Наследството на Соца

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Наследството на Соца

Мнение от joro »

roumensp написа:
joro написа:Касетофонът Хитачи си го купихме с брат ми за 100 долара от едни виетнамци. С парите от ученическата бригада и след това низахме тютюн в ТКЗС-то за 8 лева на ден. Не връзки, а работливи ръце трябваха за касетофон Хитачи. С връзки се купуваха руските касетофони и телевизори.
В основното у-ще имах Хитачи, а в техникума уредба с 2-касетъчен дек, усилвател, CD player, грамофон и другите екстри. Не трябваха никакви “работливи ръце”, а родители (да се ръсят), връзки (за по-евтини долари) и Кореком наблизо. :D Хубаво беше и ако родителите ти са блъскали в либийската пустиня, ама моите не бяха.
По същото време на жена ми се е скъсвал задника от работа по полето (тя е от провинцията), ама нищо не е имала, защото парите им са трябвали да преживяват. При соца само с “работливи ръце” рядко ставаше номера.
Доларите ги купихме от виетнамци, които също работеха в ТКЗС- то. А парите си ги изкарахме с брат ми, не сме чакали от родителите като глезените софиянци, които домати и картофи са виждали само в магазина. В края на 80-те не беше проблем да си купиш долари, хората купуваха от виетнамци, ТИР- аджии и др. Работливи ръце трябваха и тогава, и сега. Само врънкалата вечно се оплакват.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Наследството на Соца

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:
Не се чудим.
Знаем, че за разлика от Полша, Унгария, Чехия и Словакия в България продължават да гласуват за комунисти като Боко Тиквата, Тетка Тачева, агенти на ДС като Каракачанов и т.н. Списъкът не е пълен.

Тъпо е да даваш за пример купуване на долари - беше незаконно. Естествено не наказваха всеки.
При любимия ти тошов социализЪм бяха виновни всички, за да могат да накажат когото си поискат.
Като гледам унгарския Орбан и чешкия Бабиш май са много по- големи комунисти от Боко Тиквата. Чешкия Бабиш даже толкова милиарди е откраднал, че апартаментите на Ц.Цв и останалите са стотинки за бонбонки.
https://www.investor.bg/centralna-i-izt ... ma-280804/"
Орбан пък е астралния брат на Путин, затова и Унгария много "процъфтява".
В момента Унгария е най-бедна в ЕС след България. Румъния и Хърватска я задминаха.
http://www.nsi.bg/sites/default/files/f ... S_2017.pdf"
Току виж се изравнила с най-бедната България след някоя и друга година.
Последно промяна от joro на Пет Май 03, 2019 2:56 pm, променено общо 2 пъти.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pyrelight »

Долари можеше да си купиш (на твой риск) от черния пазар, но не можеше да пазаруваш с тях в Кореком, ако някой от вашите не е работил зад граница.
Стига си ни баламосвал, Жорко! Ние сме живели в същата кочина като теб, в която ти все още продължаваш да живееш. |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Наследството на Соца

Мнение от joro »

Pyrelight написа:Долари можеше да си купиш (на твой риск) от черния пазар, но не можеше да пазаруваш с тях в Кореком, ако някой от вашите не е работил зад граница.
Стига си ни баламосвал, Жорко! Ние сме живели в същата кочина като теб, в която ти все още продължаваш да живееш. |(
В тази кочина и ти ще се върнеш да живееш, като одъртееш и те изритат с една минимална канадска пенсия. Така, че не плюй в кладенеца, от който утре ще пиеш вода.
От Кореком съм си купувал и цигари, и празни касетки, и дънки, Банско не е София, тук хората се познават и са по- човечни.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pyrelight »

joro написа:
Pyrelight написа:Долари можеше да си купиш (на твой риск) от черния пазар, но не можеше да пазаруваш с тях в Кореком, ако някой от вашите не е работил зад граница.
Стига си ни баламосвал, Жорко! Ние сме живели в същата кочина като теб, в която ти все още продължаваш да живееш. |(
В тази кочина и ти ще се върнеш да живееш, като одъртееш и те изритат с една минимална канадска пенсия. Така, че не плюй в кладенеца, от който утре ще пиеш вода.
От Кореком съм си купувал и цигари, и празни касетки, и дънки, Банско не е София, тук хората се познават и са по- човечни.
Тц, Жорко! Не ме слагай мен в кюпа с връщащите се! Никакъв шанс това да се случи някога! :)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Наследството на Соца

Мнение от klisurov »

joro написа:... и ти ще се върнеш да живееш, като одъртееш ...
Голям залък лапни, голяма дума не казвай.

Не мисля, Жоре, не мисля да живея в България.
И не, защото не ми харесва България, а защото не ми харесват управниците ѝ, и най-вече тези, които ги избират.

А колкото до пенсията, то е както си постелеш.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Наследството на Соца

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Pyrelight написа:
joro написа:
Pyrelight написа:
Продраните галоши пред вратата и прахосмукачка "Ракета".
За какво да плащам да го гледам? Аз искам да забравя, че сме го преживели! :|
Искаш, ама не можеш. И ти, като някои други от форума като Иван Сондьора продължавате да си живеете с представите за България от онова време и не вдявате, че вече сме в ЕС и NATO и имаме безвизов режим с Канада.
E, какво те топли този "безвизов режим с Канада"?
Можеш ли да пребиваваш повече от 6 месеца? - Не
Можеш ли да изкараш шофьорска книжка? - Не
Можеш ли да работиш в Канада? - Не
Айде, ходи да платиш 9 лв и да си припомниш от каква простотийска държава си произлязъл, щото ние нямаме (за щастие) такива музеи, да си припомняме простотиите от недалечното минало! |(
Безвизовият режим е признание, че България е демократична и просперираща държава, като Канада и дугите такива. В Канада мога да работя, стига да искам. Има начин да се уредиш на работа, нали знаеш поговорката "царят не дава, пъдарят дава". Шофьорска книжка си имам българска, не ми трябва канадска, и с българската мога да си карам в Канада. А съм произлязъл от същата простотийска държава както и ти. Имаш ли вече канадски паспорт, или още си с личната карта от Бяла Слатина? :D
Проблемът е, че вече можем да работим във всички държави от ЕС, затова и никой не се е засилил към Канада през последните години.
Йорко,
Ако България беше просперираща държава и населяващите я не си избираха мафиоти за управници щеше да е в Шенген.
Ама не е.
В Канада не можеш да работиш Йорко, щото не е достатъчно само да искаш.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Наследството на Соца

Мнение от optics »

Аз в Кореком не бях стъпвал до 17-тата си година, а и нищо корекомско не бях имал.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Наследството на Соца

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа:
Не се чудим.
Знаем, че за разлика от Полша, Унгария, Чехия и Словакия в България продължават да гласуват за комунисти като Боко Тиквата, Тетка Тачева, агенти на ДС като Каракачанов и т.н. Списъкът не е пълен.

Тъпо е да даваш за пример купуване на долари - беше незаконно. Естествено не наказваха всеки.
При любимия ти тошов социализЪм бяха виновни всички, за да могат да накажат когото си поискат.
Като гледам унгарския Орбан и чешкия Бабиш май са много по- големи комунисти от Боко Тиквата. Чешкия Бабиш даже толкова милиарди е откраднал, че апартаментите на Ц.Цв и останалите са стотинки за бонбонки.
https://www.investor.bg/centralna-i-izt ... ma-280804/"
Орбан пък е астралния брат на Путин, затова и Унгария много "процъфтява".
В момента Унгария е най-бедна в ЕС след България. Румъния и Хърватска я задминаха.
http://www.nsi.bg/sites/default/files/f ... S_2017.pdf"
Току виж се изравнила с най-бедната България след някоя и друга година.
Йорко нали до някоя и друга година щяхте да задминете Канада, а сега пишеш,, че ще чакаш да изпадне до нивото на България 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Наследството на Соца

Мнение от MrGeek »

Изображение

Прайдовете по нашите земи не са от вчера. :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Наследството на Соца

Мнение от ivandaman »

BUZLUDZHA AWARDED $185,000 GRANT IN CONSERVATION BID
http://www.buzludzha-monument.com/news/ ... 7WML9BI3cw"
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Наследството на Соца

Мнение от ivandaman »

MrGeek написа:

Прайдовете по нашите земи не са от вчера. :D :rofl:
Ама поне тогава бяха запазени като привилегия само за лидерите на политбюро, докато нормалните хора само гледаха сеир и се бъзикаха.. :D

А сега както е тръгнало скоро прайда ще е задължителен като първомайските и деветосептемврийските манифестации :lol:
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Наследството на Соца

Мнение от Rall »

optics написа:Аз в Кореком не бях стъпвал до 17-тата си година, а и нищо корекомско не бях имал.
:D" Централния" беше близо до училището ми... що време сме утепали вътре :D от тогава намразих комунизма :D А долари си се купуваха и се пазаруваше, малко на страх ама ставаше и без да си работил в чужбина.
Dead Eyes See No Future
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pyrelight »

Rall написа:
optics написа:Аз в Кореком не бях стъпвал до 17-тата си година, а и нищо корекомско не бях имал.
:D" Централния" беше близо до училището ми... що време сме утепали вътре :D от тогава намразих комунизма :D А долари си се купуваха и се пазаруваше, малко на страх ама ставаше и без да си работил в чужбина.
Е, то за едни дъвки или бонбонки тик-так, предполагам не са изпращали в затвор.
Ни до 17-тата си, ни след това съм стъпвала. Има ли смисъл да се дразня като не мога да си купя нищо вътре?
Помня, че когато ги отвориха за широката публика веднъж ходих от любопитство. Вътре имаше само боклуци. Същите пък и по-добри стоки бяха вече достъпни и по другите магазини и наличието на Кореком се обезсмисли. Няколко месеца след това ги закриха.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Наследството на Соца

Мнение от Павел »

Pyrelight написа:
Rall написа:
optics написа:Аз в Кореком не бях стъпвал до 17-тата си година, а и нищо корекомско не бях имал.
:D" Централния" беше близо до училището ми... що време сме утепали вътре :D от тогава намразих комунизма :D А долари си се купуваха и се пазаруваше, малко на страх ама ставаше и без да си работил в чужбина.
Е, то за едни дъвки или бонбонки тик-так, предполагам не са изпращали в затвор.
Ни до 17-тата си, ни след това съм стъпвала. Има ли смисъл да се дразня като не мога да си купя нищо вътре?
Помня, че когато ги отвориха за широката публика веднъж ходих от любопитство. Вътре имаше само боклуци. Същите пък и по-добри стоки бяха вече достъпни и по другите магазини и наличието на Кореком се обезсмисли. Няколко месеца след това ги закриха.
Е как да си стъпвала - в Бела Слатина Кореком не е имало. :rofl: Стоките там бяха супер каchествени, защото бяха западни или Японски, за електрониката, като бяха по-евтини от същите в Западна Европа. Изказвай се само за неща от твоята компетенция, а именно - кенефи!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор