Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от jet »

Тури фуражката и в Монреал и чакай някой да те набие.
В България с решетки ме обраха два пъти
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от Ivan1007 »

Беше некъде 15на години преди да приемат България в ЕС. Тексаско се канеше да сондира сондажа на Галата и ме бяха пратили на курс воден от двама техни специалисти. Та едно момче американче сподели с мен огромното си учудване от това, което видял предната нощ от прозореца на стаята си в Шератон - някой крадял чистачки от колите. Питам го - при вас не крадат ли? Крадат вика, ама цели автомобили, никой не си играе да краде чистачки. Това беле 3 години след като Тодор Колев изпя:



Почти 20 години по-късно видях с очите си, че туй го няма дори и в Албания, както си беше в песента.

Та крадат коли и в Канада, и в САЩ и предполагам навсякъде по света.
Ма не чистачките, не книгите от къщичките за книги.
Едно колело на дъщеря ми стоя години след като и умаля под терасата на таун хауса, който рентвах и никой не го взе, докато един ден не го реместих на 50 метра до контейнерите за боклук. Комплекса беше мултикултурен - от цял свят, включително пакита, индийци и кви ли не.
В България жандармерията варди лозята и нивите, на сестра ми лани и обраха мазето - ракия и вино. Хванаха ги - българчета, не циганета.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от agent Ozo »

Ами никой не ви е виновен, че сте живяли сред крадци и престъпници в България. Да сте си избирали по-добре локацията, както днес съветвате да правят недоволните от живота си в Канада, примерно. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от MrGeek »

agent Ozo написа:Ами никой не ви е виновен, че сте живяли сред крадци и престъпници в България. Да сте си избирали по-добре локацията, както днес съветвате да правят недоволните от живота си в Канада, примерно. :)
Нали? Като се хвърли да тролиш, поне да се беше замислил дали евентуално в Канада се изисква получаването на изходна виза за да можеш да я напуснеш и също дали границата със САЩ е опасана с телена мрежа и вишки, от които граничари с автомати стрелят по всеки, опитал се да прекоси наюг. Озо, вече и в троленето не те бива, определено губиш тренинг. :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от Павел »

MrGeek написа:
agent Ozo написа:Ами никой не ви е виновен, че сте живяли сред крадци и престъпници в България. Да сте си избирали по-добре локацията, както днес съветвате да правят недоволните от живота си в Канада, примерно. :)
Нали? Като се хвърли да тролиш, поне да се беше замислил дали евентуално в Канада се изисква получаването на изходна виза за да можеш да я напуснеш и също дали границата със САЩ е опасана с телена мрежа и вишки, от които граничари с автомати стрелят по всеки, опитал се да прекоси наюг. Озо, вече и в троленето не те бива, определено губиш тренинг. :D :rofl:
Мога ли вместо Озо, аз да продължа с троленето :D Тогава границите вярно бяха опасани с тел, ама и никой наш артист не плащаше авторски права на никой западен музикант, щото иначе на Тошко Колев освен текста, трябваше някой да му напише и музиката :D

Та в БГ се крадяха не само чистачки, ами и чужди интелектуални продукти, Иван 1007 :D

Всяка прилика не е случайна :D

https://www.youtube.com/watch?v=2xDzVZcqtYI"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:Беше некъде 15на години преди да приемат България в ЕС. Тексаско се канеше да сондира сондажа на Галата и ме бяха пратили на курс воден от двама техни специалисти. Та едно момче американче сподели с мен огромното си учудване от това, което видял предната нощ от прозореца на стаята си в Шератон - някой крадял чистачки от колите. Питам го - при вас не крадат ли? Крадат вика, ама цели автомобили, никой не си играе да краде чистачки. Това беле 3 години след като Тодор Колев изпя:



Почти 20 години по-късно видях с очите си, че туй го няма дори и в Албания, както си беше в песента.

Та крадат коли и в Канада, и в САЩ и предполагам навсякъде по света.
Ма не чистачките, не книгите от къщичките за книги.
Едно колело на дъщеря ми стоя години след като и умаля под терасата на таун хауса, който рентвах и никой не го взе, докато един ден не го реместих на 50 метра до контейнерите за боклук. Комплекса беше мултикултурен - от цял свят, включително пакита, индийци и кви ли не.
В България жандармерията варди лозята и нивите, на сестра ми лани и обраха мазето - ракия и вино. Хванаха ги - българчета, не циганета.
Този виц, че в България крадат чистачки, а в Америка крадат коли сме го чували едно време, никакъв твой колега не ти го е казвал. И за роднините ви, дето все ги крадяли лъжете, и после казвате, че аз съм лъгал. Нямате умора хейтърите да лъжете и плюете.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от agent Ozo »

MrGeek написа:
agent Ozo написа:Ами никой не ви е виновен, че сте живяли сред крадци и престъпници в България. Да сте си избирали по-добре локацията, както днес съветвате да правят недоволните от живота си в Канада, примерно. :)
Нали? Като се хвърли да тролиш, поне да се беше замислил дали евентуално в Канада се изисква получаването на изходна виза за да можеш да я напуснеш и също дали границата със САЩ е опасана с телена мрежа и вишки, от които граничари с автомати стрелят по всеки, опитал се да прекоси наюг.
Ами изходните визи бяха въведени за да не могат крадливите цигани и българи да ходят и крадат чистачките на колите и на западноевропейците, че и на американците. А като махнаха изходните визи, другите държави пък въведоха входни такива. Дет се вика - не по врат, ами по шия. Пък след като приеха България в ЕС на зло на Русия и някои държави от Европа махнаха и входните визи, започнаха да ни връщат циганорията без да се церемонят и в разрез с всички демократични правила и принципи.

А пък дойде време и да съжаляваме за разрушаването на вишките и кльона по границата, както и за липсата на граничари. Шото последните стреляха по всеки, който се опитва да пресече незаконно границата, независимо в каква посока. А днес се налага полиция и жалката ни армия да мизерстват на палатки покрай една паянтова телена мрежа за да спират пълчищата джихадисти, нахлуващи от юг. Ама то си е казано - каквото човек си наппави сам, и Господ не може да му го направи. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от Kpetrov »

Да, изглежда статистиките за тежки престъпления - убийства не се харесаха и се почва с дребни такива от личен опит защото статистикити ги харесваме само когато слагат розовите очила!?
С краденето на автомобили на още по-голям камък попадаме. Там Канада и Щатите са на светлинни години пред България - в лоша посока.
Тук е момента да се подсигуря предварително - да Гийк, знам, че свтлинни години се използва в друга област и не е на място. ;)

Много антикомунисти се оказва, че ги обирали в Бг-то уж би трябвало да нямат нищо и даже да са в затвора пък то автомобили, чистачки, апартаменти!
Аз, като уж виден комунист крал безочливо би трябвало най-много да съм пострадал от апаши, но уви.

Но стига лирични отклонения. Да в България дребни кражби и тарикатлък има много повече, бедна страна сме това е очаквано.

BTW, в Канада се чуствам напълно сигурно, както и в България. Да не забравяме, спорът тръгна от изказване на учител, че в България не е сейф да се ходи подкрепено безочливото от съфорумник.
В Бг-то на дядо ми са му задигали кошер или два, тук на приятели им гепиха колата.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от roumensp »

joro написа:И за роднините ви, дето все ги крадяли лъжете, и после казвате, че аз съм лъгал. Нямате умора хейтърите да лъжете и плюете.
На наште обраха апартамента, а на приятел свалиха гумите на колата докато бях у тях. И аз лъжа.
Kpetrov написа:Да в България дребни кражби и тарикатлък има много повече, бедна страна сме това е очаквано.
Тогава за какво спориш ? Никой не твърди, че го е било страх да се разхожда в парка, за да не го гръмнат или изнасилят, нали ?
Последно промяна от roumensp на Нед Окт 14, 2018 12:57 pm, променено общо 1 път.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от optics »

Павел написа:Та в БГ се крадяха не само чистачки, ами и чужди интелектуални продукти, Иван 1007 :D
Всяка прилика не е случайна :D
https://www.youtube.com/watch?v=2xDzVZcqtYI"

Това е абсолютно вярно. Селянинът, примитивът, по-малко училият, но верен на Партията тъпунгер бе издигнат на пиедестал,
а интелигенцията натикана в кьошето като някаква буржоазна отживелица. Навсякъде се тръбеше - власт на работниците и селяните,
някъде да си чул - власт на инженерите? на лекарите? на учителите? на професорите?
Политбюро беше най-мощната групичка в държавата, решаваща всичко вместо бутафорното народно събрание, което също се състоеше
от верни селяндури, като например конекрадецът Стойо Неделчев Чочоолу. Да не е без хич, слагаха и някой поет подлизурко напр. Любо Левчев.
Самото политбюро се състоеше от 12 ултра-примитиви. Селяндури, мошеници, престъпници. Чат пат сред тях се появява и някой по-умен, но това са
изключения.
Във всяка страна където комунисти завземат властта, се получава същото с образованите хора - натикване в миша дупка, а често (някъде и масово) - в гроба.
И ти питаш за интелектуална собственост? В държава на крадци.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от Ivan1007 »

Статистиките за тежки престъпления не отразяват нивото на престъпност.
“Леките” престъпления в много страни от много хора не се докладват на полицията и съответно, ако има статистика тя не е показателна.
За това , че ти източили бензина, откраднали чистачките, разбили мазето, обрали лозето или откраднали кокошките, откраднали портмонето от чантата или джоба, велосипеда от двора и т.н. много хора в България не подават жалби в полицията по ред причини.
Щатите са на светлинни години пред България по брой на автомобили на глава от населението, а България са на светлинни години по таралясници на преклонна възраст дето и да ги подарят не стават, камо ли да ги крадат.
Доколко е безопасно в България за туристи от Канада има много полезна информация на
правителствения сайт:
https://travel.gc.ca/destinations/bulgaria"

Доколко са свободни медиите в България и доколко е демокрация са други въпроси.

https://rsf.org/en/ranking"

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Democracy_Index"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от jet »

optics написа:
Павел написа:Та в БГ се крадяха не само чистачки, ами и чужди интелектуални продукти, Иван 1007 :D
Всяка прилика не е случайна :D
https://www.youtube.com/watch?v=2xDzVZcqtYI"

Това е абсолютно вярно. Селянинът, примитивът, по-малко училият, но верен на Партията тъпунгер бе издигнат на пиедестал,
а интелигенцията натикана в кьошето като някаква буржоазна отживелица. Навсякъде се тръбеше - власт на работниците и селяните,
някъде да си чул - власт на инженерите? на лекарите? на учителите? на професорите?
Политбюро беше най-мощната групичка в държавата, решаваща всичко вместо бутафорното народно събрание, което също се състоеше
от верни селяндури, като например конекрадецът Стойо Неделчев Чочоолу. Да не е без хич, слагаха и някой поет подлизурко напр. Любо Левчев.
Самото политбюро се състоеше от 12 ултра-примитиви. Селяндури, мошеници, престъпници. Чат пат сред тях се появява и някой по-умен, но това са
изключения.
Във всяка страна където комунисти завземат властта, се получава същото с образованите хора - натикване в миша дупка, а често (някъде и масово) - в гроба.
И ти питаш за интелектуална собственост? В държава на крадци.
А шапкарите се грижеха да пазят статуквото за което им се даваха привилегии. То затова сме и на това дередже - дори и днешната мижава БГ икономика дава 10 пъти по-голям брутен продукт от тогавашната, пенсионния фонд се изпари, а икономиката се подари най-верните другари.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от agent Ozo »

А, сега вече разбирам защо са толкова мразени комунистите от днешните демосрати. Не толкова за това, което са правели по свое време, а защото са прецакали надеждите, или по-скоро ламтежите, на последните. Като са си поделили най-тлъстите парчета от баницата, а и са се изхитрили да са все още на власт чрез своите отрочета и протежета. Цели 30 г. след падането на комунисническия режим. Мъка демократска, мъка...! :) :rofl:
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа:Беше некъде 15на години преди да приемат България в ЕС. Тексаско се канеше да сондира сондажа на Галата и ме бяха пратили на курс воден от двама техни специалисти. Та едно момче американче сподели с мен огромното си учудване от това, което видял предната нощ от прозореца на стаята си в Шератон - някой крадял чистачки от колите. Питам го - при вас не крадат ли? Крадат вика, ама цели автомобили, никой не си играе да краде чистачки. Това беле 3 години след като Тодор Колев изпя:



Почти 20 години по-късно видях с очите си, че туй го няма дори и в Албания, както си беше в песента.

Та крадат коли и в Канада, и в САЩ и предполагам навсякъде по света.
Ма не чистачките, не книгите от къщичките за книги.
Едно колело на дъщеря ми стоя години след като и умаля под терасата на таун хауса, който рентвах и никой не го взе, докато един ден не го реместих на 50 метра до контейнерите за боклук. Комплекса беше мултикултурен - от цял свят, включително пакита, индийци и кви ли не.
В България жандармерията варди лозята и нивите, на сестра ми лани и обраха мазето - ракия и вино. Хванаха ги - българчета, не циганета.
Този виц, че в България крадат чистачки, а в Америка крадат коли сме го чували едно време, никакъв твой колега не ти го е казвал. И за роднините ви, дето все ги крадяли лъжете, и после казвате, че аз съм лъгал. Нямате умора хейтърите да лъжете и плюете.
Йорко,
Що да те лъжа - да не си ми началник. :)
Аз затова ти пуснах песента на Тодор Колев от 1989-Та.
Затова ти разказах и за разговора ми с момче-американче 3 години по-късно.
Щото и на мен ми звучеше като виц дотогава.
Не за краденето на чистачки, гуми и източване на бензина в България - това съм го изпитвал на гърба си многократно. Това, че в САЩ, Канада и Албания дори не ги крадат ми звучеше като виц, докато не го видях с очите си.
Това, че на изпълняващ длъжността Окръжен Прокурор в България му разбиха мазето също звучи като виц, но понеже го познавам лично знам, че не е виц. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:А, сега вече разбирам защо са толкова мразени комунистите от днешните демосрати. Не толкова за това, което са правели по свое време, а защото са прецакали надеждите, или по-скоро ламтежите, на последните. Като са си поделили най-тлъстите парчета от баницата, а и са се изхитрили да са все още на власт чрез своите отрочета и протежета. Цели 30 г. след падането на комунисническия режим. Мъка демократска, мъка...! :) :rofl:
В днешно време няма ни демократи, ни комунисти, само суджуци останаха, чието основно занимание е да “усвояват” европейските подаяния. :D Но тия с многото пари дето си действат тихомълком зад кулисите наистина са наследници на бивши комунисти. Същото важи и за китайчетата по нашия край, дето карат коли за по половин милион, дъртия смуче по партийна линия и праща насам.
Публикувай отговор