Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа: Нед Май 24, 2020 10:53 am Когато преди 12 години вземах 3200 лв чисто в София ме осигуряваха на 750 лв. Собствениците на фирмата бяха от САЩ между другото.
До 7, 8 години не бих се очудил София дори да изравни нивата от Берлин, който не се слави за много развит и богат град от т.нар. Западна Европа.
Берлин е един от най-бедните градове в Германия. Като стигнете Мюнхен се обади, може и да си помисля да се върна ... но май ще трябва първо да стана будист, вярващ в прераждането, защото е очевадно, че един живот няма да ми стигне.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

SFBG82 написа: Нед Май 24, 2020 10:53 am Реално в София средната заплата е поне двойна.
Ако реално е така, що лъжете толкова в официалните документи бе, стъргач? :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Щото нито заплатата е била толкова преди 12 години, нито осигуровките, нито официалните документи за средната работна заплата в София са били реални. Всичко е мъгла и фантазии.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

SFBG82 написа: Нед Май 24, 2020 10:53 am .........Когато преди 12 години вземах 3200 лв чисто в София .......
Това, че през 2003 аз съм "взимал" чисто 6000 в Радомир, не значи по никакъв начин, че там средната заплата по това време е била около 6000.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Guinness »

pumpy написа: Вто Май 26, 2020 9:51 am
SFBG82 написа: Нед Май 24, 2020 10:53 am .........Когато преди 12 години вземах 3200 лв чисто в София .......
Това, че през 2003 аз съм "взимал" чисто 6000 в Радомир, не значи по никакъв начин, че там средната заплата по това време е била около 6000.
Еее Помпи,само 6 000 ли си си взимал??? Кажи 60 000 ,че да ти повярваме!!!!
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ivandaman »

Guinness написа: Вто Май 26, 2020 6:30 pm
pumpy написа: Вто Май 26, 2020 9:51 am
SFBG82 написа: Нед Май 24, 2020 10:53 am .........Когато преди 12 години вземах 3200 лв чисто в София .......
Това, че през 2003 аз съм "взимал" чисто 6000 в Радомир, не значи по никакъв начин, че там средната заплата по това време е била около 6000.
Еее Помпи,само 6 000 ли си си взимал??? Кажи 60 000 ,че да ти повярваме!!!!
С репарациите може и до "6 милиона" да ги докара :D

Възможно е и да е забравил 3те нули накрая в "бързината"
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Знаеш ли колко ми пука дали ми вярвате или не. То се проверява много лесно: колко часа позволяваше касата да се работи с пациенти на ден, по определеното време за процедура, и съответната цена, и това са само парите на "бяло". Останалото си вървеше също, защото за доста хора по две плобички на година бяха доста незначително, спрямо нуждите им. Сестрата ни правеше около 650 на месец и беше на 10%, ние с жена ми се правили горе долу 10 пъти повече. Първата година в Канада изкарах около 17 или 19к. Нали не се е очаквало трима души да живеем само с толкова. Затова си имахме парички донесени от България, за черни дни ;)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Ама то Пумпи и в България гледал да си пълни паничката от държавната хазна. Затуй беднотията и циганията му били пациенти. Също както в Канада такива са му пандизчийте и ескимосите. :)

Ако не бе работил със Здравната каса, можеше и милионер да е отдавна. Ама затова се иска да можеш да привлечеш и задържиш като клиенти капризните богаташи. Което явно е непосилно за свръхголямото му его. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа: Вто Май 26, 2020 9:51 am
SFBG82 написа: Нед Май 24, 2020 10:53 am .........Когато преди 12 години вземах 3200 лв чисто в София .......
Това, че през 2003 аз съм "взимал" чисто 6000 в Радомир, не значи по никакъв начин, че там средната заплата по това време е била около 6000.
спекулант.хората с 200 лв.заплата а ти с 6000

на времето сталин командироваше подобни на теб спекуланти за неопределено време в тайгата за да им оврат главите

ти как си минал метър.

аз друго обеснение нямам освен да си бил защитен от бабината чèрвена умбрела

без баба активен борец срешу фашизъма и капитализъма тия които правеха по 6000 на месец ги вкарваха без съд и присъда в затвора или ги въдворяваха в трудовия лагер за назидание на тия дето не им идва акъла,т.е. на знаещите и можещите ,а не другарете
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа: Вто Май 26, 2020 9:42 pm
pumpy написа: Вто Май 26, 2020 9:51 am
SFBG82 написа: Нед Май 24, 2020 10:53 am .........Когато преди 12 години вземах 3200 лв чисто в София .......
Това, че през 2003 аз съм "взимал" чисто 6000 в Радомир, не значи по никакъв начин, че там средната заплата по това време е била около 6000.
спекулант.хората с 200 лв.заплата а ти с 6000

на времето сталин командироваше подобни на теб спекуланти за неопределено време в тайгата за да им оврат главите

ти как си минал метър.

