Доволни ли сте от живото в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
anti08
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 8:21 am

Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от anti08 »

Потърсих и не намерих такава тема, ако има сори :$ :$ :$
Искам да се обърна към всички който са вече на канадска земя и се сблъскват с тамошното ежедневие, особено по старите емигранти, как ви се струва живота в Канада , струваше ли си преместването, доволни ли сте от живота там, мислите ли че има и европейска държава с такъв стандарт на живот и въобще всичко което се сетите по темата, сигурен съм, че всички който започват процедурата или просто обмислят, си задават тези въпроси, така че ще помогнете на доста хора с отговорите си.
Мерси на всички! ;)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от ablood »

Къде в Канада? В различните провинции е различно.
В някои е рай за семейства, в други децата са тежест'
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
anti08
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 8:21 am

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от anti08 »

Ами нека всека напише за района в който е, ако имате информация или сте живели в повече райони още по добре да споделите повече.
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от emimilanova »

Тази тема е толкова дъвкана и предъвквана тук, че ми е чудно как така не успя да намериш подобна :!:
Ето една например
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 19&t=39446
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от dobsan »

макар че не съм вече в канада мога да кажа че там е по добре от която и да е европеиска държава,и все още ми е в сърцето
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от prace »

Добсан, в коя европейска държава си бил и я сравняваш с Канада? Здравната, социалната и образователната система са по-добри в сериозната западно-европейска държава. За нивото на интелект и култура също не може да става въпрос за сравнение, но все пак да не забравяме, че Канада е много млада държава и е близо до USA.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от IRA »

emimilanova написа:Тази тема е толкова дъвкана и предъвквана тук, че ми е чудно как така не успя да намериш подобна :!:
Ето една например
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 19&t=39446
И аз това се зачудих. Освен ако на някой не му е пак скучно и е решил да се забавлява с караниците във форума. :D
Като цяло не зависи от провинцията, а от човека. Аз съм доволна, ама това не пречи ти да бъдеш недоволна/недоволен. Не пречи утре и на мен да ми прещрака нещо и да реша , че не ми харесва повече.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Koko »

anti08 написа:Потърсих и не намерих такава тема, ако има сори :$ :$ :$
Искам да се обърна към всички който са вече на канадска земя и се сблъскват с тамошното ежедневие, особено по старите емигранти, как ви се струва живота в Канада , струваше ли си преместването, доволни ли сте от живота там, мислите ли че има и европейска държава с такъв стандарт на живот и въобще всичко което се сетите по темата, сигурен съм, че всички който започват процедурата или просто обмислят, си задават тези въпроси, така че ще помогнете на доста хора с отговорите си.
Мерси на всички! ;)
Това е наистина вечната тема във форума и ако се разровиш наистина хубаво назад из темите (търсъчката в случай може и да не е много полезна) можеш да намериш доста разгорещени спорове ЗА и ПРОТИВ живота в Канада.
За мен местенето си струваше и не съжалявам че го направих, макар че след повече от 7 години прекарани в Канада и аз вече не живея там, но от друга страна вероятността да се върна обратно в Канада е съвсем реална.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от ivandaman »

Koko и на мен след 10 години из тропичният рай ми домъчня за грозната, студена и тъпа Канада. :) .. Ще дойде и този момент..

Иначе за автора/авторката на темата..

Рай на земята няма, но нека ти го кажа по малко по - различен начин... Ако Канада имаше тропичен (или поне суб-тропичен) климът с булдозер нямаше да може да ме мръднат от там..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Californian »

anti08 написа:Потърсих и не намерих такава тема, ако има сори :$ :$ :$
Искам да се обърна към всички който са вече на канадска земя и се сблъскват с тамошното ежедневие, особено по старите емигранти, как ви се струва живота в Канада , струваше ли си преместването, доволни ли сте от живота там, мислите ли че има и европейска държава с такъв стандарт на живот и въобще всичко което се сетите по темата, сигурен съм, че всички който започват процедурата или просто обмислят, си задават тези въпроси, така че ще помогнете на доста хора с отговорите си.
Мерси на всички! ;)
Според мен всичко е въпрос на късмет........и до усещане,
може да си щастлив в Зимбабве примерно с точния човек и някъде на моренце събуждащ се от изгрева, може и да си нещастен в 10милионната ти къща в Канада или Хавайте или каквото там се смята за богатство.

Та както е казал Анщайн всичко е относително.

Да сме живи и здрави пък другото ще се нареди :P
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Californian »

prace написа:Добсан, в коя европейска държава си бил и я сравняваш с Канада? Здравната, социалната и образователната система са по-добри в сериозната западно-европейска държава. За нивото на интелект и култура също не може да става въпрос за сравнение, но все пак да не забравяме, че Канада е много млада държава и е близо до USA.

По-добре е казал човека, не че здравната или образователната или каквото там система им е по-добра на европейските страни.
По-добре за него си.
И аз бих казал, че за мен си Канада е по-добре от която и да е страна в Европа,
в моя случай причината е диверситито на хора в Канада.
В Европа усещам пренебрежение, защото името ми не е като тяхното(съвсем нормално Българско славянско име имам) на служителките в гише или т.н......
И усещането, че си "чужд" е доста по-голямо отколкото в Канада.......

В европа имам предвид живял и работил съм във - Унгария, Австрия, Франция, Германия и сигурно изпускам още някоя страна.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Californian »

ivandaman написа:Koko и на мен след 10 години из тропичният рай ми домъчня за грозната, студена и тъпа Канада. :) .. Ще дойде и този момент..

Иначе за автора/авторката на темата..

Рай на земята няма, но нека ти го кажа по малко по - различен начин... Ако Канада имаше тропичен (или поне суб-тропичен) климът с булдозер нямаше да може да ме мръднат от там..
Сигурно най-красивата и изумителна природа в света е в Коста Рика. :P
Там е сниман Джурасик парк междудругото......
Ако изкочи някое динозавърче, да ми запазиш едно и за мен..... :rofl: (Динозаврите са ми нещо като страст) :D
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Omega3 »

ivandaman написа:
Рай на земята няма, но нека ти го кажа по малко по - различен начин... Ако Канада имаше тропичен (или поне суб-тропичен) климът с булдозер нямаше да може да ме мръднат от там..


Ако климатьт беше такьв какьвто ти описваш, Канада щеше от доста време да има 500 милионно население и се сьмнявам че щяха да имат подобна имигранска политика.

Виж след като САЩ, Австралия и западна Европа стегнаха много условията за придобиване на статут кьм края на 90те, в Канада започнаха да се увеличават значително имигрантите от Африка, Азия и латинска америка. Какво ги е дьржало преди да не идват с пьлчища тук? Лично смятам че климатьт има голяма роля в това.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Павел »

За красотите на Коста Рика спор няма, само че повечето сцени на Джурасик Парк са снимани не там, а на Хаваите. Много са райските кътчета по света, но ако аз трябва да избера само едно, то ще бъде Френска Полинезия - Тахити, Мореа, Бора-Бора.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Koko »

Павел написа:За красотите на Коста Рика спор няма, само че повечето сцени на Джурасик Парк са снимани не там, а на Хаваите. Много са райските кътчета по света, но ако аз трябва да избера само едно, то ще бъде Френска Полинезия - Тахити, Мореа, Бора-Бора.
Там няма ли все още остатъчна радиация от френските опити преди години?

Мисля че много се отклонихме от темата - все пак въпроса беше за живота в Канада.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор