ТЕСТ за гражданство!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от emyangels »

[quote="anito"] ......... Ние имахме проблем, защото не си носехме старите БГ паспорти. Ама как да ги носим, като ги сменяхме в БГ и имаше ваъзможност да ги задържим само 6 месеца, след това плащаш като поп, ако не си ги върнал. ...........quote]

По повод старите паспорти - когато ги сменявате с нови изрично заявявате, че искате да си задържите старите поради еди каква си причина. Подписва се декларация, че остават у вас, перфорират се, пишат на страницата със снимката - унищожен или невалиден и ви ги дават. Това е по закон и не могат да ви откажат. Не е нито нова, нито стара процедура. Поне откакто имам паспорт (от 15 години) все е било валидно.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Ами да, така направихме и не ни отказаха, но за период от 6 месеца. "Утежняващо" обстоятелство беше, че в паспортите немаше визи, щото ние влязохме в Канада с едни чаршафи, отделно от паспортите. Даже, понеже служителката в МВР се оказа моя добра позната, та ми го остави за 8 месеца, ама не можела за повече :roll:
Обичам да преча
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от emyangels »

Странно. Аз си пазя всички стари паспорти независимо дали са със или без визи. Последно си смених документите през септември 2007 и нямаше проблеми. Освен да има нови разпоредби или просто както често се случва различните служители прилагат по различен начин нормативните уредби и при нас да се е случило да попадаме на по-либерални и услужливи служители :lol: .
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Нинам :roll: Ние ги сменихме 2006, единия май месец, другия септември, и все същата картинка беше... Служители ли, закони ли, и аз не знам... Но и някак си не съм учудена :wink:
Обичам да преча
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Просто попадате на малоумници които не знаят закона, но се и правят на голямата работа. То такива са повечето държавни служители.
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

какви малоумници бе.. като си ходих последно си смених паспорта и естествено, че ми дадоха само новия. тоя с визата си остана за архива ли за кво ли и аз ненам .ама нали имаме чаршафа :D
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Smart Dust написа:Просто попадате на малоумници които не знаят закона, но се и правят на голямата работа. То такива са повечето държавни служители.
Точно това имах предвид, като казах, че незнайно :wink: защо, не съм учудена. При все че в случая служителката се оказа стара позната и имаше добрата воля да бъде полезна. На нея какво са й обяснили, е друг въпрос. Абе да не им попадаш в ръчичките, най- добре. Ама не става, все рано или късно се налага за нещо...
Обичам да преча
Blato
Мнения: 100
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 8:45 am

Мнение от Blato »

ninka83 написа:какви малоумници бе.. като си ходих последно си смених паспорта и естествено, че ми дадоха само новия. тоя с визата си остана за архива ли за кво ли и аз ненам .ама нали имаме чаршафа :D

Ами така става като не си знаете правата, а се смеете на мириканците като учат граждански права в училище.

А по въпроса - никой няма да те пита от учтивост искаш ли си или не си искаш паспорта (освен ако не е някой нов и все още вежлив служител).

Ако ти трябва паспортът - трябва да кажеш, че ти трябва за отчитане на датите, визите или за каквото ти трябва. Тогава ви го перфорират стария паспорт и ви го дават заедно с новия.
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

ама на мен наистина не ми трябва старото паспортче.

нали като се раздвижвам напред-назад и цъкат там в компютъра. виза си имам - чаршафа, изобщо съм си ОК отвсякъде :lol:
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

ninka83 написа:ама на мен наистина не ми трябва старото паспортче.

нали като се раздвижвам напред-назад и цъкат там в компютъра. виза си имам - чаршафа, изобщо съм си ОК отвсякъде :lol:
Абе на какво викаш "чершафа"????
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

един голям бял лист формат А3, напечатан с данните ти и тн.. още от Виена пратен. и тука като влизах ми казаха да го пазя на сигурно място:wink:
под чаршафа :lol:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Сигурно на ландинг пейпъра, новите емигранти нямат, само по-старите. Ама той вече служи само за пенсията нещо, влиза се и се излиза с ПР картата. Моя паспорт миналата година си го поисках и ми го дадоха, но подписах декларация да го върна след като ми изтече американската виза - догодина. Ей така да си е мой май не дават.
Циганите - на Сатурн !
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

така, така с ПР картата само. ама казаха тоя чаршаф да го пазя като заподавам за канаТски паспорт.значи аз имах чаршаф+виза . ама като влязох я задраскаха. и след това само с ПР карт. след това си смених бг паспорта и сега нямам виза. ама не ми и трябва.

е по-нагоре анито говори за съшите чаршафи :lol:
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

anxeli написа:Сигурно на ландинг пейпъра, новите емигранти нямат, само по-старите. Ама той вече служи само за пенсията нещо, влиза се и се излиза с ПР картата. Моя паспорт миналата година си го поисках и ми го дадоха, но подписах декларация да го върна след като ми изтече американската виза - догодина. Ей така да си е мой май не дават.
Точно, и аз подписах декларация (не само съм казала, че си го искам). Ти си имах хамериканска виза вътре, та са ти го дали до изтичането й, но аз нямах никаква и познатата ми вика: немаш причина да си го пазиш, 6 месеца е мах, ама от мен да мине, на ти го за 8. Обаче после требе да го върнеш, щото глобички текат (или нещо такова).

Нинка, за същото спално бельо говоря, да :lol:
Обичам да преча
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Smart Dust написа:Просто попадате на малоумници които не знаят закона, но се и правят на голямата работа. То такива са повечето държавни служители.
Закона явно повечето не го познават. Паспорта е собственост на държавата и това си го пише в закона, но трябва някой да го прочете!
Преди даваха перфорирани паспортите, сега вече не. Трябва да имаш "връзки", за да го вземеш и то за определен срок, за който подписваш декларация. След изтичане на срока освен административно има и наказателно преследване. Туй то!
Публикувай отговор