Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

ablood написа:Каква част от тях като нелегални гастарбайтери?
Гастарбайтери в Гърция? Ти се шегуваш, в Гърция безработицата е над 30%, гърци идват да търсят работа в България.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

pumpy написа:Омразата и още 67 неща, които ни отне либерализмът

Колко добре казано....... Все едно автора е чел този форум преди да напише анализа си.
Хаха! Наистина!


Друга тема:
С тая слободия българският език отиде в ряката. След "кредит на доверие" вече имаме и "тол такса".
https://www.dnevnik.bg/analizi/2019/04/ ... _tarifata/"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:Омразата и още 67 неща, които ни отне либерализмът

Колко добре казано....... Все едно автора е чел този форум преди да напише анализа си.
За тази простотия цяла тема има създадена в Под Шипките.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

optics написа:С тая слободия българският език отиде в ряката. След "кредит на доверие" вече имаме и "тол такса".
https://www.dnevnik.bg/analizi/2019/04/ ... _tarifata/"
Ми нали всички "знаели" английски, "пътна такса" сигурно звучи прекалено селски за някои. :lol:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа:
pumpy написа:Омразата и още 67 неща, които ни отне либерализмът

Колко добре казано....... Все едно автора е чел този форум преди да напише анализа си.
За тази простотия цяла тема има създадена в Под Шипките.
Е аз не съм длъжен да съм информиран за цялата помия, която се лее в интернет пространството, срещу "либерастите". Днес прочетох една статия, в български вестник и я поствах тук, заащото се случва в БГ.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

Guinness написа:
ablood написа:Каква част от тях като нелегални гастарбайтери?
Поредният "умник" живеещ в 90-те години на миналия век!
Ти сигурно не си бил роден тогава, щом говориш за гастърбайтъри по онова време, кога бате ти Ози стреляше по границата на месо, а батето пишеше доноси на пишеща машина.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

joro написа:Гастарбайтери в Гърция? Ти се шегуваш, в Гърция безработицата е над 30%, гърци идват да търсят работа в България.
Жоре, това за златната жила под Шипка беше шегичка. :lol:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

pumpy написа:
roumensp написа: Виж сошъл секюрити агримънта е важен и трябва да натискат за него.
Имам пациент тук, нелегален от 20 години. Има фирма, камион, къща, плаща осигуровки и данъци и един ден ще е с пръст в устата, защото всички платени от него осигуровки отиват в кофата, в неговия случай :(
Как така става тоя номер, че нелегални плащат данъци и "осигуровки" ? За целта трябва SSN и не знам как се е сдобил с такъв като нелегален. Надявам се, че не говориш за това, че плаща property tax и sales tax като пазарува ...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

roumensp написа:
pumpy написа:
roumensp написа: Виж сошъл секюрити агримънта е важен и трябва да натискат за него.
Имам пациент тук, нелегален от 20 години. Има фирма, камион, къща, плаща осигуровки и данъци и един ден ще е с пръст в устата, защото всички платени от него осигуровки отиват в кофата, в неговия случай :(
Как така става тоя номер, че нелегални плащат данъци и "осигуровки" ? За целта трябва SSN и не знам как се е сдобил с такъв като нелегален. Надявам се, че не говориш за това, че плаща property tax и sales tax като пазарува ...
:lol:
Когато имаш фирма, а той има такава, плащаш данъци като поп. Между другото не е единствения българин, който познавам, нелегален в Денвър, който има фирма, има бизнес, плаща данъци и осигуровки, имат номер, имат книжка, изобщо реални хора, реални имоти, коли, камиони, работници, но нелегални :o :o :o
Там е и проблема с осигуровките, видимо номера му минава за данъци, но не минава да "точиш" обратно когато се пенсионираш....

Днес си говорих с асистента си (мексиканец), жена му е тука от малка нелегална, ожениха се, тя взе зелена карта, сега ще вземем паспорт и ще спонсорира родителите си, които в крайна сметка ще станат легални. А родителите на асистента ми, който е роден тук и реално е в основата на легализирането на тъст си и тъща си, няма как никога да се легализират. Разликата е, че едните са влезли нелегално (родителите на асистента), а другите са влезни на виза, но са "забравили" да си тръгнат и така 30 години вече....
Това ако не е безумие, не знам кое е. А онзи оранжевия буфон ще строи стена, за к'во ? Да не говорим, че Мексико трябваше да плаща за стената, пък като гледам хич няма да е Мексико, ами всичко американци ще се гърбят за безумиците му.....
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

