Доволни ли сте от живото в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

IFF написа:
optics написа: И за да няма недоразумения - да, интелигентността не е линейна функция на взетите дипломи, може да се отклонява от такава функция както нагоре така и надолу, но статистически ... има нещо.
Статистически....няма нищо,просто стават начетени глупаци.Понякога трудно се разпознават на ниво първи рзговор,но при втори или трети нещата си идват на мястото.
И все пак има нещо. Начетени глупаци има. Но това не изчерпва възможностите.
Нещата са двупосочни.

Сред тия, които са учили има наистина много глупаци.
Но пък много рядко се срещат високо интелигентни хора, които да НЕ СА учили нищо след средното. Има и такива, но са по-скоро изключения. Сираци и тн.

Факт, е че интелигентните хора са много по-малко от образованите.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от ablood »

Kan_Tangra написа:Но пък много рядко се срещат високо интелигентни хора, които да НЕ СА учили нищо след средното. Има и такива, но са по-скоро изключения. Сираци и тн.
Хайде сега глупости. Познавам доста хора, развиващи успешен бизнес (за което се иска доса акъл), които просто не са имали излишни 5 години за безсмислено учене.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
newwave
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Юни 18, 2010 11:43 am

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от newwave »

Kan_Tangra, това просто не е вярно, човек!
Да ти кажа колко посредствени хора "висшисти" съм срещала, направо не е за вярване. А колко свестни и интелигентни хора има, които са със средно образование... разбира се има и такива, които съвсем не са, но това е.
Просто интелигентността не винаги е пряко свързана с висшето образование. Така си мисля...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от optics »

Ученето може да е излишно само ако нищо не ти влиза.
Знанието винаги е от полза.

А, като казах че "статистически - има нещо" имах предвид следното - ако вземем извадка 100 000 човека със висше образование и 100 000 човека непочвали никога университет и им направим тестове за интелигентност, коя група ще изкара повече точки сумарно ? Твърдо тази на висшистите.


Като прочетох че Блъда бил в рекламния бизнес и се сетих за една позната която веднъж ми разправя как със нейния мъж били "навлезли в шоу бизнеса". Оказа се, че продават балони наедро. От ония дето са като кремвирши и с тях се правят кученца и други подобни. Няколко месеца по-късно аз взех няколкостотин балона от тях и в продължение на 2-3 дена бях стъпил и аз в шоу бизнеса. Продавах ги на входа на южния парк и не помня още къде.
Бил съм и в други бизнеси, ама айде да не се увличам в хвалбите, шоу бизнеса е най-престижен.
8)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Linko »

ablood написа:
Kan_Tangra написа:Но пък много рядко се срещат високо интелигентни хора, които да НЕ СА учили нищо след средното. Има и такива, но са по-скоро изключения. Сираци и тн.
Хайде сега глупости. Познавам доста хора, развиващи успешен бизнес (за което се иска доса акъл), които просто не са имали излишни 5 години за безсмислено учене.
Aблъд, какво общо има интелигентността с развиването на успешен бизнес? Можеш да имаш усет за далаверата, предприемчивост, умения да убеждаваш и да подчиняваш хората и ред други качества, които ще ти осигурят големи печалби, но в същото време да продължаваш да си полуграмотен простак. Има мафиоти управляващи милиони и милиарди долари с жестокост и страх, без да са учили и доли прочели и една книга. Те просто си купуват или изнудват училите и експертите, не губят време в "безсмислено учене". А бай Тошо управляваше не успешен бизнес, а цяла една държава и то в продължение на десетки години без всякакво образование и интелект. Или ще кажеш, че той е бил ерудиран и високоинтелигентен човек? :)
А може би за теб много пари означава и много интелект? Ако е така значи още не си натрупал достатъно пари. ;) :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
newwave
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Юни 18, 2010 11:43 am

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от newwave »

Вижте, в България има страшно много университети. Нивото на образованието не е добро. От там излизат всякакви хора. Може би в Канада е различно.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от anxeli »

