Торонто - По-евтина застраховка за кола - как?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Торонто - По-евтина застраховка за кола - как?

Мнение от AsicsFan »

Привет,

Отскоро сме в Торонто и вече нуждата от кола става повече от 100%. Разучаваме къде какво се предлага, но ни притесни застраховката. Помолихме да ни изчислят като пример какво би било за една нова лизингова Хонда Сивик и се оказа че месечно би било повече от вноската за самата кола.

Тая работа ич не ми хареса. Не сме първите дето са отскоро и ще карат кола. Въпроса е къде да го направим. Дотук ни оферираха 580. Къде можем да намерим по-надолу?

Мерси
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Торонто - По-евтина застраховка за кола - как?

Мнение от miteto »

Иди на kanetix.ca и виж дали някоя компания предлага по-ниска цена. Там може да променяш параметрите, т.е. да видиш примерно за друга марка дали няма да е по-евтино - ти мисля си избрал едни от най-скъпите модели за застраховане.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Торонто - По-евтина застраховка за кола - как?

Мнение от cocose »

Кратък отговор: НЯМА КАК.
Или си вземете стара кола, с което застраховката ви ще спадне значително, и можете да играете с разни треторазрядни компании, или си вземете нова кола, с некой от стандартните TD Canada, StateFarm, etc.... (които всъщност са с една и съща шапка де), изкарайте си full G, което ще ви смъкне застраховката, изкарайте си некой сертификат към местна проф.орг., което също ще ви смъкне застраховката, след което напуснете щата ОНТАРИО :lol:
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Торонто - По-евтина застраховка за кола - как?

Мнение от Преуспял »

cocose написа:Кратък отговор: НЯМА КАК.
Или си вземете стара кола, с което застраховката ви ще спадне значително, и можете да играете с разни треторазрядни компании, или си вземете нова кола, с некой от стандартните TD Canada, StateFarm, etc.... (които всъщност са с една и съща шапка де), изкарайте си full G, което ще ви смъкне застраховката, изкарайте си некой сертификат към местна проф.орг., което също ще ви смъкне застраховката, след което напуснете щата ОНТАРИО :lol:
Я обясни за едната и съща шапка на TD и StateFarm, ако обичаш.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Торонто - По-евтина застраховка за кола - как?

Мнение от cocose »

Cerberus.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Торонто - По-евтина застраховка за кола - как?

Мнение от becks »

AsicsFan написа:Привет,

Отскоро сме в Торонто и вече нуждата от кола става повече от 100%. Разучаваме къде какво се предлага, но ни притесни застраховката. Помолихме да ни изчислят като пример какво би било за една нова лизингова Хонда Сивик и се оказа че месечно би било повече от вноската за самата кола.

Тая работа ич не ми хареса. Не сме първите дето са отскоро и ще карат кола. Въпроса е къде да го направим. Дотук ни оферираха 580. Къде можем да намерим по-надолу?

Мерси
Тази застраховка е сигурно с българска книжка. Докато не изкарате фул Г, няма да падне.
Ако ви трябва кола, за да ходите по интервюта или по магазини - това е една възможност - zipcar.com
Плаща се почасово от 8$/час и включва всичко - бензин, застраховк , наем
може да се кара с българска книжка и колите са оставени обикновено пред по-големи блокове из града
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Торонто - По-евтина застраховка за кола - как?

Мнение от cocose »

В известен смисъл, като временно решение, дори можете да си вземете кола под наем, за около $700/месец, при което е платено всичко, бензин/застраховка и т.н.... А може и да смъкнете малко от цената ако я наемете за повече време...
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Торонто - По-евтина застраховка за кола - как?

Мнение от Преуспял »

cocose написа:Cerberus.
Грешиш нещо, ама не ти е за първи път.

Иначе по темата, сигурни ли сте, че като нови имигранти ще ви одобрят за лизинг. Пробвали ли сте се вече? При лизинг колата остава собственост на Хонда и те изискват да купите пълна застраховка, което вдига цената. На първо време нещо по-старо може да е по-добра опция.

М/у другото идеятя на бекс е много добра. Каква част от ГТА покриват тези всъщност?
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Торонто - По-евтина застраховка за кола - как?

Мнение от becks »

Преуспял написа:
cocose написа:Cerberus.
Грешиш нещо, ама не ти е за първи път.

