Средната заплата достигна 1205 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа: Нед Окт 06, 2019 5:11 pm [

7000 канадски долара в Канада ги прави един прос шофьор на камион бе Жорка


Като се вземе предвид, че не дава пари за шампоан, сапун и паста за зъби, това си е сериозна сума :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Нед Окт 06, 2019 7:19 pm
Pavel M написа: Нед Окт 06, 2019 5:11 pm [

7000 канадски долара в Канада ги прави един прос шофьор на камион бе Жорка


Като се вземе предвид, че не дава пари за шампоан, сапун и паста за зъби, това си е сериозна сума :tmi:
Умря циганката, дето ви хвалеше😃. 7000 долара на месец само ги сънувате, ние в България трева не пасем😁
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от pumpy »

joro написа: Нед Окт 06, 2019 10:22 pm
Ivan1007 написа: Нед Окт 06, 2019 7:19 pm
Pavel M написа: Нед Окт 06, 2019 5:11 pm [

7000 канадски долара в Канада ги прави един прос шофьор на камион бе Жорка


Като се вземе предвид, че не дава пари за шампоан, сапун и паста за зъби, това си е сериозна сума :tmi:
Умря циганката, дето ви хвалеше😃. 7000 долара на месец само ги сънувате, ние в България трева не пасем😁
Абе не знам какво сънуваме, защото аз определено не сънувам кинти, но все си мисля, че процетно тези, които правят 7000 в Канада са малко повечко от същите в Бг.
Последно промяна от pumpy на Нед Окт 06, 2019 11:26 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pyrelight »

Аз сънувам овце, които прескачат оградки. Унася ме като ги броя. :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от the_coach »

Йори, ти може и магарешки бодили да пасеш, не те знам :D
Знам си пей чека, банковата сметка и данъчната декларация :D

Ние Ванкувърските баровци 7000 долара месечно не ги броим за постижение някакво :D :lol:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Нед Окт 06, 2019 10:22 pm
Ivan1007 написа: Нед Окт 06, 2019 7:19 pm
Pavel M написа: Нед Окт 06, 2019 5:11 pm [

7000 канадски долара в Канада ги прави един прос шофьор на камион бе Жорка

Като се вземе предвид, че не дава пари за шампоан, сапун и паста за зъби, това си е сериозна сума :tmi:
Умря циганката, дето ви хвалеше😃. 7000 долара на месец само ги сънувате, ние в България трева не пасем😁
Йорко,
Там е работата, че в България огромното мнозинство за съжаление пасете.
Миналия месец, който далеч не е от най-заетите тук, само бонуса над основната ми заплата, е 7000 долара. Зимните месеци обикновено е 5 цифрен.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

the_coach написа: Нед Окт 06, 2019 10:56 pm Йори, ти може и магарешки бодили да пасеш, не те знам :D
Знам си пей чека, банковата сметка и данъчната декларация :D

Ние Ванкувърските баровци 7000 долара месечно не ги броим за постижение някакво :D :lol:
На шофьорите на камиони, когато правят курсове по няколко дни им дават командировъчни. Това са допълнителни пари за храна, за хотели- да пренощуват и да се изкъпят, и да не пикаят в буркани да осмърдяват камиона. Далаверата е вместо да даваш 50 долара за хотел- да спиш в кабината и тия 50 долара да си ги спестиш. Нашите шофьори, които пътуват до Западна Европа също получават много пари- 500 лева заплата и по 50 евро на ден командировъчни. Затова са против пакета "Макрон", който ги задължава да спят в хотели и да се къпят, вместо в кабините, когато пътуват за повече от 3 дни. Така, че баровците шофьори, които изкарват много пари, като спят в кабините, не се къпят цяла седмица и с..рат в храстите край пътя за да си спестят от командировъчните не са никакви баровци.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

Йорко,
На него му плащат на километър и няма командировъчни за храна и хотел, но може да си намали облагаемите с данък доходи с част от парите, платени за храна и хотел.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от the_coach »

joro написа: Нед Окт 06, 2019 11:34 pm
the_coach написа: Нед Окт 06, 2019 10:56 pm Йори, ти може и магарешки бодили да пасеш, не те знам :D
Знам си пей чека, банковата сметка и данъчната декларация :D

Ние Ванкувърските баровци 7000 долара месечно не ги броим за постижение някакво :D :lol:
На шофьорите на камиони, когато правят курсове по няколко дни им дават командировъчни. Това са допълнителни пари за храна, за хотели- да пренощуват и да се изкъпят, и да не пикаят в буркани да осмърдяват камиона. Далаверата е вместо да даваш 50 долара за хотел- да спиш в кабината и тия 50 долара да си ги спестиш. Нашите шофьори, които пътуват до Западна Европа също получават много пари- 500 лева заплата и по 50 евро на ден командировъчни. Затова са против пакета "Макрон", който ги задължава да спят в хотели и да се къпят, вместо в кабините, когато пътуват за повече от 3 дни. Така, че баровците шофьори, които изкарват много пари, като спят в кабините, не се къпят цяла седмица и с..рат в храстите край пътя за да си спестят от командировъчните не са никакви баровци.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Не Йори, подобни представи могат да бъдат единствено в главите на магаретата :D

Северна Америка не е Европа. А ти явно си нямаш и понятие за какво иде реч. В Европа няма достатъчно трък стопове където хората да спрат един душ да си вземат. Имам приятел който кара в Европа и работи за 60 евро на ден, като се прибира в България за две седмици на всеки два месеца.

