Българска църква в Монреал- апел

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
bgcanada
Мнения: 102
Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 8:20 pm

Българска църква в Монреал- апел

Мнение от bgcanada »

Драги съфорумци,
Българската православна църква в Монреал Св. Св. Иван Рилски отправя апел към всички вас с молба да помогнете за събирането на средства за закопуване на имота намиращ се на улица Sauve в Монреал.
Нужни са 150 000 канадски долара за да може да се направи нужното първо плащане и съответно имота да стане наш (т.е. на всички нас). За момента са събрани 30 000 долара, но оставащата сума няма как да бъде събрана без вашата помощ.
За повече информация и банковата сметка моля проверете на адреса на църквата http://www.stivanrilsky.org"
Възможно е пари да се превеждат и чрез пейпал, но в този случй е много трудно да се издаде разписка за данъчните ви декларации. Ако някой се интересува от тази опция може да ми остави лично съобщение.
Ще ви държим в течение за събраната сума.
chuinard

Мнение от chuinard »

Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Драги съфорумнико.

По начина по който събират пари (по банкова сметка) не знам кога и колко ше успеят да съберат.
Още преди около 5 години казах на тогавашното църковно настоятелство да сложат един бутон с линк на "Paypal" и те след дълги дискусии и обяснения - кво и защо е тва, казаха че са съгласни.
Та 5 години по късно няма нищо направено по въпроса макар че им обясних че тва е възможно най практичния, бърз и безопасен начин за прехвърляне на пари и се изисква само да имаш имейл.
Та явно на някой някаде не му е (или поне не му е било) изгодно да се получават пари по тоя начин, предполагам щото дори и да става въпрос за 1$, трансфера остава в регистрите на "Paypal" ЗАВИНАГИ и явно тва не върши работа на някой.
Ако някой друг има по логично обяснение от това относно несъгласието на отговорните лица да се постави такъв бутон на страницата на българската църква, моля нека сподели, може и да съм пропуснал нещо.
Та приятно събиране на пари в брой, с чек и по банкова сметка ...
Иначе не виждам на Стони темата относно митрополита кво общо има със събирането на пари за закупуване на българска църква в Монреал, ма може би той ше си даде труда да обясни ...
:beer: :beer: :beer:
todevkalin
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Окт 21, 2005 10:53 am
Местоположение: Haskovo-Montreal

Re: Българска църква в Монреал- апел

Мнение от todevkalin »

Здравей "Marginal39"

Системата за онлайн дарения е готова и функционира перфектно - аз лично съм я използвал.
Вместо да си говорим празни приказки, предлагам най-после да свършим нещо и наистина да помогнем!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Българска църква в Монреал- апел

Мнение от krimon »

todevkalin написа:Здравей "Marginal39"

Системата за онлайн дарения е готова и функционира перфектно - аз лично съм я използвал.
Вместо да си говорим празни приказки, предлагам най-после да свършим нещо и наистина да помогнем!
Оо, ама ако случайно си забелязал Маргинала пише за това преди повече от една година. Доста дълго време отне създаването на пей пал бутон за дарения. :o
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
todevkalin
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Окт 21, 2005 10:53 am
Местоположение: Haskovo-Montreal

Re: Българска църква в Монреал- апел

Мнение от todevkalin »

Да, забелязах. Нека ти кажа нещо, което ти явно не си забелязал (или по-скоро разбрал).
Това, че системата (един бутон както ти го наричаш) е завършена след една година, не значи че е започната преди една година!!! Това беше направено за няколко дни. А защо е започнато с такова закъснение - не съм аз този, който може да ти отговори.
:)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Българска църква в Монреал- апел

Мнение от IFF »

todevkalin написа:Да, забелязах. Нека ти кажа нещо, което ти явно не си забелязал (или по-скоро разбрал).
Това, че системата (един бутон както ти го наричаш) е завършена след една година, не значи че е започната преди една година!!! Това беше направено за няколко дни. А защо е започнато с такова закъснение - не съм аз този, който може да ти отговори.
:)
Всъщност вече отговори.
gele6007
Мнения: 51
Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 9:36 am

Re: Българска църква в Монреал- апел

Мнение от gele6007 »

ДАРЕНИЯТА СА TAX DEDUCTIBLE, Т.Е. ЩЕ ПОЛУчИТЕ РАЗПИСКА ЗА ДАРЕНИЕТО СИ И ЩЕ ПРИСПАДНЕТЕ ТАЗИ СУМА ПРИ ДЕКЛАРИРАНЕ НА ДОХОДИТЕ СИ ЗА 2008. ПОчТИ ВСЕКИ ДАВА ПО НЕШО Я НА ПРОСЯЦИ, Я НА НЯКОЙ, КОЙТО ВИ ЗВЪНИ ПО ТЕЛЕФОНА ИЛИ ВИ чУКА НА ВРАТАТА. ИСКАТЕ КРЪчМА, АМИ ЯВНО СТЕ ОТСКОРО И НЕ ЗНАЕТЕ КОЛКО БЕЗУСПЕШНИ ОПИТИ ЗА БЪЛГАРСКИ КРЪчМИ ИМАШЕ ОТ ГОДИНИ НАСАМ. А ДА НЕ ГОВОРИМ, чЕ НАПОСЛЕДЪК МНОГО РЯДКО ИМАМЕ БЪЛГАРСКИ ДИСКОТЕКИ, КОИТО БЯХА НАИСТИНА МНОГО УСПЕШНИ И ПОПУЛЯРНИ, ОСОБЕНО КОГАТО СЕ СЪБИРАХМЕ В АРМЕНСКАТА ЦЪРКВА ИЛИ В COLLEGE БРЕБОЕУВЕ. БИХМЕ МОГЛИ ДА ИМАМЕ МЯСТО И ЗА СБИРКИ, И ЗА МАНДЖИ, И ЗА ЦЪРКВА. И ЗА БЪЛГАРСКО УчИЛИЩЕ, ЕВЕНТУАЛНО. ПРОСТО СИ КАЖЕТЕ, чЕ ТАЗИ ГОДИНА ЩЕ ДАДЕТЕ ДАРЕНИЕ ЗА ЦЪРКВАТА, НО... КОЙТО КАКТО ГО РАЗБИРА.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Българска църква в Монреал- апел

