Древният произход на българите

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Древният произход на българите

Мнение от SFBG82 »

Франсоа Митеран: "Българският народ е един от създателите на човешката цивилизация"

***

Английският изследовател, Арнолд Тойнби пише в 12-томното си издание за историята на народите, че "... В СВЕТА Е ИМАЛО 21 ЦИВИЛИЗАЦИИ. ЕДНА ОТ ТЯХ Е БЪЛГАРСКАТА. РАЗШИРЯВАЛА ГРАНИЦИТЕ СИ ПОСРЕДСТВОМ СВОЕТО СИЛНО КУЛТУРНО ВЛИЯНИЕ. Простирала се е от Белград до Крим и от Карпатите до Бяло Море, наричано в древността Тракийско."

***

Известният английски историк проф. Норман Дейвис казва: "БЪЛГАРИТЕ СА В ЯДРОТО НА ЕВРОПЕЙСКАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ" С много факти, той доказва, че България е най-старата нация на Стария континент. Нещо повече, според него, когато България е била държава, Европа е "ходела права под масата".

***

Президентите на Франция за българите:

Шарл де Гол: „БЪЛГАРСКАТА ДЪРЖАВА Е ЛЮЛКАТА НА ЕВРОПЕЙСКАТА КУЛТУРА И ЦИВИЛИЗАЦИЯ” 1962 г.
Франсоа Митеран: “БЪЛГАРСКИЯТ НАРОД Е ЕДИН ОТ СЪЗДАТЕЛИТЕ НА ЦИВИЛИЗАЦИЯТА НА НАШАТА ПЛАНЕТА.”

***

Италианският президент Карло Чампи в словото си при откриването на зимната олимпиада в Торино през 2006 г каза: "БЪЛГАРИТЕ СА ЕДНИ ОТ ПЪРВИТЕ ТВОРЦИ НА НАШАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ".

***

Руския академик Дмитрий Лихачов:"...И чуждите завоеватели не можаха да победят тази ДЪРЖАВА НА ДУХА, защото в защита на българския народ в плътен строй стояха българският език, писменост и култура!... Българската държава на Духа се простира от Балтийско море до Тихия океан и от Северния ледовит океан до Индийския".
"...вие сте най-древната от съществуващите днес културни нации и то не само в Европа, но и в света. Миналото погълна античността, древния Рим, Гърция и т.н., но България остана като жива отломка от древната европейска култура, най-древната ...отломка. И затова трябва да я съхраним, та днешна България да не бъде само последна отломка от миналото, но и първата от бъдещето – първата култура, която ще прекрачи в третото хилядолетие и ще понесе културата към бъдещето..."

***

"Една от историческите заслуги на българите е тази, че задържаха успешно няколко века турците далече от сърцето на Европа. Те платиха прескъпо с кръвта си, с вярата си, свободата си и упадъка на брилянтната им култура по онова време" - Проф. Санте Грачоти, Италия

***

„Цар Симеон бе Карл Велики за България, но по-образован от нашия Карл Велики и много по-щастлив от него, защото положи основите на една национална литература." - Френският историк Алфред Рамбо

***

“Българите бяха оня народ,който допринесе най-много за организиране и оформяне на цивилизацията на цяла Източна Европа. Прабългарите са организирали българо-славянските племена в една нация, в която българският дух и култура са останали подкваса за вечни времена”.
Проф. Геза Фехер - византолог, изследвал също историята на древните българи и маджари, както и историческите връзки между тях. Негово дело са трудовете - „Военното дело на прабългарите” и „Облеклото и оръжието на старата българска войска”

***

"Украинците, а също така и белорусите, и руснаците, всички си спомняме, че писмеността, културата ни и православната християнска вяра произхождат от България. Искам да припомня и факта, че двамата първи украински патриарси са етнически българи – Григорий Цамблак и Киприан".
Вячеслав Похвалски – посланик на Украйна в България.

***

Византийски Тропарх от 999 година: "Те, българите, някога бяха най-справедливия от всички народи и от всичко на света почитаха най-много тези добродетели и сами достигаха голяма слава, а градовете и народите се присъединяваха към тях доброволно".

***

Академик Омелян Прицак (специалист по средновековна история) от Университета "Харвард", пред една световна аудитория е заявил следното, което ни кара да се чувстваме горди, че сме българи: "В СРАВНЕНИЕ С ПОТОМЪКА НА АТИЛА - ЦАР СИМЕОН I, ВИЗАНТИЙСКИЯТ ИМПЕРАТОР Е ИЗГЛЕЖДАЛ КАТО ПАРВЕНЮ"!

***

„Това е народът (българите), който преди тебе имаше всичко, което е пожелавал; народ в който този е придобивал титли, който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля, в който бойното поле прославя рода, понеже у тях се смята без колебание за по-благороден оня, чието оръжие е било повече окървавено в сражение; те са народ, комуто преди битката с тебе не се е случвало да срещне противник, който да му устои, и народ, който дълго време е извършвал войните си само с набези”.
Магнус Феликс Енодий – „Похвално слово за крал Теодорих” (6 в.).

***

Ванга: „Земята ще се отвори (ще излезе тракийското злато) и ще се открие кои са в същност българите. Българите не са чергари, а откъдето са минали са оставили държава и бел град (белокаменни градове). Българското писмо е едно от най-старите на планетата”.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Древният произход на българите

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа:
roumensp написа:Никола Тесла е истински хърватин, роден там, пита се какво щеше да постигне, ако си беше останал вместо да емигрира в САЩ.
Най-вероятно е бил словенец.
Това много променя казаното от мен, нали ? :D
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Древният произход на българите

Мнение от Canuck »

SFBG82, продължаваш с бълването на цитати. Някой бил казал колко са велики българите. Е и?!
Аз мога да ти намеря подобни цитати за сърбите, румънците и който друг народ си избереш. Какъв е смисълът? Да си помпаме излишно националното самочувствие ли?! Проблемът е, както вече писах, че в момента България е далече от всякакво величие. Тя е последна дупка на кавала в ЕС и тенденцията е да си остане такава и в бъдеще.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Древният произход на българите

Мнение от roumensp »

Canuck написа:SFBG82, продължаваш с бълването на цитати. Някой бил казал колко са велики българите. Е и?!
Аз мога да ти намеря подобни цитати за сърбите, румънците и който друг народ си избереш. Какъв е смисълът? Да си помпаме излишно националното самочувствие ли?! Проблемът е, както вече писах, че в момента България е далече от всякакво величие. Тя е последна дупка на кавала в ЕС и тенденцията е да си остане такава и в бъдеще.
Недей така, не прочете ли какво била казала баба ти Вангя ? :rofl:
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Древният произход на българите

Мнение от jet »

И 45г. соц./ignorance- 1300г. история отиде в тоалетната и сега сме изчезващ вид.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Древният произход на българите

Мнение от optics »

Canuck написа:SFBG82, продължаваш с бълването на цитати. Някой бил казал колко са велики българите. Е и?!
Аз мога да ти намеря подобни цитати за сърбите, румънците и който друг народ си избереш. Какъв е смисълът? Да си помпаме излишно националното самочувствие ли?! Проблемът е, както вече писах, че в момента България е далече от всякакво величие. Тя е последна дупка на кавала в ЕС и тенденцията е да си остане такава и в бъдеще.
Ти па - смисъл. Не виждаш ли че човека изведнъж се видя с повече свободно време и си отприщи отдавнашната мечта да троли.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Древният произход на българите

Мнение от SFBG82 »

Canuck написа:SFBG82, продължаваш с бълването на цитати. Някой бил казал колко са велики българите. Е и?!
Аз мога да ти намеря подобни цитати за сърбите, румънците и който друг народ си избереш. Какъв е смисълът?
Сърбите са отломка от българите, съюзяват се с Византия и ни нападат вечно в гръб. До 14-ти век пишат и говорят на книжовен български. Румънците (тогава власи) до края на 17 век пишат и говорят български език. Все още градовете са им Търговище, Слатина, Бран, Брашов, Черна вода и т.н. български имена.

Аз пиша по темата. Ти ме питаш какъв е смисъла. Смешна работа.
Освен да започна да пиша офф топик, за да ви се харесам повече.

Сигурен съм, че има хора в Канада с интерес към своята родина.
За безродниците не ми пука. Без тях България ще е по-добре, не че за Канада ще са от полза...
Canuck написа:Да си помпаме излишно националното самочувствие ли?! Проблемът е, както вече писах, че в момента България е далече от всякакво величие. Тя е последна дупка на кавала в ЕС и тенденцията е да си остане такава и в бъдеще.
Напротив, тенденцията е България да се развива. Скро ще сме в Шенген и с евро до 2, 3 години. България е огромна строителна площадка в момента. Държавата се развива и стандартът расте много бързо. Само сляп няма да види това.

Бързо забравяме май, че до преди 10 години нямахме нито една завършена автомагистрала, а сега сме напът да завършим 4-та (Тракия, Марица, Люлин и Струма), като следват 4 още да се направят (Хемус, Черно море, Калотина и Шипка/А8 - т.е. Русе-Велико Търново-Стара Загора-Димитровград).

Според Евростат, България е страната с най-висок ръст на доходите и стандарта в ЕС за последните 20 години. Безработицата в градовете е минимална (от 2 до 5%)...

България има по-дълга магистрална мрежа от Румъния и Полша на глава от населението.
Преди 20 години България имаше половината на магистралната мрежа на Сърбия (СР Югославия), сега нашата е по-дълга. В София има метро, говори се за трамваи из областните градове.

Гледах тези дни сателитни снимки в Гугъл Земя по години. Ами големите градове са изживяли огромен строителен бум. Нови булеварди, нови кръгови движения, големи супермаркети, огромни молове/търговски центрове...

В 1997 година средната заплата в България беше 40 щатски долара, днес е близо 600 евро. Това само за 20 години.
А след още 10, ще е сигурно 1200-1500 евро!
Последно промяна от SFBG82 на Нед Ное 11, 2018 5:53 am, променено общо 1 път.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Древният произход на българите

Мнение от SFBG82 »

jet написа:И 45г. соц./ignorance- 1300г. история отиде в тоалетната и сега сме изчезващ вид.
Това за изчезващият вид е пълна глупост и много експерти от НСИ, които се занимават с Демография, а не жълта журналистика го опровергават това. Такива миграции са характерни за много страни в преход.

Една Ирландия преди 30-40 години имаше проблеми с емиграцията. 3 милиона им избягаха в САЩ и други англоговорящи страни, включително Канада (аз работих за ирландци в САЩ). След което Ирландия влиза в ЕС и 15 години по-късно има проблем вече с имиграцията. Страната има висок ръст на населението и е първа по раждаемост от преди това последна.

От транспортната фирма, която ще ме изнася от Брюксел към България ми казаха, че повече изнасят българи обратно в България, отколкото да нанасят такива. Това също е показателно. За последните 3 години, броят на имигрантите в България и емигрантите е равен. Става въпрос само за български граждани, а не за сирийски бежанци разбира се...
Последно промяна от SFBG82 на Нед Ное 11, 2018 5:01 pm, променено общо 1 път.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Древният произход на българите

Мнение от SFBG82 »

optics написа:
Canuck написа:SFBG82, продължаваш с бълването на цитати. Някой бил казал колко са велики българите. Е и?!
Аз мога да ти намеря подобни цитати за сърбите, румънците и който друг народ си избереш. Какъв е смисълът? Да си помпаме излишно националното самочувствие ли?! Проблемът е, както вече писах, че в момента България е далече от всякакво величие. Тя е последна дупка на кавала в ЕС и тенденцията е да си остане такава и в бъдеще.
Ти па - смисъл. Не виждаш ли че човека изведнъж се видя с повече свободно време и си отприщи отдавнашната мечта да троли.

Във всеки трети пост казвате, че троля, обаче аз пиша по темата, а вие се заяждате и отклонявате разговора в офф топик посока.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Древният произход на българите

Мнение от optics »

SFBG82 написа: Според Евростат, България е страната с най-висок ръст на доходите и стандарта в ЕС за последните 20 години.
Като си айти специалист, съобразявай малко и аритметиката де.
Да речем че в началото на века в Нигерия доходите са били 1 долар на човек на ден. А в наши дни - цели 2 долара и половина.
250% ръст на доходите! Ехааа! Много повече отколкото в Европа, Америка и т.н.
След още двайсе години пак ще се е удвоило - 5 долара на човек. Ехааа! Ово е стандарт. Канада ряпа да яде.

Точно по този начин се радват патрЕотите на напредъка в България.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Древният произход на българите

Мнение от Canuck »

optics, примерът ти с Нигерия е много точен. Аз бих добавил, че преди десетина години, минималната заплата в Люксембург беше само 1600 евро, а сега е 2000 евро. Мижаво увеличение. А, виж, в България какви чудеса настават от 50 евро скочила минималната заплата на 250 евро за горде-долу същия период! Та това си е ПЕТКРАТНО увеличение както и да го погледнеш. Ако продължава така бурно да се развива страната може средната българска заплата да стигне минималната люксембургска след 30-40 години. :rofl:

SFBG82, попитах те какъв е смисълът, защото с подобни цитати може да излезе кажи речи всяка нация за да помпа самочувствие. Сърбите може да са издънка на българите и в момента да са по-бедни от българите, но знаеш ли какво самочувствие имат. Ей сега ще ти изкарат цитати от братя Грим, които казват, че сръбската история е най-славната сред славянските народи. И какво от това? Мисълта ми е, че със замерването с цитати до никъде няма да стигнем.

Не знам и къде го виждаш това бурно развитие, но аз искам да ти напомня няколко факта. Миграционното салдо на България все още е отрицателно, т.е. повече хора напускат страната, от тези, които се връщат. България има като цяло отрицателен естествен прираст и според изчисленията на ООН, ЦРУ и др. населението на България към средата на века ще е около 4.5 до 5 милиона. Заплатите в България се вдигат постепенно, защото България е най-бедната страна в ЕС, факт! Но, заплатите едва ли ще стигнат тези на развитите страни, просто защото българското правителство така и рекламира България - елате при нас, инвестирайте, тук заплатите са най-ниски в ЕС. А, и какво ги грее квалифицираните българи, които получават извън България в момента доста над средните български заплати какво щяло да бъде след 20 или 30 години?! Стига с това светло бъдеще! Аз през 1989 г. бях на 10 години и ми разказваха приказки как България ще стане западна страна до броени месеци. Сега съм на 39 години и да, виждам, че има някакво развитие, но страната е все още най-бедната в ЕС. След още 30 години ще съм пенсионер, както и много от съфорумниците, и съвсем няма да ни интересува, че средната заплата в България била вече на нивото на минималната в Канада или Германия. Освен това, децата ни ще са израстнали извън България, вече ще имат друг манталитет и идентичност и едва ли ще се юрнат към България. Ейре като се възстанови икономически да не би да привлече обратно 99% от ирландците по света?! Естествено, че не! В България може и да се увеличават магистралите, но обикновено страната е на първо място в ЕС по ПТП. Катастрофа след катастрофа, също факт!
Колкото до т.нар. безродници не знам трябват ли й на България или не, но е факт, че всеки един квалифициран българин, който си живее и работи навън е изгубен потенциал, изгубени данъци и т.н. за България, така че по-леко с квалификациите.
А, ти си пиши колко са велики българите, не ми пречиш, но разбери, че маймуни с трици не се ловят.
Аз предпочитам да живея в цивилизована страна, с нормално заплащане, цели тротоари и много други предимства, които просто не същесвуват в развиваща се страна като България. Според всички международни институции, България е все още развиваща се страна, т.е. Трети свят за разлика от една Чехия или Полша, примерно. И това е също факт, знам, че е гадно, но е така и все още великата история на една страна не се взема под внимание за да се определи една страна като развита.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Древният произход на българите

Мнение от agent Ozo »

Canuck написа:А, ти си пиши колко са велики българите, не ми пречиш, но разбери, че маймуни с трици не се ловят.
И що реши, Канак, че човекът те има за маймуна, която иска да примами обратно в България?
Той просто казва по свой своебразен начин, че е доволен от ставащото в България и е оптимист за бъдещето ѝ.
Май ти си този, който се опитва да го убеди, че е най-малкото слепец и глупак, който е щастлив само защото не осъзнава колко е нещастен. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Древният произход на българите

Мнение от Canuck »

agent Ozo, не се опитвам да го убедя, че е глупак и нещастен, а че от този първобитен национализъм полза особена няма. И да мисля, че точно за маймуна ме взема и не само мен, но и всички българи в чужбина. Именно затова се пускат подобни постинги и правителството харчи пари за реклами от сорта, аз се върнах и съм много щастлив, защо не се върнете и вие. Преди години пак имаше дори сайт на завърнали се българи и техните успехи. Аз се бях избъзикал тогава и се бях писал като българин върнал се от Италия и открил пицария Ме не фрего. А, аз завърналият се имигрант се писах като Валери Фанкулов. В името бях закодирал една италианска майна. :rofl:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Древният произход на българите

Мнение от SFBG82 »

agent Ozo написа:
Canuck написа:А, ти си пиши колко са велики българите, не ми пречиш, но разбери, че маймуни с трици не се ловят.
И що реши, Канак, че човекът те има за маймуна, която иска да примами обратно в България?
Той просто казва по свой своебразен начин, че е доволен от ставащото в България и е оптимист за бъдещето ѝ.
Май ти си този, който се опитва да го убеди, че е най-малкото слепец и глупак, който е щастлив само защото не осъзнава колко е нещастен. :)
Хубаво е, че се вижда какво се случва. Никой не съм го карал да ходи в България. Питаха ме защо се прибирам и обясних защо. В тази тема пиша за древния произход на българите, т.е. по темата. Като не е интересна на някой да не я чете, а не да ми търси сметка, защо пиша по темата. :D

А и не знам къде видя някой национализъм тук?
Изнасянето на истрочиески или статистически данни не е национализъм.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Древният произход на българите

Мнение от SFBG82 »

optics написа:
SFBG82 написа: Според Евростат, България е страната с най-висок ръст на доходите и стандарта в ЕС за последните 20 години.
Като си айти специалист, съобразявай малко и аритметиката де.
Да речем че в началото на века в Нигерия доходите са били 1 долар на човек на ден. А в наши дни - цели 2 долара и половина.
250% ръст на доходите! Ехааа! Много повече отколкото в Европа, Америка и т.н.
След още двайсе години пак ще се е удвоило - 5 долара на човек. Ехааа! Ово е стандарт. Канада ряпа да яде.

Точно по този начин се радват патрЕотите на напредъка в България.
Само където в България не само в процентно изражение, но и в абсолютна стойност ръстът е най-висок за целият ЕС.
Там е заровено кучето. Обаче ти копаеш другаде, за да го намериш.
Canuck написа:
Аз предпочитам да живея в цивилизована страна, с нормално заплащане, цели тротоари и много други предимства, които просто не същесвуват в развиваща се страна като България. Според всички международни институции, България е все още развиваща се страна, т.е. Трети свят за разлика от една Чехия или Полша, примерно. И това е също факт, знам, че е гадно, но е така и все още великата история на една страна не се взема под внимание за да се определи една страна като развита.

Юли 2019 година България влиза в ERM II (чакалнята на еврозоната) и не по-късно от 1 януари 2022 година еврото ще е официална валута в страната. Ето, как след членството си в еврозоната, словаците буквално отвяха дотогава по-богатите чехи и поляци:
https://trud.bg/%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B ... %80%D0%B8/"

Сигурен съм, че ефектът ще се повтори. Ще минем пред Румъния и Хърватия по БВП на глава в кратки срокове.
България има и доста по-ниска задлъжнялост от тях. Отделно след премахването на валутния борд блокираните 20 милиарда лева ще бъдат развързани и вложени в българската икономика - магистрали, мостове, летища, пристанища и т.н.
Публикувай отговор