Âïå÷àòëåíèÿ çà Cote-des-Neiges

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Не бе Бате.
Дал му ги в БгМoнтреала който пък ги е взел от банката коятo пък му дала на него малкo възнаграждение за намирането на клиент .:)
aseto

Мнение от aseto »

Alblood, аргументите на вашата теза са наистина ...... съкрушителни. Формулирани по-лаконично те звучат така:
Ако аз съм бял, то всички други раси са низши, бялата е най-добрата.
Ако аз не живея в Кот де Неж, то това е най-скапаният квартал.
Ако аз съм от София, то всички останали българи са низши,втора ръка.
Странно ми наподобявате на рапърите от гетото, които цял живот са били бедни и затова, когато си правят клиповете, винаги са накичени със злата, карат скъпи коли и луксозни яхти.
Нямам намерение да ви потискам или да се заяждам с вас, просто вие сте представител на класата от нискокултурни, но високоамбициозни парвенюта в България, които за съжаление са новите културтрегери и да довели страната до сегашното й незавидно положение. Очевидно вие сте неоспорим аристократ, защото сте "кореняк от София". Просто за миг обаче си помислете, когато баща ми правеше най-сложните операции в Пирогов,какво правеше баща ви в София? Когато дядо ми следваше медицина през 1940г. в Софийския университет, какво беше заниманието на дядо ви в София? Когато през 1930 прадядо ми беше апелативен съдия в София, вашият прадядо, какво поприще си беше избрал? Когато дядото на дядо ми, след завършен колеж в Цариград, беше депутат в София, вашите деди нотабили ли бяха? През цялото това време във всеки български град и всяко село е имало будни българи, сърдечни българи, българи-патриоти, с които днес техните наследници могат да се гордеят. Комунизмът, демокрацията, халтурата, чалгата са изтрили голяма част от българските добродетели, за да изпъкне на преден план стремежът на "белия човек към престижното и лъскавото", както вие се изразихте, без оглед на средствата и последиците. Амбицията към празния и тщеславен разкош кара хората да забравят за задълженията си към обществото, държавата, възпитанието на децата си. Много по-лесно е с лека рък да се затрие езиковото богатсто на българите-кирилицата пречи, махнете я, пълният и кратък определителен член затрудняват необразования парвеню-ще се забрани, традиционни български думи (независимо от какъв произход) са бреме, ще възприемем чуждици. Много тъжно! Българският език е много богат, има думи, които нямат точен еквивалент в останалите езици по света, назовават по изключително прецизен начин неща, които чуждите езици са бедни да изразят. Жалко, че нашите деца няма да знаят значението на вълшебни думички като "мукаетлия", "еш", "чан" и мн.др., няма да знаят защо е редно да се казва Родопа планина, а не Родопите......
Всеки си избира как ще живее и какви са ще са ценностите му. За мен лично това в кой квартал съм живял, от кой град съм родом, колко и какви коли съм карал, няма да е критерий в равносметката как съм живял и какъв човек съм бил.
Извинявам се, че не пиша по същество на поставената тема. Напоследък при сравнение на българите с румънци, руснаци, араби се потискам много, изпитвам гняв и болка , заради манталитетът на голяма част от нашенците, който като гангрена се разраства застрашително, замествайки традиционните за българите добродетели с гнилоч. Явно и аз съм комплексар.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Оставете го човека на мира да си се стреми към каквото си иска?
На вас какво ви пречи че се стремял?
От къде знаете че и съфорумника не е добър зъболекар или лекар като дядото на незнам кого си?

Точно така. Добрия специалист лекар, зъболекар или какъвто там е трябва да се стреми към по добро.
Иначе става следното. Много добрия зъболекар от България който има супер репутация, много клиенти и печели добре живее в най скапаната част на Кот Де Неж заедно с необразованите бежанци от Шри Ланка.

На мен това не ми звучи добре за репутацията на добър лекар.
Blato
Мнения: 100
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 8:45 am

Мнение от Blato »

Hullman написа:Оставете го човека на мира да си се стреми към каквото си иска?
На вас какво ви пречи че се стремял?
От къде знаете че и съфорумника не е добър зъболекар или лекар като дядото на незнам кого си?

Точно така. Добрия специалист лекар, зъболекар или какъвто там е трябва да се стреми към по добро.
Иначе става следното. Много добрия зъболекар от България който има супер репутация, много клиенти и печели добре живее в най скапаната част на Кот Де Неж заедно с необразованите бежанци от Шри Ланка.

На мен това не ми звучи добре за репутацията на добър лекар.
Толкова ли не можете да разберете какво се опитваме да ви кажем или може би не искате?

Не става дума за това кой къде е роден, къде живее, какъв е и с какво се занимава - всеки има правото да избира това, което смята, че е най-добро за него ....