Kan_Tangra написа: Факт, е че интелигентните хора са много по-малко от образованите.
Да не бъркаме дипломираните с образованите :).
А и това са доста условни понятия, някой може доста да го бива в С++ или на каквото е модерно да се пише сега, инджинер, а иначе да е цървул, почитател на Веселин Маринов, да не знае Ботев или Моне, яде сланина с чесън и пуши по 2 кутии Арда на ден. Или пък да знае всичко за литература и изкуство, но не може да намери косинус х да си спаси живота :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

newwave написа:Kan_Tangra, това просто не е вярно, човек!
Да ти кажа колко посредствени хора "висшисти" съм срещала, направо не е за вярване. А колко свестни и интелигентни хора има, които са със средно образование... разбира се има и такива, които съвсем не са, но това е.
Просто интелигентността не винаги е пряко свързана с висшето образование. Така си мисля...
newwave написа:Вижте, в България има страшно много университети. Нивото на образованието не е добро. От там излизат всякакви хора. Може би в Канада е различно.
Не искам да те засягам, но очевидно не си от много умните, защото това, което твърдиш изобщо не противоречи на това, което аз твърдя.
Хем и го написах дословно за по-недосетливите.
Аз също казах, че количеството на завършили университет е МНОГО по-голямо от това на умните. Очевидно "от там излизат всякакви хора".

Когато 2 множества не са еквивалентни, обаче вариантите на застъпване са най-различни.
Изображение
Ей така си ги представям нещата аз. Интелигентните като количество са много по-малко от Висшистите. Съответно и кръгът представящ множеството е по-малък.
Има, разбира се всякакви случаи и интелигентни висшисти и неинтелигентни, а също и интелигентни, които не са учили. От това, обаче далеч не означава, че зависимост няма и е хаотична. По-голямата част от интелигентните хора са учили. Абсурд да е иначе. Понякога предприемчивите бизнесмени са интелигентни, но далеч не винаги. Правенето на пари определено не е правопропорционално на интелигентността. Там се искат съвсем други качества, твърдост, решителност за риск, предприемчивост, умение да управляваш хора и тн
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
newwave
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Юни 18, 2010 11:43 am

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от newwave »

Не. Не ме за засягаш. Това, че ти мислиш, че не съм от много умните не е важно за мен.
Няма за какво да спорим.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Californian »

Защо спорите за такива неща.
По-точно за различни думички. Интелигентен. Образован. Висшист...и другите
всички са различни.

И междудругото съм съгласен с този който каза, че висшистите са по-интелигентни.
Защото интелигентността има два фактора - природна и придадена.
А не образованите изцяло се лишават от новите знания.
Но естествено това в идеалния случай и важи за училите по отдавна,
в днешно време образованието в България се изравни с това на западния свят за съжаление - демек глупаци излизат.

Като завършили от ЕмАйТи, Станфорд и други......мамини синчета дето идват като интърни
Никой не очаква да казват на мениджърите, ВП-тата или колегите и да се обръщат със
Сър, но поне Hi John, Hello Adam и подобни ............ а 2ма-та са на - Hi Dude и към ВП-тата дори............
А вече 4 курс учене по първите уни-та в света.... ама мама и тати плащат за това.
90 процента са така, само тези които сами са влезли и имат степендия са свестните...

Ейййй колко ни беше хубаво Руския тип образование едно време, сега .......стана същото като западното - излизат глупаци
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Преуспял »

Няма придадена интелигентност. Интелигентността е вродена, също и потомствена. Осиновените деца имат коефициенти на интелигентност подобни на биологическите им родители.

Иначе Вен диаграмата на Тангра е доста точна, с добавката, че в някои професии/сфери няма много тъпанари. Интересна таблица:
It is also observed that the average IQ score of occupational groups is almost the same.
•140 - Top Civil Servants; Professors and Research Scientists.
•130 - Physicians, Surgeons, Lawyers, Engineers
•120 - School Teachers, Pharmacists, Accountants, Nurses, Stenographers, Managers.
•110 - Foremen, Clerks, Telephone Operators, Salesmen, Policemen, Electricians.
•100 plus - Machine Operators, Shopkeepers, Butchers, Welders, Sheet Metal Workers.
•Below 100 - Warehouse-men, Carpenters, Cooks, Bakers, Small Farmers, Truck and Van Drivers.
•90 - Laborers, Gardeners, Miners, Factory Packers and Sorters.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Californian »

Преуспял написа:Няма придадена интелигентност. Интелигентността е вродена, също и потомствена. Осиновените деца имат коефициенти на интелигентност подобни на биологическите им родители.

