интервю

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
raykageorg
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 8:27 am
Местоположение: перник

Мнение от raykageorg »

Здравейте, успяхме ,успяхме и пак успяхме и ние . Ще ви пишем подробно но сега отиваме да си видим дечицата, милите!
До скоро!Чувството е прекрасно, дай боже всички да го изпитат!
Докс Виена - 26.02.2008
Интервю успешно - 24.06.2008
Докс Букурещ - 18.07.2008
Получени баркодове - 02.09.2008
Получени медицински - 08.09.2008
OK на медицинските - 03.10.2008
Покана за визи-12.11.2008
ВИЗИ - 15.12.2008
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Изображение
Изображение

Бравооооо,успех и късмет и пак успех и усмивки :) :)
Последно промяна от Dparo u TaHq на Вто Юни 24, 2008 9:17 am, променено общо 3 пъти.
Al_Wonder
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Апр 20, 2008 9:22 am
Местоположение: Монтреал
Обратна връзка:

Мнение от Al_Wonder »

Здравейте,

Днес от 11ч. се проведе и нашето интервю и минахме УСПЕШНО :D :beer: :beer: !!!

Искам първо да благодаря на съпругата си, която беше водещият кандидат и върху нея падна цялата тежест на препитването. Merci beaucoup и на всички от форума на bgcanada.com за пълната и изключително полезна информация :thumbsup:

Малко инфо за нас - и двамата сме инженери, с втора общоинженерна специалност (от СФ на МЕИ). Съпругата ми като водещ кандидат беше заявила френски 7/8 и английски 7/8, а аз като "куфар" френски 4/5 и английски 7/8. Жена ми е работила и работи в областта на IT и по-специално Мениджмънт на проекти в IT сферата, а аз в областта на електрониката. Абе с няколко думи сме се ориентирали към техническата сфера (за добро или зло :D ).

Въпросите, които ни зададе Мадам според мен бяха в голяма степен специализирани, т.е. в нашата сфера и най-вече от областта на жена ми, разбира се :)

Някои от по-интересните въпроси към супругата ми бяха:
Били сте в Египет, нещо от сорта какво правихте там, какво ще кажете за сфинкса, какво мислите за египтяните??? Тя отговори без особени затруднения
Пита я за Джон Атанасов, дали според нея е българин и кога точно е изобретен компютърът. Тя отговори, че според нея е БЪЛГАРИН и аз се включих и потвърдих :D Мадам се усмихна и каза, че американците считали, че си е американец.
:? Мадам я попита още какво е Power Point и за какво се използва, тук нямаше особени затруднения, жена ми отговори, че е основно за презентации.
Последва друг интересен въпрос към нея: Какво е Pagemaker и за какво служи, съпругата отговори основно за дизайн на списания.

Към мен въпросите бяха по-стандартни (и по-лесни естествено):
Как си намерихте последната работа?
Защо напуснахте?
Как Ви назначиха? Тук Мадам се учуди, че съм минал през две интервюта и се наложи да обяснявам за какво е било първото и съответно второто. С доста зор се измъкнах (с помоща на жена ми :) )
Какъв точно технически англ. знаете? (след като ми погледна CV-to) Отвърнах, че е по мойта първа специалност и така се приключи.

Жена ми я пита на англ. къде точно го е изучавала и искаше да знае с подробности какво точно е учила. Мен на англ. не ме пита нищо :)
Някои от въпросите на Мадам не можахме да ги разберем и се наложи да ги зададе по друг начин, но не по-бавно :? Интервюто продължи около час, но времето мина почти неусетно.
Ами това е в общи линии, другите въпроси бяха стандартните - Как се запознахте?, Защо избрахте точно Квебек? (великата мотивация :D ), Как ще си намерите работа там?, Имате ли стратегия за намиране на работа? и т.н, и принтера защрака :D :D :D
:beer: :beer: :beer: Ами това е засега.

