Резидентство за родители?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Резидентство за родители?

Мнение от ablood »

Искам да доведа родителите си завинаги. Майка ми има средна(овладяна) форма на паркинсон. Това може ли да им отреже пътя?
Не искам да се пробвам напразно, защото, ако декларирам родител с паркинсон пред правителството, после никога няма да имам читава частна застраховка.
Последно промяна от ablood на Пет Мар 07, 2008 8:28 am, променено общо 1 път.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Резидентство за родители?

Мнение от Koko »

ablood написа:Искам да доведа родителите си завинаги. Майка ми има средна(овладяна) форма на паркинсон. Това може ли да им отреже пътя?
Мисля че в официалния сайт някъде имаше информация относно заболяванията, най-добре провери там.
ablood написа: Не искам да се пробвам напразно, защото, ако декларирам родител с паркинсон пред правителството, после никога няма да имам здравна застраховка.
Не разбира това притеснение от къде идва - защо да нямаш здравна застраховка?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Азстна застраховка

Мнение от ablood »

Поправих се - частна застраховка. Застрахователите питат има ли човек в семейството с еди какви си заболявания, преди да ти направят застраховка живот.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ami много ясно че ще питат, това са пре-екзистинг къндишънс и никой няма да се навие да застрахова при някое по-сериозно заболяване. Обикновено може да попълниш само questionnaire и да декларираш че си здрав, но в повечето случаи има някои първични изследвания преди да сключат застраховката.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Re: Азстна застраховка

Мнение от Ivet »

ablood написа:Поправих се - частна застраховка. Застрахователите питат има ли човек в семейството с еди какви си заболявания, преди да ти направят застраховка живот.
Не могат да ти откажат застраховка живот, защото майка ти е болна. Сключването на застраховка се определя основно от възраст/пушач-непушач/здравословно състояние (правят ти изследвания) и после други фактори като семейни заболявания. Като цяло отделните фактори могат да ти вдигнат евентуално вноските от например 50 на 60$, но единствено здравословното ти състояние може да ти попречи да си направиш застраховка. За здравна застраховка от работата въобще няма значение.
Let it go...
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Re: Азстна застраховка

Мнение от Maria »

ablood написа:Поправих се - частна застраховка. Застрахователите питат има ли човек в семейството с еди какви си заболявания, преди да ти направят застраховка живот.
Разбирам, че говориш за застраховка-живот за себе си, а не за родителите ти.
По принцип застрахователите са предпазливи по отношение на застраховката-живот. Общо взето не биха отказали минимална такава. Във формуляра (или въпросника), който трябва да се попълни има раздел за евентуални настоящи или наследствени заболявания. Когато се декларира някакъв по-сериозен проблем, застрахователят е в правото си да поиска медицински изследвания, съпроводени от рапорт. На негова основа той може да прецени, че риска за него е голям и да откаже по-голяма застраховка. Но както вече казах, не би следвало да откаже минимума.

Ако не е неудобно, мога ли да попитам за коя компания става въпрос (тъй като работя в сферата...да не е при нас :wink: ...).
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

tuk нещо бъркаме понятията! ако той иска да доведе майка си като резидент, то тя ще трябва да мине преглед евентуално през Вита и там могат да не я пуснат. Ако дойде тука като турист, няма да има проблем в повечето случаи, но ще излезе скъпо, ама нали той иска да остане тука за постоянно.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Друга тема

Мнение от ablood »

Да не дискутираме моята застраховка повече!.
Някой има ли представа дали паркинсонът ще е пречка да получат резидентство? Идвали са като туристи, ама това е съвсем друга работа.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Друга тема

Мнение от bp_de »

ablood написа:Да не дискутираме моята застраховка повече!.
Някой има ли представа дали паркинсонът ще е пречка да получат резидентство? Идвали са като туристи, ама това е съвсем друга работа.
Отговора е лесен
Всички болести които водят до това че държавата да се грижи за тия хора са в черния списък .
Просто колкото и да е богата 1 страна -не знам някъде по света да има такова нещо.
отиваш и проверяваш с кои болести не се допуска емиграция в Канада и си готов. Ако болеста на маика ти е в списъка -сори .Ако не спонсорираш.
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Re: Äðóãà òåìà

Мнение от heat »

èìà ëè íÿêîé ñ ïðåñåí îïèò äà ñïîäåëè ïðîäúëæèòåëíîñòà íà ïðîöåñà íà ñïîíñîðèðàíå .... â Êåáåê ?
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

25 месеца се чака докато започнат да ти разглеждат досието. В Квебек.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Медицинският преглед мисля, че е чак накрая на дългата процедура. Къде да се обадя да питам дали паркинсона е в черния списък?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Друга тема

Мнение от balbi »

...
Последно промяна от balbi на Сря Мар 12, 2008 9:38 am, променено общо 1 път.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Друга тема

Мнение от balbi »

heat написа:има ли някой с пресен опит да сподели продължителноста на процеса на спонсориране .... в Кебек ?
Зависи за кое спонсориране говориш!
Ако е за родител - нямам идея, но ако е за съпруг/съпруга или деца нещата влизат в рамките на 6 месеца до година макз! От подаването до вземането на виза!
Освен това спонсорирането не е провинциална, а федерална процедура. Това го пиша, защото някъде по долу видях отговор, 4е е 25 месеца за Квебек. Пак казвам, ако е за родител нямам идея, но за фамили мембърс нещата са доста бързи...
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Re: Äðóãà òåìà

Мнение от heat »

balbi написа:...Çàâèñè çà êîå ñïîíñîðèðàíå ãîâîðèø!
Àêî å çà ðîäèòåë ...
Äà, çà ðîäèòåë ïèòàõ, âå÷å ìèíà åäíà ãîäèíà, îò Ôåä ñïîìåíàõà ÷å ùå îòíåìå ìåæäó 2 è 3 ãîäèíè
Публикувай отговор