Средната заплата достигна 1205 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от NightMartini »

Ако беше гледала видеото, знаешe как точно изглежда офисът на Убисофт в Монреал, ако беше добре запозната със заплатите щше да разбереш, че не си права, и то при положение , че в момента не говоря ЗА България, а за една бизнес практика. И за да капитулираш окончателно - аз понеже съм използвал стени, виж потърся в гоогле какво има в Монреал и какаво е направил Ивайло и по света, и в България. България е в дъното на важните класации, но това не подменя факта, че в определени места София е в 2020, а Монреал още в 1980.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pyrelight »

А на други места Монреал е в 2025, докато София в 1970.... :wasntme:
Въпрос на места, които си посетил и на среда. ;)
Пропагандни видеа не гледам. Инак няма да ми остане време да живея истинския живот. :sun:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от roumensp »

Pyrelight написа: Сря Дек 11, 2019 1:31 pm :y: Така е при големите капиталисти. Общ хамбар и малки служебни колички с надписи. ;)
"Повече" бенефити за раята, по-малки възможности за прайвъси. :lol:
...Аз за какво си бих камшика от Прованше&Роа.
Румен обаче каза, че имало повече възможности за скатавка...Вероятно,...ако преди това не се поболееш от шум и стрес. :lol:
П.П. Има една приказка...за магарето и моркова. Вържеш му моркова окачен на дълга пръчка, която е здраво закрепена за самара. Колкото повече напредва, толкова повече морковът се отдалечава. Остава стремежът, обаче, да бъде стигнат моркова. :lol:
Румен освен това казва, че той самия никога не би работил в подобен хамбар без всякакво privacy. ;) Не че кюбикалите (в каквото съм) дават голямо такова, но поне имаш стени около теб.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pyrelight »

А това е нещо ново! |(
Преди не беше го казал.
Значи има полза от пропагандните булгаристански видеа, за да уточняваме офис стандартите. :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от NightMartini »

Pyrelight написа: Сря Дек 11, 2019 2:30 pm А на други места Монреал е в 2025, докато София в 1970.... :wasntme:
Въпрос на места, които си посетил и на среда. ;)
Пропагандни видеа не гледам. Инак няма да ми остане време да живея истинския живот. :sun:
Очаквам да подкрепиш това с пример. Много съм лубопитен и обещавам да отида да го видя.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от roumensp »

Pyrelight написа: Сря Дек 11, 2019 2:35 pm А това е нещо ново! |(
Преди не беше го казал.
Значи има полза от пропагандните булгаристански видеа, за да уточняваме офис стандартите. :lol:
Не го казвах, защото е близко до акъла. Как ще скътаваш, ако всеки те зяпа постоянно ? :D
BTW българският офис на Юбисофт ми е почти толкова противопоказен, колкото и монреалския, просто са по-рехави и не смърди на плесен, но пак няма стени.
От друга страна едни от най-успешните и продавани игри (в световен мащаб) са излезли от тоя хамбар в Монреал. ;)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pyrelight »

NightMartini написа: Сря Дек 11, 2019 2:45 pm
Pyrelight написа: Сря Дек 11, 2019 2:30 pm А на други места Монреал е в 2025, докато София в 1970.... :wasntme:
Въпрос на места, които си посетил и на среда. ;)
Пропагандни видеа не гледам. Инак няма да ми остане време да живея истинския живот. :sun:
Очаквам да подкрепиш това с пример. Много съм лубопитен и обещавам да отида да го видя.
Веднага!
1051 Rue Sanguinet, Montréal, QC H2X 3E4
Сравни го, ако обичаш с ето този адрес.
bul. "General Eduard I. Totleben" 21, 1606, Pette Kyosheta, Sofia, Bulgaria

Нали трябвало да сравняваме ябълки с ябълки и круши с круши...Та и аз така... |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pyrelight »

roumensp написа: Сря Дек 11, 2019 2:48 pm
Pyrelight написа: Сря Дек 11, 2019 2:35 pm А това е нещо ново! |(
Преди не беше го казал.
Значи има полза от пропагандните булгаристански видеа, за да уточняваме офис стандартите. :lol:
Не го казвах, защото е близко до акъла. Как ще скътаваш, ако всеки те зяпа постоянно ? :D
BTW българският офис на Юбисофт ми е почти толкова противопоказен, колкото и монреалския, просто са по-рехави и не смърди на плесен, но пак няма стени.
От друга страна едни от най-успешните и продавани игри (в световен мащаб) са излезли от тоя хамбар в Монреал. ;)
Щото няма как да се скатават, сигурно. :P
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от roumensp »

Pyrelight написа: Сря Дек 11, 2019 2:55 pm
roumensp написа: Сря Дек 11, 2019 2:48 pm
Pyrelight написа: Сря Дек 11, 2019 2:35 pm А това е нещо ново! |(
Преди не беше го казал.
Значи има полза от пропагандните булгаристански видеа, за да уточняваме офис стандартите. :lol:
Не го казвах, защото е близко до акъла. Как ще скътаваш, ако всеки те зяпа постоянно ? :D
BTW българският офис на Юбисофт ми е почти толкова противопоказен, колкото и монреалския, просто са по-рехави и не смърди на плесен, но пак няма стени.
От друга страна едни от най-успешните и продавани игри (в световен мащаб) са излезли от тоя хамбар в Монреал. ;)
Щото няма как да се скатават, сигурно. :P
Определено. Капитализъм до дупка. :D Дивелъпърите се издухват, за да могат дебелогъзците в мениджмънта да напълнят гуша.
Но това си е нормално за големи пъблик фирми, всичко което правят е в интерес на шеърхолдърите, не работещите.

