За пътищата в Квебек (отделена тема)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от teomat.com »

koceto77 написа:
Гъзар екстра са си детелините. Проблемът е в разни индивиди, които се включват в движението с 31.5км/ч при ограничение 100 :lol: или чакат да им направиш място за 2 тира за да се престроят.
Ти на това детелина можеш ли да му кажеш, прилича повече на кадаиф. Намира се на възлово място в Монреал и има реална опасност от срутване.

Изображение

Затова и предвиждат да го ремонтират в близко време след което ще изглежда така:lol: :lol: :lol:

Изображение
:lol: :lol: :lol:
Fireman

Мнение от Fireman »

Kurta007,ей това ти препоръчвам без капка завист :P :lol:
Изображение
Абсолютно няма да те интерсува дупки,тротоари и други коли.....не ми се мисли,,..... :wink:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Според мен , една от основните причини да се разбиват пътищата е здравото снегопочистване , като захапе оня ми ти снегорин земята тресе , ,,яде ,, бетонени бордюри като захар , какво остава за асфалта! Драго , кога стана калайджия , кога ти канадяса г..а? :lol:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Странджата написа:Според мен , една от основните причини да се разбиват пътищата е здравото снегопочистване , като захапе оня ми ти снегорин земята тресе , ,,яде ,, бетонени бордюри като захар , какво остава за асфалта! Драго , кога стана калайджия , кога ти канадяса г..а? :lol:
Всъщност причината са рязките температурни разлики. Преди около месец, една вечер температурата падна от +4 до -8 за 4 часа, а до сутринта стана -13. Падна страхотно цепене.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Причините са няколко !
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Fireman написа:Kurta007,ей това ти препоръчвам без капка завист :P :lol:
Абсолютно няма да те интерсува дупки,тротоари и други коли.....не ми се мисли,,..... :wink:
Ще го интересува само цената на бензина, какво толкова :wink:
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Fireman написа:Kurta007,ей това ти препоръчвам без капка завист :P :lol:
====
Абсолютно няма да те интерсува дупки,тротоари и други коли.....не ми се мисли,,..... :wink:
Драго, тука тва е значима част от обкръжението. Всеки втори реднек без много акъл и други интереси го разкарва... Като види задръстване веднага обръща през острови, бордюри и мантинели... :lol:
Не ти го препоръчвам. 8)
Embrace your climate change!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Все още е Март, а по улиците взе да се пълни с мотори и кабриолети. Щяхме ли така да се радваме на пролетта, ако нямаше такава зима?
pm.dj
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 7:43 am

Мнение от pm.dj »

От местните знам,че италанската мафия прави пътищата на Кебек.
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Мнение от gazara »

pm.dj написа:От местните знам,че италанската мафия прави пътищата на Кебек.
Ха-ха-ха,атака Италянската мафия,абе знаех си че някой европееееееееееееец е замесен ама сега нещата си дойдоха на мястото,ха ха...ето това е виц!!!!!!!!А тия индиянци дето правят моста Мерсие те от коя част на Италия са,ха ха ха.....теория на конспирацията,абе хора стига с тия филми бре,ха ха ха
http://bgtheatreadventure.weebly.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Welder
Мнения: 396
Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 4:35 am
Местоположение: на запад от рая

Мнение от Welder »

gazara написа:Ха-ха-ха,атака Италянската мафия,абе знаех си че някой европееееееееееееец е замесен ама сега нещата си дойдоха на мястото,ха ха...ето това е виц!!!!!!!!А тия индиянци дето правят моста Мерсие те от коя част на Италия са,ха ха ха.....теория на конспирацията,абе хора стига с тия филми бре,ха ха ха
Кажи ми, че не си мислиш, че бачкаторите на улицата прибират големите кинти от общината за ремонтите на пътната мрежа. Човека ти говори за босовете на големите компании, дето отговарят за тия ремонти. Обществена тайна е, че този сектор се държи от италианците. Причината за лошите пътища не е нито снегопочистването, нито температурните разлики, нито липсата на умения. Единствената причина е липсата на желание. Всяка година се харчат стотици милиони по това направление. Я ми кажете кое е по- добре за шефовете, да правиш пътищата всяка година и да си прибираш милионите или да ги правиш вднъж на 10 год., като за това вземеш същата сума?!
Не крадете! Правителството не обича конкуренцията!
Fireman

Мнение от Fireman »

George7,тя тази кола-камион,е от Калгари :lol: ,може и да си я виждал някъде.В багажното отделение сигурно човека си е сложил една бензинова колонка :wink:
Аз съм по-спокоен човек и предпочитам такива превозни средства само да ги гледам.

Ето малко от прехвалената София
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Welder написа:
gazara написа:Ха-ха-ха,атака Италянската мафия,абе знаех си че някой европееееееееееееец е замесен ама сега нещата си дойдоха на мястото,ха ха...ето това е виц!!!!!!!!А тия индиянци дето правят моста Мерсие те от коя част на Италия са,ха ха ха.....теория на конспирацията,абе хора стига с тия филми бре,ха ха ха
Кажи ми, че не си мислиш, че бачкаторите на улицата прибират големите кинти от общината за ремонтите на пътната мрежа. Човека ти говори за босовете на големите компании, дето отговарят за тия ремонти. Обществена тайна е, че този сектор се държи от италианците. Причината за лошите пътища не е нито снегопочистването, нито температурните разлики, нито липсата на умения. Единствената причина е липсата на желание. Всяка година се харчат стотици милиони по това направление. Я ми кажете кое е по- добре за шефовете, да правиш пътищата всяка година и да си прибираш милионите или да ги правиш вднъж на 10 год., като за това вземеш същата сума?!

Изобщо не е от липса на желание, напротив, от голямо желание за прибиране на парички е...
Рзбира се, трябва да бъдем обективни, големите температурни амплитуди, силно променливата влажност (и над 95% през лятото), ръсенето със сол (отскоро вече в някои рйони ползват "синтетика"), тежките камиони и т.н. и т.н... всичко това си има значение, но все пак сме в 21 век и си има рецепти за настилки, устойчиви и на по-екстремални натоварвания от различно естество.
Обаче... кой е заинтересован да плаща за в пъти по-скъпа настилка, която ще държи 5-10 години? От какво ще живеят пътищарите?
Така че... споко, само в Рая всичко е ОК, тук на Земята ще се чанчим още.
А само да вметна, че при тези климатични условия и при тежкия камионен трафик в България, при нейното ниво на корупция, просто пътища нямаше да има.
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

Fireman написа:Kurta007,ей това ти препоръчвам без капка завист :P :lol:
Изображение
Абсолютно няма да те интерсува дупки,тротоари и други коли.....не ми се мисли,,..... :wink:
на жената това й е мечта :):):)
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Последното изречение на Комитски Иван :thumbsup:
Публикувай отговор