Виза за USA?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Обаче преполагам има значение, ако си бил в САЩ и си престоял предишна виза и разбира се, на излизане съответната аеролиния не е пропуснала да ти вземат форма I-94 и да я предаде на имигрейшъна. Тогава в зависимост от срока на престояване и (или) други отежняващи обстоятелства, си инадмисъбъл за 3, 10 или 20 години, независимо какъв паспорт имаш.
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

Въпросът беше ако са ти отказали издаване на виза...
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Едното не изключва другото - виза може да са ти отказвали по гореспоменатата причина и да си мислиш, че един ден като вземеш канадски паспорт и вече не ти трябва да попълваш апликация за виза, непременно ще влезеш на юг.
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

Отново предположение, Павел... Въпросът беше за първа виза за USA, а не с предишни нарушения. И освен това, да - с канадски паспорт и от Канада е по-различно. Като пристигнеш, ще разбереш. :wink:
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

dairymaid написа:Привет,
Ето го линка https://evisaforms.state.gov/ds156.asp
А тук са изискванията и другите детайли http://travel.state.gov/visa/temp/types ... 262.html#5
Поздрави
Весела
Мерси много за информацията. :D
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Аватар
digit
Мнения: 120
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 4:08 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от digit »

Ние взехме виза след два месеца в Канада. Кацнахме на 2 септември 2007 и на 13 ноември взехме визи. Аз работя от самото начало, мъжът ми не работеше. Питаха ни от къде го познаваме този човек, при който ще ходим, какви са ни професиите и от колко време сме в Канада.

Тъпото беше със запазването на дата за интервю, тъй като нямахме още кредитна карта и трябваше да помолим една позната да ни услужи с номер :lol: Освен това датите излизат за по 20 секунди в сайта и трябва да ги дебнеш. Ние запазихме една дата, която беше чак за декември, след което дебнахме и на следващия ден запазихме дата за следващата седмица - това струва 2 пъти по 9 долара. :roll:

Като запазиш дата получаваш списък с необходими документи, които да носиш - снимки, платени такси, разни формуляри, плик за обратно изпращане на документите по куриер от Канадски пощи и там квото дрнуго имаше. Така че направете си сметка ако сте някви супер късметлии, че трябва да подготвите документите, тоест не е много удобно на следващата сутрин да сте на интервю. :D
Торонто - 02.09.2007
tzakova
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Окт 31, 2007 1:48 pm
Местоположение: Calgary
Обратна връзка:

Мнение от tzakova »

Един месец след пристигането ми в Канада получих 10 годишна виза. През това време не работех никъде. Поне в Калгари паспорта с поставената виза се получава на следващия ден. Посочих името, адреса и тел на наши роднини в САЩ. Процедурата обаче се повтаря и на граничен пункт. Чакаш с всички маймуни.Пак снимки и отпечатъци. Поставят ти от хоум секюрити едно листче в паспорта , което трябва да върнеш до 6 месеца след това. С връщането имах проблем, никъде не искаха да го приемат, то не беше летище, то не беше ходене до посолството а и звънене на прословутия им телефон. Отвсякъде информацията е различна. Ако не го върнея после ще имая проблеми с ново влизане.
Аватар
Al Bundy
Мнения: 160
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 7:47 am
Местоположение: Торонто

Мнение от Al Bundy »

tzakova написа:Поставят ти от хоум секюрити едно листче в паспорта , което трябва да върнеш до 6 месеца след това. С връщането имах проблем, никъде не искаха да го приемат, то не беше летище, то не беше ходене до посолството а и звънене на прословутия им телефон. Отвсякъде информацията е различна. Ако не го върнея после ще имая проблеми с ново влизане.
Това пък не го знаех. Никой не ми е казвал че трябва да се връща туй листче. На кого точно трябва да го връщам? Някой наясно ли е?
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

Да, трябва да го върнеш "на границата при последното си излизане от USA". А как ще знаеш кое ти е последното излизане, не знам... На мен ми дуднаха малко, че не сам го варнал предишния път и казаха, че може да ме "накажат". Първият път за шест месеца отидох само два пъти в началото. Исках и повече, но не намерих време и листчето си остана в мен...Казаха ми също така, че съм можел да го върна и в консулството.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Преди години, помня и аз някакво листче, че се купуваше за 7 долара на границата и го щракваха с телбод в паспорта.
Сега, септември като ходихме на Хаваите, нямаше никакво листче.
Да не би да има разлика, дали минаваш по земя или по въздух ?
Аватар
Al Bundy
Мнения: 160
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 7:47 am
Местоположение: Торонто

Мнение от Al Bundy »

optics написа:Преди години, помня и аз някакво листче, че се купуваше за 7 долара на границата и го щракваха с телбод в паспорта.
Сега, септември като ходихме на Хаваите, нямаше никакво листче.
Да не би да има разлика, дали минаваш по земя или по въздух ?
Именно и аз за това листче дето е боднато на паспорта питам. Никой не ми е казвал да го вращам някъде. Туй пък ся откъде излезе?
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

преди да стане малко листче , е формуляр , на който е обяснено , че се връща на /или преди датата , която са ви сложили на печата в паспорта . на гърба на зеленото е записано на кого се предава .обикновено е 6 месеца от влизането споменато на листчето .
лошото е , че ако се пропусне , се счита че сте престояли незаконно повече от разрешения ви срок . предава се на границата на канадските митн. власти , ако вече сте пристигнали , или преди това на авиокомпанията , която ви извозва от щатите .
ако сте го забравили , процдурата е описана на сайта , отнема около 4 месеца да се обнови досието на пътника , така че при следващо пътуване , влизане може да бъде отказано , или както се случи на моя позната , вися в един център за задържане :) 2 дни и обратно на самолета откъдето е дошла .
листчетата са два вида , зелени за безвизови държави и бели за визови .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

I did not turn in my I-94 when I left the U.S., what should I do?

http://www.cbp.gov/xp/cgov/travel/id_vi ... tructions/
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
Al Bundy
Мнения: 160
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 7:47 am
Местоположение: Торонто

Мнение от Al Bundy »

tochica написа:I did not turn in my I-94 when I left the U.S., what should I do?

http://www.cbp.gov/xp/cgov/travel/id_vi ... tructions/
* ACS - CBP SBU
* 1084 South Laurel Road
* London, KY 40744
Тоя Лондон кой от всичките Лондон'и е? US, ON или UK. Aбе то всичко пишело на гърба ама кой да чете. Имам често път до Niagara Falls, дали става ако я дам тая биляжка на границата без да се налага да я минавам?
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Al Bundy написа: * London, KY 40744
Тоя Лондон кой от всичките Лондон'и е? US, ON или UK. Aбе то всичко пишело на гърба ама кой да чете. Имам често път до Niagara Falls, дали става ако я дам тая биляжка на границата без да се налага да я минавам?
e не виждаш ли зип кода и съкращението- Кентъки, известен селски щат :wink:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Публикувай отговор