НО НЕ СЕ ОПИТВАЙТЕ ДА СЕ ВЕЛИЧАЕТЕ КАТО ОМАЛОВАЖАВАТЕ ИЗБОРА И МНЕНИЕТО НА ДРУГИТЕ. НЕ МОЖЕТЕ ДА СЕ ИЗВИСИТЕ, ОПИТВАЙКИ СЕ ДА ПРИНИЗИТЕ ДРУГИТЕ ОКОЛО ВАС.

нещо, което той и някои други се опитаха да направят. Перифразирам до сега изказаните мнения:

Ти не си кореняк софиянец - следователно си прост селянин.

Аз се махнах от КДН, защото не ми харесва - значи съм интелигент, по-висока класа от теб.

Ти живееш в КДН (без да знам в коя част...) и ти харесва - значи си мизерник.

Ти използваш дума, която аз не съм я чувал - значи говориш на диалект - следователно си прост селянин.

Аз си купих къща на еди кой си месец - бреййй голям съм тарикат ей, другите ряпа да ядат.

Другите живеят в апартаменти под наем в КДН - не им знам плановете, но щом не са си купили къщи значи са простаци с нископлатени професии - ехаа пак изпъкнах.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ей изядохте човека с парцалите маа му стара.оставете го на мира та да ми отговори на въпроса дето му зададох,как за 20 месеца се правят 300К ,та и аз да се светна и да ги направя ,че моите 800 дни отдавна свършиха ,а аз все още не съм ги стигнал.
ако някой друг има идея как за 20 месеца може да се купят къща и две коли може също да обмени опит ,че нещо ме мързи да бачкам вече. :lol:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ама кво се косите кой бил селянин,кой гражданин.аз пък сим селянина с колелото и нямам комплекси ,а вие никога не може да ме засегнете с произхода ми щото сте по големи селендури и от мен :lol:
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

bateto написа:ей изядохте човека с парцалите маа му стара.оставете го на мира та да ми отговори на въпроса дето му зададох,как за 20 месеца се правят 300К ,та и аз да се светна и да ги направя ,че моите 800 дни отдавна свършиха ,а аз все още не съм ги стигнал.
ако някой друг има идея как за 20 месеца може да се купят къща и две коли може също да обмени опит ,че нещо ме мързи да бачкам вече. :lol:

Кво се чудиш :shock: Заставаш до банкомата като ония двамата кебешари или оня Ванкувърския в бижутерийния магазин :P Партньора ти не трябва да е с очила и да не се оставя собствениците да го нокаутират по"време на работа" :shock: Ако сте чевръсти преди 20ия месец РРСПито ти е готово :D
Blato
Мнения: 100
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 8:45 am

Мнение от Blato »

bateto написа:ама кво се косите кой бил селянин,кой гражданин.аз пък сим селянина с колелото и нямам комплекси ,а вие никога не може да ме засегнете с произхода ми щото сте по големи селендури и от мен :lol:

Не бе имах предвид "лошия" смисъл на думата :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Искате да ви кажа как съм си купил къща 20 мес след идването си?
Всеки който иска да бачка, вместо да стои на социял, трупа данъчен кредит. В един сладък момент си надежден и ти дават ипотека. Вадиш някаква сума за първа вноска (колкото повече, толкова по-добре) и си купуваш скромна къща за 120-160К. След 5-10 години като се устроиш по-добре (и си я изплатил наполовина) се местиш в по-голяма и луксозна.
В момента вместо наем изплащам собствен дом.

В CDN живях до детската болница, ходил съм на гости срещу гробищата... същата работа. Мърсотия и мизерия. Защо почти няма местни? Всичките са се изнесли отдавна. Сградите около университета не ги бройте - НИКОЙ ОТ ВАС НЕ ЖИВЕЕ ТАМ. Но дори и те пазаруват в черното MAXI.

Blato - ако исках да кажа, че всички живееще в CDN са прости селяндури, щях. Недей да ИЗКРИВЯВАШ ДУМИТЕ МИ! Има много готини хора на които не им харесва, но просто още не са готови.
Но, ако говориш български, който 70% от сънародниците ти не разбират......

aseto - роден за политик! Говориш на ВИЕ на място където приетият (от и за всички) тон е ТИ. Извличаш селективно негативизмите от коментара ми, интерпретирайки думите ми по грозен, различен начин.

