Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

7George написа: Нед Яну 05, 2020 12:04 pm
Ако ти плащаха за свършена работа, а не на бройка дори и минималната за БГ нямаше да изкараш. :D
И каква е тука "свършената работа" – завърнали се емигранти или що? :D Имам един приятел, дето вече 2 пъти са завръща окончателно в БГ и 2 - 3 пъти – в Канада, та трябва да има някаква далавера... ;)
Ми тогава и мен да ме пише към успехите си, преди 5-6 месеца и аз се завърнах за 10-ина дена.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от SFBG82 »

roumensp написа: Нед Яну 05, 2020 3:27 pm
7George написа: Нед Яну 05, 2020 12:04 pm
Ако ти плащаха за свършена работа, а не на бройка дори и минималната за БГ нямаше да изкараш. :D
И каква е тука "свършената работа" – завърнали се емигранти или що? :D Имам един приятел, дето вече 2 пъти са завръща окончателно в БГ и 2 - 3 пъти – в Канада, та трябва да има някаква далавера... ;)
Ми тогава и мен да ме пише към успехите си, преди 5-6 месеца и аз се завърнах за 10-ина дена.
След време и за по-дълго ще се върнеш, не се притеснявай.
България ще ти даде повече от Канада.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

SFBG82 написа: Вто Яну 07, 2020 8:34 am
След време и за по-дълго ще се върнеш, не се притеснявай.
България ще ти даде повече от Канада.
Епа, да! Там дръветата са по-големи...и даже с корени ( та да не можеш да мърдаш много-много!) :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от miteto »

Ебре, то ако го слушаш този с интересното има Сатановский :devil: , ще излезе че Русия ни тикала насила некви пари в ръцете пък ние не щем само да им правим напук. Та се чудя на Сатановский ли да вярвам колко много ни обичат и как ни пускат аванта безрезервно, или на това:
https://money.bg/finance/balgariya-plas ... rsite.html
Цeнaтa, пo ĸoятo Бългapия ĸyпyвa pycĸи гaз oт "Гaзпpoм" пo дългocpoчнитe дoгoвopи, e c двa пъти пo-виcoĸa oт cпoт цeнaтa нa cиньoтo гopивo нa eвpoпeйcĸитe бopcи
Отстъпка като за "братушки" :rofl:
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Ама тази спот цена дали винаги е била и ще бъде по-ниска от цената по дългосрочния договор?
А при договарянето на цената по дългосрочния договор имали ли сме някакви основания да искаме по-ниски цени? Като например подкрепа за руски енргийни проекти чрез минали участия в общи проекти, създадени съвместни фирми, лобиране някъде и пред някого си в полза на Русия и неща от подобне род.
Ами то не може да се хвалиш, че си спрял трите руски енергийни проекта у нас и после да се надяваш на отстъпки в цената. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от miteto »

agent Ozo написа: Сря Яну 08, 2020 3:46 pm Ама тази спот цена дали винаги е била и ще бъде по-ниска от цената по дългосрочния договор?
А при договарянето на цената по дългосрочния договор имали ли сме някакви основания да искаме по-ниски цени?
Ами не знам, ти кажи дали примерно някога (да речем по време на правителството на БСП или когато и да е било) цената е била двойно и тройно по-ниска специално като за България и после като сме почнали да се дървим за енергийните проекти са я удвоили? Ако е така съм съгласен, но иначе не разбирам за кво се жалва този Сатановский ?
BTW, явно интереса клати феса, довчера си сваляха самолетите с Турция, днес са първи бизнес-дружки. Ние дори самолети не сме им сваляли :D
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Сатановский не се жалва, а злорадства. В този смисъл е и показаната карикатура - бай Ганьо реве със сълзи, че Ердоган му издърпал тръбата към Турция. А Путин само е разперил ръце, сякаш иска да каже - "сам си го направи".

А ако ще задълбаваме в миналото, то онова което ни е харизал, продал на снижени цени и т.н. СССР е неизброимо и неизчислимо. Заливаха ни с всякакви суровини на занижени цени. Дори повече, отколкото ни е било нужно. Та се стигаше до там бае ви Ганя само да сменя печатите на границата на влаковите композиции с цистерните с петрол и директно да ги праща към пазарите на запад, вече като български. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от miteto »

agent Ozo написа: Сря Яну 08, 2020 4:45 pm А ако ще задълбаваме в миналото, то онова което ни е харизал, продал на снижени цени и т.н. СССР е неизброимо и неизчислимо. Заливаха ни с всякакви суровини на занижени цени. Дори повече, отколкото ни е било нужно. Та се стигаше до там бае ви Ганя само да сменя печатите на границата на влаковите композиции с цистерните с петрол и директно да ги праща към пазарите на запад, вече като български. :)
Чакай, чакай. Защо смесваш СССР и историята след 89-та? Аз питам Газпром на какви цени е продавал след 89-та. Нема смисъл да се връщаме до Хан Аспарух.

Иначе ако ще задълбаваме, те ни направиха васална социалистическа карикатура, пък после били ни "харизвали" някакви си там неизброими богатства. Ай мерси.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Васална карикатура си се правим самите ние. Било то социалистическа - преди, либерастка днес и каквато и да е друга. Правим се на по-католици и от папата и демонстрираме кучешка преданост към всеки нов господар. Било то Третия райх, СССР или САЩ.
Пък след 89-та няма как да сме били от каквато и да е значимост за предателите Горбачов и Елцин. Самите те гледаха да се харесат на Рейгън, Буш-старши и Клинтън. А и навъдилите се за нула време у нас американски слуги-грантаджии с всички сили се стараеха да не го допуснат.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Vedren »

Линко написа:
предателите Горбачов и Елцин.
Горбачов и Елцин не са предатели а герои. Те ще останат в историята. Единият като последен президент на СССР а другия първи президент на Русия. Цяла източна Европа е благодарна на Горбачов че се разбраха с Рейгън и отвориха източна Европа към запад. По времето на Горбачов падна Берлинската стена което е исторически момент в новата история.
Не случайно Горбачов го канят посояно на запад да изнася лекции на днешните студенти и високо уважаван политик.

Обратно ако днес бяха живи Брежнев, Андропов ( които за Линко явно са герои ) никой никъде нямаше да ги кани и щяха да са последна дупка на кавала.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от MrGeek »

Да цитираш подобен пасквил, чиято цел е единствено да унижи България и всичко българско е доста показателно за това къде се намираш и какво представляваш! :fubar:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

Vedren написа: Сря Яну 08, 2020 9:51 pm Цяла източна Европа е благодарна на Горбачов че се разбраха с Рейгън и отвориха източна Европа към запад. По времето на Горбачов падна Берлинската стена което е исторически момент в новата история.
Не случайно Горбачов го канят посояно на запад да изнася лекции на днешните студенти и високо уважаван политик.
Хълката е много прав за това. Ако не беше Горбачов още щяхме да си джиткаме с ладите, да се редим на опашка за тоалетна хартия и да изучаваме "История на БКП" в университетите.
Горбачов може да бъде наричан предател единствено от руснаци-сталинисти, но да го каже българин ....
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

А може би без предателството по време на прословутия ни преход нямаше да се мине през разграбването и унищожаването на България, а щеше да има само надграждане. Щото промяната си бе необратима поради множество фактори. Всички сме свидетели, че 80-те години в България си нямаха нишо общо със 70-те, да не говорим за годините преди това.
Пък това, че сме щели да си караме ладите, за бананите и тоалетната хартия са празни пропагандни клишета. На САЩ и Запада изобщо не им е пречило и не им пречи да си търгуват и до днес с ККП. Само дето в тази партия не се намериха предатели, които да разрушат държавата си. Не че Западът не се опита да го направи, ама ККП на Тянанмън показа, че номерът този път няма да мине.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа: Чет Яну 09, 2020 3:37 pm Щото промяната си бе необратима поради множество фактори. Всички сме свидетели, че 80-те години в България си нямаха нишо общо със 70-те, да не говорим за годините преди това.
Промяната стана "необратима" благодарение на Горбачов. В България нищо не можеше да стане без благословията на матушката.
Публикувай отговор