Въпрос за доказване на фин. нез. с имот на интервюто

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
Nilvap
Мнения: 103
Регистриран на: Чет Май 20, 2004 6:13 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Въпрос за доказване на фин. нез. с имот на интервюто

Мнение от Nilvap »

Здравейте,

Интересува ме дали някой който е доказал финансова независимост с пазарна оценка може да ми помогне със съвет.
При изпращането на молбата за селекция сме представили пазарна оценка на имота която е актуална към датата на подаване.
Интересува ни дали трябва по някакъв начин да извадим нов документ за интервюто и какъв. И всъщност някой знае ли колко време е актуална издадената оценка на имота? Нашата по време на интервюто ще бъде на малко повече от 6 месеца. И ние се чудим дали трябва да подновяваме някакви документи свързани с това. Чудим се дали една актуална данъчна оценка ще ни свърши работа понеже въпреки че ще е актуална тя е няколко пъти по-ниска от пазарната.

Благодаря предварително за всички съвети и мнения.

Павлин
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос за доказване на фин. нез. с имот на интервюто

Мнение от Linko »

Nilvap написа: Чудим се дали една актуална данъчна оценка ще ни свърши работа понеже въпреки че ще е актуална тя е няколко пъти по-ниска от пазарната.
Ти ще го продаваш ли този апартамент на интервюиращия или ще доказваш, че сумата от една бъдеща продажба ще покрие изисквания минимум финансови средства при влизане в Квебек?
След като сумата от данъчната оценка покрива този минимум, какъв ти е проблема?
А нова оценка не ти е необходима, при положение че ще представиш нотариалния акт. Той е доказателството, че собствеността не си е сменила притежателя през изминалия период. Иначе и на децата е ясно, че за изминалите 6 месеца е нямало тотален срив на цените на недвижимите имоти,а напротив - те са нараствали. Притесненията ти биха имали основание само ако официалните и неофициални статистики са прогърмели за неколкократен спад на цените на недвижимите имоти в България.
Смисъла на новото доказване на финансова самостоятелност преди интервюто е да се убедят имиграционните служби, че кандидата все още притежава материалните и/или финансови активи, които покриват сумата изискваща се от закона за имиграцията за влизане в Квебек т.е. че положението не се е променило от датата на подаване на молбата за селекция или поне че промяната не е негативна.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
iv
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 2:04 pm
Местоположение: Toronto, Nort York

Мнение от iv »

Nilvap съвет,
пазарната оценка струва 20лв. и е по-добър вариант. Като при нас имаме къща;
- данъчна оценка- 8 000лв
- пазарна оценка- 51 000лв


Успех!
на циганина давали царство, а той: А има ли хляб?
Аватар
Nilvap
Мнения: 103
Регистриран на: Чет Май 20, 2004 6:13 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Nilvap »

Ами ние вече сме направили пазарна оценка. Въпросът е да я правим ли пак и дали тя изтича по някакъв начин. И за съжаление ако се случи така че трябва все пак да я правим имота се намира в провинцията, което ще ни затрудни доста при предоставянето на нова в рамките на посещението на интервюиращия в БГ. Та просто исках да попитам - тия които са правили пазарна оценка която са пратили в Виена. Дали след това са правили нова ( актуална ) или просто са предоставили оргинала на старата. А иначе това което казва Линко беше и моята мисъл, но все пак исках да проверя дали няма някой който е направил така както мислим и в крайна сметка интервюиращия му се е заял.

Павлин
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

На нас изрично в документите, които трябваше да носим на интервюто пишеше да си носим и нова актуална оценка на имота.
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

hi

Мнение от borsay »

danachnata ozenka e edna i sastha za tzyalata godina. samo si izkarayte s nova data, dve-tri sedmizi predi interyuto,kasmet
stanchev_n
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Сеп 30, 2005 10:42 am
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от stanchev_n »

Здравей Павлин,
ние също ще доказваме финансова независимост с пазарна оценка на имот. И аз съм на мнението на Линко, че не ни трябва ИЗОБЩО нова такава.
Още по-малко не ми трябва данъчна оценка, която е много по-малка от пазарната.
Ако са ти писали за актуална пазарна оценка, като допълнителен документ, само тогава има смисъл.
При мен също пазарната оценка ще бъде остаряла с повече от 6 месеца.
На мен изрично са ми подчертали да си нося оригинала на нотариалният акт за собственост. Той бе описан към допълнителнителните документи.
Поздрави
Никола
DSC - 5.11.2005
потвърждение - 21.11.2005
покана интервю - 9.02.2006
интервю - 13.04.2006 -15 часа - успешно
кацане Канада - 23.07.2007
Заключено