Аз работя за минимум 300 кинта на ден, и нямам никакви командировъчни ;)
Въпросните пари ги правя, защото има условия за това. А условията в Северна Америка се създават от Държавата в услуга на Бизнеса, и това е нещото което магарешката ти глава не може да проумеее ;)
Както и няма как да проумееш, че тоалетни има буквално на всеки 30 мили по пътя. Както и че трък стопове по магистралите в Северна Америка има колкото искаш, и че аз лично няма ден в който да пропусна да се изкъпя ;) Както и че компанията много добре знае, че това е приоритет лично за мен и че техните товари, деливърита и скеджъли остават на втори план за мен :D
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

joro написа: Нед Окт 06, 2019 10:22 pm
Ivan1007 написа: Нед Окт 06, 2019 7:19 pm
Pavel M написа: Нед Окт 06, 2019 5:11 pm [

7000 канадски долара в Канада ги прави един прос шофьор на камион бе Жорка


Като се вземе предвид, че не дава пари за шампоан, сапун и паста за зъби, това си е сериозна сума :tmi:
Умря циганката, дето ви хвалеше😃. 7000 долара на месец само ги сънувате, ние в България трева не пасем😁
пасете
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

the_coach написа: Пон Окт 07, 2019 12:19 am
joro написа: Нед Окт 06, 2019 11:34 pm
the_coach написа: Нед Окт 06, 2019 10:56 pm Йори, ти може и магарешки бодили да пасеш, не те знам :D
Знам си пей чека, банковата сметка и данъчната декларация :D

Ние Ванкувърските баровци 7000 долара месечно не ги броим за постижение някакво :D :lol:
На шофьорите на камиони, когато правят курсове по няколко дни им дават командировъчни. Това са допълнителни пари за храна, за хотели- да пренощуват и да се изкъпят, и да не пикаят в буркани да осмърдяват камиона. Далаверата е вместо да даваш 50 долара за хотел- да спиш в кабината и тия 50 долара да си ги спестиш. Нашите шофьори, които пътуват до Западна Европа също получават много пари- 500 лева заплата и по 50 евро на ден командировъчни. Затова са против пакета "Макрон", който ги задължава да спят в хотели и да се къпят, вместо в кабините, когато пътуват за повече от 3 дни. Така, че баровците шофьори, които изкарват много пари, като спят в кабините, не се къпят цяла седмица и с..рат в храстите край пътя за да си спестят от командировъчните не са никакви баровци.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Не Йори, подобни представи могат да бъдат единствено в главите на магаретата :D

Северна Америка не е Европа. А ти явно си нямаш и понятие за какво иде реч. В Европа няма достатъчно трък стопове където хората да спрат един душ да си вземат. Имам приятел който кара в Европа и работи за 60 евро на ден, като се прибира в България за две седмици на всеки два месеца.

Аз работя за минимум 300 кинта на ден, и нямам никакви командировъчни ;)
Въпросните пари ги правя, защото има условия за това. А условията в Северна Америка се създават от Държавата в услуга на Бизнеса, и това е нещото което магарешката ти глава не може да проумеее ;)
Както и няма как да проумееш, че тоалетни има буквално на всеки 30 мили по пътя. Както и че трък стопове по магистралите в Северна Америка има колкото искаш, и че аз лично няма ден в който да пропусна да се изкъпя ;) Както и че компанията много добре знае, че това е приоритет лично за мен и че техните товари, деливърита и скеджъли остават на втори план за мен :D
Умря циганката, дето ви хвалеше. Колко българи дойдоха в Канада след като паднаха визите? Май преди това, като имаше визи в Канада отиваха 10 пъти повече хора от България.
Ще ти плащат на километър ако имаш собствен камион и му плащаш всичките разходи.
Средната заплата в Канада е около 4500 КАД бруто, или около 3000 КАД нето. Това в момента е около 4 пъти средната заплата в България, с тенденцията тази разлика да намалява с времето. И цените в Канада са около 2 до 3 пъти по-високи. И тази разлика също ще намалява, ако заплатите в България станат като канадските, то и цените ще се изравнят.
В България едва през последните няколко години заплатите започнаха са се увеличават с високи темпове. Това е заради по-високата база- 10% увеличение на 500 лева е увеличение с 50 лева, на 1500 лева е увеличение със 150 лева. Колкото по-високи стават заплатите, толкова по-високи стават и увеличенията.
За хвалбите на българите сне чували и сме ги виждали. Аз в Испания видях българин, който ми се хвалеше, че взима 5000 евро заплата, а после ми искаше 5 евро на заем, че нямал пари за цигари. Виждал съм и "баровци" от чужбина, които се циганят в българските кръчми, че бирата тук била 2 лева и 50 стотинки, пък на друго място била 2 лева- баровците никога не врънкат за жълти стотинки.
За живота в Америка знаем достатъчно, имаме си Интернет, телевизия, вестници, информация бол. Приказките за това, как в чужбина кокошките снасят шоколадови яйца са за хората, живели в Соца и гледали шоколадовите яйца в Корекома през витрината.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от MrGeek »

