Някой знае ли какво става?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

Тодоре, я си напиши точките тука, така по-лесно ще се види къде се губи образа и къде картината.
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Много се радвам, че болшинството от хората правилно виждат и разбират как стоят нещата. Това е и целта на форума - да дава необходимата вярна информация за процедурата, която да е полезна на нуждаещите се от нея или поне за тези, които я разбират.
Далеч съм от мисълта да споря и да се боря със самозаблудите на всеки един отделен потребител. Това е изгубена кауза.
Какво да обяснявам и как въобще да говоря с човек, който е направил два пъти един тест (без да знаем какво и как е правил) и вади генерални изводи, касаещи основите на една законодателно определена и недвусмислено прецизирана до последния детайл материя? Това закони, правилници, инструкции и т.н....това сигурно са незначителни и безполезни хартиики за този човек? Той нещо си направил и достигнал до велико "просветление". А като се намери и друг глас, който да му приглася...работата е ясна. Каквото и да казват всички останали, мнението им е вече бетонирано. Така да бъде. Всеки си има право на мнение в края на краищата.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
engi
Мнения: 86
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 5:29 am

Мнение от engi »

Здравейте,
Искам да поздравя модератора неговите мнения са много премерени и точни. Защо трябва да се дразним? Основната информация относно документи, процедури, точки и други подобни, според мен трябва да се черпи от официалният сайт. Форума служи за обмяна на информация, но не е официален източник. Ако на някой не му стигат точките или му искат допълнителни документи вината не е на модератора или на други посещаващи форума. Извинявям се за назидателният тон. :lol:
Големи надежди...
todor1974
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 1:21 pm
Местоположение: Перник,надявам се и в Канада
Обратна връзка:

Мнение от todor1974 »

Milenka написа:Тодоре, я си напиши точките тука, така по-лесно ще се види къде се губи образа и къде картината.
Ами 43,без да слагам нищо за език за мен и жена ми.Не съм сигурен,но мисля че професията ми-монтьор не ми дава 9 точки,защото съм завършил преди 11 години и имам само 4 месеца по тази специалност последните 5 години.Точка за финансова независимост също не слагам.Това е според мен.А в документите съм писал 6-5 за мен,и 4-3 за жена ми.Английски-beginer.
todor1974
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 1:21 pm
Местоположение: Перник,надявам се и в Канада
Обратна връзка:

Мнение от todor1974 »

Linko написа:Много се радвам, че болшинството от хората правилно виждат и разбират как стоят нещата. Това е и целта на форума - да дава необходимата вярна информация за процедурата, която да е полезна на нуждаещите се от нея или поне за тези, които я разбират.
Далеч съм от мисълта да споря и да се боря със самозаблудите на всеки един отделен потребител. Това е изгубена кауза.
Какво да обяснявам и как въобще да говоря с човек, който е направил два пъти един тест (без да знаем какво и как е правил) и вади генерални изводи, касаещи основите на една законодателно определена и недвусмислено прецизирана до последния детайл материя? Това закони, правилници, инструкции и т.н....това сигурно са незначителни и безполезни хартиики за този човек? Той нещо си направил и достигнал до велико "просветление". А като се намери и друг глас, който да му приглася...работата е ясна. Каквото и да казват всички останали, мнението им е вече бетонирано. Така да бъде. Всеки си има право на мнение в края на краищата.
Linko,аз само исках да разбера дали някой има същия проблем като мен разчитайки също и на твоите знания по проблемите.Просто като видиш изведнъж как повече от година труд се готви да отиде на вятъра(за парите няма да говорим)напълно нормално е да се притесниш и да поискаш други мнения.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 3:38 am, променено общо 1 път.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

IFF написа:Никого не насилвам да ме слуша но бих посъветвал всички,които нямат роднини в Квебек,не са докторанти по генно инженерство и не са работили никога там да не си пишат нива за френски по-ниски от 7/7.
Абсолютно вярно. Приветствам и подкрепям напълно. Дори бих уточнил - нива 8/8 или поне 8/7.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор