Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Ама ти дойде супер удобно да се покриеш в миша дупка относно корпоративния данък и "общите плащания", нали ?
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Не знам какво ти е отговорил, щото не го чета, ама...Пумпи, той е елементарен! Не го занимавай с такава сложна материя! |(
Говори му за диня кисната в мастика! Там му е силата! :D :rofl:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:Ама ти дойде супер удобно да се покриеш в миша дупка относно корпоративния данък и "общите плащания", нали ?

къде да се крия за неща които са напълно ясни и не скрити
само ,че с твоите цитати казваш само А и затаяваш всичко след А
ето ти нещата от А до Я и можеш да се ориентираш кой ползва тия 15%
преупредих,че сега не си в позиция да наричаш черното бяло както е в твой стил защото има лесно достъпни официални документи
чети и се информирай
http://taxsummaries.pwc.com/ID/Canada-C ... ate-income"
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

ето ти инай официалния източник
https://www.canada.ca/en/revenue-agency ... rates.html"

15% федерална такса
за много малък,нищожен бизнес може и 10% ама под условие
намери си и таблицата за провинциалните такси
например за яебек 11 и нещо %

да ги закръглим на 12+10 федерални/в най добрия случай=22%
ти тия 15% къде ги видя
към 22% като си с малък бизнес без съакционери дивидента си е лично твой и за да можеш да го ползваш трябва да си го разпределиш с/у едни нови 10%
ето ти ги 320 д на 1000 чиста печлба смъкнати от държавата на твоя гръб
а в българия цялата тая операция е 10%,нито процент по малко
и какво става,става данъчната тежест в канада е 3 пъти по голяма от тая в българия
3 пъти,не 3 или 30% а три пъти,сам можеш да си го сметнеш това колко е в проценти
и сега какво става с твърдението ти,че в българия не е данъчен рай и данъците били по високи отколкото в канада
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:Не знам какво ти е отговорил, щото не го чета, ама...Пумпи, той е елементарен! Не го занимавай с такава сложна материя! |(
Говори му за диня кисната в мастика! Там му е силата! :D :rofl:
галошке що не си снимаш там кенефите а се обаждаш ни в клин ни в ръкав от коневръза
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Marto »

Гледайте сега, хората са измислили едно нещо, дето се вика Tax Freedom Day. Идеята е, че данъците са толкова високи, че голяма част от годината работиш за държавата. Колкото по-късно е тази дата, толкова по-късно почваш да работиш за себе си.

За България, тази дата е 4 май, по данни на БНР. За Канада, 7 юни, според Фрейзър Институт. Сега, доколко това е баш така, не знам, защото тези от Фрейзър имат своя си агенда и може да изопачават малко нещата.

Но фактът е, че в България данъчната тежест не е чак толкова лека. В Австралия, САЩ и Швейцария, този ден на свободата идва по-рано.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:Ама ти дойде супер удобно да се покриеш в миша дупка относно корпоративния данък и "общите плащания", нали ?
Пумпи къде се покри бе човек.Кога тръгваш за северния полюс.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа:ето ти инай официалния източник
https://www.canada.ca/en/revenue-agency ... rates.html"

15% федерална такса
за много малък,нищожен бизнес може и 10% ама под условие
намери си и таблицата за провинциалните такси
например за яебек 11 и нещо %

да ги закръглим на 12+10 федерални/в най добрия случай=22%
ти тия 15% къде ги видя
към 22% като си с малък бизнес без съакционери дивидента си е лично твой и за да можеш да го ползваш трябва да си го разпределиш с/у едни нови 10%
ето ти ги 320 д на 1000 чиста печлба смъкнати от държавата на твоя гръб
а в българия цялата тая операция е 10%,нито процент по малко
и какво става,става данъчната тежест в канада е 3 пъти по голяма от тая в българия
3 пъти,не 3 или 30% а три пъти,сам можеш да си го сметнеш това колко е в проценти
и сега какво става с твърдението ти,че в българия не е данъчен рай и данъците били по високи отколкото в канада
Тоест в България, като си разпределиш дивидент, не плащаш данък общ доход на този личен дохов от дивидент ? Я пак ???

А относно данъка печалба на юридичеко лице в Канада, не в Кебек, а в КАНАДА, както ти написа по-рано има федерален данък в размер на 15%. Колко ти е взимал Кебек няма никакво значение, защото Кебек не е Канада.
Веднъж изплатен дивидента, се облага на лично ниво според личния ти доход и прогресивната таблица на федерално и провинциално ниво, ако живееш в Провинция или Територия и с 50% увеличаване на федералния данък, ако живееш в чужбина.

Всичко това горе казано, все още доказва, че не си прав и не можеш да смяташ данъци. Освен това има нещо наречено не случайно данъчно-осигурителна тежест и статията от която почна дискусията коментира точно това: комбинираната данъчно-осигурителна тежест.
Интерсно е да се знае, че в Щатите не можеш да си изплащаш само дивидент и не заплата, за да пестиш от ФАЙКА такси. Тоест, когато имаш печлба си длъжен да си плащаш първо заплата и една след това дивиденти. Тоест можеш да правиш и обратното, но когато те хванат ти начисляват ФАЙАК таксите автоматично и всичките свързани с това глоби и лихви за закъснение.
От тази гледна точка, Канада и България са по-добре, защото може да си плащаш само дивиденти, но не и заплата. В Канада икономията е едни 4500 долара на година за CPP и EI.
А какво стана с твърдениети ти, че тези последните две за "лични плащания" ?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа:
pumpy написа:Ама ти дойде супер удобно да се покриеш в миша дупка относно корпоративния данък и "общите плащания", нали ?
Пумпи къде се покри бе човек.Кога тръгваш за северния полюс.
Виж сега, аз съм на работа днес от 11 до 7 и ако други хора да работят за мен, от време на време трябва и аз да пипна пациент.
А за Арктик Бей тръгвам на 20 април за 20 дни, но и от там ще ти пиша не се притеснявай. ;)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
Pavel M написа:ето ти инай официалния източник
https://www.canada.ca/en/revenue-agency ... rates.html"

15% федерална такса
за много малък,нищожен бизнес може и 10% ама под условие
намери си и таблицата за провинциалните такси
например за яебек 11 и нещо %

да ги закръглим на 12+10 федерални/в най добрия случай=22%
ти тия 15% къде ги видя
към 22% като си с малък бизнес без съакционери дивидента си е лично твой и за да можеш да го ползваш трябва да си го разпределиш с/у едни нови 10%
ето ти ги 320 д на 1000 чиста печлба смъкнати от държавата на твоя гръб
а в българия цялата тая операция е 10%,нито процент по малко
и какво става,става данъчната тежест в канада е 3 пъти по голяма от тая в българия
3 пъти,не 3 или 30% а три пъти,сам можеш да си го сметнеш това колко е в проценти
и сега какво става с твърдението ти,че в българия не е данъчен рай и данъците били по високи отколкото в канада
Тоест в България, като си разпределиш дивидент, не плащаш данък общ доход на този личен дохов от дивидент ? Я пак ???

А относно данъка печалба на юридичеко лице в Канада, не в Кебек, а в КАНАДА, както ти написа по-рано има федерален данък в размер на 15%. Колко ти е взимал Кебек няма никакво значение, защото Кебек не е Канада.
Веднъж изплатен дивидента, се облага на лично ниво според личния ти доход и прогресивната таблица на федерално и провинциално ниво, ако живееш в Провинция или Територия и с 50% увеличаване на федералния данък, ако живееш в чужбина.

Всичко това горе казано, все още доказва, че не си прав и не можеш да смяташ данъци. Освен това има нещо наречено не случайно данъчно-осигурителна тежест и статията от която почна дискусията коментира точно това: комбинираната данъчно-осигурителна тежест.
Интерсно е да се знае, че в Щатите не можеш да си изплащаш само дивидент и не заплата, за да пестиш от ФАЙКА такси. Тоест, когато имаш печлба си длъжен да си плащаш първо заплата и една след това дивиденти. Тоест можеш да правиш и обратното, но когато те хванат ти начисляват ФАЙАК таксите автоматично и всичките свързани с това глоби и лихви за закъснение.
От тази гледна точка, Канада и България са по-добре, защото може да си плащаш само дивиденти, но не и заплата. В Канада икономията е едни 4500 долара на година за CPP и EI.
А какво стана с твърдениети ти, че тези последните две за "лични плащания" ?
Пумпи кога провинция Кебек стана някаква чужда част от федерация Канада ,че така лесно я отлъчи от данъчно осигурителната тежет на федерацията.
Светни ме плс. ако развиваш бизнес в Кебек придържайки се към твоите твърдения от къв чеп трябва да плащаш 15% федерален данък,когато можеш да минеш само с 12% провинциален тогава.
Не знам и заради това питам.
моите сметки сочат друго,Кебек е неразделна част от федерация Канада и задълженията ти към фиска са неоспорими по конституция към федералния и провинциалния бюджет.
за първия са предвидени 15%,за втория 12%
общо 27
сеа,ако сепаратистите в кебек са се отделили и са станали самостоятелна държава и аз съм го проспал е друга работа
ама новините при нас на слънчака идват с малко закъснение за което моля да бъда извинен за неинформираноста си
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Ти ми кажи в България плаща ли се данък общ доход на приход от дивиденти или не ?

А дали Кебек е част от Канада или не няма отношение към случая. Както ти казах, може да си чуждестранно лице и да не живееш в нито една провинция. Тогава в Канада плащаш само федерален данък, който е 15% за база.
Ти много ясно каза Канада и аз ти доказах, че в Канада данъка е 15%, в провинциите на Канада се плаща още, но това е провинциален данък, а не федерален. И двата заедно не стигат до 32% а до може би 15+12 = 27%. Това са цели 5% разлика, което на 1 милион от банички е едни сладки 50 хилки по-малко :)
Хайде сега кажи за данъка на личния доход от дивиденти в БГ и колко реално ти остават от 1000 след като платиш корпоративен данък и личен данък и дали е 10%. Защото аз ти казвам, че НЕ Е......
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

Пумпи, започваш да навлизаш все по дълбоко във областта на научната фантастика ! :rofl: :rofl: :rofl: :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

myhata II написа:Пумпи, започваш да навлизаш все по дълбоко във областта на научната фантастика ! :rofl: :rofl: :rofl: :D
Мухи темата е за хора, които някога през живота си са имали всъщност корпорация и са изплащали и/или получавали дивиденти под някаква форма. Работата ти на черно при пакитата в Торонто не се брои в горната категория, така че не се обаждай....
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:Ти ми кажи в България плаща ли се данък общ доход на приход от дивиденти или не ?

А дали Кебек е част от Канада или не няма отношение към случая. Както ти казах, може да си чуждестранно лице и да не живееш в нито една провинция. Тогава в Канада плащаш само федерален данък, който е 15% за база.
Ти много ясно каза Канада и аз ти доказах, че в Канада данъка е 15%, в провинциите на Канада се плаща още, но това е провинциален данък, а не федерален. И двата заедно не стигат до 32% а до може би 15+12 = 27%. Това са цели 5% разлика, което на 1 милион от банички е едни сладки 50 хилки по-малко :)
Хайде сега кажи за данъка на личния доход от дивиденти в БГ и колко реално ти остават от 1000 след като платиш корпоративен данък и личен данък и дали е 10%. Защото аз ти казвам, че НЕ Е......
аз мога да ти отговоря ако не си запознат с данъчната система в българия,но ти явно си и знаеш,заради това пропускам
да се върнем в началото
къде бизнеса е по натоварен с данъци-в българия или в канада.
на теб какво ти е ясно
българия или канада
даже и твоята теза да приемем ти като американски резидент развиваш бизнес в канада и те облагат с 155
като такъв в българия плащаш 10
все пак 10 не са 15 нали
къде ше си плащаш данъците от дивидента е много далеч от твоите разкази
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа:
pumpy написа:Ти ми кажи в България плаща ли се данък общ доход на приход от дивиденти или не ?

А дали Кебек е част от Канада или не няма отношение към случая. Както ти казах, може да си чуждестранно лице и да не живееш в нито една провинция. Тогава в Канада плащаш само федерален данък, който е 15% за база.
Ти много ясно каза Канада и аз ти доказах, че в Канада данъка е 15%, в провинциите на Канада се плаща още, но това е провинциален данък, а не федерален. И двата заедно не стигат до 32% а до може би 15+12 = 27%. Това са цели 5% разлика, което на 1 милион от банички е едни сладки 50 хилки по-малко :)
Хайде сега кажи за данъка на личния доход от дивиденти в БГ и колко реално ти остават от 1000 след като платиш корпоративен данък и личен данък и дали е 10%. Защото аз ти казвам, че НЕ Е......
аз мога да ти отговоря ако не си запознат с данъчната система в българия,но ти явно си и знаеш,заради това пропускам
да се върнем в началото
къде бизнеса е по натоварен с данъци-в българия или в канада.
на теб какво ти е ясно
българия или канада
даже и твоята теза да приемем ти като американски резидент развиваш бизнес в канада и те облагат с 155
като такъв в българия плащаш 10
все пак 10 не са 15 нали
къде ше си плащаш данъците от дивидента е много далеч от твоите разкази
Ок, избягваш да отговориш, но даже и горното доказва, че разликата между Канада и България на ниво корпоратичен данък печлаба е 50%, а не три пъти. На тази частична дискусия можем да сложим край.

Обаче, цитирана тема не беше само за данъци при първото разпределение на някакъв доход, а за крайните свободни пари, които един индивид има за да харчи за консумация. Не случайно се коментираше осигурителна тежест, ДДС и т.н.
Ако направим съпоставка, взимайки под внимание всчики форми на "обиране" на личен доход от държавата, аз лично не мисля, че ще се получи кой знае колко различна картина на края. Бълдъзата живее на място, където НЯМА изобщо данък общ доход. Но ипотеката й е 7000 долата на месец, тоест в края на месеца й остават за лично ползване точно толкова, колкото и ако правеше мног по-малко пари в Канада, плащане данъци и ипотеката й беше 2000 на месец.
Сега ме остави на мира да си догледам серията на стар трек.
Публикувай отговор