Средната заплата достигна 1123 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от miteto »

Kan_Tangra написа:Въпросът не е само в -20те градуса (които не се знае дали не са -35)
А в половин метровия сняг, дето е навалял наведнъж.
Не знам как ще се кара колело през него, освен ако не е водно колело. :)
Тангра, половин метровия сняг беше перфектно изчистен още същата нощ по магистралите и главните пътища и до края на следващия ден и по второстепенните улици.
Това да не ти е Софийска Община дето всеки Декември "Снегът пак ни изненада" :rofl:

Kan_Tangra написа:Не е имало такива работи миналата година в София. Не помня изобщо някога да е имало.
Тангра, що се правиш на ударен? Къде си бил на първи март 2018-та, може би на Хавай, че не си спомняш рекорден студ отпреди по-малко от година???
https://trud.bg/%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B ... %B1%D0%B0/"
София счупи досегашния 53-годишен рекорд по студ на първи март. Баба Марта дойде с температура от минус 18 градуса, което е с градус по-студено от най-мразовитата нощ в столицата на тази дата през 1965 г.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Kan_Tangra »

Пише в нета, в Торонто е станало -35. В София не е имало такива температури.
-18 може и да е станало еднократно през някоя нощ.

Проверих статията, да, за нощна температура става въпрос, и то еднократно.
Докато за Канада, е ежеДневие.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от miteto »

Да бе, станало -18 през нощта и сутринта като си излизал вече е било +15 :D
Да, в Торонто зимата е по-студена, но въпроса беше да не се превземаш все едно в София никога не пада под -10. Имало е и предишни зими да стига до -20, ама ме мързи да ровя сега. По същото време в Торонто по случайност беше една от най-меките зими. Ти не си спомняш щото живееш в София от има-няма 2-3 години.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Vedren »

Ти па! Озо каза, че нямал още 30, без да го познава
Те на Линко всички сметки са такива. Като се почне от възраста на Танграта та се стигне до скороста влака:)

Аз в София на -5 градуса съм мръзнал повече от на -15 в Канада.
Заведенята студени, общината студена, в КАТ студено, транспорта студен на мадамите им тракат зъбите затова искат с колата да ги вземеш за среща, залите в УНСС студени.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от speedy »

Kan_Tangra написа:Пише в нета, в Торонто е станало -35.
В нета пише, че в България американците разпръскват грипни вируси от самолети.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от agent Ozo »

Vedren написа:Не съм сигурен че е купил и апартамент. По скоро го виждам под наем защото студентския заем от Монтреал още не е изплатен а за него отиват едни 300 -500 долара на месец и така още дълги години.
И що само 300-500 бе, Хълка? Що не ги турнА 800-1000, да речем? Щеше да му е още по-кофти положението на Танграта. :D

Никой не се съмнява, че само на теб ти отпускат по $15К студентски заем с ниска лихва за дълъг период на връщане и анюитет от 100-на долара. На всеки друг праскат такива безбжни лихви и срокове, че вноските са минимум по 300-500 долара. :rofl:
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Kan_Tangra »

speedy написа:
Kan_Tangra написа:Пише в нета, в Торонто е станало -35.
В нета пише, че в България американците разпръскват грипни вируси от самолети.
https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/ ... -1.4996803"
Frigid arctic air settling in over Toronto bringing wind chills as low as –35

И CBC ли пишат за извънземни и за вируси от самолети!?


Мите, не съм тръгнал да споря къде е по-солена зимата,
а дали като Оптикс, цяла Канада може да гори бензин 0ла и да ходи целогодишно с велосипед на работа, и по ресторанти и други развлечения.

Вадите дискусията от контекста.
miteto написа:Да бе, станало -18 през нощта и сутринта като си излизал вече е било +15 :D
Да, в Торонто зимата е по-студена, но въпроса беше да не се превземаш все едно в София никога не пада под -10. Имало е и предишни зими да стига до -20, ама ме мързи да ровя сега. По същото време в Торонто по случайност беше
една от най-меките зими. Ти не си спомняш щото живееш в София от има-няма 2-3 години.
А според теб как е?
Нощната -18, а дневната -25? :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Pyrelight »

agent Ozo написа:
Vedren написа:Не съм сигурен че е купил и апартамент. По скоро го виждам под наем защото студентския заем от Монтреал още не е изплатен а за него отиват едни 300 -500 долара на месец и така още дълги години.
И що само 300-500 бе, Хълка? Що не ги турнА 800-1000, да речем? Щеше да му е още по-кофти положението на Танграта. :D

Никой не се съмнява, че само на теб ти отпускат по $15К студентски заем с ниска лихва за дълъг период на връщане и анюитет от 100-на долара. На всеки друг праскат такива безбжни лихви и срокове, че вноските са минимум по 300-500 долара. :rofl:
Ъъъ, това само Танграта го може!...Преувеличенията и изопачаването на истината. |(
Няма да се учудя, ако е бил дърт студент без статут и е търчал да намери някоя завалийка да го направи канадец, безуспешно разбира се....Пък после студът и неразбирането на жените му били виновни, че е смотан. :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от miteto »

