Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

pumpy написа:Винаги се чудя какво му върти батката на това синджирче между 3 часа сутринта и 6 часа сутринта - това е времето на най-честото му включване....
Батката е в Монреал. Чака си канадската пенция. :D
Върти, върти...волана на Юбер такси. |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Интересно как ще коментират нашенци следния пример:
Ниски ли са данъците в България?

Малка фирма има собственик и 5 работника.
Да приемем, че планира да осигури работни заплати по 1000 лева – общо 6000 лева.
С осигуровките тази сума става 7141.20 лева.
С корпоративния данък 7934.67 лева.
Като добавим и ДДС, на малкия собственик са му нужни 9918.34 лева печалба преди облагане с данъци за да плати заплатите.
Като прибавим и средно и по петнадесет лева на работник за трудова медицина и болнични за първите три дни, необходимата сума става 10008.34 лева.

Данъците, които плаща работодателят, са:

1. ДДС : 1983.67 лева
2. Корпоративен данък : 793.47 лева
3. Обществено осигуряване: 655.20 лева
4. Здравно осигуряване: 288 лева
5. Задължително пенсионно осигуряване: 168 лева
6. Трудова злополука и професионална болест: 30 лева
7. Трудова медицина и болнични: 90 лева
За работниците остава "брутна" заплата 6000 лева.

Данъци, които плащат работниците:

8. Обществено осигуряване: 502.80 лева
9. Здравно осигуряване: 192 лева
10. Задължително пенсионно осигуряване: 132 лева
11. Данък Общ Доход (10%): 517.32 лева
За работниците остава "нетна" заплата: 4655.88 лева.
Като ги разделим на шест – всеки носи вкъщи по 775.98 лева.

За държавата остават директни данъци в размер на 5352.46 лева.

Следват обаче косвените:

12. За да получат необходимите за възстановяване на работната си сила стоки и услуги работниците плащат нови 20% ДДС – 931.18 лева, или на работник по 155.20 лева.И така за работника остават стоки и услуги с нетна стойност от 620.78 лева.
13. Отделно акцизи върху цигарите, бензина и алкохола, мита, местни данъци и такси и т.н.

Накратко - работодателят трябва да изкара 10038.34 лева за да получат шест работника стоки и услуги с потребителна стойност 620.78 лева или общо 3724.68 лева за всички. Държавата взема 6313.66 лева.
Ефективният данък в България е 62.90% - без да броим акцизи, мита, местни данъци и такси.

Хайде сега да се замислим какво получаваме срещу 63% от парите, които ние и нашите работници изработваме...

работещи болници?
добри училища и детски градини?
качествени пътища?
чисти паркове?
сигурност и защита?
достойни пенсии?
...свобода???

или може би един голям грабеж, гарниран с лъжи, некадърност и некомпетентност...
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Какво се случва в България?

Мнение от speedy »

Елементарно - написалият/написалата този текст хал-хабер си няма какво е данък.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

speedy написа:Елементарно - написалият/написалата този текст хал-хабер си няма какво е данък.
Това да, обаче от горното е видно също, че за обикновения човек България въобще не е данъчен рай, както някои се опитват безуспешно да ни убедят.
Аз се опитах да го кажа преди, ама веднага ме накацаха нек'ви си там Тангри, B.Sh.-та(Батки-Шматки) и прасета. |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:
speedy написа:Елементарно - написалият/написалата този текст хал-хабер си няма какво е данък.
Това да, обаче от горното е видно също, че за обикновения човек България въобще не е данъчен рай, както някои се опитват безуспешно да ни убедят.
Аз се опитах да го кажа преди, ама веднага ме накацаха нек'ви си там Тангри, B.Sh.-та(Батки-Шматки) и прасета. |(
ами ще те накацат като за пореден път говориш глупости и неистини.
българия за обикновенния човек сравнимо с канада си е данъчен рай.
представи си един обикновен човек в българия си отваря фирма и започва да пече и продава банички.корпоративният му данък е точно 10% и нито процент по евче
и си предтави един обикновен човек в канада си отваря фирма и започва да пече и продава бъргъри.корпоративният му данък е точно 32% и нито % по малко
сега сравни 10 ли е по голямо от 32 или 32 е по малко от 10,ако изобщо можеш да смяташ :lol:
и с тия мижави 10% ако не е данъчен рай какво е тогава
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

...
Румен Радев заяви, че с Щайнмайер са обсъдили перспективите за стратегическа германска инвестиция в България.
...
Германия подкрепя изграждането на завод на „Фолксваген“ в България. Това заяви германският президент Франк-Валтер Щайнмайер...
https://nova.bg/news/view/2019/04/04/24 ... %B8%D1%8F/"
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Най-обективният показател за покупателната способност е платеният ДДC, претеглен според съответните данъчни ставки за по-добро сравнение.

Държавен бюджет 2018
Планирани приходи от ДДС


20% - Сърбия - 4 267 млн. евро
20% - България - 5 002 млн. евро
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа: и си предтави един обикновен човек в канада си отваря фирма и започва да пече и продава бъргъри.корпоративният му данък е точно 32% и нито % по малко
Само дето може и да си на печалба и/или на загуба и корпоративния ти данък да е 0 % на двете места. Или може да го нагласиш така, че да си на нула. За съжаление всички останали задължения и тежести са повече в БГ, отколкото в Канада.
Да не говорим, че не съм сигурен, че в Канада корпоратичния данък е 32%, но за това да се обадят специалистите. Аз лично НИКОГА не съм плащал 32% корпоратичен данък, а съм имал бизнес в Канада.
Хайде на баничките, предложени от батката .....
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Germany Supports the Construction of a Volkswagen Plant in Bulgaria

April 4, 2019



Изображение

Send to KindleBulgaria: Germany Supports the Construction of a Volkswagen Plant in Bulgaria pixabay.com
Germany supports the construction of a Volkswagen plant in Bulgaria. This was stated by German President Frank-Walter Steinmeier at a joint press conference with Bulgarian President Rumen Radev.

"With this signal we want to send the message that Germany has a great interest in the political, cultural and economic relations between our two countries to continue and become even closer," Steinmeier said.

Rumen Radev said that Steinmeier discussed the prospects for a strategic German investment in Bulgaria.

"I believe that successful Bulgarian-German Economic Partnership provides a reasonable basis to believe that Bulgaria is ready and deserves to have a strategic investor with a closed production cycle," said the Bulgarian head of state.
https://www.novinite.com/articles/19626 ... n+Bulgaria"
Аватар
valsto1
Мнения: 426
Регистриран на: Съб Авг 17, 2013 10:29 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от valsto1 »

SFBG82 написа:Най-обективният показател за покупателната способност е платеният ДДC, претеглен според съответните данъчни ставки за по-добро сравнение.

Държавен бюджет 2018
Планирани приходи от ДДС


20% - Сърбия - 4 267 млн. евро
20% - България - 5 002 млн. евро
ДДС в Сърбия за основните хранителни продукти е 8 %!

Граждани за европейско развитие на България ли/ГЕРБ/? Кои интереси подкрепя "българското"правителство? Стана както с пакета Макрон,всички евродепутати и мафията герб се ОБЕДИНИХА в името на мачкането на раята-българските шофьори,европейци ще ми стават ,спете си в кабините и тоалетни са ви храстите!!

Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.- римска поговорка или /Монтен ??/
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
Pavel M написа: и си предтави един обикновен човек в канада си отваря фирма и започва да пече и продава бъргъри.корпоративният му данък е точно 32% и нито % по малко
Само дето може и да си на печалба и/или на загуба и корпоративния ти данък да е 0 % на двете места. Или може да го нагласиш така, че да си на нула. За съжаление всички останали задължения и тежести са повече в БГ, отколкото в Канада.
Да не говорим, че не съм сигурен, че в Канада корпоратичния данък е 32%, но за това да се обадят специалистите. Аз лично НИКОГА не съм плащал 32% корпоратичен данък, а съм имал бизнес в Канада.
Хайде на баничките, предложени от батката .....
точно 32%.за различните провинции има малка ралика +-
22% корпоративен данък или така наречения данък печалба +10% данък дивидент=32%
останалото което се плаща под формата на осигуровки от работодателя и работника не е данък,тия средства платени са за лично ползване ,а не за общественно на принципа на обществената солидарност
в българия от твоите пари,т.е. от чистата печалба получена от развиваната от теб дейност държавата на всеки 1000 лв се облажава със 100 лв
в канада на всеки честно спечелени 1000 олара държавата те ограбва с 320.
къде данъците са по ниски и по високи дървен философе
тук поне нещата са ясни и ще ти е мн трудно да защитиш тезата си,а не както в много други случаи да наричаш черното бяло
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа:
точно 32%.за различните провинции има малка ралика +-
22% корпоративен данък или така наречения данък печалба +10% данък дивидент=32%
останалото което се плаща под формата на осигуровки от работодателя и работника не е данък,тия средства платени са за лично ползване ,а не за общественно на принципа на обществената солидарност
в българия от твоите пари,т.е. от чистата печалба получена от развиваната от теб дейност държавата на всеки 1000 лв се облажава със 100 лв
в канада на всеки честно спечелени 1000 олара държавата те ограбва с 320.
къде данъците са по ниски и по високи дървен философе
тук поне нещата са ясни и ще ти е мн трудно да защитиш тезата си,а не както в много други случаи да наричаш черното бяло
For Canadian-controlled private corporations claiming the Small Business Deduction, the net tax rate is 10% (2018). For other types of corporations in Canada, the corporate tax rate is 15% (as of January 1, 2018) after the general tax reduction.


Аз си спомням, че плащах 15% корпоратичен данък, но явно батката си спомня други неща, В КАНАДА :rofl: :rofl: :rofl:
М-да, CPP и EI са за "лично" ползване и не са солидарни плащания.
Няма да коментирам, че данък дивидент, не се плаща от фирмата, а от получателя на дивидента и то само ако такъв е ИЗПЛАТЕН. Както и че дивидента е част от общия ти личен доход и формира общата ти данъчна основа, където данъка е прогресивен в Канада.
Изобщо има ли НЕЩО, което да е истина от написанот от теб, или както обикновенно си чешеш пръстите за изтриване ?

Айде на баничките народе.....
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

А, забравих: В БГ на всеки десетина години, държавата променя правила на играта с пенсиите, които са "лични плащание" и ОГРАБВА гражданите си, докарвайки ги до просешка тояга, тогава, когато вече не могат да произвеждат нищо за себе си.
Иначе и батката нямаше да чака на канадската си пенцийка за да връзва двата края ......
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

pumpy написа:А, забравих: В БГ на всеки десетина години, държавата променя правила на играта с пенсиите, които са "лични плащание" и ОГРАБВА гражданите си, докарвайки ги до просешка тояга, тогава, когато вече не могат да произвеждат нищо за себе си.
Иначе и батката нямаше да чака на канадската си пенцийка за да връзва двата края ......
Ами аз гледам по чичо ми. Цял живот си е щракал с пръсти. Сега дойде време да се пенсионира и като се е разработил.... |(
При баща ми е обратното. Работи здраво до навършване на пенсионна възраст и сега си щрака с пръсти.
Различно нали? И държавите са различни. Чичо живее в България, а татко тук в Канада.
Така е и с хората. Уж си приличат, ама не съвсем. |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:
pumpy написа:А, забравих: В БГ на всеки десетина години, държавата променя правила на играта с пенсиите, които са "лични плащание" и ОГРАБВА гражданите си, докарвайки ги до просешка тояга, тогава, когато вече не могат да произвеждат нищо за себе си.
Иначе и батката нямаше да чака на канадската си пенцийка за да връзва двата края ......
Ами аз гледам по чичо ми. Цял живот си е щракал с пръсти. Сега дойде време да се пенсионира и като се е разработил.... |(
При баща ми е обратното. Работи здраво до навършване на пенсионна възраст и сега си щрака с пръсти.
Различно нали? И държавите са различни. Чичо живее в България, а татко тук в Канада.
Така е и с хората. Уж си приличат, ама не съвсем. |(

само не разбрах какво общо имат пенсионните системи в канада и българия с данъчната политика на канада и българия,та Галошка пак оплете конците и взе да ни занимава с чича си и тате си дето едвали някой от тук четящите ги интерисуват
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор