Âïå÷àòëåíèÿ çà Cote-des-Neiges

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Блатко , не е нужно да живееш на съседната улица , за да пазариш от ,,Анка,, и ние сме живели на ,,Кент,, , обаче никой не може да отрече , че от година на година кварталът променя своят облик.
Blato
Мнения: 100
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 8:45 am

Мнение от Blato »

sasho71 написа:
totev написа:
ablood написа: "КУСАМЕ"
офф: това Кусаме от добричкия край ли е :?:

един лехен пълен с мърсоли :D хаха баси майните
maй че беше от Северна БГ, Врачаснко-Видински режион.
Ами съветът ми е да провериш в тълковния речник какво точно означава този глагол. После вземи и завърши 10-ти клас за да знаеш как се спряга и тогава ела да правиш забележки.
А това, че не ти е познат и се надсмиваш на това, че използвам тази дума .... ами жалко за теб.
Блато:
Сподави завистта си към децата израстнали в големия град.
Освен това в MTL лютеница и БГ сирене има на стотина места. И ние като теб често я "КУСАМЕ" само, че аз ползвам друг термин за това.
"гражданино" ще ти кажа един виц -

Един гражданин си карал колата извън града и видял един дядо да сее на нивата. Спрял и се провикнал - сей дядо, сей да има какво да ядем. - Аз люцерна за прасетата сея синко - отговорил дядото.

Пък децата на големия град всички ги знаем ... много добре знам какви боклуци има сред тях, защото съм роден и израснал там, но щом съдиш за културата на хората по това от къде идват - от голям град, от малък град или от някое село - съжалявам за теб приятелю, съжалявам и за твоето тесногръдие.
Последно промяна от Blato на Пет Мар 07, 2008 8:51 pm, променено общо 1 път.
Blato
Мнения: 100
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 8:45 am

Мнение от Blato »

Странджата написа:Блатко , не е нужно да живееш на съседната улица , за да пазариш от ,,Анка,, и ние сме живели на ,,Кент,, , обаче никой не може да отрече , че от година на година кварталът променя своят облик.
Съгласен съм, но не можеш да отричаш предимствата му и да правиш генерални заключения по една част от него.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Здравей брато.Блато след твоята изява вече не се чувствам самотен в борбата за осмиряване на дивите селяни дето напоследък се навъдиха тук като п...и въшки на мъжки м..и.
Щото ,аз може да съм от село ,но съм по гражданин от тез гражданя и особенно гражданки ,дето си бръснат мустаците по на често и от мен. :lol:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

balto,

стой си в CDN, продължавай да ръсиш обиди и нелепи поговорки. Ти к'во? Изкара гражданина с колата балък, с селянина на полето хитрец, а?

Не, че и гражданите са винаги стока де...

Веднъж пътувах за Русе по работа и спрях в Плевен за нещо. Бях с колега, също кореняк софиянец и отбих до тротоара да питам за изхода посока Русе.
"Карате само направо докато стигнете една бара. Там завивате наляво и сте на шосето."
"Благодаря, довиждане" и тръгнах.
"Нали знаеш какво е "бара"?" попитах колегата.
"Ъъъъ, надявах се ти да знаеш..."
"Еб :evil: ти и смотаните софиянци сме, а?" изхилих се и отбих към друг пешеходец.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
aseto

Мнение от aseto »

Alblood, не адресната регистрация прави един човек културен, а това колко книги е прочел в живота си, с какви хора е общувал, интелект и пр. Мога да изпитвам само съжаление към българи, които не знаят значението на думата "бара". Прочетете нещо написано от Иван Вазов (има няколко многоизразителни описания на следосвобожденски парвенюта досущ като вас) и се засрамете. Един възрастен човек, когото много уважавам ми беше казал, че Алеко Константинов е велик български писател не толкова със създаването на героя си Бай Ганьо, колкото заради написването на "Пази боже сляпо да прогледа". Имам приятели японци, африканци,араби и латиноамериканци и дори при мисълта за сравнението им с персона като вас ме напушва смях. Разбира се никой не би посмял да ви сравнява, да подлага на съмнение превъзходствата ви. А те като че ли са само две: принадлежите към европеидната раса и сте софиянец-кореняк :cry: Мъчно ми е за България, с преобладаваща част от населението, мислещо като вас, всяка надежда за добро бъдеще е обречена.
Blato
Мнения: 100
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 8:45 am

Мнение от Blato »

ablood написа:balto,

стой си в CDN, продължавай да ръсиш обиди и нелепи поговорки. Ти к'во? Изкара гражданина с колата балък, с селянина на полето хитрец, а?

Не, че и гражданите са винаги стока де...

Веднъж пътувах за Русе по работа и спрях в Плевен за нещо. Бях с колега, също кореняк софиянец и отбих до тротоара да питам за изхода посока Русе.
"Карате само направо докато стигнете една бара. Там завивате наляво и сте на шосето."
"Благодаря, довиждане" и тръгнах.
"Нали знаеш какво е "бара"?" попитах колегата.
"Ъъъъ, надявах се ти да знаеш..."
"Еб :evil: ти и смотаните софиянци сме, а?" изхилих се и отбих към друг пешеходец.
Това, което казвам е, че някои хора със своето фалшиво самочувствие и своя стремеж да се изкарат тарикати, правейки другите на глупаци, сами стават за посмешище.
Но жалкото е, че не го осъзнават. А и как биха могли, когато това е типична черта на българите от най-ново време.

