Кварталите в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

c200 написа:...
ПС човека пита за квартали, а ний му отговаряме само с 2 КДН, 1 Лонгьой и 25 "Ти кой си, Ти кой си?" :-)
Ами аз не знам, ако четеш само постингите в черно, може и така да ти се види, ама ако прочетеш и моите в зелено, може би ще зърнеш НДЖ и Кот Сен Люк...
Освен ако не си, разбира се, на мнението на жена ти, че всички мои постинги са ужасно безполезни и си развил рефлекс да ги прескачаш... :wink:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Рефлекс си имам и то много на място - знам какво да прескачам и на какво да обърна внимание.
А по темата - Жан Талон било супер гадно - това го чувам от няколко места вече.И съм склонна да вярвам напълно(предвид хората, които са ми го казали).
Иначе моето скромно мнение, е че Лонгьой е за предпочитане пред Монреал.Зелено, хубаво, с много добра инфраструктура, просторно и има къде да се паркира.А и наемите не могат да се сравняват с "града" .Като ни се прище културен живот - за половин час сме в Монреал.
За Лавал знам, че наемите и къщите са евтини, но понеже няма метро придвижването се явява затруднително(ако си без кола или ти се развали) .Абе нещо малко по-зле от Лонгьой, ама ще ни догонят, защото метро се строяло.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

mama_kenga написа:Рефлекс си имам и то много на място - знам какво да прескачам и на какво да обърна внимание.
А по темата - Жан Талон било супер гадно - това го чувам от няколко места вече.И съм склонна да вярвам напълно(предвид хората, които са ми го казали).
Иначе моето скромно мнение, е че Лонгьой е за предпочитане пред Монреал.Зелено, хубаво, с много добра инфраструктура, просторно и има къде да се паркира.А и наемите не могат да се сравняват с "града" .Като ни се прище културен живот - за половин час сме в Монреал.
За Лавал знам, че наемите и къщите са евтини, но понеже няма метро придвижването се явява затруднително(ако си без кола или ти се развали) .Абе нещо малко по-зле от Лонгьой, ама ще ни догонят, защото метро се строяло.
Това първото как да го разбирам - че четеш и отговаряш на безполезни постинги, неадресирани до теб, или като знак на внимание? :D Майтап бе, Кенге, не се връзвай, давай го по-весело...
Според мен, за новодошли Монреал е определено за предпочитане, въпреки по-скъпите наеми (те затова и са по-скъпи, освен ако всички в Монреал и Лонгьой не са идиоти...) - има колкото си искаш простор, зеленина и т.н., за инфраструктура да не говорим...
Разбира се, в Монреал има и гадни места, както навсякъде...
Накратко, моят избор се свежда между : НДЖ, Кот Сен Люк, Сен Лоран, Сен Леонард, части от КДН (за тези, за които съседството с българи е важен фактор)... Разбира се, имам предвид квартали, подходящи за хора без много пари, затова пропускам Уестмаунт, Хампстед, моя любим остров - Ile des Soeurs... :D :D :D
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Не знам за Хомолка къде ще живее, нито чета полицейския бюлетин...имам по-важни неща за вършене, отколкото да се тревожа за такива неща...
Ще ме прощаваш, но това не може да не ни касае! :shock:

Само след броени дни по улиците, по които се разхождат децата ни, ще ходи най-опасната педофилка и убийца, получавала сексуално наслаждение от измъчване и убиване на деца по най-зверски начин. Мислиш ли че 12 години затвор са я променили в положителна насока?
Специалистите се изказват,че тя е също толкова опасна за обществото,колкото и преди, а на нас да ни е безразлично? :shock:
Извинявай,но аз съм толкова далеч от този квартал и от факта на освобождаването и изтръпвам от ужас...

Колко трябва да е непукис човек за да не го вълнува това?
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

JOY написа:
Не знам за Хомолка къде ще живее, нито чета полицейския бюлетин...имам по-важни неща за вършене, отколкото да се тревожа за такива неща...
Ще ме прощаваш, но това не може да не ни касае! :shock:

Само след броени дни по улиците, по които се разхождат децата ни, ще ходи най-опасната педофилка и убийца, получавала сексуално наслаждение от измъчване и убиване на деца по най-зверски начин. Мислиш ли че 12 години затвор са я променили в положителна насока?
Специалистите се изказват,че тя е също толкова опасна за обществото,колкото и преди, а на нас да ни е безразлично? :shock:
Извинявай,но аз съм толкова далеч от този квартал и от факта на освобождаването и изтръпвам от ужас...

Колко трябва да е непукис човек за да не го вълнува това?
Тя тази ако почне да вилнее, едва ли ще е в квартала си, не е идиот все пак...а и Лонгьой не е далеч, на 30мин. с метрото, какво да правим, в Римуски ли да ходим? :wink:
Ами тя може и в Лонгьой да дойде, ще си напуснеш ли квартирата тогава? :D
А може и на съседа ти утре да му прещрака нещо и да гръмне 5-6 души...
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

JOY написа:Ще ме прощаваш, но това не може да не ни касае! :shock:

Само след броени дни по улиците, по които се разхождат децата ни, ще ходи най-опасната педофилка и убийца, получавала сексуално наслаждение от измъчване и убиване на деца по най-зверски начин. Мислиш ли че 12 години затвор са я променили в положителна насока?
Специалистите се изказват,че тя е също толкова опасна за обществото,колкото и преди, а на нас да ни е безразлично? :shock:
Извинявай,но аз съм толкова далеч от този квартал и от факта на освобождаването и изтръпвам от ужас...

