евтини билети за Монреал

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
iveta333
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 3:20 am
Местоположение: Montreal

евтини билети за Монреал

Мнение от iveta333 »

Моля които е пътувал за Монреал да ме посъветва коя авиокомпания да изберем и от къде да купим билети-изобщо как да търсим- има хиляди агенции???
engi
Мнения: 86
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 5:29 am

Мнение от engi »

Зависи какво разбираш под "евтини".
Смяна в Лондон например. Има ниско бюджетни компании но техните самолети кацат на второстепенни летища. Това предполага че някой ще те посрещне и няма да е проблем. :lol: :lol: :lol:
Големи надежди...
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Re: евтини билети за Монреал

Мнение от compaq »

iveta333 написа:Моля които е пътувал за Монреал да ме посъветва коя авиокомпания да изберем и от къде да купим билети-изобщо как да търсим- има хиляди агенции???
Ние сме ползвали услугите на "Атлас" и сме много доволни. Когато търсихме билети за нашето пътуване, от там ни предложиха най-изгодни билети. Няма гаранция, че в този момент те предлагат най-ниски цени, трябва да провериш. Друг плюс на тази агенция е, че няма нужда да се разкарваш до София да си купиш билет. Плащаш по банков път и те ти пращат билета с куриер (когато на нас ни ги пратиха, куриерската услуга беше за тяхна сметка).
Ето координатите:
АТЛАС
ул. Бачо Киро 16
02/981 99 93
irena.tzekova@atlas-travels.net

Също полети.ком предлагат често по-добри цени:
http://www.poleti.com/contacts.php

С коя авиокомпания да пътувате - проверете кои авиокомпании извършват полети до града, в който ще ходите. Бих препоръчал Луфтханза, КЛМ, Бритиш и като последен вариант - с чехите (лично мнение).
Моят съвет е да проверите в различни агенция или направо на сайта на съответната авиокомпания и да питате за датата, която ви интересува колко ще струва билета и така да решите коя оферта ви е най-изгодна.

Успех!
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Мнение от compaq »

Ето тук Роси и Боби са дали много хубава информация по въпроса:
http://bgcanada.com/portal/index.php?mo ... icle&id=57

engi споменава много точно. Това ме подсети да ти пиша и да си прицениш/те ако сте с дете например може да не ви е много удобно да ползвате дадена авиокомпания заради по-дългия или много краткия престой при смяната на самолетите, дори билета на тази авиокомпания да е по-евтин в сравнение с другите предложения.
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Не са ли чехите с най-ефтините билети за момента за Монреал? С всяка друга авиокомпания която съм гледал, билетите са драстично с по-високо цени.
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
iveta333
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 3:20 am
Местоположение: Montreal

Мнение от iveta333 »

Плануваме да пътуваме към края на юни и сме с две деца-на 6 и на 13 г. и затова се опитвам да намеря баланса между цената и удобството.
Аватар
vjd
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Ное 27, 2005 12:15 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от vjd »

А как стои въпросът с полетите от Букурещ за Монреал?Някой пътувал ли е и ако да, с коя компания?Моля ви споделете!
iveta333
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 3:20 am
Местоположение: Montreal

Мнение от iveta333 »

Някой има ли отзиви и адрес на lUFTHANZA /
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
eli_t
Мнения: 79
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 5:21 am

Мнение от eli_t »

сигурно отзивите ще са добри ама с Луфтханза ще ви излезе към 9 хил. евро за 2 възрастни + 2 деца
Canada 22.9.07
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от mice »

eli_t написа:сигурно отзивите ще са добри ама с Луфтханза ще ви излезе към 9 хил. евро за 2 възрастни + 2 деца
Lufthansa си е класика! Поне това, което съм чувала от приятели - добро обслужване, няма закъснение на полетите.
eli_t, полет отиване и връщане София-Монреал-София за двама родители с две деца излиза общо 2743,20 евро. Не можах да намеря обаче опция за еднопосочно пътуване.
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Има опция за еднопосочно, просто трябва да маркираш за точна дата отметката, а не +/- 3 дни. и тази цена която посочваш не е ли за 1 възрастен? Аз в сайта на Луфтханза не можах да го докарам билета например за юни месец за 2 възрастни и 1 дете за помалко от 6-7000 евро общо....за еднопосочен става въпрос:

Sofia (SOF) to Montreal (YMQ): Departing: Thu 17 May
Date Departure Arrival Flight Duration Cabin
Thu 17 May 06:05Sofia 07:25 Frankfurt LH3359 13h25 Economy (Y)
Thu 17 May 10:25Frankfurt 12:30 Montreal , Trudeau LH9640 Economy (Y)
Total Price
Price
(per person) Taxes, fees and charges
(per person) Passengers

Total

2407.00 + 103.81 x 2 Adults = EUR 5021.62
1806.00 + 97.81 x 1 Child = EUR 1903.81
Ticket Service Charge (Total) = EUR 30.00
Total Price for all passengers = EUR 6955.43
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

Луфтханза съчетава полета с ер канада поне до торонто беше така
и въобще не съм доволна
първият самолет на луфтханза беше малък и от преди 2рата световна
канадците не дават и едно хранене кат хората
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Какви са тези цени, аз си купих Монтреал-София-Монтреал с Луфтханза, отиване юни, връщане юли и за 1 възрастен и 2 деца м/у 2 и 12 години платих 3020 канадски долара всичко на всичко.
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от mice »

Alkaponbg, цената, която посочих, е за двама възрастни и две деца. Но гледах за дати за началото на другата година отиване и връщане. Май трябваше да пробвам с по-ранни дати, тези са много далече и сигурно затова има някаква отстъпка, не знам. Лятото си е пиков сезон и може би цените са по-високи. А и ти си пробвал за полет, който е след по-малко от месец и сигурно има оскъпяване за това? Мисля, че ако е поне месец-два по-рано, излиза доста по-евстино.
аз си купих Монтреал-София-Монтреал с Луфтханза, отиване юни, връщане юли и за 1 възрастен и 2 деца м/у 2 и 12 години платих 3020 канадски долара всичко на всичко.
Колко време предварително си купи билетите?

Знаете ли, ако примерно се купят билетите 3 месеца по-рано, ако се наложи промяна на датата, дали е проблем да се презаверят, има ли някакви срокове, в които може да се направи промяната?
Публикувай отговор