Шофьорски курсове

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
greatsoul
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 12:04 pm
Обратна връзка:

Шофьорски курсове

Мнение от greatsoul »

Чул ли е някой да се организират шофьорски курсове на български в Монреал?
„Съвършенството е достигнато не когато няма какво
повече да се добави, а когато няма какво да се премахне!“

Антоан дьо Сент Екзюпери
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Re: Шофьорски курсове

Мнение от compaq »

greatsoul написа:Чул ли е някой да се организират шофьорски курсове на български в Монреал?
Отиваш в SAAQ и като се записваш казваш на кой от предложените езици искаш да ти бъде теста (в случая на български). Те го отбелязват в документите и когато се съберат мисля, че беше минимум 10 кандидата предпочели на български език, тогава ти се обаждат по тел или ти пращат писмо, с което те уведомяват, че вече се е сформила група и може да бъде проведен теста на еди коя си дата.

Успех!
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Мнение от compaq »

Може и чрез сайта на SAAQ:

http://www.saaq.gouv.qc.ca/saaqclic/gra ... asse5.html
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Мнение от compaq »

Всъщност като прочетох условията, щом искаш на друг език различен от френски или английски, не можеш чрез сайта, също и ако попада кандидата в по-долу изброените случаи:
http://www.saaq.gouv.qc.ca/saaqclic/gra ... #attention

Attention...
Vous ne pouvez pas prendre rendez-vous par Internet si vous êtes dans l’une de ces situations particulières :

* Vous n’êtes pas de citoyenneté canadienne;
* Vous détenez un permis d’un autre pays ou d’une autre province;
* Vous désirez avoir un service dans une langue autre que le français ou l’anglais;
* Vous avez besoin d'assistance particulière;
* Vous désirez passer un examen pour obtenir un permis à la suite de la révocation de votre permis de conduire.


Освен таксата, която SAAQ изисква (т.4 от първия линк, който написах), в деня на теста се плаща и на самия преводач, доколкото разбрах 40 дол на човек.

Другото, което се сещам да спомена - ако потвърдиш, че ще се явиш на дадената дата и впоследствие възникне нещо и не можеш да отидеш, трябва своевременно да анулираш явяването си, защото иначе се плащало глоба. След отказването от дадената дата, когато и да решиш след това можеш отново да се запишеш за следваща предложена ти дата, независимо от периода, който е минал след отказа ти.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

То всичко много хубаво, ама човека питаше за курсове, не за теста...
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Мнение от compaq »

greatsoul, извинявам се, ти може би си питал за подготовка за практичния изпит, а аз помислих за теоритичния тест.
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

compaq написа:greatsoul, извинявам се, ти може би си питал за подготовка за практичния изпит, а аз помислих за теоритичния тест.
Няма значение той и без това ще трябва да се явява на изпит.
Моят съвет за изпита е да се явиш на френски или английски, защото имам познати които се явиха на български, никак не бяха доволни, много е малко времето за мислене. Има доста руснаци, инструктори.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Аз минах теорията на български и съм много доволна. Време имаше достатъчно и преводача беше супер. А за кормуването се готвих с руснака Роман.
Успех на всички.
Публикувай отговор