УСПЕХ НА ВСИЧКИ СЛЕД НАС :thumbsup:
нови мераклии
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 4:43 pm
Местоположение: Варна/Монреал
Обратна връзка:

Мнение от нови мераклии »

raykageorg написа:Здравейте, успяхме ,успяхме и пак успяхме и ние . Ще ви пишем подробно но сега отиваме да си видим дечицата, милите!
До скоро!Чувството е прекрасно, дай боже всички да го изпитат!
:tuut: браво на вас, заслужили сте си го напълно след всичките ви усилия - айде да се видим живот и здраве на канадска земя.
Поздравления и на другите минали днес успешно като Al_Wonder :beer:
venci6
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 7:30 am
Местоположение: GOCE DELCHEV

Мнение от venci6 »

някой от тези които са на изчакване да е получил някакав отговор уж беше след седмица
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

venci6 до момента има петима съфорумци,които получиха като отговор СЕРТИФИКАТИ хип хип ура,хип хип ура
Изображение
Аватар
NetiK
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Юни 30, 2007 2:10 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от NetiK »

Здравейте, скъпи съфорумци,
днес и ние минахме нашето интервю УСПЕШНО :D , мого сме щастливи и едновременно емоционално и физически уморени. Сега се прибираме в Бургас и бързаме да ви пишем. :D
Интервюто ни не мисля, че мина като по вода. Притеснението си каза думата :? . Мадам е много делова и не обича дълги отговори. По наше
мнение речта и е доста бърза на моменти. Аз успявах да хвана 70% от това което казваше. Отговарях и с 50 те % знания и то разбъркани останали в главата ми (другите 50% не се знае къде отидоха :roll: ) сега пак са тук ама... свърши тя. Въпросите бяха стандартни с някои изключения свързани с нашата кандидатура. Мадам си търси точния отговор, за нея е важно да си разбрал въпроса и да отговориш кратко и адекватно, не иска словоизлеяния и заучени фрази ( те моите и без туй ги нямаше :oops: ). За взаимната помощ: аз се опитах на моменти да помогна на съпруга ми, но мадам не ми разреши. Явно всичко е според ситуацията.
Както и да е, историята има ЩАСТЛИВ КРАЙ :partytime: :D :partysmiley: :dance:
Благодарим на всички, които ни подкрепяха и бяха съпричастни :beer2: , благодарим на форума за ценната информация и най-вече на нашия учител Л.Найденов :love:

Пожелавам на всички, които чакат интервю или отговор НАШИЯ КРАЙ.
Бъдете щастливи.
08.07.08 - Док. Б-щ
06.08.08 - Баркодове
20.08.08 - МФ
02.09.08 - Направени
15.10.08 - Покана за визи
06.11.08 - Визи
Общо процедура: 10 м. и 10 дни

Повярвай и ще стане!
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Мнение от milla »

Честито на получилите сертификати!

Само Rora ми е пратила ЛС с датата на получената покана за интервю. Много моля и останалите, на които липсва в таблицата тук тази дата да си направят труда да ми драснат ЛС.
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Мнение от milla »

Dparo u TaHq написа:venci6 до момента има петима съфорумци,които получиха като отговор СЕРТИФИКАТИ хип хип ура,хип хип ура
До тук засега dida_p, attilla, zarko и jori77 са писали, че са получили Сертификати по пощата тоест четирима. Кой е петият, който е получил?
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
didi1979
Мнения: 196
Регистриран на: Чет Апр 17, 2008 8:21 am

Мнение от didi1979 »

Здравейте, успяхме ,успяхме и пак успяхме и ние . Ще ви пишем подробно но сега отиваме да си видим дечицата, милите!
До скоро!Чувството е прекрасно, дай боже всички да го изпитат!