Иначе по темата, сигурни ли сте, че като нови имигранти ще ви одобрят за лизинг. Пробвали ли сте се вече? При лизинг колата остава собственост на Хонда и те изискват да купите пълна застраховка, което вдига цената. На първо време нещо по-старо може да е по-добра опция.

М/у другото идеятя на бекс е много добра. Каква част от ГТА покриват тези всъщност?
имат доста коли из града, главно там където има студенти и в white collar квартали
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Торонто - По-евтина застраховка за кола - как?

Мнение от cocose »

Преуспял написа:
cocose написа:Cerberus.
Грешиш нещо, ама не ти е за първи път.

Иначе по темата, сигурни ли сте, че като нови имигранти ще ви одобрят за лизинг. Пробвали ли сте се вече? При лизинг колата остава собственост на Хонда и те изискват да купите пълна застраховка, което вдига цената. На първо време нещо по-старо може да е по-добра опция.

М/у другото идеятя на бекс е много добра. Каква част от ГТА покриват тези всъщност?
Така се случи че да знам доста повече от тебе за застрахователните компании. Когато един голям гигант, се застрахова при един друг голям гигант, който пък от своя страна се застрахова при първият гигант......кой е всъщност собственика??? Защо когато двете кули паднаха всичките застрахователни компании по света се разтресоха? Не ми отговаряй, това са риторични въпроси, аз отдавна знам техният отговор. И само между другото се заинтересувай кои са тези Cerberus. Ще научиш интересни нещица....
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Торонто - По-евтина застраховка за кола - как?

Мнение от Преуспял »

cocose написа:
Преуспял написа:
cocose написа:Cerberus.
Грешиш нещо, ама не ти е за първи път.

Иначе по темата, сигурни ли сте, че като нови имигранти ще ви одобрят за лизинг. Пробвали ли сте се вече? При лизинг колата остава собственост на Хонда и те изискват да купите пълна застраховка, което вдига цената. На първо време нещо по-старо може да е по-добра опция.

М/у другото идеятя на бекс е много добра. Каква част от ГТА покриват тези всъщност?
Така се случи че да знам доста повече от тебе за застрахователните компании. Когато един голям гигант, се застрахова при един друг голям гигант, който пък от своя страна се застрахова при първият гигант......кой е всъщност собственика??? Защо когато двете кули паднаха всичките застрахователни компании по света се разтресоха? Не ми отговаряй, това са риторични въпроси, аз отдавна знам техният отговор. И само между другото се заинтересувай кои са тези Cerberus. Ще научиш интересни нещица....
Знаеш дръжки :D

Я кажи от кое conspiracy theory филмче научи тези "истини".

А ти като си се застраховал със ТД, да речем, това означава ли, че те са всъщност собственика ти. :rofl:
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Торонто - По-евтина застраховка за кола - как?

Мнение от prace »

Ще си намалиш застраховката ако имаш книжка фул G и си вземеш писмо от българската ти застрахователна компания, че имаш не знам колко си години при тях и не си имал до сега никакво ПТП в което да са ти изплащани обезщетения. Това канадските застрахователи ще го признаят и ще имаш поносима застраховка
Писмото трябва да е само преведено на английски без разни нотариални глупости. Опитай при Johnson Inc.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Торонто - По-евтина застраховка за кола - как?

Мнение от cocose »

Аз на конспиративни теории не вярвам, вярвам само на очите си 8)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Торонто - По-евтина застраховка за кола - как?

Мнение от Koko »

prace написа:Ще си намалиш застраховката ако имаш книжка фул G и си вземеш писмо от българската ти застрахователна компания, че имаш не знам колко си години при тях и не си имал до сега никакво ПТП в което да са ти изплащани обезщетения. Това канадските застрахователи ще го признаят и ще имаш поносима застраховка
Писмото трябва да е само преведено на английски без разни нотариални глупости. Опитай при Johnson Inc.
Само да уточня че това с писмото от българска застрахователна компания е валидно за Британска Колумбия, но в Онтарио обикновенно не върши работа.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Торонто - По-евтина застраховка за кола - как?

Мнение от tonich »

AsicsFan написа: Тая работа ич не ми хареса. Не сме първите дето са отскоро и ще карат кола. Въпроса е къде да го направим. Дотук ни оферираха 580. Къде можем да намерим по-надолу?
Преместете се да живеете в София!
Там застраховката е в пъти по-малка.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Публикувай отговор