Предпочитан квартал в Монреал ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

ablood, а ти що не скочи да ги плюеш отново тези имигрантски квартали и да възхваляваш твоят Лавал?
Не ти ли хрумва, че има хора дето мразят да повтарят едно и също нещо десетки и стотици пъти? Кой каквото е имал да каже и го е казал във форума не смята, че трябва да го повтаря отново за всеки нов потребител. Има търсачка във форума и който се интересува какво мислят хората може да намери предостатъчно инфо.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Линко, ами дай да заключим форума и да ползваме само търсачки! По всяка тема някъде нещо вече е писано и се повтаря.
Пък и това вече сигурно си го писал някъде в подобна форма. Можехме сами да си го намерим ако ни интересуваше.
Я ни остави да си лафим!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Ами давай тогава по темата, пиши за кварталите а не за хората и кой от какво го е срам и защо не пише. Или пък си пусни отделна тема за това ако пак искаш да подхраниш самолюбието си с това как си се измъкнал от имигрантски квартал и си купил къща в Лавал. Все пак има нови потребители и някой може да не е разбрал. Както и не ползват търсачката на форума...то направо си е необходимо... ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Linko написа:...пиши за кварталите а не за хората...
Егати цензурата! Отказвам се. :?
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

Може ли да дадете повечко информация за кварталите, в които е добре, човек да се устроява след като пристигне ? Кои квартали се предпочитат и защо - плюсове/минуси ?
VERDUN според мене е правилен квартал за новодошли (без деца).

Предимства:
- три спирки на метрото - Verdun, Del`Eglise, LaSalle;
- до центъра на Монреал се стига за 15мин;
- до boul. Newman където са всички големи магазини за които мога да се сетя - с кола е на 10мин най-много, а с автобус No.37 около 20мин;
- има хубав парк;
- улица Wellington :D (магазини за какво ли не);
- да се живее без кола във Verdun не е особен проблем;
- наеми - 3 1/2 $400-$450 4 1/2 $470-$490 без отопление и ток. С включени прибави 100 - 150 върху горе написаните наеми.
Недостатъци:
- архитектурата е много еднообразна;
- почти всичко е дървено - без църквите и блоковете край реката;
- не мисля че Verdun е добро място за семейства с деца (пушене пиене и др. - лични наблюдения над подрастващите);

Наеми - 3 1/2 $400-$450 4 1/2 $470-$490 без отопление и ток. С включени прибави 100 - 150 върху горе написаните наеми.

Ами аз това се сещам за този квартал.
Като добавка ще кажа че Longueuil много ми харесва но за там вече си трябва кола. Освен това по мостовете стават много задръствания.
Друго за Longueuil, че финансираха строителството на 4 нови спирки на метрото, но това само като инф., в близките 5-6 години ще станат.

Нека и другите напишат по нещо за кварталите в които живеят. Така ще има по-актуална информация, а не теми отпреди 2-3-4 години.

Успех :)
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

Егати цензурата! Отказвам се. Confused
Пиши бе какво толкова :beer:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

ablood написа:Тъй като българинът мрази да се признае, че живее на кофти място, миналата година скочиха множество защитници на емигрантските квартали: Било по-шарено, уредено за хора без коли, имало повече живот...

Интересно ми е колко от тях все още живеят там, и ако са се махнали, защо хвърлиха толкова труд да ги защитават?
Ако говориш за Кот де Неж, да си купиш къща там е много скъпо, много по-скъпо отколкото в Лавал. А има страхотни замъчета, язък :?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Къща, кондо, наем... всичко е по-скъпо.

В средната част на остров Монреал има много работа. Аз, жена ми, брат ми, жена му и повечето от съфорумниците-монреалци работят там. Но когато работодателите ми предложиха ведомствен 4 1/2 на символична цена отказах без замисляне. В тези райони е хубаво да се работи, не да се гледат деца. Освен яко нямаш огромни възможности, или ниски изисквания. Пък и уловката беше, да съм им под ръка, което нещо не ми се нравеше.

Има и още една група хора за които централен Монреал е подходящ: бездетни кариеристи, които нямат време да се огледат, нямат грижа за средата на деца и не могат да си позволят лукса да се откъсват далеч от офиса. Немалко от тях обаче имат възможността да се изолират в доста луксозни кондомниуми.

Всъщност това са дрънканиците на човек който в 1:30 сутринта още не му се е доспало. Любо, Странджа - игнорирайте ме!
el Tabernaco
Мнения: 65
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 9:22 pm

Мнение от el Tabernaco »

NaviD написа:Razbira se Verdun e prekrasen za novodoshli....Posle shte ti haresva navcqkyde v Montreal....po-efektiven e samo Point St. Charles - ako otidesh tam posle shte ti hresva i Verdun! :twisted:
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Сега ми е смешно, ама миналата година...

Много точно казано ама не мога да бъда 100% сигурен щот още не съм стъпвал в Montréal Nord и Hochelaga-Maisonneuve.
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от teomat.com »

el Tabernaco написа:
Много точно казано ама не мога да бъда 100% сигурен щот още не съм стъпвал в Montréal Nord и Hochelaga-Maisonneuve.
И в двата квартала има и свестни местенца, които не са за изпускане. Специално за последния, що се отнася до (Х)ошелага това е много стар квартал, в някои части доста неугледен и не бих го препоръчала на никой, макар че има и много новопостроени "островчета". Проблем е пазаруването, няма големи плаци с магазини. Мезонньов е на североизток от Хошелага (на изток от булевард Вьо) и е много по-нов особено в частта си Нов Розмон (карето Шербрук, Лакордер, Ланжелие, Бобиен) , която е населена предимно с португалци и италианци. Много простор, в близост до метро, три плаци с магазини, паркове. Тъй като кварталът е застроен предимно с къщички и двуетажни постройки не се намират лесно жилища под наем, а и собствениците винаги искат гаранции, за първа квартира е трудно. Друго подобно място е Анжу, около плацата Анжу, където има много блокове и по-лесно се намират квартири, даже и за новодошли.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Аблъд, централен Монреал е много широко понятие. В него влизат и Уестмаунт, Хампстед, Кот Сейнт-Люк, Монреал Уест, добрите части на НДЖ и КДН. За хората които притежават къщи там едва ли е проблем да осигурят частно училище и какви ли не услуги на децата си. Но шефът ти едва ли на такова място ти е предложил ведомствен апартамент.
aseto

Мнение от aseto »

Забелязъл съм, че в различните квартали се шофира различно. Най-застрашен се чувствам в Код де Неж, там имам чувство, че съм попаднал във видеоигра и постоянно пред пътя ми се появяват различни препятствия за преодоляване. Особено вечер е много опасно, защото голяма част от обитателите на квартала са с еднакъв цвят като нощта и напълно се сливат с нея и току видиш две бели очи да се придвижват на прибежки по платното за движение.
silPa
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 11:52 am

:)

Мнение от silPa »

Особено вечер е много опасно, защото голяма част от обитателите на квартала са с еднакъв цвят като нощта и напълно се сливат с нея и току видиш две бели очи да се придвижват на прибежки по платното за движение.
:lol: :lol: :lol:
Е този проблем предполагам изчезва през зимния сезон :roll: :)
Аватар
rolyd
Мнения: 299
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 2:20 am
Местоположение: Montréal

Re: :)

Мнение от rolyd »

silPa написа:
Особено вечер е много опасно, защото голяма част от обитателите на квартала са с еднакъв цвят като нощта и напълно се сливат с нея и току видиш две бели очи да се придвижват на прибежки по платното за движение.
:lol: :lol: :lol:
Е този проблем предполагам изчезва през зимния сезон :roll: :)
Това звучи малко като един готин стар лаф " Като влезе негър в бяло море какъв ще излезе ?
survivor написа: добрите части на НДЖ и КДН
Между другото съкращенията Кот де Неж и Нотр Дам де грас ли означават и кои по-точно части са добри?
Early awoken chicken early sings (Рано пиле рано пее)
Изображение
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Предпочитан квартал в Монреал ?

Мнение от klisurov »

rolyd написа:Може ли да дадете повечко информация за кварталите, в които е добре, човек да се устроява след като пристигне ? Кои квартали се предпочитат и защо - плюсове/минуси ?
Знам. че сега ще разгоря поредният спор :oops: , но на мен ми хареса Brossard.

Недостатъци:
1. Не е в Монреал :?
2. Няма "купон"
3. Няма метро
4. Без кола е доста трудно, ако не си близо до магазини и/или автобусна спирка
5. Ако работиш на острова висенето в задръстване е неминуемо

Преимущества:
1. Не е в Монреал
2. Няма "купон'
3. За мен е квартала за семейни с деца, които са се наситили на големият град, но искат да са близо до него.

Реално, всичко зависи какво желаеш от мястото, където живееш.
Дали искаш да си в "центъра на събитията" или търсиш място, където децата ти могат да изграят на улицата.
Дали хорското мнение е по-важно от твоето.

Винаги правиш компромис с нещо или с някого:
Отдалечеността от твоята месторабота;
Отдалечеността до местоработата на по-добрата ти половинката;
Отдалечеността до училището на по-голямото ти дете;
Отдалечеността до детската градина на по-малкото ти дете.

Но не те съветвам да правиш компромис с обкръжението.
Не харасвам САЩ и не бих живял там (разбирай го както пожелаеш)
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Публикувай отговор