Инфраструктура в българските градове

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от agent Ozo »

Никаква приятелка мотористка нямам, Бистре.
Тази, за която говориш, постна в този форум линк към фейсбук страницата си в отговор на твоя провокация. И те удари в земята. По всички показатели.
Иначе аз нито я знам, нито я познавам и никакво понятие нямам какво става с нея.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:Toй не те чете, така че няма да можеш да го "образоваш". :lol:
Какво направи твоята приятелка-мотористка, все се каня да те попитам? Разведе ли се по българските закони или канадецът и прилапа апартаментчето и мотора? :lol:
ей Куку умора няма :lol:
баси и нездравословното любопитство да се ровиш в мръсното бельо на хората.
ама като и е кеф да и мирише на лошо нека си се рови.
то и кенефите които снима ежедневно не миришат на пролетни теменужки :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа:conduire e - водя, управлявам.
Все си мисля, че Larousse знае малко повече:

Mener quelqu'un, un animal avec soi vers un lieu déterminé, les accompagner à pied ou avec un véhicule : Conduire des troupeaux aux champs.
Transporter quelqu'un, quelque chose dans un véhicule vers un lieu déterminé : Chauffeur, conduisez-moi à la gare Saint-Lazare.
Mener à tel ou tel lieu en y aboutissant ou en le desservant : Escalier qui conduit à la cave.
Guider le chemin de quelqu'un vers : Ses traces nous ont conduits jusqu'ici.
Amener quelque chose dans un lieu déterminé : Cette canalisation conduit l'eau dans la cuisine.
Guider quelqu'un, un animal, dans ses déplacements, quelque chose dans son mouvement : Conduire un cheval par la bride.
Être devant, en tête : Conduire le deuil, le convoi.
Amener, entraîner quelqu'un vers tel ou tel état, à faire telle action : Vous l'avez conduit au désespoir. Je me demande ce qui l'a conduit à se suicider.
Élaborer le développement, le déroulement d'une action, d'un raisonnement : Il a mal conduit son affaire.
Diriger un groupe, une entreprise : Conduire un orchestre.
Guider quelqu'un dans son existence ou être l'élément moteur qui le pousse à agir d'une certaine manière dans son existence : C'est l'argent qui conduit le monde.
Assurer la direction d'un véhicule, faire les manœuvres nécessaires pour qu'il se mette en mouvement et suive tel ou tel chemin : Conduire un bateau. Apprendre à conduire.

Ако си позволим да приемем, че карането на кола, шофирането на кола и определянето на посоката на една кола са синоними, то всичко написано по-горе е напълно безсмислено.
Сега ви напускам и отивам да се събирам за втори дубъл на Въскресението. Първата проба беше миналата неделя, сега ще повторим. Никога не ми е било ясно как така някой се ражда по едни и също време, а смъртта мъ се разминава както им е удобно на някои ...
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от agent Ozo »

Eто това е едно от нещата, до които води игнора на потребители. Вместо да види и разбере грешката си от това, което съм постнал, Пумпи продължава да се излага с неговото "conduire" и "conducteur".
И ще продължава с тези си глупости още дълго време, след като всички останали са наясно каква е истината. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от pumpy »

Сега се сещам и за още една връзка. Сигурно съм невежа, но видимо такива са и управителите на SNCF. Сигурно понеже съм се возил на TGV в далечната 1988 и от там ми е заблудата за името и професията на кондуктора ;)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от optics »

Самата идея да има професия "проверявач на билетчета" е безумно тъпа.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от klisurov »

pumpy написа:Никога не ми е било ясно как така някой се ражда по едни и също време, а смъртта мъ се разминава както им е удобно на някои ...
Аз не само Великден (майка ми е арменка), но и Коледа празнувам по два пъти - Тъщата е рускиня.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от klisurov »

optics написа:Самата идея да има професия "проверявач на билетчета" е безумно тъпа.
И в щатските влакове има такива, и в Китай има, и в Италия има(ше), за другаде нямам непосредствен опит.

В Щатите след като ти продупчат билета, го слагат на облегалката на седалката ти. Така и не разбрах там ли трябва да си седи, или мога да си го взема
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

Новата пешеходна зона в Стара Загора.
Снимки: Галин Тодоров

Изображение

Изображениеcaribbean baby names and meanings

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

Магистрала A3 - участък: Благоевград - Железница

Снимки: cdk

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Още снимки тук: https://www.skyscrapercity.com/showthre ... &page=1146
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

Морска градина, Бургас - 26.04.2019 г.

Снимки: burgas 25

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Две нови локации с подземни контейнери по ул."Цар Симеон".

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

Разширението на новия парк Артилерийски в Стара Загора



















joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от joro »

Стара Загора е на второ място по средна заплата след София. Явно кмета Живко Тодоров- пълна противоположност на Тодор Живков- много добре се справя.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

joro написа:Стара Загора е на второ място по средна заплата след София. Явно кмета Живко Тодоров- пълна противоположност на Тодор Живков- много добре се справя.
Така е, а този човек има планове за още няколко големи проекта тази година.
Човекът е направо магьосник.

Преди



Сега




Преди




Сега

Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от 7George »

Магьосник разбирам да ги настани всичките тия от панелките в еднофамилни къщи с градинки и да срине това гето за нула време. Другото е бизнес с държавни или европейски средства, строителна козметика и медийни акции. 8)
Embrace your climate change!
Публикувай отговор