ЗАГУБЕНА РЕЗИДЕНТСКА КАРТА-ИЗПРАТЕНА НА ГРЕшЕН АДРЕС

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
sulivan
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 12:35 pm

ЗАГУБЕНА РЕЗИДЕНТСКА КАРТА-ИЗПРАТЕНА НА ГРЕшЕН АДРЕС

Мнение от sulivan »

Zdraveite,NIAMAM TABULATURA NA KIRILICA!
ima li niakoi s moia problem-slu4ai.Ot 2 meseca sam v Kvebek,Montreal,sled dalgo 4akane za rezidentskata mi karta im se obajdam po tel-na za kontakt na imigracionnite,bili mi ia ve4e izpratili,da,ama na napalno gre6en adres i kvo praim sega,,6teli da mi izpratiat declaration solonnelle ,4e ne sam ia polu4il i 4e adresa mi e bil zbarkan.
Pratih tazi deklaracia,koiato mi izpratiha te,s tehen obrazec,predi 10 dni,po fax za po-barzo,da,ama hi4 ne e barzo iavno se okazva,,ve4e 3 pati im zvania i vse o6te v dosieto mi ne e otbeliazano,4e sa mi polu4ili faksa i 4e dannite sa mi promeneni v dosieto i 4e taka moga da 4akam tradicionnia srok ot 30 dni minimum za izdavane na nova karta.
Vse mi obiasniavat edno i sa6to,da iz4akam,da se obajdam,da proveriavam za dali e polu4ena deklaraciata ot tiah.Na kraia pri vapros ot moia strana,ami ,ako taka ili ina4e deklraciata ne ia vpi6ete kato polu4ena,kvo praim,ami 6te vi izpratim nova,posle pak az da im ia izpratia i taka do koga.?!Vartim v edin bezsmislen krag!
Izklu4itelno mnogo sam razo4arovan ot bezhaberieto im ,izklu4itelno bavnata im rabota i nisko ka4estvo na obslujvane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Po princip ne sam iznenadan,tova ne e parviat primer na lo6a rabota i obslujvane na kanadskite vlasti!
Razbira se slu4va se,ne sam parvia i poslednia,razbiram,4e obrabotvat hiliadi molbi,gre6ki se dopuskat,no vse pak tuk stava vapros za profesionalizam!
V kraina smetka vsi4ki nie,imigrantite v Kvebek,sme platili ne malko sredstva po procedurata ni po imigracia v Kvebek,normalno e da se o4akva po-dobro obslujvane!
Vsi4ko tova dnes pri porednoto mi obajdane kam cic-imigracionnite tel-nia nomer ve4e im go kazah.Pone si izkarah svobodno nervite,za6toto ve4e pone 10 pati im zvania.
Ina4e ne si mislete,4e sam ot tozi tip deto vse se oplakvat.
Ne sam takav,pak i za sega tuk v Kvebek i v Montreal mi haresva.
Ima li niakoi drug v podobna situacia,neka razmenim opit?!
Pozdravi!
sulivan написа:Здравейте,НЯМАМ ТАБУЛАТУРА НА КИРИЛИЦА!
има ли някои с моя проблем-случаи.От 2 месеца сам в Квебек,Монтреал,след дълго чакане за резидентската ми карта им се обаждам по тел-на за контакт на имиграционните,били ми я вече изпратили,да,ама на напълно грешен адрес и кво праим сега,,щели да ми изпратят declaration солоннелле ,че не съм я получил и че адреса ми е бил збъркан.
Пратих тази декларация,която ми изпратиха те,с техен образец,преди 10 дни,по фах за по-бързо,да,ама хич не е бързо явно се оказва,,вече 3 пъти им звъня и все още в досието ми не е отбелязано,че са ми получили факса и че данните са ми променени в досието и че така мога да чакам традиционния срок от 30 дни минимум за издаване на нова карта.
Все ми обясняват едно и също,да изчакам,да се обаждам,да проверявам за дали е получена декларацията от тях.На края при въпрос от моя страна,ами ,ако така или иначе деклрацията не я впишете като получена,кво праим,ами ще ви изпратим нова,после пак аз да им я изпратя и така до кога.?!Въртим в един безсмислен кръг!
Изключително много съм разочарован от безхаберието им ,изключително бавната им работа и ниско качество на обслужване!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
По принцип не съм изненадан,това не е първият пример на лоша работа и обслужване на канадските власти!
Разбира се случва се,не съм първия и последния,разбирам,че обработват хиляди
Аватар
prase
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 1:26 pm
Местоположение: Островът на прасетата

Мнение от prase »

Що не вземеш да отидеш на място да видиш какво става?
адреса е тук:
http://www1.servicecanada.gc.ca/en/gate ... s/qc.shtml

Малко инфо:
http://www.servicecanada.gc.ca/en/audie ... ards.shtml
http://www.servicecanada.gc.ca/en/goc/pr_card.shtml

Мислиш ли че не са запразнили още от миналия месец?
По-добре доволна свиня, отколкото недоволен човек?
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

А и вземи им прати декларацията по пощата с обратна разписка!
Това с факса е ташак работа! Може да са я хвърлили като ненужна изхабена хартия!
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Ако отиде на място ще го пратят на телефоните да звани.
Така че само търпение му е майката. Доста са мудни.
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Аватар
piratus76
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 4:43 pm
Местоположение: 43°13' N, 27°55' E
Обратна връзка:

PR CARD

Мнение от piratus76 »

да разбирам ли че на горният линк са посочени адресите, на които може да се подадат документи за carte RP?
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Re: PR CARD

Мнение от Smart Dust »

piratus76 написа:да разбирам ли че на горният линк са посочени адресите, на които може да се подадат документи за carte RP?
В какъв смисъл да подадеш документи?? За PR карта ти ореждат нещата още на летището.

Освен ако нямаш статус на RP.
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Аватар
piratus76
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 4:43 pm
Местоположение: 43°13' N, 27°55' E
Обратна връзка:

RP card

Мнение от piratus76 »

те ти ги уреждат още на летището ако си знаеш адреса, но ако ни си знаеш адреса къде трябва да подадеш документи за carte RP. гледам на страницата на CIC някакъв адрес в Sydney/Nouvelle Ecosse/ има ли такова нещо.
Аватар
prase
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 1:26 pm
Местоположение: Островът на прасетата

Re: RP card

Мнение от prase »

piratus76 написа:те ти ги уреждат още на летището ако си знаеш адреса, но ако ни си знаеш адреса къде трябва да подадеш документи за carte RP. гледам на страницата на CIC някакъв адрес в Sydney/Nouvelle Ecosse/ има ли такова нещо.
Има
По-добре доволна свиня, отколкото недоволен човек?
Аватар
BaDkO
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 9:12 am

Мнение от BaDkO »

prase написа:Що не вземеш да отидеш на място да видиш какво става?
адреса е тук:
http://www1.servicecanada.gc.ca/en/gate ... s/qc.shtml

Малко инфо:
http://www.servicecanada.gc.ca/en/audie ... ards.shtml
http://www.servicecanada.gc.ca/en/goc/pr_card.shtml

Мислиш ли че не са запразнили още от миналия месец?
Точно днес ходих да си приказвам със Service Canada на тази тема - объркал съм една цифра от адреса. Категорично отрекоха да имат нещо общо с PR картите и ме пратиха да звъня на Citizenship and Immigration Canada :evil:
По принцип на сайта на CIC има форма да си попълниш адреса или да уведомиш за промяна на адреса онлайн - промяната уж се отразява след 15 дни. При мен обаче формата не работи - не мога да си вляза в досието.
Аватар
piratus76
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 4:43 pm
Местоположение: 43°13' N, 27°55' E
Обратна връзка:

за PR cart

Мнение от piratus76 »

значи доколкото разбирам ако не знаеш на кой адрес ще живееш, още на летището, изпращаш докс в Nouvelle Ecosse. сранно защо в монреал нямат фронт офис или нещо от сорта.
sulivan
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 12:35 pm

Мнение от sulivan »

O6te na leti6teto,ako imigranta si znae to4nia adres,go vpisvat i avtomati4no mu izpra6tat dosieto kam imigracionite za razglejdane za izdavane na rezidentska karta.
Ne e v Montreal,niama takova ne6to,da otide6 niakade li4no,za6toto ofisa im e v dr.provincia v Nouvelle Ecosse,ako ne se laja.
Taka,4e li4no ni6to ne moje da se napravi,samo moje da se komunikira s imigracionite po telefona,daden v oficialnia sait na ministerstvoto.
Dr.mu e 4akane i zdravo tarpenie.
Vse niakoga kartata mi 6te pristigne......
Molia moderatorite da mi napi6at saob6tenieto na kirilica,za6toto za sajalenie,az niamam tabulatura!
Predvaritelno blagodaria!
Аватар
Dino
Модератор
Мнения: 621
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:59 pm
Местоположение: Montreal

ВАЖНО!

Мнение от Dino »

За sulivan и всички, които се оправдават, че няма начин как да пишат на кирилица - ползвайте кирилизатора на АБВ.
Моля, запазете си го в Любимите сайтове (Bookmarks или Favorites) - ползването му изисква само няколко щраквания с мишката.
Vision without action is a daydream.
Action without vision is a nightmare.
Публикувай отговор