Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Вече си затънал в лайната до брадичката, Иване1007 и колкото повече си отваряш устата, толкова по-голяма е опасността да се нагълташ с лайна и удавиш. :)

Пак ще повторя, че моите грешки от 1 м при закръгляване в дъллжината на композицията и от 5 км/ч от недоглеждане в скоростта ѝ, с нищо не променят картинката. При това съм дал и изходните данни за да може всеки сам да си направи сметкит. Аз нямам твоите претенци да съум най-знаещ и можещ и трябва да ми се има сляпо доверие. Затова и винаги давам източника на инфо та хората и сами да си прочетата за какво иде реч, а ако искат да идат и при други да им разтълкуват написаното. Защото тези с подобни претенции т.е. пуяци като теб, обикновено лъжат и заблуждават най-нагло и безочливо. Също както теб в дадения случай.

Засичането на време с точност до стотни от секундата става със секундомер, който има тази способност бе, умньо. Ти нямаш ли такъв на твоя телефон? :)

Учителките са точно 3 на брой, макар и да са необходими само 2 за съпровождане на организирана група от деца под 10 г., каквото е изискването на чл.112 ал.1 на ЗДП.

И като за самовлюбен и глух пуяк, ще повторя отново - бариерата започва да се спуска на -2.11 сек. по показанията на видеокамерата. Тогава влакът е толкова далеч зад завоя, че не се вижда от прелеза с каквато и скорост да се е движел. Първата учителка стига до прелеза в -1.08 сек., когато също никакъв влак не се вижда и тя пропуска първите няколко деца. А когато същата вижда влака да се появява на разстояние над 320 м. от прелеза, спира останалата група с помощта на 2-рата учителка. А 3-та учителка е винаги на опашката на групата деца.

Та никаква опасност от каквато и да е "касапница" е нямало за децата в този момент, защото влакът е на стотици метри от прелеза и се движи с бавна скорост, която "при преминаването" през прелеза зрителят може да определио на (около) 25 км/ч. Която скорост ти си измисли най-тъпо и безочливо, че била 40-50 км/ч, манипулативно внушавайки на аудиторията, че учителките пропуснали децата на броени метри от връхлитащия с 50 км/ч влак. И последва лъжливия ти извод за риска от "кървава касапница". :)

Айде продължавай да си въртиш задника, след като ти прави удоволствие да го усещаш дедовия да ти влиза все по-надълбоко. :lol: :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Хохохо!
Значи викаш намираш хронометър, който да показва стотни и натискаш копчето за пуск и почваш да мериш. После натискаш за стоп - гледаш какво ти показва и си го измерил с точност до стотна.
Колко лесно било. :D
Намираш хронометър, който да показва хилядни и десетохилядни и готово - натискаш бутона и мериш с точност хилядни и десетохилядни. 8)

Лесна работа - също като с превода на дипломата - намираш заклет преводач, буташ му някой лев и той ти пише каквото му кажеш.
Или както стажа - намираш някой приятел с частна фирма, която може да произвежда компоти и той ти пише в трудовата книжка, че работиш като "системен администратор" 8)
Е, момента на истината настъпва след емиграцията в Канада, където увисваш на социал или като общ работник в манифактура за черчеветата. 8)

Не става така измерване с точност стотни от секундата, не става. 8) Има си начини по които се правят замервания с определена точност.

Твойта е като в БНА - мериш с микрометър, бележиш с тебешир и накрая сечеш с брадвата :D

Да обобщя
agent Ozo написа:Та при компетентна и задълбочена проверка на всички обстоятелства около случая ясно се вижда, че...
... на неграмотен фатмак всичко му е грешно 8)

1.Дължината на композицията грешна - не може да смята :D
2. Времето грешно - не знае как се измерва с определена точносъ
3 . Скоростта - грешна :^)

Айде скрий се някъде и спри да се излагаш - съсредоточи се върху черчеветата евентуално. 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от speedy »

Ако сте забравили задачата за влака и пионерчетата ми кажете - не може да не съм я пускал тук по някакъв повод.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Ами дай ти твоите данни и сметки да ги видим бе, лъжльо. :) Няма да има такива нали? Защото ще потвърдят фатмашките сметки и умньото става за резил.

Пък грешните фатмашки сметки достатъчно убедително доказаха на аудиторията, че си лъжец и нагъл измамник. Който не се свени да си измисля несъществуващи данни и ситуации за да лъже и интриганства срещу хората.
Това бе и целта на занятието, както се изразяваме ние офицерите. :)
Доказах, че никаква опасност от "кървава касапница" не е имало в случая с преминаването на децата през прелеза във Велинград.
А ти може да продължиш да си джафкаш злобно и безрезултатно, колкото ти е кеф. 8)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

speedy написа:Ако сте забравили задачата за влака и пионерчетата ми кажете - не може да не съм я пускал тук по някакъв повод.
Аз съм, казвай !
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Вярно,Спиди, подхожда за случая задачата. Само с лека промяна в условието за да се формулира въпроса: "Колко деца трябва да бъдат хвърлени в измислена кървава касапница за да можем да обесим 3 учителки?" :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от speedy »

Група пионерчета забелязват (как точно не е дадено в условието), че машинистът на пътнически влак, 15 вагона с по 64 пътници във всеки вагон, е припаднал. Влакът се движи с постоянна скорост 95 км/ч. Ако едно пионерче, хвърлило се на релсите пред влака, намалява скоростта му с 0.8 км/ч, колко пионерчета са необходими, за да спре безопасно композицията?

PS. Забравих да добавя - родените след 80-та година, може да проверят в Гугъл какво е пионерче.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа: Доказах, че никаква опасност от "кървава касапница" не е имало в случая с преминаването на децата през прелеза във Велинград.
А ти може да продължиш да си джафкаш злобно и безрезултатно, колкото ти е кеф. 8)
Това изобщо не е вярно. Като пропуснем простотиите, които сте изписали един за друг, преминаването на прелез при спуснати бариери е забранено, точно понеже е животоопасно. Изобщо всяка среща с движещ се влак е такава. Бидейка на това място, по това време, тези учителки за създали опасност от "кървава касапница". Ако моете дете беше там, аз така щях да го приема. Ако ти Ози имаш деца за разхождане по релси и прелези, това си е твой избор. Аз нямам и не искам и други хора да имат, поверявайки децата си на тези "учителки"

И за да отговоря на другия дето "все бият негрите" : инциденти се случват на всякъде по света. Българската мърдолящина обаче се случва само в България, та затова е и "българска" такава.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Къде го прочете това бе, Пумпи? Или си спомняш какво ти е казвал учителката ти в детската градина, може би. :)
Съгласен съм, че преминаването на прелез при спусната бариера е забранено и трябва да се наказва. Но не винаги е животоопасно, особено ако влакът никакъв се не види.
Виж, ако движещият се влак е на няколко метра от прелеза, тогава е и животоопасно. И пак условно казано.
Ти не гледаш ли как по холивудските филми минаването под носа на връхлитащ влак е основен трик за спасяване от лошите при преследване. :)

Сигурен съм, че Иван1007 е звънял десетки пъти вече в полицията за да докладва, че еди-кой си автор на филм подбужда децата (и не само) към подобни самоубийствени действия. :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

speedy написа:Група пионерчета забелязват (как точно не е дадено в условието), че машинистът на пътнически влак, 15 вагона с по 64 пътници във всеки вагон, е припаднал. Влакът се движи с постоянна скорост 95 км/ч. Ако едно пионерче, хвърлило се на релсите пред влака, намалява скоростта му с 0.8 км/ч, колко пионерчета са необходими, за да спре безопасно композицията?

PS. Забравих да добавя - родените след 80-та година, може да проверят в Гугъл какво е пионерче.
8)
Поздравявам те с тази песничка, надявам се не си забравил руски



Девочка в поле гранату нашла
Что это, дядя? - спросила она
Дёрни колечко,-дядя сказал
Долго по полю бантик летал

Звёздочки, звёздочки, косточки в ряд
Трамвай переехал отряд октябрят

Мальчик в деревне нашёл пулемёт
Больше в деревне никто не живёт

Недолго мучилась старушка
В высоковольтных проводах
Её обугленная тушка
Сейчас валяется в кустах

Голые жопы по небу летят
В баню попал реактивный снаряд
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа: Но не винаги е животоопасно, особено ако влакът никакъв се не види.
Виж, ако движещият се влак е на няколко метра от прелеза, тогава е и животоопасно. И пак условно казано.
Ти не гледаш ли как по холивудските филми минаването под носа на връхлитащ влак е основен трик за спасяване от лошите при преследване. :)
Виж сега, аз не съм военен, не съм бил в казармата, и имам професия, която спасява човешки живот, не го погубва/разпилява. Аз имам пистолет вкъщи, но никога не искам да ми се налага да го ползвам.
Освен това не си правя изводи за живота по холивудските филми.
За мен преминаването напреки на спуснатите бариери и животоопасно, независимо къде е влака в момента на моето преминаване. Много неща може да се случат в този момент и на мен просто не ми е там мястото и не защото не е законно, а защото може да ме блъсне влак.
Всички останали размишление за мен НЯМАТ стойност, защото когато ме блъсне влак не е никаква хипотеза, а 100 смазване
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа: За мен преминаването напреки на спуснатите бариери и животоопасно, независимо къде е влака в момента на моето преминаване.
Ето тази формулировка вече приемам напълно и без уговорки.

Дет се вика, някои хора се плашат и от сянката си, ама това не означава, че те могат да убедят останалите коло резонен е страха им.
И пак повтарям, бариерата не е знак за опасност, а средство за забрана. Опасността идва от движещия се влак. Който има определени технически възможности за аварийно спиране и те не могат да бъдат преодолени по никакъв начин.
Та като не идва влак, можеш да преминеш през ж.п. линията без какъвто и да е риск. Ако това го направиш на охраняем прелез, обаче, рискуваш глоба заради нарушаване на забраните въведени със съответната сигнализация. Това е. Но рискът пак си е никакъв, тъй като влакът го нема. НЕМА ГО ВЛАКОТ, бе. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:НЕМА ГО ВЛАКОТ, бе. :)
А аз си мисля, че спуснатата бариера казва точно обратното : влако го има....
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от klisurov »

agent Ozo написа:
pumpy написа: За мен преминаването напреки на спуснатите бариери и животоопасно, независимо къде е влака в момента на моето преминаване.
Ето тази формулировка вече приемам напълно и без уговорки.

Дет се вика, някои хора се плашат и от сянката си, ама това не означава, че те могат да убедят останалите коло резонен е страха им.
И пак повтарям, бариерата не е знак за опасност, а средство за забрана. Опасността идва от движещия се влак. Който има определени технически възможности за аварийно спиране и те не могат да бъдат преодолени по никакъв начин.
Та като не идва влак, можеш да преминеш през ж.п. линията без какъвто и да е риск. Ако това го направиш на охраняем прелез, обаче, рискуваш глоба заради нарушаване на забраните въведени със съответната сигнализация. Това е. Но рискът пак си е никакъв, тъй като влакът го нема. НЕМА ГО ВЛАКОТ, бе. :)
Озо, като бивш военен би трябвало да си чувал израза, че устава е писан с кръв.

Наистина не разбирам защо си се заинатил като магаре на мост.
Това са деца, някое може да се спъне, да му се опетлее връзката на обувката в релсите и т.н. и т.н.
Освен това, при малките деца съществува "захласване", при което те губят съзнание.
Не ми се изброяват всички неща, които биха могли да се случат на децата, и за които е необходимо време, за да се оправят.

Когато си с едно дете, навярно би могъл да реагираш и да го измъкнеш от ситуацията.
Но когато си с група деца, просто е безрасъдство да разчиташ, че всичко ще е ОК.

Именно поради това, считам, че учителките, освен че са нарушили закона, освен че дават лош пример, са и застрашили живота на децата.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

И с теб съм напълно съгласен, Клисуров, всичко може да се случи. Но, има едно голямо НО - всички тези ситуации са рискови само при идващ насреща влак. А в нашия конкретен случай имаме преминаване през прелез на няколко малчугана при ЛИПСА на какъвто и да е влак в зоната на видимост от прелеза. Та и каквото да се бе случило - падане, заплитане на връзка и т.н., то би имало достатъчно време до идването на влака не само да се вдигне паднало дете или да му се разплете връзката, ами и да се преоблече цялото. Излишно е да казвам, че никакво "захласване" не може да се получи при ЛИПСАТА на какъвто и да е влак на хоризонта.

Именно и затова се инатя и ще продължавам да го правя, защото няма как да приема инсинуацията, че децата са пресичали едва ли не пред колелата на движещ се влак. Не, няма такова нещо, това е чиста лъжа и то много лесено доказуема. При това от същото това видео, което се използва като "доказателство" за тази лъжа. Това е шизофрения някаква, която няма как да приема. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор