Междинно кацане в САЩ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Междинно кацане в САЩ

Мнение от aligator »

Имам оферта за пътуване през Вашингтон до Монреал,но не знам как стои въпроса с визите са САЩ.Т.е. когато САЩ са само междинна дестинация изисква ли се виза?По наша си логика не би трябвало,щом не излизаш от летището,ама знам ли?
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

И по наша логика не би трябвало да се изисква виза след като не се налага да напускаш летището , но за съжаление се оказва че не е така :(
Иначе деиствително пътуванията през САЩ са мнооого по евтини от всички останали варианти - това се оказа така на доста места на които проверих, но в последствие се оказа че за минаване през щатите трябвало т.нар. "транзитна виза"
Предполагам не се вади чак толкова трудно но за нас специално не мисля да си създавам допълнителни грижи и губене на време така че го загърбихме тоя вариант за през щатите
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Мнение от aligator »

Мерси ,Аментал.Значи остваме с поляците.Дата - около 30-31ви Октомври.
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

Алигатор, ще ти трябва виза.

Пиша го за всички съфорумци - дори да искате да помиришите хамерикански въздух ще ви трябва виза.
Туристическата виза струва към $125 на човек ако не се лъжа. Транзитна виза не знам.

Хубаво е тези които искат да минат през САЩ да го планират няколко месеца преди това, за да подадът документите и да им се издаде навреме.
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Аз не бих пътувал през щатите.
С всичкия този багаж ше станете луди.
Побъркали са се да правят проверки и почти сигурно ще ви свалят багажа и ще ви накарат да минете чек ин на ново.
Според мен не си струва главоболията.

Успех
to&ro
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 9:12 am

Мнение от to&ro »

http://bulgarian.bulgaria.usembassy.gov ... visa2.html

Това е линк към сайта на посолството. Смятам, че трябва да се гледа раздела:
Екипажни/Транзитни визи (C1/D)

Пилоти, стюарди, моряци или членове на корабни екипажи, както и такива пътуващи до САЩ, за да се присъединят към кораб или самолет, е необходимо да кандидатстват за този тип виза.

Визата струва 131US$ пуснах запитване колко е времето за издаване на виза. За Монреал билетите през Щатите излизат поне с 100 евро по - евтини от най - евтините, които намерихме, като в цената включвам и цената на транзитната виза.
Примерно:
полет софия - хитроу - вашингтон - монреал
билет възрастен 327Е + 50Е такса загенцията = 377Е
за дете 274Е + 50Е такса загенцията = 324Е
Цените са С ЛЕТИЩНИ ТАКСИ

Към тези суми прибавете и таксата за визите от 131US$(за всеки един член включително и децата) и разходи за ходене до София. Визите май че ги издават до края на деня, в който сте минали интервюто или до 2 дена по - късно с DHL(информация от сайта). На интервюто трябва да присъстват всички кандидати над 4 годишна възраст(ако не бъркам де).
Мисля, че за тези, които ще пътуват след януари 2009 е добре да проверят този вариант. За софиянци също, понеже няма да им се налага да пътуват до Сф за интервюто.
Последно промяна от to&ro на Съб Окт 25, 2008 4:40 pm, променено общо 1 път.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

some написа:Аз не бих пътувал през щатите.
С всичкия този багаж ше станете луди.
Побъркали са се да правят проверки и почти сигурно ще ви свалят багажа и ще ви накарат да минете чек ин на ново.
Според мен не си струва главоболията.

Успех
От къде ти хрумна, че за транзитно преминаване ще ти свалят багажа и ще 4екваш наново? М?
Аватар
Дядо Йоцо
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 1:44 pm
Местоположение: Горе на черешата
Обратна връзка:

Мнение от Дядо Йоцо »

balbi написа:От къде ти хрумна, че за транзитно преминаване ще ти свалят багажа и ще 4екваш наново? М?
Ами без майтап това става. Особено ако рябва да сменяш самолета на някой летища го правят.
to&ro
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 9:12 am

Мнение от to&ro »

Получих отговор от посолството на САЩ. Визите могат да бъдат издадени в рамките на 15 - 20 дена.
Slick
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 7:46 am
Местоположение: Vic

Мнение от Slick »

ако ще кацате в САЩ. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Ви вадят багажа за check-in, независимо че куфарите са ви чецкирани до крайната ви дестинация.
Такива сам им изискванията за сигурност. (дори и да продължавате към друго САЩ летище - пак ви вадят багажа)
Ние го правихме това преди месец на отиване и на връщане към БГ (ваканция).
Не го препоръчвам за хора идващи за първи път със всичкия си багаж.
Поздрави и успех
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

Никога не бих пътувал през САЩ. Най-вероятно ще се лети до JFK. Комбинацията багаж, чакане и вървене с цялото чудо по безкрайни коридори - даже не искам да си го помисля. Имах едно такова преживяване вече, но хубаво че не бях с много багаж. Между другото багажа се сваля и чекира на ново съсъ сигурност ако се сменя авиокомпанията. Ако обаче пътува човек с една авиокомпания не съм сигурен, но нищо чудно.
Ама това питуване през щатите за да спестите някой долар си е pain in ass, особено за семейства. То няма край бе, а за хора дето на са летели преди ще бъдат като замаяни.
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Балби, мини "транзитно" през щатите и ще разбереш откъде ми хрумна.
Публикувай отговор