joro написа: Пон Окт 07, 2019 2:16 am Колко българи дойдоха в Канада след като паднаха визите? Май преди това, като имаше визи в Канада отиваха 10 пъти повече хора от България.
А, вече всичко си дойде по местата, щом и Йорко довтаса по команда за изборите след дълга пауза. Йорко, явно и хиляда пъти да ти се обясни едно и също нещо, май пак няма да схванеш, че няма нищо общо между туристическите визи, които паднаха и имигрантските такива. :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

MrGeek написа: Пон Окт 07, 2019 2:57 am
joro написа: Пон Окт 07, 2019 2:16 am Колко българи дойдоха в Канада след като паднаха визите? Май преди това, като имаше визи в Канада отиваха 10 пъти повече хора от България.
А, вече всичко си дойде по местата, щом и Йорко довтаса по команда за изборите след дълга пауза. Йорко, явно и хиляда пъти да ти се обясни едно и също нещо, май пак няма да схванеш, че няма нищо общо между туристическите визи, които паднаха и имигрантските такива. :D :rofl:
Нали ревахте преди време, че като паднат визите Канада щяла да се напълни с румънци и българи?
То и англичаните реваха, пък сега се молят на българите и румънците да дойдат, че няма кой да им бере ягодите.
Дали има или не визи за Канада няма значение. Голямата емиграция на българи в Канада е вече в миналото, сегашната емиграция е по 200-300 българи на година, а почти толкова се връщат обратно.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Пон Окт 07, 2019 2:16 am
Колко българи дойдоха в Канада след като паднаха визите? Май преди това, като имаше визи в Канада отиваха 10 пъти повече хора от България.
Ще ти плащат на километър ако имаш собствен камион и му плащаш всичките разходи.

За живота в Америка знаем достатъчно, имаме си Интернет, телевизия, вестници, информация бол. Приказките за това, как в чужбина кокошките снасят шоколадови яйца са за хората, живели в Соца и гледали шоколадовите яйца в Корекома през витрината.
Йорко,
Не мой приказваш глюпасти 8)

Като си имаш Интернет пусни търсене на Indeed за Канада за mile truck driver и ще ти върне няколкостотин обяви за работа.

Ето ти една за Калгари
0.50 cents per mile plus benefits.

Job Type: Full-time

Salary: $75,000.00 to $85,000.00 /year
https://ca.indeed.com/m/viewjob?jk=cd40 ... 277f6b99df

Ето ти още една
Company Drivers

Competitive Mileage rate up to 52 cents
Plus 2 Cent Safety bonus per mile
Paid all live pick up & drops ($35)
Paid Stat holidays
New Equipment 2017 plus
Extended medical plan paid by employer
Paid twice a month
$50 incentive for past inspections all levels
https://ca.indeed.com/m/viewjob?jk=eb01 ... le%2BTruck

Щом мислиш, че не ти трябва виза, идваш и почваш да въртиш геврека и ето ти ги 7000 на месец - не ти трябва камион да му плащаш разходи, дават ти и разширена здравна осигуровка.

Ама не е толкова просто идването Йорко, не е. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Пон Окт 07, 2019 4:22 am
Нали ревахте преди време, че като паднат визите Канада щяла да се напълни с румънци и българи?
То и англичаните реваха, пък сега се молят на българите и румънците да дойдат, че няма кой да им бере ягодите.
Дали има или не визи за Канада няма значение. Голямата емиграция на българи в Канада е вече в миналото, сегашната емиграция е по 200-300 българи на година, а почти толкова се връщат обратно.
Ми подценихме ви ве, Йорко - ей на и ти щеше да идваш, ама нямаш пари за билет 8)
Иначе си прав, че голямата емиграция на българи в Канада е минало - то българи почти не останаха в България и къде има некой свестен останал му е по-лесно да иде в ЕС, вместо в Канада .
То бачкатори не останаха в България - затова и Фолксваген ще прави завода в Турция, вместо в България. 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор