Виза ... и к'во от това (да разлаеш кучетата)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Аз познавам точно трима такива, на които паркинга им се признава като разход от фирмата. Лично са ми се оплаквали как всяка сутрин се почва едно надпреварване за място в закрититие паркинги, а всяка вечер обикалят като гламави, докато се сетят в кой точно паркинг са си оставили колата днеска. Ми мерси, след 12 часа работа само нещо такова ми трябва.
Аз ако трябва да отида някъде чак пък толкоз спешно, таксито ми се покрива. Ако не, рейса ми спира до вкъщи. Много ми е интересно от какъв точно зор ще губя по 2 часа на ден в задръствания. Само заради удоволствието да се изфукам в бгканада, че вижте ме, аз се возя на кола? Да не говорим за изпотрошените нерви и недоспиването заради същите тези задръствания.

С две думи - ходете се гръмнете и двамата. Гинеса нямаше ли да се връща в България?
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Кои е казал че Канада е Монтреал?
Ела в Отава да видиш дали има задръстваня?
Ела и спри на личното паркинг място на Хулбой и ще видиш какво ще се случи на колата ти след 15 минути.
Ще ти струва 150 КАД за принудително вдигане и извозване и 5 $ на час за паркинг за всеки час престой там.:)
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

hullboy написа: Ела в Отава да видиш дали има задръстваня?
Има и то какви, всяка сутрин и всеки следобяд, днес пълзях с 20 км/ч по магистралата, като се прибирах. :twisted:
Let it go...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

hullboy написа:Кои е казал че Канада е Монтреал?
Ела в Отава да видиш дали има задръстваня?
Ела и спри на личното паркинг място на Хулбой и ще видиш какво ще се случи на колата ти след 15 минути.
Ще ти струва 150 КАД за принудително вдигане и извозване и 5 $ на час за паркинг за всеки час престой там.:)
Ти по-добре привикай Гинеса, че нещо го е гепила депресията здраво. Може пък гледката на реката да му се отрази успокояващо.
Какво пък говоря аз, колкото се е отразила на теб. :lol: :rotfl: :rotfl:
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Independent написа:Гинеса нямаше ли да се връща в България?
НЕ ,АМА И У КАНАЛА НЕМА ДА СТОИ!А ТИ ВЗЕМИ СИ КУПИ ЕДНА КОЛА ЗА ДА ВИДИШ КОЛКО ПО-БЪрзо ще се прибираш!И не да плещиш глупости за паркингии т.н.
Последно промяна от Guinness на Чет Апр 05, 2007 1:22 am, променено общо 1 път.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

MrGeek написа:
hullboy написа:Кои е казал че Канада е Монтреал?
Ела в Отава да видиш дали има задръстваня?
Ела и спри на личното паркинг място на Хулбой и ще видиш какво ще се случи на колата ти след 15 минути.
Ще ти струва 150 КАД за принудително вдигане и извозване и 5 $ на час за паркинг за всеки час престой там.:)
Ти по-добре привикай Гинеса, че нещо го е гепила депресията здраво. Може пък гледката на реката да му се отрази успокояващо.
Какво пък говоря аз, колкото се е отразила на теб. :lol: :rotfl: :rotfl:
Напротив много ми е гот-ама май ти се газираш.Защо избягваш въпроса за паркинга-май те настъпих по мазола :drink: :drink: :drink:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Guinness написа:Напротив много ми е гот-ама май ти се газираш.Защо избягваш въпроса за паргинга-май те настъпих по мазола :drink: :drink: :drink:
Ето тук вече направо ме хвърли в тъча, както се казва. Първо, защото ако се върнеш назад и си прочетеш "мненията" ще се убедиш наистина, че са писани от човек, страдащ най-малкото от депресия. Второ, задаваш някакви въпроси, които те поставят в положението да ти се смеят и канадските кокошки, защото аз паркинг ползвам ежедневно, но този простичък факт изобщо няма такова значение за мен, както очевидно има за теб. :lol: :rotfl:
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

Кефите ме ... както винаги!

Да, аз съм човек, който беше повече от надъхан, чиито роднини и приятели са извън БГ, който има визите в джоба си ... и който не е сигурен, че все още има СМИСЪЛ да се мести в Канада. Не става въпрос за материалното и социалното ми/ни състояние ... слава Богу, никога не съм се оплаквал от липса на пари ... целите си винаги съм ги постигал, т.е. убеден съм, че и в Канада ще постигна това, към което се стремя ... дали ще е работа, дали ще е бизнес, все едно, след 5-7 години ще съм постигнал това, което в момента в БГ... въпросът е: ВСЕ ОЩЕ ЛИ ИМА СМИСЪЛ ДА СЕ МИГРИРА В КАНАДА
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

За някои все още отговора е да. Според мен - не. Но така и така имаме визи, поне да си направим екскурзията.

Според мен с парички в Бг-то при това царуващо беззаконие може да си правиш каквото си искаш - например да си караш със 150 където ти е кеф и просто хвърляш един двайсетак на катаджията ( ако изобщо те спре някой ). В бар 100гр пукница 2 лева. Хващаш 5-6 балами да ти бачкат за по 300 кинта, не ги осигуряваш и си въртиш синджирчето. Кеф ти е цяла нощ запой - кой те спира?! За децата платени образования бол. Къде е това в Канада,а?

С този демографски срив и емиграция след максимум 5 години 2 работни добре платени места ще се бият за един кандидат. който не го вярва значи или не е в час или не знае колко се промени ситуацията само за 5 години назад.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

NaviD написа:За някои все още отговора е да. Според мен - не. Но така и така имаме визи, поне да си направим екскурзията.

Според мен с парички в Бг-то при това царуващо беззаконие може да си правиш каквото си искаш - например да си караш със 150 където ти е кеф и просто хвърляш един двайсетак на катаджията ( ако изобщо те спре някой ). В бар 100гр пукница 2 лева. Хващаш 5-6 балами да ти бачкат за по 300 кинта, не ги осигуряваш и си въртиш синджирчето. Кеф ти е цяла нощ запой - кой те спира?! За децата платени образования бол. Къде е това в Канада,а?

С този демографски срив и емиграция след максимум 5 години 2 работни добре платени места ще се бият за един кандидат. който не го вярва значи или не е в час или не знае колко се промени ситуацията само за 5 години назад.
Съгласен на 100% ... но аз пари имах/правех и преди 5 - 10 - 15 години ... беззаконието си е още от по-отдавна ... не това е било при мен движещият фактор за или против емигрирането ... никой от моите роднини не е заминал, защото тук е бил финансово затруднен ... търсете причината другаде ... ако знаеш как и можеш да правиш пари, ще ги правиш където и да е ... "умното си е умно, и в кенеф да го затвориш. лафка ще отвори"
Последно промяна от klisurov на Чет Апр 05, 2007 8:51 am, променено общо 1 път.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Guinness написа: Преуспялата Сърви-ама ти още на метрото ли се возиш?Аз не се смятам за успял ,ама отдавна забравих къде е спирката на метрото! :wave: :wave: Ами вземи си купи една кола след 5 години престой у канада ,за да видиш колко е гот да не зависиш от градския транспорт :wave2: :wave2: :wave2:
Правилно си разбрал, преуспяла съм, защото съм обичана и обичам :D
Кола си имам, ама нямам много желание да я карам. Като пътувам, предпочитам да го правя с книжка в ръка, да не мисля за трафици, паркиране и други простотии, е, стига маршрутът да го позволява.

Хълбой, Монреал не е Канада, ама и в метрото в Торонто видях сума ти костюмари. Как си го представяш всички служители в оня огромен най-вече на височина даунтаун да си побират колите в паркинзите отдолу :lol:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Aхааа, 150 км/ч , запой..... за там си пич , цар си , тебе Канада ти не требе.....
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

klisurov написа:Съгласен на 100% ... но аз пари имах/правех и преди 5 - 10 - 15 години ... беззаконието си е още от по-отдавна ... не това е било при мен движещият фактор за или против емигрирането ... никой от моите роднини не е заминал, защото тук е бил финансово затруднен ... търсете причината другаде ...
Добре де, пари имаш много, кариера също, беззаконието и простотията не те притесняват - за кво аджеба си пускал документи въобще - ще споделиш ли най-накрая или само пускаш тука кьорфишеци да гледаш сеир :wink: Ако е за приключението - иди на пътешествие в Амазонската джунгла или на сафари в Кения, кво се занимаваш с документи и интервюта :shock:
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

miteto написа:... Добре де, пари имаш много, кариера също, беззаконието и простотията не те притесняват - за кво аджеба си пускал документи въобще - ще споделиш ли най-накрая или само пускаш тука кьорфишеци да гледаш сеир :wink: Ако е за приключението - иди на пътешествие в Амазонската джунгла или на сафари в Кения, кво се занимаваш с документи и интервюта :shock:
Пари много никога не съм имал. Просто никога, слава Богу, не съм се оплаквал от липса на пари.
Беззаконието винаги ме е, меко казано, дразнело, а от простотията спасение няма.

За какво пуснах/ме документи ли: по същите причини, поради което майка ми и баща ми (че и брат ми е на път) са американски граждани, някои бротовчеди са австралийци, а немалко приятели са пръснати по света.
Когато пусках/ме документи нямаше светлина в тунела, докато сега сме в ЕО. Въпросът няварно по-скоро е: Това променя ли нещата?
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

Минаха три месеца от както сме в ЕУ и кво клиуров твоя живот промени ли се? държавата в която живееш тя промени ли се? ами хората те промениха ли се? и тия тук в Бг и тия в Канада са си такива каквито са били и преди 01.01.2007 нали така?
та кво точно се опитваш да питаш не ми е ясно? ако искаш друг да ти вземе решението нема как да стане просто.
Успех и бъди по-самоуверен може би
NO PAIN NO GAIN
Заключено