Да, признавам - слабост е и е грозно да подчертавам, че съм кореняк Софиянец. Може би избивам комплекси, грозен съм или плешив. Но никой не отговори смело - "Аз съм от малък град, говоря на диалект, но съм горд и съм постигнал много в живота!" Само се сочите един друг и се наричате селяни, включително и нас.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

На мен пък ми се иска някой да обясни какво означава "кореняк софиянец" - брои се назад до някое си коляно или как? И освен това, какво следва от това, че някой си бил или не бил "кореняк софиянец"?
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Аз съм живял в сградите около университета.Комплекса се казва Рокхил,ама не мисля ,че този факт ме прави по малко селянин,въпреки ,че съм роден и израстнал в няколко големи града.
Обаче ,ти с тия банки разби всичко детско в мен.Аз те мислех за оправен човек,а то се оказва ,че си поредният им длъжник.
По твоята логика като изплащам къща,кола и съм в процес на покупка на 6-плекс си мислех ,че съм богат човек ,а то се оказва ,че съм скъсан цървул.А,да не забравя ,имам и 4 златни карти и още толкова кредитни линии,само банката дето не знае ,че са мои. :D
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Детската болница , ако става въпрос за ,,Сен Жустин , си бил на светлинни години от циганията , а ,,Макси,,-то е едно, разочарова мен и други българи , защото наистина Българин не е равно на кореняк софиянин , батето не може да възприеме , че използваш кредит , не се коси , въпреки плексите ,които той има след неколкостотин дни и той ще тегли за гостиничката , и дано не му отрежат магарешките уши :D
Blato
Мнения: 100
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 8:45 am

Мнение от Blato »

ablood написа:Искате да ви кажа как съм си купил къща 20 мес след идването си?
Всеки който иска да бачка, вместо да стои на социял, трупа данъчен кредит. В един сладък момент си надежден и ти дават ипотека. Вадиш някаква сума за първа вноска (колкото повече, толкова по-добре) и си купуваш скромна къща за 120-160К. След 5-10 години като се устроиш по-добре (и си я изплатил наполовина) се местиш в по-голяма и луксозна.
В момента вместо наем изплащам собствен дом.

В CDN живях до детската болница, ходил съм на гости срещу гробищата... същата работа. Мърсотия и мизерия. Защо почти няма местни? Всичките са се изнесли отдавна. Сградите около университета не ги бройте - НИКОЙ ОТ ВАС НЕ ЖИВЕЕ ТАМ. Но дори и те пазаруват в черното MAXI.

Blato - ако исках да кажа, че всички живееще в CDN са прости селяндури, щях. Недей да ИЗКРИВЯВАШ ДУМИТЕ МИ! Има много готини хора на които не им харесва, но просто още не са готови.
Но, ако говориш български, който 70% от сънародниците ти не разбират......

aseto - роден за политик! Говориш на ВИЕ на място където приетият (от и за всички) тон е ТИ. Извличаш селективно негативизмите от коментара ми, интерпретирайки думите ми по грозен, различен начин.

Да, признавам - слабост е и е грозно да подчертавам, че съм кореняк Софиянец. Може би избивам комплекси, грозен съм или плешив. Но никой не отговори смело - "Аз съм от малък град, говоря на диалект, но съм горд и съм постигнал много в живота!" Само се сочите един друг и се наричате селяни, включително и нас.

Пак ще ти повторя НЕ МОЖЕШ ДА СЕ ИЗВИСИШ, ОПИТВАЙКИ СЕ ДА ПРИНИЗИШ ДРУГИТЕ ОКОЛО ТЕБ, защото самият ти ставаш смешен.

Това, че ти не си чувал дадена дума, не означава, че всеки, който я използва, говори на диалект.

Всъщност погледни своите постове по-нагоре и ще откриеш множество повтарящи се грешки от рода на "социял" и "мърсотия", причинени от диалектния говор на твоя район, който ти самият си възприел. Тоест не ти говоря за обикновени правописни грешки като "и" вместо "е", "ф" вместо "в", пълен и непълен член.

Изобщо не ти изкривявам думите приятелю - ти самият написа:

Изтърпях с погнуса да ми свърши кофито и излетях с писъци от тази цигания. Сега като ходя да си взимам пощата се стряскам от мърсотията и мизерията в сравнение с новия ми квартал.
Има едно правило - където пуснат метро и удобен транспорт, се навъждат чернилки, жълти, новопристигнали, и изобщо всякакви мизерници, нямащи пари за кола.
Е какво - на всеки, който му харесва там, предпочита градския транспорт и не си е купил къща на изплащане - т.е. всичко, което на теб не ти се нрави, е мизерник ли?
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Модераторите сняг ли ги зарина или ще има още панаир?
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Blato
Мнения: 100
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 8:45 am

Мнение от Blato »

Леля Екимка написа:Модераторите сняг ли ги зарина или ще има още панаир?
Ами при този сняг на вънка в комбинация с факта, че е събота вечер какво очакваш :D
Публикувай отговор