Kan_Tangra написа:Мите, не съм тръгнал да споря къде е по-солена зимата,
а дали като Оптикс, цяла Канада може да гори бензин 0ла и да ходи целогодишно с велосипед на работа, и по ресторанти и други развлечения.
В Торонто (GTA) разстоянията са по-големи като цяло, отколкото в София. А са по-големи, защото 80% процента от хората живеят в някакъв вид къщи, а не във многоетажни сгради - докато в София е обратното. Та по-евтиния бензин, по-добрите пътища и факта, че не трябва да живееш с 3 или 4 семейства долепени до твоя апартамент, повече от достатъчно компенсират по-големите разстояния.

Ако толкова те влече, можеш да си купиш кондо в даунтаун Торонто и да ходиш на работа за 15 минути пеша или за 10 минути с метрото.
А и не всеки в София пътува само 15-20 минути до работа. Имах колежка, която караше всеки ден по един час, защото беше решила, че иска да отгледа децата си в къща в Банкя, а не в панелка в Люлин.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от klisurov »

Kan_Tangra написа:https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/ ... -1.4996803
Frigid arctic air settling in over Toronto bringing wind chills as low as –35
Нямам идея къде си се намръзнал така в Монреалско, та вечно да преувеличаваш нещата.
Да не си разнасял PubliSac зимата?

Ето какво пише в статията за Торонто (в предния пост цитираш статия за САЩ, където визират Чикаго):
написа:Overnight temperatures of –20 to –25 C are expected, with winds gusting to up to 70 km/h
С вятъра може и да е било -35, ама ти когато сравняваш със София, посочваш по термометър.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:Мите, не съм тръгнал да споря къде е по-солена зимата,
а дали като Оптикс, цяла Канада може да гори бензин 0ла и да ходи целогодишно с велосипед на работа, и по ресторанти и други развлечения.
Въпрос на избор, възможности и др. фактори.

Аз ще бъда честен и ще дам нас за пример: до офиса ми е 35 км (30 минути), за жена ми е 7 км (10 минути), обикновено тя пазарува в уикендите ... това прави около 500 км сумарно на седмица и около 400 долара на месец за бензин (във Ванкувър е най-скъпия бензин в Канада) или за една година бензина ни е горе-долу колкото пропърти таксата на къщата. Това е въпрос на избор - като сме избрали да имаме собствена къща в добър събърб до океана и мразим градския транспорт сме се съгласили, че удоволствието ще ни струва около 9 хиляди на година (за пропърти такс и бензин). Ако не искаш да имаш подобни разходи рентваш на по-централно място и се возиш с градски транспорт, което допълнително ще ти спести пари по ремонти и поддръжка на къща.

Ако искаше да живееш в къща в Поморие щеше да пътуваш до Бургас за работа и да си в подобно положение, защото така си си избрал, не защото някой те е задължил. Впрочем никога не е късно, гледам че има прилични къщи там под 200к евро. ;)

miteto написа:А и не всеки в София пътува само 15-20 минути до работа.
При мен си отиваха 30 минути до повечето ми фирми, толкова ми трябваше и до университета. Само една фирма ми беше на 15 минути пеша. Често ползвах таксита. Сега има метро, ама то не спира на всеки пред входа или пред работата, трябва да ходиш пеша и пак си отива време.

Тука също ми е 30 минути с кола до работата (ходя късно и избягвам трафика, предимно магистрала), на жена ми е 10.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Vedren »

Линко написа:
И що само 300-500 бе, Хълка? Що не ги турнА 800-1000, да речем? Щеше да му е още по-кофти положението на Танграта. :D

Никой не се съмнява, че само на теб ти отпускат по $15К студентски заем с ниска лихва за дълъг период на връщане и анюитет от 100-на долара. На всеки друг праскат такива безбжни лихви и срокове, че вноските са минимум по 300-500 долара. :
Линко пак са ти криви сметките.
Аз съм учил 1 календарна година в Колеж и са ми дали 15 000 $.
Танграта учи 3- 4 години в Университет и най вероятно заема е над 60 000 $.
Ако мойта вноска е 119 $ на месец колко да е на Танграта? 300 -500 е съвсем разумно. Хората искат грубо 1 % на месец от заема . За да може да се изплати заема за 100 месеца или около 9 -10 години с лихвата.
Заема е студентски а не заем за къща с 25 -30 години погасителен период.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Kan_Tangra написа:Мите, не съм тръгнал да споря къде е по-солена зимата,
а дали като Оптикс, цяла Канада може да гори бензин 0ла и да ходи целогодишно с велосипед на работа, и по ресторанти и други развлечения.
Въпрос на избор, възможности и др. фактори.

Аз ще бъда честен и ще дам нас за пример: до офиса ми е 35 км (30 минути), за жена ми е 7 км (10 минути), обикновено тя пазарува в уикендите ... това прави около 500 км сумарно на седмица и около 400 долара на месец за бензин (във Ванкувър е най-скъпия бензин в Канада) или за една година бензина ни е горе-долу колкото пропърти таксата на къщата. Това е въпрос на избор - като сме избрали да имаме собствена къща в добър събърб до океана и мразим градския транспорт сме се съгласили, че удоволствието ще ни струва около 9 хиляди на година (за пропърти такс и бензин). Ако не искаш да имаш подобни разходи рентваш на по-централно място и се возиш с градски транспорт, което допълнително ще ти спести пари по ремонти и поддръжка на къща.

Ако искаше да живееш в къща в Поморие щеше да пътуваш до Бургас за работа и да си в подобно положение, защото така си си избрал, не защото някой те е задължил. Впрочем никога не е късно, гледам че има прилични къщи там под 200к евро. ;)

miteto написа:А и не всеки в София пътува само 15-20 минути до работа.
При мен си отиваха 30 минути до повечето ми фирми, толкова ми трябваше и до университета. Само една фирма ми беше на 15 минути пеша. Често ползвах таксита. Сега има метро, ама то не спира на всеки пред входа или пред работата, трябва да ходиш пеша и пак си отива време.

Тука също ми е 30 минути с кола до работата (ходя късно и избягвам трафика, предимно магистрала), на жена ми е 10.
А така Румба,откога те чакам да ми станеш съсед.В Поморие прилични къщи има за 100-120К ЕУ ама няма да ми се обидиш като кажа ,че много по прилични от твоята,по здрави,по нови и по модерни.Не че твоята е лоша но къде са 100К ЕУ къде 1Милион канатски долари.За 1Милион можеш да изкупиш целия квартал. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Pavel M »

miteto написа:
Kan_Tangra написа:Мите, не съм тръгнал да споря къде е по-солена зимата,
а дали като Оптикс, цяла Канада може да гори бензин 0ла и да ходи целогодишно с велосипед на работа, и по ресторанти и други развлечения.
В Торонто (GTA) разстоянията са по-големи като цяло, отколкото в София. А са по-големи, защото 80% процента от хората живеят в някакъв вид къщи, а не във многоетажни сгради - докато в София е обратното. Та по-евтиния бензин, по-добрите пътища и факта, че не трябва да живееш с 3 или 4 семейства долепени до твоя апартамент, повече от достатъчно компенсират по-големите разстояния.

Ако толкова те влече, можеш да си купиш кондо в даунтаун Торонто и да ходиш на работа за 15 минути пеша или за 10 минути с метрото.
А и не всеки в София пътува само 15-20 минути до работа. Имах колежка, която караше всеки ден по един час, защото беше решила, че иска да отгледа децата си в къща в Банкя, а не в панелка в Люлин.
Мите то хубаво ама по 2 часа на ден минимум да спиш в колата на 401 някак си не е кой знае какво добро качество на живот.
Та те да бяха 2 ама при някои отиват 3.
Спомням си навремето като минавах Торонто с тръка в ръша докато го изкарам от екзит 320 на Милтон Хилс до 420 на Ейджакс едни 100 км ги клатех минимум 3 часа от 3,30ПМ до 6,30ПМ
И то с тръка дето в него всичко ми е удобно,а как ли се чувстват драгите автомобилисти на 4 колела.
Да ти еба и живота и къщата.
Няма изглед към морето,няма чайки,няма бриз.Лятото само сажди и пепел,зимата сняг и сол. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от agent Ozo »

Хълка, твоите сметки са криви, не моите. Защото и ти като Иванча1007 си вземаш някакви произволни стойности за изходните величини с цел да получиш желания от теб резултат. Само дето този резултат си няма нищо общо с реалността.
Докато моите сметки се базират на реални изходни величини и дори да съм сгрешил в пресмятането, то крайния резултат не се променя от това. Аз и да съм сбъркал то някой такъв сметкаджия като теб ще ме поправи.

Та всички тези данни - за заема от $60К на Танграта, дето щял да ги изплаща за еди-колко си години при еди-каква си лихва, са си чисто твои измислици. Танграта черно на бяло е написал във форума, че най-високата сума на годишния му заем е била 13-14К. При това е казал още, че само с трите си платени студентския стажа по време на обучението е изплатил по-голямата част от студентския си заем. Така че нито общата сума на заема е била $60К, нито пък сумата останала за изплащане след завършване на обучението е имала нещо общо с това число. Следователно за никакви 300-500 доларови месечни вноски не може и да иде реч.

Схващаш ли сега разликата между криви сметки (твоите) и реални такива (моите), но с допусната техническа грешка в пресмятането? :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Заключено