аз друго обеснение нямам освен да си бил защитен от бабината чèрвена умбрела

без баба активен борец срешу фашизъма и капитализъма тия които правеха по 6000 на месец ги вкарваха без съд и присъда в затвора или ги въдворяваха в трудовия лагер за назидание на тия дето не им идва акъла,т.е. на знаещите и можещите ,а не другарете
Не бе батка, баба ми я нямаше по това време вече. Тя почина 3 години преди да се дипломирам даже. Това беше възможно, заради един алчен директор на РЗОК: като видя че бачкам и изкарвам кинти ми завидя и започна да ме глобява. След около 1700 кинта глоби, някой от касата ме светна да говоря с него. Аз още не можех да разбера за какво, но той си поиска просто 1000 кинта и ми каза: "повече проверки няма да имаш, ти знаеш как да си ги изкараш".....е, аз си ги изкарах. Да си представим стотина зъболекаря в Пернишко, по 500 кинта на човек, не е било зле да си шев на РЗОК.....
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа: Вто Май 26, 2020 8:46 pm Ако не бе работил със Здравната каса, можеше и милионер да е отдавна. Ама затова се иска да можеш да привлечеш и задържиш като клиенти капризните богаташи. Което явно е непосилно за свръхголямото му его. :)
Аз съм милионер отдавна майна, но това не е като "капризното ми его" Парите не миришат и ти го знаеш много добре, защото всеки месец цоцаш тотално незаслужени пари, но цинично циганите и индианците са ти проблема. А аз лично, нямам причина да търпя някой по-капризен от мен, не си струва ;)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа: Вто Май 26, 2020 10:45 pm
Pavel M написа: Вто Май 26, 2020 9:42 pm
pumpy написа: Вто Май 26, 2020 9:51 am
SFBG82 написа: Нед Май 24, 2020 10:53 am .........Когато преди 12 години вземах 3200 лв чисто в София .......
Това, че през 2003 аз съм "взимал" чисто 6000 в Радомир, не значи по никакъв начин, че там средната заплата по това време е била около 6000.
спекулант.хората с 200 лв.заплата а ти с 6000

на времето сталин командироваше подобни на теб спекуланти за неопределено време в тайгата за да им оврат главите

ти как си минал метър.

аз друго обеснение нямам освен да си бил защитен от бабината чèрвена умбрела

без баба активен борец срешу фашизъма и капитализъма тия които правеха по 6000 на месец ги вкарваха без съд и присъда в затвора или ги въдворяваха в трудовия лагер за назидание на тия дето не им идва акъла,т.е. на знаещите и можещите ,а не другарете
Не бе батка, баба ми я нямаше по това време вече. Тя почина 3 години преди да се дипломирам даже. Това беше възможно, заради един алчен директор на РЗОК: като видя че бачкам и изкарвам кинти ми завидя и започна да ме глобява. След около 1700 кинта глоби, някой от касата ме светна да говоря с него. Аз още не можех да разбера за какво, но той си поиска просто 1000 кинта и ми каза: "повече проверки няма да имаш, ти знаеш как да си ги изкараш".....е, аз си ги изкарах. Да си представим стотина зъболекаря в Пернишко, по 500 кинта на човек, не е било зле да си шев на РЗОК.....
постъпил си безпринципно като си се продал заради материални интереси
ма това си е твоя работа.аз не съм съдия.

сега в северна америка пак така ли я караш.

интереса клати феса
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа: Вто Май 26, 2020 10:57 pm
постъпил си безпринципно като си се продал заради материални интереси
ма това си е твоя работа.аз не съм съдия.

сега в северна америка пак така ли я караш.

интереса клати феса
Тук съм съгласен с теб. А че интереса клати феса, на теб какво ти клати феса, просто така да попитам. А относно Северна Америка, до днес, 17 години, не е намерил някой да ме е изнудвал, за да имам право да работя и да изхрансвам семейството си. Малка разлика с Булгаристан....
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа: Вто Май 26, 2020 11:03 pm
Pavel M написа: Вто Май 26, 2020 10:57 pm
постъпил си безпринципно като си се продал заради материални интереси
ма това си е твоя работа.аз не съм съдия.

сега в северна америка пак така ли я караш.

интереса клати феса
Тук съм съгласен с теб. А че интереса клати феса, на теб какво ти клати феса, просто така да попитам. А относно Северна Америка, до днес, 17 години, не е намерил някой да ме е изнудвал, за да имам право да работя и да изхрансвам семейството си. Малка разлика с Булгаристан....
ами нищо не ми клати феса.

аз се възприемам за практичен и прагматичен човек

ама с тия глупости дето се правите на по големи католици от папата,по големи евреи от равина и по големи християни от попа сега аз какво да направя

освен да се възмущавам на неискреноста ви

и го правя с удоволствие защото аз такива проблеми нямам

живота е сурав и курав и какво има да се заблуждаваме.

не прави зло на хората.системите,държавите,наложените практики и правила им е.и мамата и да не ти пука за да си поне крачка напред щото отпуснеш ли се и изостанещ ще те убият.
не е много гот ама това е ситуацията
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Bulgaria buys eight more F-16s and modernizes the S-300
https://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=1688199
Публикувай отговор