Електрически автомобил.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от jet »

marginal тая ока не е ли от онези дето ги правят в русия в заводите на КРАЗ, направата е доста калпава (ако става въпрос за същата де)
bgcanada
Мнения: 102
Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 8:20 pm

Мнение от bgcanada »

Имам интересна книга на пдф формат точно за електрическите коли. Който се интересува да драсне едно лично и ще му я препратя (малко е големичък файла, но ще се оправим някак си :wink: ).
Според мене поне на сегашния етап на технологиите най-добрия вариянт е възможно най-лека конструкция дори нещо на базата на веломобил с 300-400 вата двигател+ педали (не от тия на сен катрин че те тежат много) + малка батерия. Това което прави батерията голяма е смата батерия (т.е. много тежат пущините) и масата на колата. Средната енергия нужна за да поддържаш 30 км/ч на един веломобил с маса 40-50 кг+ твойто собствено тегло е около 150 вата. Това ще рече че да минеш 100 км (доста прилична дистанция) са ти нужни около 550 Втч батерии и то само ако не въртиш изобщо педалите.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

jet написа:marginal тая ока не е ли от онези дето ги правят в русия в заводите на КРАЗ, направата е доста калпава (ако става въпрос за същата де)
Драсти.
Същата е, само купето е от там и е минало КК в Щатите.
За тия пари - толкова.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Marginal39 написа:Братчед, чакай че стана сложно ...
Ето тая кола спечелих от ebay:
http://cgi.ebay.ca/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... :IT&ih=005
Как така колата която спечели в Ebay пак е на пазара с надпис:
This vehicle is being relisted as the last winner of the auction did not have the money to complete the sale.

Пак проблеми с някого, а? :wink:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Хей, някакво развитие?
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Айде който иска може да се запише да отиде на откриването на бизнеса на ЗЕНН електромобилите в Св. Жером.
Това ще е на 04/10/2008.
Ето и линка за повече информация и записване: http://guest.cvent.com/EVENTS/Info/Summ ... 96e89f736b
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Мнение от driver »

Я някой да каже как стои въпроса с отоплението зимата. Това си е проблем мисля за ел.колите в Кебек.
Иначе съм ЗА, ама ми е интересно дали ще трябва да караме с одеало :)
С темповете на развитие на електриките ще има развитие в скоро време. Още повече че тока им не се прави от въглища като в БГ, това си е еко решение.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

driver написа:Я някой да каже как стои въпроса с отоплението зимата. Това си е проблем мисля за ел.колите в Кебек.
Иначе съм ЗА, ама ми е интересно дали ще трябва да караме с одеало :)
С темповете на развитие на електриките ще има развитие в скоро време. Още повече че тока им не се прави от въглища като в БГ, това си е еко решение.
Е тва братчед си е супер проблем в Кебек.
Сякакъв вид отопление ти е чиста парична загуба.
Дано мутрите дадат в бъдеше да се разработят 500% - 1000% по-ефективни акумулатори, че с тия гюлета които имаме сега не е лесно.
:beer: :beer: :beer:
bgcanada
Мнения: 102
Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 8:20 pm

Мнение от bgcanada »

Ами как стои- като с всеки друг проблем- намираш начин да го решиш. Когато имаш топлина в изобилие ти е все едно, когато нямаш- изолираш :wink: Ако колата е добре изолирана и използваш частично топлината от елмотора и инветора то няма да ти е нужно кой знае колко. А ако въртиш педалите хептен нищо не ти трябва :D
Това с отоплението е истински проблем за севера и за съжаление скоро не виждам някакво решение. Акумолаторите поне още дост агодини не ги виждам като алтернатива на петролните горива. Ако успеят да направят свестен акумолатор за водород- може и да има светлина в тунела. :nenam:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

bgcanada, в грешка си братчед.
Първо, отопление трябва най вече за да се скива през джамовете.
Второ, дори и с настоящите технологии е бая по-голяма далавера да се кара на ток, дори и през табарнашката зима ...
А иначе мисля че не можеш изкара кой знай колко топлина от ел. двигателя.
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Ай честито: GM вече измислиха Шевролет на ток, одеве го даваха по телевизията... 65 км дигала... Само не чух колко пари.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

7George написа:Ай честито: GM вече измислиха Шевролет на ток, одеве го даваха по телевизията... 65 км дигала... Само не чух колко пари.
Те отдавна са ги измислили тия и други компании също, ма не ги пускат серийно в производство.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

От GM се хвалят, че едно зареждане ще струва по-малко от чаша кафе, а годишният разход за енергия ще е по-малък от този на хладилник.
Което ни подсеща, колко безумно скъпа е кафеникавата течност, продавана в някои вериги кафенета в Америка... :lol: ... а много от купувачите й даже не влизат и не сядат в кафето, а само протягат ръка и шия, полусънени от колата в сутрешния здрач...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Това беше причината за мен като беден, новопристигнал емигрант да се бръкна за $115 за читава еспресо машина. Много обичам да пия кафе в колата сутрин.
Публикувай отговор