Иначе Вен диаграмата на Тангра е доста точна, с добавката, че в някои професии/сфери няма много тъпанари. Интересна таблица:
It is also observed that the average IQ score of occupational groups is almost the same.
•140 - Top Civil Servants; Professors and Research Scientists.
•130 - Physicians, Surgeons, Lawyers, Engineers
•120 - School Teachers, Pharmacists, Accountants, Nurses, Stenographers, Managers.
•110 - Foremen, Clerks, Telephone Operators, Salesmen, Policemen, Electricians.
•100 plus - Machine Operators, Shopkeepers, Butchers, Welders, Sheet Metal Workers.
•Below 100 - Warehouse-men, Carpenters, Cooks, Bakers, Small Farmers, Truck and Van Drivers.
•90 - Laborers, Gardeners, Miners, Factory Packers and Sorters.
Не съм съгласен, но за това сме различни хора, т.е да има различни мнения за цвят.

Съгласен съм с теб, че има природна интелигентност, но дали аз щях да съм същия този човек, с същите тези знания и всичко ......ако бях отраснал в пещера или пък някое "хубаво" местенце без хора до мен а отгледан от вълци....а такива случай има.
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Преуспял »

Californian написа: ...ако бях отраснал в пещера или пък някое "хубаво" местенце без хора до мен а отгледан от вълци....а такива случай има.
Глей ко са направили Ромул и Рем едно време ;)

Съжалявам ако не съм се изразил ясно. Разбира се, че външните фактори ще имат отражение върху развитието на един индивид, но не могат да го направят по-интелигентен. Човек отгледан от вълци няма да може да постигне пълният си потенциал, да, но по-важното в случая е, че никакво количество учене и зубрене няма да позволят на някой да надскочи умствените възможности, които природата му е дала.

Може би влагаме различен смисъл в думата "интелигентност"...
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от calculator »

Преуспял написа:Няма придадена интелигентност. Интелигентността е вродена, също и потомствена. Осиновените деца имат коефициенти на интелигентност подобни на биологическите им родители.

Иначе Вен диаграмата на Тангра е доста точна, с добавката, че в някои професии/сфери няма много тъпанари. Интересна таблица:
It is also observed that the average IQ score of occupational groups is almost the same.
•140 - Top Civil Servants; Professors and Research Scientists.
•130 - Physicians, Surgeons, Lawyers, Engineers
•120 - School Teachers, Pharmacists, Accountants, Nurses, Stenographers, Managers.
•110 - Foremen, Clerks, Telephone Operators, Salesmen, Policemen, Electricians.
•100 plus - Machine Operators, Shopkeepers, Butchers, Welders, Sheet Metal Workers.
•Below 100 - Warehouse-men, Carpenters, Cooks, Bakers, Small Farmers, Truck and Van Drivers.
•90 - Laborers, Gardeners, Miners, Factory Packers and Sorters.
Хубав пост.
И аз мисля така.
"Придадена" бих нарекъл само качествено новата информация, придобита в годините на учене ( разбирай формално образование ). Дори ще си позволя да не се съглася, че количествените натрупвания неизменно водят до качествени изменения. Може да натъпчеш главата си с терабайтове информация, но да нямаш интелигентността да я обработиш, да я приложиш, та дори и да я доразвиеш максимално. Това или го можеш, или нъц. Не се научава никъде.
Някои опитват да го имитират, но не за дълго.
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от ivandaman »

Гледам че дискутирате интелигентноста, но така и не разбрах какво е тя.
1. Да имаш добра памет, и да рецетираш поеми и стихотворения?
2. Да можеше да разтягаш локуми в кафенетата и баровете на чашка.
3. Да говориш като сноб така че никой да не те разбира независимо на какъв език..
4. Да си добър в дадена област или професия, да си много добър или да си най-добрият? (Но и това според мен не е гаранция за интелигентност)
5. Да говориш много езиици, и да ги научаваш бързо????
6. Да покриваш безмислени Ай-Кю тестове?? Ми някой може да не може да чете защото е израстнал в бедна държава област но да има вроден способности, които други хора нямат. Ами ако си сляп, глух или ням? Това автоматично неинтелигентен ли те прави?? Аз познавам хора с дислексия които им е трудно да четат и пишат но имат способности за които аз примерно само мога да мечтая. Всъщност Айнщайн е бил дислексик ....
В същото време познавам хора които ядат Ай-Кю тестове за закуска, но в реалният живот за нищо не стават..

Та какво според вас е интелигентноста.. ??? Аз имам отговор, който не е мой а формулиран от един от най-известните бизнесмени в света, и да си призная до голяма степен съм съгласен с дефиницията на този господин..
Но първо искам да прочета вашите мнения.. :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор