрос 8:Какъв спорт практикуваш
-Ти отговаряш-Бокс(иска да работи сам-казват си те)
въпрос 63:Къде искаш да прекараш отпуската си и с кого
-На остров с гаджето-казваш ти(не иска да има много хора около себе си-казват си те)
Въпрос 127(много модерно)-В екип ли искаш да работиш или сам
-Обожавам работа в екип-отговаряш ти модерно,с цел да им се харесаш(ей сега ги обърка съвсем,той не знае какво иска и той самия-мислят си те)
И ако се объркаш така още няколко пъти,сигналната лампа светва и могат спокойно да минат на следващия.
Лъжете колкото се може по-малко,може да се оплетете и да се издъните сериозно,дали сега дали в бъдеще,истината винаги излиза.
Обикновено,тези тестове се правят от външна фирма психолози,ако си мислите да се надлъгвате с тях...
- Бокс - ми едни приятелчета ма навиха, та затова, иначе предпочитам футбол (групова игра), а сега де, сам ли искам да работя или с в екип?
- На остров с гаджето.... - Ма не заради друго, ами щото на острова е пълно с пищни островитянки (обожавам да се движа сред хората????)
- В екип ли искаш или сам...... Сам? Че в коя голяма компания работиш сам??? Не че не искам сам, ама повечко искам да получавам добра заплата, че жената, децата.....Ха сега де, кажи ми пич, кой съм и какъв съм, и за какво се боря :) :) :) :) :) :)
Това за жената програмист ненапразно ти го споменах, не напразно.....ама не ми схвана тънкият намек ти........... Щото, според твоите тестове, такова животно просто няма :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от cocose »

petar krastev написа:
Rall написа:Абе вие сериозно ли участвате в такива простотии - да ви карат да редите некви тестове като опитни шимпанзета??? :o
Баси през живота си не съм виждал подобна дивотия... абе имайте малко самоуважение.
Те по този метод пресяват доста кандидати.Не те карат на сила,ако искаш.За такива компании,които практикуват този метод кандидати има колкото си искаш,те не са заритали за тебе,по-скоро е обратното.
Един колега ходи на такива "дивотии" в Хидро Кебек.За 6 поста-280 кандидата селектирани за тестове,изпратени резюмета-над 700. кажи ми ти как да ги избереш тези шестимата,между цялата тая сган.
Да ти кажа,ако имам постоянен пост в Хидрото,доста голямо самоуважение ще си имам.
То и аз ако те питам как да се направи обратен отдалечен достъп, при това работещ на ква да е платформа, и ти ша ма гледаш като...... :) :) :) , та така, кой е казал че да си HR е лесна работа???? Даваш едни тестове, некакви идиоти ги попълват, и после програмката хоп, ти изплюва най-подходящият!!!!! кандидат.....колко му е, и циганина от маалата може да я върши тази работа, нали така?
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от cocose »

petar krastev написа:Имам само един бос,този който ми превежда парите в сметката на всеки две седмици,останалото са свободни размисли на заблудени хора,които и понятие си нямат какво е това синдикат и никога не са работили в синдикирана среда.
Я кажи на нас простите, колко ти е отпуската? Болничните? и колкото ти е севърънса при напускане?
Trinity
Изгонен от форума
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2010 7:52 pm

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от Trinity »

petar krastev написа:Имам само един бос,този който ми превежда парите в сметката на всеки две седмици,останалото са свободни размисли на заблудени хора,които и понятие си нямат какво е това синдикат и никога не са работили в синдикирана среда.
Не, не са свободни размисли. Знаеш ли едно от нещата, които никога не правя е да говоря голословно и ще се обоснова защо.
Да речем кандидатствате в голяма компания.
1. На интервю се явявате не директно пред Боса, а пред представител на личен състав (или още по-лошо-комисия), който се занимава с наемането на кадрите.
2. Той ви подлага на горепосочените мазохистични тестове.
3. Нямате директен пазарлък за заплатата
4.Обещават ви редица бенефити като:
-синдикална подкрепа
-допълнително здравно застраховане и т.н. и т.н
Често обаче тези бенефити не се получават още първата година, а след определен прослужен период, което обаче не ви спестява уддръжките от заплатата. Ами ако работата не ви допадне или не ви издържат нервите? Ще стоите насила за да си браните бенефитите ли?
Колкото до синдикатите, Пеше, от тях не можеш да се спасиш, където ги има. Ако ти кажат: Излизай на стачка! Нямаш мърдане...Излизаш. А, в много от случаите периодът на стачкуването не ти е заплатен, защото въпреки синдикалните вноски, които ти събират, няма фонд, който да ти покрие този период на отсъствие от работа...
А, парите натрупващи се от твоите и на колегите ти вноски отиват в джобовете на синдикалните босове, които си прекарват доста приятно времето...Вярвай ми!
Така, че аз бих предпочела все пак да се явя на интервю в една средно голяма компания, без синдикат, с добра заплата, която се договаря директно и с колкото по-малко уддръжки, толкова по-добре!...а и без тестове разбира се...
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от petar krastev »

-3 седмици,след 10 години-4.
-6 дни за болен,ама след втория искат бележка,има и плаващи -2 дни годишно
-при напускане-(заплата за 2 седмици за всяка прослужена година+2 седмици)*1.15.
Или за 10 години--20 седмици заплата+2=22*1.15=25.3седмици заплата.Абе грубо 30 майки.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от filipne »

petar krastev написа:Остават да ви проверят криминалното досие,шофьорското такова и медицинските.Ако сте някой каубой,останал с 2 точки в книжката,може да кажете чао на работата.Не се притеснявайте ако са ви отнели4-5 точки за минаване на червено или нещо такова,това не е проблем,пък и всеки има право на първа грешка,нали.
Проверка на криминално и шофьорско досие както и на медицински става много рядко, не е правило и се отнася само за определени професии.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от cocose »

petar krastev написа:-3 седмици,след 10 години-4.
-6 дни за болен,ама след втория искат бележка,има и плаващи -2 дни годишно
-при напускане-(заплата за 2 седмици за всяка прослужена година+2 седмици)*1.15.
Или за 10 години--20 седмици заплата+2=22*1.15=25.3седмици заплата.Абе грубо 30 майки.
Че то тогава каква е далаверата от синдиката!!!!! Със или без, горе долу почти същите правила важат и за нас, простосмъртните!!!!!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от filipne »

petar krastev написа:-3 седмици,след 10 години-4.
-6 дни за болен,ама след втория искат бележка,има и плаващи -2 дни годишно
-при напускане-(заплата за 2 седмици за всяка прослужена година+2 седмици)*1.15.
Или за 10 години--20 седмици заплата+2=22*1.15=25.3седмици заплата.Абе грубо 30 майки.
Понеже си написал конкретни цифри и не можах да се сдържа да направя една сметка.

Значи 30 майки / 25,3 седмици дава $1,185/седмица или около 60 к годишно. Ако се работи 40 часа на седмица това е $29/час.

Просто статистика ...
Публикувай отговор