Колко трябва да е непукис човек за да не го вълнува това?
Само 12 години затвор за "най-опасната педофилка и убийца на деца"???
Хм, бива си я правосъдната система в Канада :lol:
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

Ако ви се чете за тази гнусна твар и последните новини около нейния случай:
http://www.ctv.ca/servlet/ArticleNews/s ... 9687264_15

В заключение излиза, че ще си бъде абсолютно свободна и ще може да си прави каквото си ще.
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

MrGeek написа:
JOY написа:Ще ме прощаваш, но това не може да не ни касае! :shock:

Само след броени дни по улиците, по които се разхождат децата ни, ще ходи най-опасната педофилка и убийца, получавала сексуално наслаждение от измъчване и убиване на деца по най-зверски начин. Мислиш ли че 12 години затвор са я променили в положителна насока?
Специалистите се изказват,че тя е също толкова опасна за обществото,колкото и преди, а на нас да ни е безразлично? :shock:
Извинявай,но аз съм толкова далеч от този квартал и от факта на освобождаването и изтръпвам от ужас...

Колко трябва да е непукис човек за да не го вълнува това?
Само 12 години затвор за "най-опасната педофилка и убийца на деца"???
Хм, бива си я правосъдната система в Канада :lol:
При цялата игра на демокрация, според мен педофилията и въобще насилието над деца (в тежки форми) трябва да се третира като убийство 1 степен, като тероризъм, като геноцид...и да има само една възможна присъда - смърт... И колкото по-скоро стане това, толкова по-добре!
Този случай е първото ми истинско разочарование от законите и съдебния ред тук...
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Eбати и шаша и паниката дето ви тресе,тя тая да не е случайно внучка на Джак Изкорmвача или и Вас не ви пуска Канадското куче.
Относно кварталите,най добрият и удобен квартал за новодошли и иmигранти е КДН-кот де нейж, той и не случайно е иmигрантски квартал.Ще защитя тезата си по късно,сега не mи се опъва локуmа .Mнението mи е на професионален иmигрант със стаж 3,5 г.живял на това mесто и познаващ Mонтреал и региона в радиус 100 кm. на пръсти.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

IvHaydu написа:При цялата игра на демокрация, според мен педофилията и въобще насилието над деца (в тежки форми) трябва да се третира като убийство 1 степен, като тероризъм, като геноцид...и да има само една възможна присъда - смърт... И колкото по-скоро стане това, толкова по-добре!
Този случай е първото ми истинско разочарование от законите и съдебния ред тук...
Ив, смъртта е прекалено хуманно наказание за педофилите. Както казах в една друга тема, решението е само едно - доживотно екстрадиране в най-затънтения анадолски зандан.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Няма нужда да се чете полицейския бюлетин, за да се чуе за това. От няколко дни по ТВ-то само за това се говори във всички новини. Не съм ТВ маниак, но даже и аз хванах новината на няколко пъти. А тази вечер съвсем нарочно гледах новините, за да чуя някоя клюка по повода, и не беше напразно. Имаше репортаж (кратък) за историята на забележителното семейство. Та става ясно защо тя има 12 год. присъда. Тя е изпяла на властите мъжа си, като е хвърлила вината върху него, че тя била участвала по принуда. Той получава доживотен, а тя -12 г. Чак след месеци неговият адвокат показва видео-материалите, които те са снимали по време на упражненията си, и се вижда, че тя хич не е била принудена, ами точно обратното _ участвала активно и с въобръжение. Обаче, сори, Майкъл, мандалото лопна: присъдата е вече произнесена, и не могат да я съдят за същото деяние втори път. Та така, на 35 год. мацето ще е волна птичка. :metro:
А линкът от Джой е супер. Много подробна инфо... И нещата около процеса са мааалко по-различни от това, което аз написах, но репортажът беше кратък, та не дадоха подробностите, които има в статията.
Обичам да преча
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Анито само малка поправка,не нейният адвокат показва видео материалите ,а адвоката на мъжът и.Мъжът и дал видео материалите на адвоката си с цел да не попаднат в полицията,оная изродка обаче казва че всичко е заснето и полицията знаела и натиска адвоката,той се оттегля от делото след което материалите биват използвани.Иначе за тая няма оправдание и не мога да разбера как може да я пускат въобще :evil: .Пъравото убито момиче е собствената и сестра :evil: ,абе нямам думи ,много възмутително :metro: .Според мен е голяма грешка на прокорорите ,че са се съгласили на подобна сделка с дявола.:twisted: .
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Ирка, сори, но те изпързалях малко :wink: Коригирах си постинга точно по повод на твоята забележка, авно малко преди ти да пишеш.
На изродката й изтича присъдата, това е.
Обичам да преча
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Баси мутацията стана с тая тема !
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Godis написа:Баси мутацията стана с тая тема !
Учудва ли те? :wink:
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Заключено