моля за съвет относно спонсориране

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

моля за съвет относно спонсориране

Мнение от ivannklv »

Моля за съвет относно спонсориране.Ситуацията е следната:аз съм канадски гражданин,но от лятото на 2006 г.живея в България. Декември 2008 сключих брак и искам да спонсорирам съпругата ми от България(без да ходя в Канада и да пускам документите от там,а да изчакам заедно с нея тук).В сайта на Емиграционните власти пише,че е възможно.Във формите,които свалих от Интернет пише,че трябва да се представят доказателства за доходи(както добре знаете тук в БГ не е проблем да се направи всичко-предполагам,че става въпрос за писмо с печат къде работя,колко часа седмично и каква заплата получавам).Пише,че ако спонсорирам след 31.12.2007 минимума доход,който трябва да декларирам е различен от този,който е в сайта-около 25000 САD .А доколкото знам при спонсориране на съпруга не се иска такъв.Кое е вярно и колко е сега минимума?Освен това се иска и документ за последните правени такси.И тук идва проблемът-аз съм тук от лятото на 2006,но имам направени такси и за 2007 ( мисля,че е излишно да уточнявам подробности).Не зная как да постъпя-ако дам само за 2006-могат ли да разберат за тези от 2007,или ако кажа,че съм се върнал в средата на 2007 и покажа таксите за 2007 могат ли да разберат,че ме е нямало в Канада и съм се върнал в БГ предишната година.Може би правилният въпрос е не дали могат(естествено,че могат)а дали правят справки и как е най-добре да постъпя.Мога ли да кажа,че това са пари,които е трябвало да получавам от предишната година,но съм ги получил по-късно и затова ги декларирам 2007 или има някакъв друг вариант.Ще бъда благодарен ако някой ми даде съвет или ако е бил в подобна ситуация сподели опита си. Имейлът ми е : jovani_66@yahoo.com .Аз също бих могъл да се обадя или пиша ако ми оставите координати.Благодаря предварително
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Явно никой няма да ти отговори ;)

По въпроса - прочети в сайта cic.gc.ca - всичко е описано.

Не е нужно да имаш определен доход, но въпреки това трябва да докажеш какъв ти е дохода с писмо от CRA. Демек трябва да си подал данъчна декларация за последната година. Ако не си - пак може, но трябва да дадеш обяснение защо не си си декларирал доходите.

Това е за Канада. За Квебек има отделни инструкции, незнам.
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Мнение от ivannklv »

Благодаря ти-прочетох сайта,но пише че се иска доход и за съпруга( и сумата е различна от предишната(около 25000CAD-колко е- новата не знам).Пиша ти точно какво пише в Sponsorship Evaluation-If you are sponsoring a spouse........,do not use this form(5481).Instead,obtain and complete the Financial Evaluation Form(1283)-и внея се попълва дохода.А мой познат,който скоро е спонсорирал съпругата си също от БГ се е обадил и са му казали,че за спонсориране на съпруга не се иска доход.Освен това не е приложил никаква форма от CRA за платени такси.А в сайта пише че се иска такава за последната година в която си бил в Канада–без значение преди колко време.Така,че явно има някакво разминаване.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

ivannklv написа:Благодаря ти-прочетох сайта,но пише че се иска доход и за съпруга( и сумата е различна от предишната(около 25000CAD-колко е- новата не знам).Пиша ти точно какво пише в Sponsorship Evaluation-If you are sponsoring a spouse........,do not use this form(5481).Instead,obtain and complete the Financial Evaluation Form(1283)-и внея се попълва дохода.А мой познат,който скоро е спонсорирал съпругата си също от БГ се е обадил и са му казали,че за спонсориране на съпруга не се иска доход.Освен това не е приложил никаква форма от CRA за платени такси.А в сайта пише че се иска такава за последната година в която си бил в Канада–без значение преди колко време.Така,че явно има някакво разминаване.

Това, което си пропуснал да напишеш в многоточието от цитата ти е:
... who has dependent children ....
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Мнение от ivannklv »

Да,наистина това съм го пропуснал-благодаря ти.Имаш предвид,че не трябва да използвам втората форма а първата(5481)?А нещо за таксите знаеш ли?
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

ivannklv написа:Да,наистина това съм го пропуснал-благодаря ти.Имаш предвид,че не трябва да използвам втората форма а първата(5481)?А нещо за таксите знаеш ли?
ако спонсорираш само жена ти (без деца) попълваш 5481 и прилагаш (ако можеш) "Option C printout" from CRA.

Vij tuk:

http://www.settlement.org/discuss/topic ... IC_ID=3891
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Мнение от ivannklv »

С други думи или се обаждам да ги изпратят на адрес на мой познат в Канада или пиша обяснително писмо,защо не ги изпращам и прилагам писмо от фирмата в която работя в БГ.Явно си доста запознат/а с подобни въпроси.А според теб минус ли е,че искам да спонсорирам от БГ или е по-добре да се пише,че съм в Канада-чувал съм различни мнения.Според мен не би трябвало да има значение след като тази опция я има.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

ivannklv написа:С други думи или се обаждам да ги изпратят на адрес на мой познат в Канада или пиша обяснително писмо,защо не ги изпращам и прилагам писмо от фирмата в която работя в БГ.Явно си доста запознат/а с подобни въпроси.А според теб минус ли е,че искам да спонсорирам от БГ или е по-добре да се пише,че съм в Канада-чувал съм различни мнения.Според мен не би трябвало да има значение след като тази опция я има.
Ами не знам. Мен ако питаш не би трябвало да има значение
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Мнение от ivannklv »

Да и аз така мисля.Пропуснах да те попитам -нещо относно попълването на форма 5481-не ми е много ясно как точно трябва да се попълнят т. 5,6,7 -ако спонсорирам само съпруга-в т.5 се пише 1 и в т.7 се пише 2 (т.4+т.5)?
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

не знам нещата в такива детайли


офтопик:
ако пуснеш тема "Пуснали са евтино сирене", ще ти отговорят 50 човека ;)
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Мнение от ivannklv »

Попитах,защото предположих,че знаеш нещата с подробности(явно си информиран/а)Благодаря ти много за информацията-това,което бях пропуснал в цитата ми помогна.Явно от форумите има смисъл-казвам го,защото не съм се регистрирал преди.Лек ден/вечер.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

ivannklv написа:Попитах,защото предположих,че знаеш нещата с подробности(явно си информиран/а)Благодаря ти много за информацията-това,което бях пропуснал в цитата ми помогна.Явно от форумите има смисъл-казвам го,защото не съм се регистрирал преди.Лек ден/вечер.
ок, успех :)
Публикувай отговор