Инфраструктура в българските градове

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

Бул. Придунавски, Русе
Снимки и текст: kaloyanski
Изображение

Положението долу е АПОКАЛИПСИС (пушаците от румънско не съм ги добавял на Photoshop, истински си бяха)

Изображение

Поне пасарелката/моста отдалеко хваща око:

Изображение

Изображение

НО само отдалеко:

Изображение Изображение

Както написах по-горе - отдалеко хваща око:

Изображение

НО само отдалеко:

Изображение

Иначе погледнато цялостно определено е по-добре от кръговото, липник и ремонта на тротоарите:

Изображение
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

Информация от Стара Загора благодарение на ivanatora.
Затворен комплекс "Римски мост", близо до Дома на инвалида:

Изображение

Изображение

И един рендер:

Изображение
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

Информация от Стара Загора благодарение на ivanatora.
Нощното осветление по бул. Крайречен:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Снимки: https://www.facebook.com/fenixstudiostz/
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

Готови са две нови метро станции и депото в "Земляне"


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

До края на годината ще бъде пуснат първият участък от третата линия на метрото в София. Той е от бул. "Патриарх Евтимий" до "Красно село". Станциите по нея вече са изградени, пробните изпитания текат, готово е и новото модерно депо "Земляне". Това е първият етап от пускането на третата линия на метрото.

Плановете са в началото на следващата година да бъде пуснат и участъкът от бул. "Владимир Вазов" до бул. "Патриарх Евтимий", а през лятото на 2020 г. - и последният участък от Красно село през кв. "Овча купел" до околовръстния път при Горна баня.

Готови са и проектите за разширението на метрото, така че до края на 2027 г. всички столични квартали да имат връзка с него. Това съобщи изпълнителният директор на "Метрополитен" Стоян Братоев пред Mediapool. В четвъртък той ще представи напредъка по изграждането на третата линия и плановете за развитие на метрото на форум в София.

Налични са 20-те нови метровлака

Новото модерно депо "Земляне" е готово и в него са 20-те нови влака "Инспиро", които могат да се движат и без машинист, но за по-сигурно ще се управляват от човешка ръка.

Метродепото е изградено от обединение "Геометро Земляне" с водещ партньор "Геострой", която е част от групата на "Геотехмин" - дружество с дългогодишен опит в изграждането на големи инфраструктурни проекти.

Строителството на депото започна в началото на декември 2016 г., като по-голямата част от него попадна върху действащия автобусен гараж "Земляне". За да не бъде прекъсвана неговата работа са направени транспортен проход, бензиностанция, автомивка и паркинг за 126 автобуса.

Подземното депо на метрото има гаражно хале с 13 коловоза, на които могат да се поместят общо 26 влака с дължина 80 метра. Изградено е и ремонтно хале с три коловоза. То е оборудвано с два портални крана с товароносимост от 12.5 тона, с които се покрива цялата дължина на помещението. Доставен е и монтиран уникален канален струг, разположен под нивото на работната площадка за репрофилиране на колелата на влака без демонтаж.

В административна сграда е разположен диспечерският пункт за управление на всички системи на третия метродиаметър, както и помещенията за техническия персонал, обслужващ депото.

За да са чисти влаковете има изградена и влакомивка.

Малка жп гара за пътуващите от София до Перник

Плановете са през лятото на 2020 г. цялата трета линия на метрото да е пусната в движение от бул. "Владимир Вазов" до околовръстния път при Горна баня. Там се строи малка жп гара, която ще обслужва пътниците от влака София – Перник. По този начин се осигурява интермодалността на превозите и метрото става достъпно и за перничани, коментира Стоян Братоев.

Третата линия на метрото ще бъда първата у нас с ново поколение автоматика и системи за безопасност. По станциите са монтирани автоматичните предпазни огради. Те са стъклени и са високи 160 см. Отварянето им е синхронизирано с вратите на влаковете и са най-добрата мярка за безопасност и предотвратяване на инциденти от неволно или умишлено падане на пътници на релсите.

Всички столични квартали ще са свързани с метрото до 2027 г.

И докато се строи третата линия на метрото, общинското дружество "Метрополитен" е готово с работните проекти за следващите етапи на разширението му. Както и досега, те ще следват Х-образната му структура, обясни инж. Братоев. Например първа линия на метрото обслужва едновременно Бизнес парка в "Младост" и летището.

Така се предвижда и разширение на третата линия – първо от бул. "Владимир Вазов" до кв. "Левски Г" – 3 километра с 3 метростанции и разклонението от театъра "Зад Канала" към кварталите "Гео Милев" и "Слатина" през арена "Аремеец" до бул. "Цариградско шосе" при Окръжна болница – 6 километра с 6 метростанции, обясни инж. Братоев.

Подготвен е и проект за разширението на първата линия от метростанция "Люлин" по бул. "Царица Йоана" до околовръстния път.

Целта е до 2027 г. всички столични квартали да имат връзка с метрото, каза инж. Братоев.
https://www.mediapool.bg/gotovi-sa-dve- ... 98334.html
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от MrGeek »

Небостъргач, всеки път преди избори ти включват флашката в контакта. Вече е толкова очевадно и банално, че се губи желание да те бъзика човек. А те може би точно на това разчитат началниците ти - събират такива, които са оперирани от срам и ги пускат на барикадата. :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от optics »

Стара Загора - бившият пионерски дом в наши дни:

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от optics »

Стара Загора - бившият Окръжен Комитет на БКП

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от the_coach »

СФГЗ,
Абе колко е дълга тая магистрала, Струма ли се казваше, и колко време я правИха?
За един приятел питам ;)
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

Приятел, ти ми изглеждаше по-сериозен от другите, но гледам ме обиждаш.
Не ми допада това...

Ето, нещо за забавление.
Факт е, че АМ Хемус се изгражда усилено в момента.

Изображение
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от pumpy »

SFBG82 написа: Пет Окт 04, 2019 1:15 pm Приятел, ти ми изглеждаше по-сериозен от другите, но гледам ме обиждаш.
Не ми допада това...
Майна, ти не ми изглеждаш сериозен ИЗОБЩО, и гледам нещо ме игнорираш. Аз чакам да ми покажеш зъболекар в Бълагрия, който вади по милион на месец и да спечелиш малко кинти, а ти се криеш. Търси усилено, че си идвам скоро и няма да стоя там много.....
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от the_coach »

SFBG82 написа: Пет Окт 04, 2019 1:15 pm Приятел, ти ми изглеждаше по-сериозен от другите, но гледам ме обиждаш.
Не ми допада това...

Ето, нещо за забавление.
Факт е, че АМ Хемус се изгражда усилено в момента.

Изображение
Извинявай, че си се почувствал обиден :handshake:
Взимам си забележка.....

От много отдавна ти задавам един въпрос....
Наистина ли мислиш че можеш да впечатлиш някого в този форум със снимки на инфраструктура в България?

Хората пишещи тук живеят в едни от най-добре уредените градове в света. Няма как да ги впечатлиш със недомислени строежи с откраднати пари в БГ....
Или пък мене да ме впечатлиш с пътища и магистрали.....

Честно казано на мен пък не ми допадат хора които не изразяват собствено мнение, а пишат и постват неща по поръчка и заради пари.....
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

Никого не съм се опитвал да впечатлявам.
Тази секция на форума е за България, темите, в които поствам новини от България също.
И не работя за никого, още по-малко за Тиквуна.
Какъв е този хейт към всеки, който спомене нещо за прогреса в България?!
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от the_coach »

SFBG82 написа: Съб Окт 05, 2019 5:15 pm Никого не съм се опитвал да впечатлявам.
Тази секция на форума е за България, темите, в които поствам новини от България също.
И не работя за никого, още по-малко за Тиквуна.
Какъв е този хейт към всеки, който спомене нещо за прогреса в България?!
Грешиш братле.....
От моя страна няма никакъв хейт.....

Докато пишеш и постваш по нечия друга поръчка срещу заплащане, няма как да срещнеш уважение, поне от мен.....

Сам си противоречиш :)
Ако не се опитваш да впечатлиш някого, защо аджеба постваш неща които дори ти самият не си виждал? Нито пък си наясно с качеството им....
Помниш ли когато постваше снимки от прословутия строеж на булевард Левски във Варна? Аз тогава бях там и ти написах тук че от това ще излезе едно голямо недомислие. Ти тогава сам си призна че някой ти праща снимките и ти само ги качваш тук, помниш ли?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от pumpy »

SFBG82 написа: Съб Окт 05, 2019 5:15 pm Какъв е този хейт към всеки, който спомене нещо за прогреса в България?!
Майна, не е хейт, а реалност. В България прогрес, такъв какъвто ти го виждаш НЯМА. Има една постоянна кражба и безсмилено наливане на бетон, непрекъснато, защото от там най-лесно се краде.
Публикувай отговор