РАЗОЧАРОВАНИЕ В ПЪРВИТЕ ДНИ СЛЕД ИНТЕРВЮТО......

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
engi
Мнения: 86
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 5:29 am

Мнение от engi »

Хубаво де малки градове, големи градове, наеми ала бала. След като си в България в момента къде го видя този подем. Прескочи до съседна Румъния и ще видиш ПОДЕМ какво означава. Или искаш да ме убеждаваш, че с 120лв пенсия на родителите и две деца за които трябва да се осигурява най-малко здравословно хранене да ти повярвам.Не говоря за обучение.
В едно съм абсолютно сигурен колкото и да е трудно началото там, периодът на адаптация и други, съм по-склонен да вярвам на официална статистика извършена за качествата на живота там, а на на поредния човек стремящ се да ме убеди колко е лошо, мръсно, трудно, неприветливо в Канада.
Определено ми е ясно че човек трябва да е преди всичко реалист, но моля те не давай мнение за живота в момента в България.
Големи надежди...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

що бе, има хора в България, които си живеят по царски - никви проблеми

няма какво да се мотивирате толкова от ситуацията в родината, нито от това какво е в Канада ... най-вярното е, че ще заместите едни проблеми със съвсем други такива и който се е научил да плува, ще изплува, друг няма да може и ще предпочете да се върне
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Мнение от driver »

Абе не ги ли закриха тези военни заводи в Казанлък
Не говоря за военните заводи, те отдавна едва кретат.
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Абе българия била в подем :lol:
къв подем , кви са тея глупости,погледнете малко икономическите показатели и тогава говорете а не само да си праим вятър в устата
Румъния е 10г вече пред нас където бяха последна дупка на кавала,да не говорим за Чехия,Полша и т.н.
Ако питаш мен българия е в дълбока криза от 18г насам
И как да се опраим като половината правителство в момента са ни чисти мафиоти/говоря сериозно/
По темата: емиграцията не е за всеки тва е дискутирано доста
Има една приказка за космоса и кривата ракета, тя е много точна в тая ситуация
Които не му харесва да се връща и точка по въпроса/тои има избор поне !!!/
И друго някои да е чул или видял някои канадец да иска да емигрира в българия???щото аз не съм :)
п.с. Без лоши чувства към дървените философи :wink:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

peter_pan, я кажи каква е твоята специалност, с която не си бил оценен тук и в коя фабрика си работил 3та смяна? За жена ти и децата ти няма да те питам, защото като гледам, надали имаш такива...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Питър пан , обясни защо беше заявил , че ще ходиш да работиш в Китай след като горката ни Родина цъфти и връзва?
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Странджата написа:Питър пан , обясни защо беше заявил , че ще ходиш да работиш в Китай след като горката ни Родина цъфти и връзва?
бях казал, че може да отида в китай защото има потребност там от такива като мен, освен това условията, които предлагат там са доста добри, но не съм отишъл засега и сигурно няма и да отида; в момента работя в БГ и съм напълно доволен
точно така мисля по въпроса:)
Ann
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 6:16 am
Местоположение: в безтегловност
Обратна връзка:

Мнение от Ann »

peter_pan, какво ти става, бе човече?!?

Вместо форума да се окаже място, в което всички, на които Канада по един или друг начим им допада и са преценили предимствата и недостатъците и , като място за живот за себе си и за семействата си; вместо да се подкрепяме (морално поне) и да си помагаме, с някаква полезна информация; то ти само "хулиш" и "злословиш" по адрес на страна, която може би за някой ще се окаже 2-ра родна, а за други родна (тъй като родителите им не са намерили достатъчно сигурност и условия, за да ги отгледат и изучат в България);
...я се стегни..., защо въобще пишеш във форума, като "не те вълнува" Канада :?: :?: :?:
Ако искаш да промениш света, започни първо от самия себе си!
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Ann написа:peter_pan, какво ти става, бе човече?!?

Вместо форума да се окаже място, в което всички, на които Канада по един или друг начим им допада и са преценили предимствата и недостатъците и , като място за живот за себе си и за семействата си; вместо да се подкрепяме (морално поне) и да си помагаме, с някаква полезна информация; то ти само "хулиш" и "злословиш" по адрес на страна, която може би за някой ще се окаже 2-ра родна, а за други родна (тъй като родителите им не са намерили достатъчно сигурност и условия, за да ги отгледат и изучат в България);
...я се стегни..., защо въобще пишеш във форума, като "не те вълнува" Канада :?: :?: :?:
този форум както и всеки друг би трябвало да е свободно изложение на мнения и обмен на информация; не може на всеки да му допада канада; такива хора не са се родили още; не на всеки допада българия или която и да е друга държава;
последното което казваш е вярно - канада не ме вълнува, но ме вълнува това хората които искат да отидат там да получат колкото се може по-обективна информация преди да заминат; на мен ми е ясно, че всеки на място ще има различно мнение по въпроса, но някои от заминаващите ще направят добре да си останат тук или да отидат другаде; ако искаш да четеш само хубави неща за тази държава, иди на сайта на правителството; там е само реклама която няма много общо с действителността.
точно така мисля по въпроса:)
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

driver написа:Както и преди съм казвал , не съм видял канадци да се натискат за визи за България.
Не се натискат защото:
1. като всички американци дори не знаят къде е България и какво представлява, какви са плюсовете и минусите
2. като всички американци единственото им мерило е САЩ
3. България не разполага със социална политика за насърчаване на лентяйството
4. аз докато бях там едвам разубедих няколко канадци да не идват в БГ защото - 1.английския им не беше достатъчно добър (въобще не коментирам писмения - той е под всякаква критика) 2. не знаят български и 3. не разполагаме с толкова dead-end jobs за да удоволетворим потребностите им
5. имат само средно образование и освен за тур-оператори по черноморието (знам за един от домениканската република който вече работи там и няколко от Шри Ланка дето мият подовете в хотелите тук)
не знам за какво могат да станат. С други думи тук можем да им предложим само сезонна работа с известни уговорки
6. Детските в БГ са смешни (аз не знам да има такива някъде другаде по света) и канадците затова няма да могат да се размножават на воля.
7. За хора, които нямат и идея какво значи да живееш, няма как да оценят истинския живот.
8. Последно но не и по важност, БГ не рекламира живота в БГ и не търси имигранти. Ако търсеше, вервайте ми (както казват тук некои хора) щеше да намери!!!
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Питър Пан, ти сам себе си ли убеждаваш, че си направил най-правилния избор след голямата ти грешка Канада :lol: :lol: Признавам, че много добре си си избрал ник-нейма във форума :rotfl: :rotfl:
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Не е грешка, че заминах за канада, не е грешка и че се върнах. Щеше да е грешка ако бях останал.
Опита, който имам с работа с хора от целия свят е безценен. Беше ми много интересно да видя и някои стари имигранти от 80-те на миналия век. Техните съдби и истории са умопомрачителни и засенчват хиляди пъти разни хъшовски истории като "Немили Недраги" на Вазов.
Ако човек иска да живее наистина в Америка освен да може да си плаща сметките, може би трябва да отиде в САЩ.
Зимата на Монреал и Кебек + тоталната липса на живот доближават условията там до тези на Марс.
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

всичко хубаво, много се радвам за твоя натрупан опит, но нали не мислиш, че всички бг имигранти имат подобен на твоя и предполагам не искаш да задължиш всички да мислят като теб :roll:
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Мнение от driver »

Дори да допуснем че канадците не знаят къде е България, да поговорим за европейците. Колко от тях са дошли тук да живеят?
Имаше преди време едни японци в гр. Шипка много ентусиазирани, много им харесваше по националната телевизия ги пускаха, ама в един момент се осъзнаха за какво иде реч , събраха си куфарите и обратно в Япония. Това е действителността.
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

След като се върнах имах възможност да посетя едно село във Варненска област - Николаевка се казва, където има вече 30 английски семейства. Според англичаните, това е рая на земята. Някои са там от няколко години има и от скоро. Има и много други места в БГ с компактно английско население, където англичаните са повече и от местните. Вярно е, че с техните пенсии БГ им се струва рай, но според мен живота трябва да се живее докато човек е млад. Ако ще го живее след като се пенсионира, това е доста тъжно според мен.
Имам и доста лични познати на франзуци които живеят в БГ. Те работят тук и не са пенсионери. Никой не иска да си ходи, напротив, те са по-големи патриоти за БГ отколкото сме повечето от нас. В скоро време може да ъплоадвам тук някое от интервютата които взех от тях да чуете и тяхното мнение ако на мен не ми вярвате.
точно така мисля по въпроса:)
Публикувай отговор