Мнение от krimon »

едно българско семейство, което дарява за църквата две или три години /по техни данни не 50 долара/, ми разправяше, че има трудности да се сдобие с въпросната бележка за дарение. Налагало им се да се обаждат 3-4 пъти, за да получат към април месец доказателството, което да приложат към данъчната декларация. Не е много ефикасна системата ...
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
todevkalin
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Окт 21, 2005 10:53 am
Местоположение: Haskovo-Montreal

Re: Българска църква в Монреал- апел

Мнение от todevkalin »

Не знам кога е било това. На мен лично бележка ми беше дадена моментално. (Това беше преди около 2 седмици)
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Re: Българска църква в Монреал- апел

Мнение от maria29 »

Глупости, бележка дават ВЕДНАГА и без проблеm. И стига сте заблуждавали хората .... Българи сmе и затова трябва ние да дариm за тази кауза и да не 4акаmе някой друг да го направи заради нас.
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
thesaint
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 12:55 pm

Re: Българска църква в Монреал- апел

Мнение от thesaint »

С Божията помощ всичко ще стане. Само трябва да се молим и да се трудим, за да се завърши започнатото дело. Господ дава, но в кошара не вкарва. С общи усилия ще се надявам да имаме църква в Монреал. По важното в случая е да има литургии и проповеди на български език и духовници, които найстина да ни напътстват и помагат в името на Господ Бог(Отец, син и светия дух).
Защо е хубаво да бъде така?
Представете си да ходите на църква на неделната литургия, където езика на който се проповядва не го разбирате.
Аватар
thesaint
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 12:55 pm

Re: Българска църква в Монреал- апел

Мнение от thesaint »

Драги сънародници, на 15.08.2010 г. - Успение на Пресвета Богородица(Голяма Богородица), попа след края на литургията, съобщи, че е събрана цялата сума за закупуването на храма. Остава да се реши някакъв спор между местните, защото имало частен парцел земя до самата църка, който статут остава да се разреши.
Много се радвам за това, а и като цяло, че показваме/доказваме, че вярваме в ГОСПОД и затова той ще ни помага, защото е направил да си имаме църква на която да се проповядва на наш език и която да ни сплотява.
Това е и центъра, който трябва да бъде отправна точка на българската общност в Монреал.
:clap:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Българска църква в Монреал- апел

Мнение от krimon »

Българската църква в Монреал вече е факт!
Скъпи Сънародици, Членове и Дарители на Храм Св. Иван Рилски,

ДОЙДЕ МОМЕНТЪТ, КОГАТО С РАДОСТ МОЖЕМ ДА КАЖЕМ, ЧЕ ИМАМЕ НАША БЪЛГАРСКА ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА В МОНРЕАЛ!
Много хора през годините положиха усилия за да стигнем до тук.
Много години се гради камък по камък, стъпка по стъпка, това благородно дело.
Вашата помощ, трудът на всички църковни настоятели на храма през годините и на отец Димитър Шумов се увенча с успех.
На 19 октомври 2010 г., в деня на нашия покровител и патрон Свети Иван Рилски Чудотворец, бе подписан анекс към вече подписания договор за покупко-продажба, с което нашата общност встъпва в собственост!
Църковното настоятелство изразяват сърдечната си благодарност към всички, подкрепили благородната инициатива.
НЕКА БЪДЕМ ДОБРИ СТОПАНИ!
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НИ И НЕКА ОТПРАЗНУВАМЕ ПРАЗНИКА НА НАШИЯ ПОКРОВИТЕЛ И ПАТРОН

СВЕТИ ИВАН РИЛСКИ ЧУДОТВОРЕЦ И БЛАГОДАРИМ В МОЛИТВИТЕ СИ.



* 23 октомври 2010г. от 18.00ч.

С тържествена Света вечерна служба ще бъде отбелязан храмовия празник.

Благославяне на Петохлебие за здраве. За двата празнични дни ще гостува отец Йоан от храм „Св. Димитър”, Мисисага, Онтарио.

В приземния етаж на църквата ще бъде организирана празнична вечеря с разнообразна музикална програма.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Re: Българска църква в Монреал- апел

Мнение от dobsan »

Сега видях и толкова се зарадвах за църквата,нека господ да баде с нас
Публикувай отговор