4естито и от мен! Толкова се раджам и знаех 4е ще успеете! Сега се надявам и аз да премина ситото и да се видим след време на канадска земя :wave2: :D
quebec
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Апр 22, 2008 12:34 pm

Мнение от quebec »

Здравейте и от нас,

Интервюто ни мина успешно. Поздравяваме всички останали, които са минали и истински желаем успех на тези, на които им предстой, дори и в следващите сесий.Благодарни сме на всички съфорумници, както и на учителите, на които дължим много за успеха си.Интервюто мина съвсем нормално,ама това не значи че всичко сме разбрали и отговорили.Нашите въпроси бяха стандартните повтаряни във форума многократно.Скромното ми впечатление от Мадам Стоянов е че държи на точния отговор и логическата връзка.Преводадачката е добронамерена.
Още веднъж кураж и успех напред на всички.
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Milla ,5-тото семейство ,което получи сертификати е от дата 9 юни-час 12 00 .Те бяха след нас.Но не пишат във форума и затова не се знае.
Но ние го потвърждаваме :lol: :D
AniiCeco
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Дек 05, 2006 10:00 am

Мнение от AniiCeco »

Здравейте и от нас,
интервюто ни мина УСПЕШНО вчера в 12ч. :) . Мадам Стоянов наистина е сериозна, но иначе добронамерена и перфектен професионалист. За преводачката няма да коментирам, слава богу не се наложи да ползваме нейните услуги. Интервюто ни започна със стандартните въпроси:
1. За първи път ли подавате док. за Квебек
2. Първи брак ли ви е това
3. Защо фамилията на сина ви е различна (ние и тримата сме с различни фамилии)
4. Защо решихте да емигрирате
5. Какво ще работите там
6. Защо избрахте да учите икономика
7. Кога започнохте да учите френски, какво ви харесва в този език, кое ви е трудно в френския
8. Какви бяха колегите ви в фреския център и какво учехте
9. И изведнъж както говореше на френски въпрос на английски дали говоря английски нивата ми бяха 5/5, но въпросите бяха доста лесни.
Мъжът ми нищо не го пита на английски 7/7 но той беше втори.
10. Какви трудности очаквате да имате там
11. Казахме че имаме приятели там и ни попита какво работят, от каде се познаваме и какви трудности са имали в началото

Въпросите към него на фр. бяха
1. Защо избрахте да учите икономика той е завършил "Икономика и бизнесадминистрация"
2. Защо не работите като икономист
3. Какво продавате (той работи в магазин) и какви са вашите клиенти

И май това беше всичко в заключение каза че сме си завишили нивата на френски и ни попита защо на което ние не успяхме да дадем отговор, а сведохме глави. Доста се поизпотихме и мисля че наистина притеснението си каза думата, бяхме на 60-70% от знанията, но резултата е важен :)

Честито на всички минали и лека процедура!
Искам да благодарим на всички съфорумци, без вас нямаше да успеем, а също и на нашата учителка Жана Николова.
нови мераклии
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 4:43 pm
Местоположение: Варна/Монреал
Обратна връзка:

Мнение от нови мераклии »

Честито, аз като гледам и вие като нас сте се поизпотили, но както казвате важен е крайния резултат. Айде наздраве :beer: и успех!
mytodoroff
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Май 01, 2008 3:12 am

Мнение от mytodoroff »

DCS изпратени за Виенa _________________________17.10.2007
Получени във Виена_____________________________22.10.2007
AVIS de réception в БГ___________________________29.10.2007
Accusé de réception изпратено _____________________02.11.2007
Accusé de réception пристигнало в БГ_______________05.11.2007
Изпращане на допълнителни документи ____________14.02.2008
Получени във Виена _____________________________18.02.2008
AVIS de réception в БГ ___________________________22.02.2008
Accusé de réception complémentaire изпратено________27.02.2008
Objet Entrevue de sélection изпратено _______________29.02.2008
Accusé de réception complémentaire пристигнало в БГ__05.03.2008
Objet Entrevue de sélection пристигнало е БГ_________05.03.2008
Convocation a une entrevue изпратено _______________14.04.2008
Convocation a une entrevue пристигнало е БГ_________17.04.2008
Entrevue de sélection-Avec succès ___________________25.06.2008
Документи изпратени за Букурещ __________________25.06.2008
Публикувай отговор