Хайде със здраве
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

bateto написа:Здравей брато.Блато след твоята изява вече не се чувствам самотен в борбата за осмиряване на дивите селяни дето напоследък се навъдиха тук като п...и въшки на мъжки м..и.
Щото ,аз може да съм от село ,но съм по гражданин от тез гражданя и особенно гражданки ,дето си бръснат мустаците по на често и от мен. :lol:
:shock: Аз даже и краката си не бръсна :? Сега къде да се впиша в града или на село?
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Мнение от haimana »

Sugarplum написа:
bateto написа:Здравей брато.Блато след твоята изява вече не се чувствам самотен в борбата за осмиряване на дивите селяни дето напоследък се навъдиха тук като п...и въшки на мъжки м..и.
Щото ,аз може да съм от село ,но съм по гражданин от тез гражданя и особенно гражданки ,дето си бръснат мустаците по на често и от мен. :lol:
:shock: Аз даже и краката си не бръсна :? Сега къде да се впиша в града или на село?
Светни го Батето, че има и по-нови технологии от бръсненето, там разните кола-мола маска, лазерче и други такива :lol:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Няма значение кой е седял сред книжки и списания, кой е тичал покрай дядо на къра (я каква дума знам, а?). Всеки сочи другия и го нарича "селянин" в лошия смисъл на думата. Така, че това вече си е детска караница.
Никой не твърди, че щом и дедите ми са от София съм перфектен. Немалка част от съучениците ми си бяха тъповати на национално ниво. Аз самият се самоосмях в предишното изказване, ама някои пак иззлобяха. Щом речникът ми не включва "кусам", "бара", "ъслъ" и др. значи е беден? Невероятните езикови различия, диалекти и турцизми са нелепи за една толкова мъничка държава. Неспособността да се ползва книжовния език, учен и четен над десет години ти наричаш "богатство на езика"?????
Хора всякакви. Някои намират CDN задобро място за живеене и ме "съжаляват за тесногръдието".
Хахахахахахаха....
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ablood, малко си объркан. Това е причината да не се разбираш с другите хора. Проблемът не е в незнанието на поостарелите думички, нито в нелицеприятния Кот де неж, нито в другите раси и етноси, проблемът е вътре в теб. Чувството ти за собствено величие те кара да се стремиш към "лъскавото" и "престижното", така както ти ги определяш, т.е. там не се включват черни, жълти, кресливи, мръсни улици, "селски" думички ... Важното е, че и преди си бил над средното "национално" ниво, и сега ще бъдеш - кола, престижен квартал, расова чистота и т.н. /за останалите мечти още не си ни разказал/. Както си го написал в подписа си - най-важното е да сме здрави, останалото е въпрос на ценностна система !
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Това , че някой е от София , въобще не го прави по-интелигентен (някой би казал напротив) , а също има голяма разлика между селянин ( именно йовково-пелиновия селянин , който има своята философия, и природна интелигентност) и селяндур , див чалгаджия с бмв , което е с овързан с тел ауспух , жител на софийски или какъвто и да е градски квартал! А по темата , всеки гледа да се измъкне от циганията , рано или късно , е има и изключения , някой гледа да спести някой лев , друг да понаучи чужди езици и национални кухни , трети пише докторат по антропология...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Krimon,

Какво лошо намираш в стремежа ми към лъскавото и престижното? Та нали благодарение на този стремеж са процъвтели почти всички култури и цивилизации? Белият човек бачка яко и живее престижно. Да търсим неугледното и непрестижното ли предлагаш? CDN не е златната среда. Тя е недалеч от дъното на острова.
А това което наричаш мечта - къща в хубав кватрал и две коли го постигнах на 20-тия месец от пристигането си. Без да имам "интересна" професия - тук вече смених 4. Просто амбиция и работливост.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Мнение от dartcherniat »

CDN е като почти всеки квартал в Монреал. Има хубави места , но има и много мизерни. Аз лично харесвам много часта около гробището т.е там където батето е споменал, както и часта до оутромон .т.е. това което Любо казва. Платцата е цигания, по мое мнение.
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

проблемът е ,че частта на КДН около гробищата на границата с уестмонт е доста скъп район ,както споменах наемите за 3 1/2 започват от хилядарка на горе и предполагам за нашия човек работливеца е било голяма лъжица за неговите уста и се е нанесъл в смрадливия район на квартала ,около плазата и метро пламондон ,та заради това сега генерализирайки получава оргазъм като се хвали как се е спасил от мизерията в която е бил.
всъщност работливецо,я ме светни как за 20 месеца изкара 300 бона за да можеш да си купиш къща в добър квартал и две коли ,за да го направя и аз ,че не ми се живее в мизерията или те може би не са твои ,а ти ги дала банката да ги ползваш с/у съответното заплащаане. :D
Публикувай отговор