roumensp написа:
pumpy написа:
roumensp написа: Виж сошъл секюрити агримънта е важен и трябва да натискат за него.
Имам пациент тук, нелегален от 20 години. Има фирма, камион, къща, плаща осигуровки и данъци и един ден ще е с пръст в устата, защото всички платени от него осигуровки отиват в кофата, в неговия случай :(
Как така става тоя номер, че нелегални плащат данъци и "осигуровки" ? За целта трябва SSN и не знам как се е сдобил с такъв като нелегален. Надявам се, че не говориш за това, че плаща property tax и sales tax като пазарува ...
Сдобиват се само срещу $20 на битака. Силно се надявам и моя ССН да е продаден на черно, та един ден чека ми да е още по-голям :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

pumpy написа:
roumensp написа:
pumpy написа:
roumensp написа: Виж сошъл секюрити агримънта е важен и трябва да натискат за него.
Имам пациент тук, нелегален от 20 години. Има фирма, камион, къща, плаща осигуровки и данъци и един ден ще е с пръст в устата, защото всички платени от него осигуровки отиват в кофата, в неговия случай :(
Как така става тоя номер, че нелегални плащат данъци и "осигуровки" ? За целта трябва SSN и не знам как се е сдобил с такъв като нелегален. Надявам се, че не говориш за това, че плаща property tax и sales tax като пазарува ...
:lol:
Когато имаш фирма, а той има такава, плащаш данъци като поп. Между другото не е единствения българин, който познавам, нелегален в Денвър, който има фирма, има бизнес, плаща данъци и осигуровки, имат номер, имат книжка, изобщо реални хора, реални имоти, коли, камиони, работници, но нелегални :o :o :o
Там е и проблема с осигуровките, видимо номера му минава за данъци, но не минава да "точиш" обратно когато се пенсионираш....



Днес си говорих с асистента си (мексиканец), жена му е тука от малка нелегална, ожениха се, тя взе зелена карта, сега ще вземем паспорт и ще спонсорира родителите си, които в крайна сметка ще станат легални. А родителите на асистента ми, който е роден тук и реално е в основата на легализирането на тъст си и тъща си, няма как никога да се легализират. Разликата е, че едните са влезли нелегално (родителите на асистента), а другите са влезни на виза, но са "забравили" да си тръгнат и така 30 години вече....
Това ако не е безумие, не знам кое е. А онзи оранжевия буфон ще строи стена, за к'во ? Да не говорим, че Мексико трябваше да плаща за стената, пък като гледам хич няма да е Мексико, ами всичко американци ще се гърбят за безумиците му.....

Оранжевият освен стена иска и това което казваш да не може да става повече, ама либерастите му пречите. Наистина ли си толкова глупав? Асистентката напускала ли е САЩ преди да вземе зелената карта?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ivandaman »

pumpy написа: А онзи оранжевия буфон ще строи стена, за к'во ? .....


_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Я да видим малко разлики :
- Мексико не отрича правото на САЩ да съществуват на това място и/или изобщо;
- мексиканците не правят самоубуийствени атентати по американска територия;
- САЩ не са окупирали/завзели/оползотворили или както искаш да го наречем мексиканска територия, свещу която Мексико да се противи;
- скоро не си спомням никакви ракети да са изстрелвани от посока Мексико на север;
- Израел не очаква и никога не е казал, че Хизбула ще плаща за стената :rofl:

Иначе стена има и около Северна Корея - там определено не са либерасти, ама и на мен там не ми се живее. Нещо дватата диктатори се харесваха за малко, но след като му насвиха сърмите, оранжевия буфона забрави за добрия си приятел и се пренасочи към стената, която Мексико щеше да плаша.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Щото е гоуем негошиетор и не можа да се негошиейтне с Ким Сун - Прасун.
А Ким нито е умрял от глад, нито го грози революция. За какво да отстъпва?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Еquіnіх oфициaлнo oтĸpи втopия cи цeнтъp зa дaнни в Бългapия, a нa cъбитиeтo пpиcъcтвaшe и aмepиĸaнcĸият пocлaниĸ y нac Epиĸ Pyбин. Инвecтициятa e в paзмep нa $19 милиoнa.
Hoвият цeнтъp, ĸoйтo щe нocи имeтo ЅО2, ce нaмиpa caмo нa oĸoлo ĸилoмeтъp oт пъpвия в cтoличния ĸвapтaл "Дpyжбa". Зa нaчaлo в нeгo ca пocтaвeни 350 cъpвъpни шĸaфa, ĸaтo ce oчaĸвa тexният бpoй дa ce yвeличи c oщe 1 100.
https://money.bg/investments/equinix-ot ... liona.html"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор