29 години след 10 ноември

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от joro »

Pyrelight написа:
SFBG82 написа: Това е въпрос за recruitment agencies в БГ.
Не е за мен. Аз казвам какви са ми наблюденията.
В интерес на истината, моите познати са основно, Ай Ти, телеком и технчиески специалисти.
Не знам какво е нивото на заплащане при архитектурните техници.
Тогава защо тролиш? Ти си обикновен служител в кол - център, а Жорко - обикновен селянин.
Признай, че си изкарвате допълнителни доходи, пишейки глупости по българските форуми!
П.П. БТВ, последните рендъринги от другата тема си ги пускал вече.... и даже не помниш. |(
Не ме слагайте в един кюп с SFBG82. Не го познавам и нямам нищо общо с неговите публикации. Данните за заплатите в България ги взимам от НСИ, не твърдя, че всички в България взимат по 6000 лева, нито изпадам в другата крайност- че всички в България са бедни и умират от глад. Има хора с високи заплати,има и такива с ниски. Минималната заплата става 560 лева, максималната заплата е плюс безкрайност. Всеки получава според образованието, квалификацията и труда, който полага. Като искаш повече пари- учи повече, работи повече. Така е навсякъде по света.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от jet »

Жоре тези хора защо протестират тогава - не са учили или не са работливи:

http://www.plovdiv24.bg/news/827430.html"

Като се абстрахираме от исканията за горивата, то "стартовата заплата за медицинска сестра да бъде 1200 лева, а за доктор – 2000 лева." не звучи много лицеприятно на фона на твоите хвалебствия.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от SFBG82 »

joro написа:
Pyrelight написа:
SFBG82 написа: Това е въпрос за recruitment agencies в БГ.
Не е за мен. Аз казвам какви са ми наблюденията.
В интерес на истината, моите познати са основно, Ай Ти, телеком и технчиески специалисти.
Не знам какво е нивото на заплащане при архитектурните техници.
Тогава защо тролиш? Ти си обикновен служител в кол - център, а Жорко - обикновен селянин.
Признай, че си изкарвате допълнителни доходи, пишейки глупости по българските форуми!
П.П. БТВ, последните рендъринги от другата тема си ги пускал вече.... и даже не помниш. |(
Не ме слагайте в един кюп с SFBG82. Не го познавам и нямам нищо общо с неговите публикации. Данните за заплатите в България ги взимам от НСИ, не твърдя, че всички в България взимат по 6000 лева, нито изпадам в другата крайност- че всички в България са бедни и умират от глад. Има хора с високи заплати,има и такива с ниски. Минималната заплата става 560 лева, максималната заплата е плюс безкрайност. Всеки получава според образованието, квалификацията и труда, който полага. Като искаш повече пари- учи повече, работи повече. Така е навсякъде по света.
Аз също не твърдя, че всички вземат по 6000 лева.
Заплатата е функция на личните възможности.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от agent Ozo »

Хахаха...смешно е като гледаш отстрани как някои поканачени българи се сърдят когато нашенци започнат да ги бият с техните камъни по собствените им кратуни. :)

Не могат да приемат те, че един българин в България може и да не се спъва в цигани на всяка крачка, да не вижда панелки с решетки по прозорците и да не го бият още на първото кръстовище като тръгне с колата си нанякъде.
Докато за самите тях е съвсем резонно да не виждат нелицеприятните неща в Канада, само защото са си купили жилище в точната ерия, не ползват обществен транспорт и ходят на точно определени обществени места. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от Vedren »

Аз също не твърдя, че всички вземат по 6000 лева.
Заплатата е функция на личните възможности.
На предишната страница други неща твърдеше.
По логиката на горния цитат аз мога да кажа че не всички хора тук но има много които взимат 15 000, 20 000, 25 000 $ заплата на месец. А бензина, храната, тока, газта, данък на кола и винетка са по евтини от в България.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от optics »

SFBG82 написа: Аз също не твърдя, че всички вземат по 6000 лева.
Заплатата е функция на личните възможности.
Функция е, но не само. Хора като Джовани, а по всяка вероятност и ти,
забравят че в някои случаи е функция и на това държавата какви специалности
толерира или не толерира. И съветът е общо взето в Бойковия стил - че умния човек
не чака държавата а взема инициативата в свои ръце, преквалифицира се, намира
бизнес където да се пласира. Това са глупости. За съжаление хора като Джовани,
дори не могат да проумеят защо са глупости, как въобще някой може да оспорва нещо
дето им се струва толкова неоспоримо правилно.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Хахаха...смешно е като гледаш отстрани как някои поканачени българи се сърдят когато нашенци започнат да ги бият с техните камъни по собствените им кратуни. :)

Не могат да приемат те, че един българин в България може и да не се спъва в цигани на всяка крачка, да не вижда панелки с решетки по прозорците и да не го бият още на първото кръстовище като тръгне с колата си нанякъде.
Докато за самите тях е съвсем резонно да не виждат нелицеприятните неща в Канада, само защото са си купили жилище в точната ерия, не ползват обществен транспорт и ходят на точно определени обществени места. :)
Ози, в Канада е въпрос на избор колко пари ще изкарваш. В кебек специално има почти безплатно образование. Стига да искаш имаш възможност. В българия има безплатно образование и бившето ми гадже от училище е лекар, със специалност и НЯМА избор колко да изкарва, защото бърза помощ е държавна функция и заплатите са регулирано от държавата, а тя в случая е мащеха......

Това е разликата между Канада и България, възможността да ИЗБИРАШ, а не други да избирам вместо теб.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа: Ози, в Канада е въпрос на избор колко пари ще изкарваш. В кебек специално има почти безплатно образование. Стига да искаш имаш възможност. В българия има безплатно образование и бившето ми гадже от училище е лекар, със специалност и НЯМА избор колко да изкарва, защото бърза помощ е държавна функция и заплатите са регулирано от държавата, а тя в случая е мащеха......

Това е разликата между Канада и България, възможността да ИЗБИРАШ, а не други да избирам вместо теб.
И кой ѝ е виновен на твоята колежка, че е избрала неподходяща специалност? Ами да си бе избрала стоматология, а не спешна медицина. Или пък защо не вземе да се преквалифицира, след което да си отвори собствен кабинет и да изкарва колкото си поиска? Тя си е избрала да стои в бърза помощ. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:
pumpy написа: Ози, в Канада е въпрос на избор колко пари ще изкарваш. В кебек специално има почти безплатно образование. Стига да искаш имаш възможност. В българия има безплатно образование и бившето ми гадже от училище е лекар, със специалност и НЯМА избор колко да изкарва, защото бърза помощ е държавна функция и заплатите са регулирано от държавата, а тя в случая е мащеха......

Това е разликата между Канада и България, възможността да ИЗБИРАШ, а не други да избирам вместо теб.
И кой ѝ е виновен на твоята колежка, че е избрала неподходяща специалност? Ами да си бе избрала стоматология, а не спешна медицина. Или пък защо не вземе да се преквалифицира, след което да си отвори собствен кабинет и да изкарва колкото си поиска? Тя си е избрала да стои в бърза помощ. :)
Тя все още има избор - Западна Европа признава дипломите на такива. :lol:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:
pumpy написа: Ози, в Канада е въпрос на избор колко пари ще изкарваш. В кебек специално има почти безплатно образование. Стига да искаш имаш възможност. В българия има безплатно образование и бившето ми гадже от училище е лекар, със специалност и НЯМА избор колко да изкарва, защото бърза помощ е държавна функция и заплатите са регулирано от държавата, а тя в случая е мащеха......

Това е разликата между Канада и България, възможността да ИЗБИРАШ, а не други да избирам вместо теб.
И кой ѝ е виновен на твоята колежка, че е избрала неподходяща специалност? Ами да си бе избрала стоматология, а не спешна медицина. Или пък защо не вземе да се преквалифицира, след което да си отвори собствен кабинет и да изкарва колкото си поиска? Тя си е избрала да стои в бърза помощ. :)
Ти явно не четеш правилно нещо: тя е направила своя избор, но някой няма желание да заплаща труда й подобаващо. Но не се притеснявай, скоро ще има цели области без болници и медицински персонал от всякакъв вид, защото хората ще направят своя избор.
Гаджето ми явно не иска и не може да се махне от там, защото жена й е ядрен физик и трудно може да си намери работа навън. А и не всеки от нас е достатъчно луд да тръгне по широкия бял свят.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от ivandaman »

pumpy написа: Гаджето ми явно не иска и не може да се махне от там, защото жена й е ядрен физик и трудно може да си намери работа навън. А и не всеки от нас е достатъчно луд да тръгне по широкия бял свят.
Oh, that explains a lot .. :rofl: :crazy:

What's next..

My wife's boyfriend and I are getting along really great .... Especially in bed.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
ivandaman написа:[
Article 3 – Definitions

c “gender” shall mean the socially constructed roles, behaviours, activities and attributes
that a given society considers appropriate for women and men
---------
Article 14 – Education
1 Parties shall take, where appropriate, the necessary steps to include teaching material on
issues such as equality between women and men, non-stereotyped gender roles
---------
Article 60 – Gender-based asylum claims

2 Parties shall ensure that a gender-sensitive interpretation is given to each of the Convention
grounds and that where it is established that the persecution feared is for one or more of
these grounds, applicants shall be granted refugee status

3 Parties shall take the necessary legislative or other measures to develop gender-sensitive
reception procedures and support services for asylum-seekers as well as gender guidelines
and gender-sensitive asylum procedures, including refugee status determination and
application for international protection.

SOURCE
Any other questions ????
Да, много ясно е обяснено какво значи джендър:

c “gender” shall mean the socially constructed roles, behaviours, activities and attributes
that a given society considers appropriate for women and men

Съответно конвенцията оказва защита, тогава когато социалното поведение е в ущърб на лицето. Пример: в България е нормално жената да носи ракията и пантофите на мъжа си. Да яде след него, да му прислужва на масата, да яде бой когато на стопанина й му е кеф и т.н. и т.н.
Конвенцията има за цел да защити хората, които според обществотото си е нормално да бъдат дискриминирани, заради роли определени им от същото това общество и което то смята за нормални.
Никъде не се говори за трети пол, за "ирански травестити" за еднополови бракове, за рязане на полови органи и още много от безсмислицата, което се изроди в милата ни татковина.
И да образованието трябва да бъде насочено към информация, че хората не може да бъдат дискриминирани, ппросто защото са от един или друг пол и искат да вършат дейности, които обществото не приема за "нормални" за техния пол.

Имат ли право хората на свобода да се самоопределят ?
Имат ли хората право на свобода да вършат дейности, нехарактерни за техния пол ?
Кои определя какво аз мога да правя и какво не: тоест ако искам да ходя с пола по улицата, кой може да ми каже, че не мога да го правя и да ми откаже например работа, просто защото съм с пола и космати крака?
Кой дава право на милиони говеда, да унижават и дискриминират различните от тях ?

Преди повече от 200 години французите са се борили с девиза: liberte, egualite, fraternite. Защо днес, има места по света, където хората не са свободни да изразят личните си виждания за живота. Дали съм с пола или не не пречи на никого. Защо децата да не бъдат научени да ме приемат за равен, нормален и достоен човек ? Къде е проблема в това ?
Или трябеа да ги научим, че мъжагите се бият по улиците на Монреал, а женките да си знаят мястото в кухнята ? Това ли е българското нормално ?

Повече няма да ти превеждам от английски. Ти сам си написал с червено това, което конвенцията иска да каже в член 3 и 14. Ако не можеш да разбереш значението на тези прости думи, аз съжалявам за живота ти на английски всеки ден.
а не.има разлика каква е полата с която ходиш по улиците
ако е дълга под глезена ходи си с космати крака.няма проблем
но ако е къса,минижуп за косматите крака съм против защото не е естетично и даваш лош пример на подрастващите
обръсни си краката и тогава ако искаш ходи и само по прашки.няма проблем
защото принципно ще ми е много трудно да обесня на детето когато ме пита
-абе тая лелка защо е с космати крака :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от pumpy »

ivandaman написа:
pumpy написа: Гаджето ми явно не иска и не може да се махне от там, защото жена й е ядрен физик и трудно може да си намери работа навън. А и не всеки от нас е достатъчно луд да тръгне по широкия бял свят.
Oh, that explains a lot .. :rofl: :crazy:
Да, обяснява: запознат съм от първа ръка, дето се вика, какво значи социално приемливи роли за даден пол и дискриминацията на която е подложен човек, който не се вписва в тези социално приети роли, или така наречения джендър.
Или се предполага, че бившето ми гадже, лекар със специалност, спасила стотици, сигурно хиляди човешки жовота, за последните 20 години, от както практикува, не може спокойно да излезе на улицата с жена си хванати за ръце.
Знаеш ли, че аз се страхувам да ходя с кипа по софийските улици ? Или и това е нормално ?
ivandaman написа: What's next..

My wife's boyfriend and I are getting along really great .... Especially in bed.
Моя сексуален живот не е твои бизнес, но това горното няма как да се случи. Първо защото жена ми си няма гадже и второ защото и да имаше, аз нямам интерес в тройките с жена в леглото ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от pumpy »

Pavel M написа: защото принципно ще ми е много трудно да обесня на детето когато ме пита
-абе тая лелка защо е с космати крака :lol:
Батка, както сме казвали и преди, ти дете нямаш, така че този проблем няма да ти се случи. Ако имаше, щеше да си разбрал колко е важно да му отговориш, когато попита: "това не е лелка, моето дете, това е чичко и ходи с рокля, защото така се чуства добре. Всеки в този свят е свободен да ходи с каквото си иска, стига да не е гол по улицата. Това не го определя като човек, дали е добър или лош. Това го определя като индивид."
Това обяснение трудно ли е ? Прави ли автоматично детето ти травестит ? Изобщо по какъв начин влияе това на твоето дете ?
Преди много години (1996), бяхме седнали в трамвай #4 с гаджето ми, на път за тях и се целувахме. По едно време дятката от седалката пред нас се обърна и ни направи забележка че съм щял да я изям. К'во го бъркаше него ? Явно не е проблем само пешеходните пътеки да са боядисани в цветовете на дъгата. Проблема е повсевместен в главите на хората.....
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от ivandaman »

pumpy написа:.....това горното няма как да се случи. Първо защото жена ми си няма гадже и второ защото и да имаше, аз нямам интерес в тройките с жена в леглото ;)
Е ба ти неравноправието... Женати си няма гадже но в същото време Помпи гордо заявява
pumpy написа: Гаджето ми .....
:rofl: :D :lol:
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор