Обработени копия на документите за изпращане във Виена

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Nilvap
Мнения: 103
Регистриран на: Чет Май 20, 2004 6:13 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Обработени копия на документите за изпращане във Виена

Мнение от Nilvap »

Здравейте,
Искам само да споделя с колегите от форума моите опити да обработя документите (pdf файловете) които трябва да се изпратят във Виена и да поставя контроли за редактиране на всички места за попълване.
Та беше малко игра, но в крайна сметка изпратихме изцяло компютърно попълнени документи ( само подписите са поставени с химикал ) . Още не сме извикани на интервю - така че не мога да кажа дали това е плюс или минус, но все пак най-накрая се наканих да ги предоставя до широката публика ;)
Говоря за френския вариант на документите, защото не знам какво мислите вие но за Квебек аз си мисля , а и доколкото виждам други мислят същото, че това да акцентуваш на френския е много важно.
И малко информация за попълнването преди да ви дам линк-а . Попълвате значи всички текстови полета които има там с обикновен Acrobat Reader - щраквате на полето което искате да попълнете и пишете. Датите и годините са разделени на клетки - т.е. всяка цифра е в отделно поле. Също така на всеки възможен избор с отметка има сложен контрол така че като щракнете отгоре го селектирате.
В документа "декларация от съпруга" не съм слагал контроли за conjuants de fait - просто не ни трябваха на нас и сега казано честно ме помързява да ги слагам. На основния документ декларацията съм попълнил обаче всичко - включително и това което не сме ползвали ( може някъде да съм забравил нещо - ако някой много иска да го използва , а нещо съм забравил - може да ми пише лично съобщение и да го корегирам ). Освен това там където съм могъл и докъдето ми стигат познанията по френски съм направил помощници ( tooltips ) за повечето контроли - т.е. ако не знаете добре какво трябва да пишете там може просто да задържите мишката над полето и ще ви излезе някаква подсказка - ама не съм се престаравал .
И последно ако админите имат желание и има възможност може да го сложим някъде на сайт-а ( между другото не съм ходил скоро - т.е. не съм сигурен дали са все още актуални документите , но имайки предвид че ние пратихме средата на 10.2005 - трябва да са ).
Та линка ( това е моят личен компютър и очаквам да не се правят експерименти с това колко е защитен ) е :
http://213.240.243.201/Quebec

И пак повтарям че това не са всички необходими документи при всички случаи, а просто тези които бяха необходими за нас.

Поздрави и успехи ;)
Павлин
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

И нашите бяха попълнени на РС за плюсове не мога да кажа но определено е по-представително :wink:
Успех
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Брау:) Хубав линк за новонадъханите ;) :lol:
stephie
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 6:46 pm
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от stephie »

Браво :thumbsup:
Със сигурност ще е от полза за тези, които сега започват :D
Аватар
emoipoli
Мнения: 155
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 12:03 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от emoipoli »

Merci beaucoup на Nilvap за обработените файлове, наистина се чудех как ще се справим с попълването на формулярите на компютър, защото не съм чак толкова навътре в тия неща.
Желая успех на всички!
30.01.2006 DCS
20.10.2006 Date d'entrevue-УСПЕШНО!
3.11.2006 Documents Bucarest
17.01.2007 Barcodes
20.02.2007 Formulaires medicaux
09.03.2007 OK
Покана за Визи 05.04.2007
7.05.2007-ВИЗИ
12.06.2007-вече в Монреал
Аватар
qbq
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Дек 05, 2005 10:57 am

Мнение от qbq »

Благодаря ти, човече! Самият аз замислях нещо подобно но не ти се сърдя че ме изпревари :wink:
Ще ги ползвам с кеф.

Странична мисъл: Българите не си помагаме ли?
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

eee

Мнение от DIMELBE »

БРАВО-АМА ЗАЩО ХУБАВИТЕ НЕЩА ВСЕ КЪСНО СЕ СЛУЧВАТ - ТЪКМО ПРЕДИ МЕСЕЦ ПРАТИХМЕ ДОКУМЕНТИТЕ НА РЪКА - ЗАЩОТО БЪРЗАХМЕ И НЯМАШЕ ВРЕМЕ ЗА ТЕЗИ ИГРИ - И ЕТО ГИ СЕГА НАГОТОВО :D
НО НИЩО ВАЖНОТО Е, ЧЕ СЛЕДВАЩИТЕ КАНДИДАТИ ЩЕ СА ПО-ПРЕДСТАВИТЕЛНИ БЛАГОДАРЕНИЕ НА ПОРЕДНИЯ ГОТИН СЪФОРУМЕЦ!
ОЩЕ ВЕДНЪЖ БРАВО!
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Аватар
grobari
Мнения: 301
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 1:02 pm
Местоположение: SOFIA

Мнение от grobari »

Да, не е лошо темата да е на по-видно място, за новостартиращите процедурата.
бъди красив труп!
Аватар
emoipoli
Мнения: 155
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 12:03 pm
Местоположение: Mtl

Моля помогнете!

Мнение от emoipoli »

Защо не мога да вляза на тоя адрес, http://213.240.243.201/Quebec точно когато ми трябва не става. Исках да го ползвам за попълване на документите, а то? :? Дайте съвет къде мога да намеря тия обработени копия. Благодаря предварително!
30.01.2006 DCS
20.10.2006 Date d'entrevue-УСПЕШНО!
3.11.2006 Documents Bucarest
17.01.2007 Barcodes
20.02.2007 Formulaires medicaux
09.03.2007 OK
Покана за Визи 05.04.2007
7.05.2007-ВИЗИ
12.06.2007-вече в Монреал
Аватар
Nilvap
Мнения: 103
Регистриран на: Чет Май 20, 2004 6:13 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Моля помогнете!

Мнение от Nilvap »

emoipoli написа:Защо не мога да вляза на тоя адрес, http://213.240.243.201/Quebec точно когато ми трябва не става. Исках да го ползвам за попълване на документите, а то? :? Дайте съвет къде мога да намеря тия обработени копия. Благодаря предварително!
Защото от време на време си спирам и аз компютъра. Ако някой иска документи за попълване - да пробва отново когато има възможност или да ми изпрати съобщение да му ги препратя. Нямам нищо против да го направя това. Така или иначе вече съм свършил работата заради нашите документи - колкото повече хора могат да го използват - толкова по-добре.

Павлин
Stanimira
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 5:47 am

Zdraveite

Мнение от Stanimira »

ne moga da go otvoria, kak stava, moge li da mi pomognete
ina_mk
Мнения: 68
Регистриран на: Нед Окт 09, 2005 2:00 am
Местоположение: Varna

Мнение от ina_mk »

Мъжът ми ги попълни с Corel draw, но нямам представа как и пак си беше трудно. Едно рисуване падна :lol: Все пак е много по представително, когато са написани на компютър.
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

С Adobe Acrobat v.5 или по-висока версия документите могат да бъдат попълнени много лесно. По принцип на оригиналите от официалните сайтове трябва да бъдат внесени текстови полета, за да можете да пишете текст и след това да ги попълните.
А ако са 'обработени', както се казва, това означава, че някой вместо вас си е играл /играчката не е малка/ да вкарва навсякъде текстови полета и вие трябва само да ги попълните.
Обработените спестяват доста време...
:lol:
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Мнение от Venko »

ina_mk написа:Мъжът ми ги попълни с Corel draw, но нямам представа как и пак си беше трудно. Едно рисуване падна :lol: Все пак е много по представително, когато са написани на компютър.
Хей, това е идея и то голяма идея:)) Ще стане работата:)
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Мнение от Venko »

Само , че като ги в предоставил човека обработени, ще ползваме тях хай - вероятно. Благодарности:)
Заключено