04 Август 2006 - Как протича медицинският преглед?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

04 Август 2006 - Как протича медицинският преглед?

Мнение от klisurov »

Опитах се да издиря инфо за това как точно протича медицинския преглед, но това което открих е старо. Не твърдя, че съм успял да открия всичко, така че моля за извинение.

Та така, някой може ли да ми даде инфо КАК ТОЧНО ПРОТИЧА МЕДИЦИНСКИЯ ПРЕГЛЕД? Какво конкретно се преглежда и изследва? Аз съм със съпруга и две деца: на 8 и 2 години
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Обаждате се в МОМ (телефоните за връзка са ви пратени с формулярите) и си запазвате час за една от двете клиники - Вита или Грийнберг. Преди прегледа трябва да се отиде до МОМ да се платят прегледите, да ви направят копия на формулярите, а мисля че и на паспортите (ще ви кажат какво да носите като се обадите). Всичко дотук май ви е ясно, затова почвам с прегледа. Нямам деца, затова ще ви кажа как протичат медицинските за възрастните.
Възрстните дават урина, взима им се венозно кръв за изследване за СПИН и други такива. После отивате да ви направят рентгенова снимка - влиза се един по един, събличате се до кръста, ако имате дълга коса е добре да не пада на гърба, защото иначе може да се наложи втора снимка по-късно, съответно забавяне на процедурата. Като минете рентгена отивате при лекарката, която обобщава нещата, задава ви въпроси от един въпросник, на които се отговаря с "не" (въпросите са от рода на "имате ли контакт с туберколозно болни", "имате ли .... болни в семейството", "пиете ли алкохол, колко често"). Проверява ви зрението - по обичайния начин - с таблото. Поглежда ви очите и ушите набързо и ви мери кръвното. Последно ви слушат със слушалки - пак се събличате до кръста, дишате, издишате, такива работи. Забравих да кажа, че при лекарката пак се влиза един по един (поне за семейство без деца, каквото е нашето, беше така).

p.s. Чак сега видях в кой форум пиша. Вие по коя процедура кандидатствате? Ние сме по тази за Квебек, не знам дали има разлика, но да го имате предвид.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

Обаждах се по телефона и общото инфо го знам.

Интересува ме някой знае ли какво точно изследват с кръв и урина. Защо съпругата ми не трябва да е в цикъл - гинекологочен преглед ли й се прави? Освен кръв, урина, рентген и общо практикуващ има ли други прегледи - очен, гинеколг и т.н.
Не съм първа младост (на 41 съм) и не искам да ме изненадат :lol:
Четох съвет урината да е бистра, та "ще се стараем".
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

zaia написа: p.s. Чак сега видях в кой форум пиша. Вие по коя процедура кандидатствате? Ние сме по тази за Квебек, не знам дали има разлика, но да го имате предвид.
Не питай - процедурата е за Федерална Канада, започната е Февруари 2001, та вече 5 години ми пилят нервите. Когато започнах беше по една точкова система с интервю, промениха я, та ме караха да се явявам на IELTS. Междувремено ни се роди второ дете, та ... Смених си работата, пращах им легализирана извадка от трудовата книжка, че инжинер от '95г. в БГ е магистър т.н.

Уф, вярно, че не е по темата, но поне "да си излея мъката"

А по темата - не мисля, че медицинският има значение за коя част е - при обаждането в МОМ не ме питаха нищо.
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Не се прави гинекологичен преглед. И на мен ми казаха по телефона да не съм в цикъл - това е заради изследването на урината.
Например аз се изтървах да кажа, че имам анемия, те не го бяха видели в пробата, защото не търсят това. Наистина търсят само сериозни болести. В общи линии проверяват за такива, които са опасни за околните, или са свързани със скъпо лечение.
Много дълга процедура наистина, не знам как се изтрайва 5 години чакане... Успех и дано е бързо развитието оттук нататък :thumbsup:
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

"Носехме си формулярите, които ни бяха пратили от Румъния/към тях бяха прикачили по 2 снимки на човек, снимките ги бях изпратила предварително в Румъния/ + паспортите + изследването ми за цитонамаска."
Това е цитат от тук: http://bgcanada.com/portal/index.php?mo ... icle&id=44

Знаеш ли нещо за маркираното в червено
lilava
Мнения: 199
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 2:35 am
Местоположение: Montreal

Мнение от lilava »

Не се изисква резултат от цитонамазка от края на март2006г
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

lilava написа:Не се изисква резултат от цитонамазка от края на март2006г
А прави ли се гинекологичен преглед?
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

klisurov написа:
lilava написа:Не се изисква резултат от цитонамазка от края на март2006г
А прави ли се гинекологичен преглед?
Не, не и не. Прави се само това, описано по-горе. Освен ако сам не кажеш, че си болен от нещо и тогава може да се направят допълнителни изследвания.
Успех
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

Благодаря на всички!
Успях да открия инфо и от други теми и поне за себе си реших - май ще ходим в клиника Greenberg. Май?!? Че сега открих това: http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... D%E8%EA%E0
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Няма страшно, правете ги, че да минават :D
А за рентгена - вдигната коса, нищо да не пада на гърба, долепяте се хубаво и това е :wink:
Ние не бяхме яли и пили нищо, освен вода, преди медицинските. Оказа се, че нямало нужда, не вреди на изследванията. Иначе повечко вода, както сте прочели, не е зле.
На нас ни искат втора снимка от Букурещ, защото съпругът ми бил с голям гръден кош и някакви "ъгълчета" от дробовете му не се виждали и затова.. Надявам се, че от такива случаи Грийнберг си вади поука. Да уточня - не сме плащали за втората снимка.
Не се плашете, случва се от време на време нещо да не е наред, но не е правило. Спокойствие му е майката :lol:
Ivailo K
Мнения: 115
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:49 pm
Местоположение: София / Канада

Мнение от Ivailo K »

Ние минахме преглед във ВИТА и сме много доволни от отношението им към нас. Всеки си преценява сам къде да минава медицински , но според нас Вита е по-добрата възможност, все пак е клиника от 15 години.
Където и да е - само да е безпроблемно и да идват поканите за визи после.
Успех на всички.
Заключено