Освобождават българите в чужбина от здравни вноски

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
bisi
Мнения: 47
Регистриран на: Вто Май 31, 2005 3:08 pm
Местоположение: Mt

Освобождават българите в чужбина от здравни вноски

Мнение от bisi »

Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Въобще не го и четох материала , сигурен съм , че има ,,обаче , защото...,, , но дори и да няма , требе да се съди тая ГАД за хилядите проблеми , които създадоха на хората навън :evil:
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Re: Îñâîáîæäàâàò áúëãàðèòå â ÷óæáèíà îò çäðàâíè âíîñêè

Мнение от heat »


"ïðîåêò çà èçìåíåíèå íà Çàêîíà çà çäðàâíîòî îñèãóðÿâàíå"

äàíî äà ãî ïðèåìàò
Аватар
prase
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 1:26 pm
Местоположение: Островът на прасетата

Мнение от prase »

А това накрая на статията как ви звучи?
Нещо да се е променило?
<<Българите, които ще прекарат над 183 дни в страна извън ЕС, трябва да подадат декларация предварително, тъй като платените вноски в страна извън евросъюза, не предполага освобождаване от здравни вноски у нас. >>
По-добре доволна свиня, отколкото недоволен човек?
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

prase е това в сравнение с другите миzерри е лесно . 2006 отидох в НОИ ,1 бумага попалва6 и не те тарсят 5 години . Става zа 5 мин.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

Аз на този въпрос имам решение: От 1990 те имат да взимат, пък аз имам да им давам, но ще им дам, ама друг път.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

analgin написа:Аз на този въпрос имам решение: От 1990 те имат да взимат, пък аз имам да им давам, но ще им дам, ама друг път.
E то ще е безкрайно любопитно как теб те водят длъжник, след като от 90-та година нямаш нищо общо с тази система, която пък се появи през 2000-та. Изглежда автоматично са те вкарали в списъка по силата на някаква неземна логика, което принципно не ме учудва. :lol:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

nqkой знае ли на второ четене кога ще мине?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

sasho71 написа:nqkой знае ли на второ четене кога ще мине?
След като депутатите си вдигнат заплатите, запразнят, наядът, угоят, насерът и нае*ът. :evil:

С две думи: До година. :D
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
shopolova
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 9:58 am

здравни

Мнение от shopolova »

Здравните вноски имат 5 години давност. Не забравяите. А пак и те са заети с други работи/ откаде да изкопчат пове4е пари/ и никои не търси здравните вноски на физи4еските лица.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: здравни

Мнение от sasho71 »

shopolova написа:Здравните вноски имат 5 години давност. Не забравяите. А пак и те са заети с други работи/ откаде да изкопчат пове4е пари/ и никои не търси здравните вноски на физи4еските лица.
e da, ама за каква давност говориш като те непрекъснато се натрупват и ти си "ъпдейтваш" постоянно давността :twisted:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Законът щял да се гледа през януари. Саше, може да пресечеш ъпгрейда с една молба да те освободят оттук нататък. Това става лесно и може да се попълни за 5 год., а не всяка година да се прави. Това никой няма да го променя, поне не и за нас, дето не сме в Европейския съюз. Зора е за периода до 2006(7), когато с молба-без молба, няма как да се озвободиш за стара дата. Сега това уж ще оправят, да видим. Добре, че има хора, дето да натискат, че да става нещо.
Обичам да преча
Публикувай отговор