BTW аз лично съм голям фен на нещата излизащи от монреалското студио на Юби.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Vedren »

nightMartini Гледай като цяло нещата не само стените.
Гледал съм интервю със същия този Ивайло Пенчев дето строи стени за катерене. Нека ти разкзжа нещо от това интервю. Той има зала в мол в София за катерене на стени. В тази зала има и барче и там се продават безалкохолни и сладоледи. Някакво ново момиче работило на барчето и продала сладолед за 3 лв. ама не пуснала квитанция и не била събрана таксата от 0.60 ст. за ДДС.
Добре ама купувача бил данъчен който се навъртал там щото отдавна дебнели Ивайло понеже не обичал да дава подкупи и рушвети на данъчни за да не го рекетират.
Извикали го Ивайло в данъчна служба и му казали да мисли да ги смаже с нещо щото иначе освен акт ще има и по тежко наказание като затваряне на залата за 1 месец.
Човека обяснил че става дума за 0.60 ст. Момичето е ново, още не ореинтирана добре и че би платил глоба но подкупи не дава.
Данъчните се обидили и затворили залата за 1 месец.
Ивайло обаче бил в добри отношения с мола казал за случилото се и помолил да не му взимат наем за този месец през който залата няма да работи и от мола се съгласили като за добър наемател.
Ивайло разказа как за 0.60 стотинки ДДС и глоба от 300 лв. държавата и данъчните се лишили от над 3000 лв от ДДС. Наема на залата е 10 000 лв с ДДС и само ДДС от залата е 1667. Отделно ДДС от оборота от барчето за месец.

С други думи няма значение че стените за катерене са от 2020 след като бизнес средата и отношенята с данъчните и държавата са от 1980 година или от времето на комунизма. Човека обаче може да си позволи да губи от 1 обект защото има продажби в чужбина и от там може да компенсира. Какво обаче щеше да стане ако имаше само този един обект? Е това в Канада не се случва за ДДС от 0.60 ст.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от NightMartini »

Благодаря ти за мнението Ведрен. Това не го бях чувал, но ми стана интересно и го вярвам, знаейки какъв човек е Ивайло.
Веднага давам конкретни примери:
- София е на трето място в света по замърсяване на въздуха. По данни на Европейската агенция по околна среда на ЕК въздухът в столицата е с най-високо замърсяване и е реално опасен за човешкото здраве.
- В София в началото на всяка зима въпреки обещанията снега винаги изненадва шофьори, хора...
- В Монреал имат направо военна организация по почистване на снега.
- В Монреал почти навсякъде е достъпно за хора с увреждания и се прави всичко за тяхното адаптиране в работна среда. Познавам сляп мъж, който работи като консултант продавач в шоурумът на Айпъл в Монреал.
Колкото до болниците - навсякъде по света има и свестни и лоши лекари. Аз лично тук от 4 години съм подал молба и все още чакам на опщаката за личен лекар. Съвсем наскоро посетих лекар с частна практика, на който платих 300 долара за 10 минутна консултация. В краят й, не ми каза нищо ново, което да не знам. Накрая ми помогна един китаец народен лечител срущу 20 долара преглед. В България за няколко дни минавам - пълен преглед, пълни медицински изследвания с резултати, евентуално лечение и т.н. Почти съм сигурен, че нивото в Канада е доста по-високо, но достъпът до системата е много труден и бавен. В крайна сметка стена и офис не определят качеството на живот, но няма как да отречен хубавите неща от България. Но явно те не са достатъчно, защото въпреки правителствената пропаганда и лицемерие, все повече хора избират Терминал 2.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата в София достига 2000 лева

Мнение от SFBG82 »

Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от roumensp »

Няма защо да чакаш 4 години, още сега можеш да я стигнеш, ако постваш спам на поне 5-6 места.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pyrelight »

roumensp написа: Пон Дек 16, 2019 12:51 pm Няма защо да чакаш 4 години, още сега можеш да я стигнеш, ако постваш спам на поне 5-6 места.
Според мен си изпуснал по 2 нули за бройката на местата. :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от SFBG82 »

От днес:
Над 80 хил. ще са заетите в аутсорсинг индустрията у нас към 2021

Заплатите в сектора са в пъти по-високи от средните за страната, като за миналата година са достигнали 2 720 лв., отбеляза пред Economy.bg Илия Кръстев, председател на АИБЕСТ


16.12.2019
https://www.economy.bg/economy/view/372 ... s-kym-2021
Публикувай отговор