Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Тогава това ни прави енда бабанова република, напълно зависима от желанието на външния свят. И просперира една малка група хора, които могат да продават знанията си виртуално, по мрежата. Всички останали дупе да им е яко.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

SFBG82 написа:
Ivan1007 написа:Йорко,
Канада я напускат много по-малко отколкото идват, за разлика от България, където живеят няколко десетки чужденци, главно руснаци и украинци, а населението на България миналата година намаля с над 50 000 .
Та остави го свободния свят - България е държава от третия свят
Съжалявам, но не мога да се съглася, че България е страна от третия свят.
България е страна от ЕС (втората икономика в света след Китай).
Скоро ще е част от еврозоната, която има 2-та най-силна резервна валута в света след щатския долар.
Иван, можеш ли да ми кажеш тук или на ЛС дали в Калгари може да се намери работа в ИТ сектора без да имам резидънс в Канада?
И ако е да, каква е процеудрата. Благодаря.
То и Коста Перчево, Кулско (примерно) е част от България, ама има останали 50 бабички и старци и е доста различно от София и на онзи край му викат Северозападнала България - по западнал район няма в целия ЕС, но си е част от ЕС :D
Сега виж къде е Китай като икономика на глава от населението и колко стотин милиона селяни живеят с паница ориз на ден?:tmi:

Може и да може да ти кажа, ама ако ми обясниш какво значи да нямаш резидънс в Канада и да работиш в Калгари?
Да работиш от България на сървър в Калгари?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа:
SFBG82 написа:За София си с много грешни впечатления. В цяла Европа съм видял само няколко по-уредени града.
В Швейцария, Швеция и Дания. Брюксел, Париж и Лондон са пълна мизерия.
Е тука вече съвсем ни загуби като аудиенция. Ти си по-нескопосан трол и от Йорко.
:D

Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

София върви по стъпките на Москва - т.е. в България има свръхцентрализация, която не е добре за страната, но пък това прави София хот спот за инвестиции.

Последно промяна от SFBG82 на Пон Ное 12, 2018 4:50 pm, променено общо 1 път.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

SFBG82 написа:
miteto написа:
roumensp написа:
SFBG82 написа:За София си с много грешни впечатления. В цяла Европа съм видял само няколко по-уредени града.
В Швейцария, Швеция и Дания. Брюксел, Париж и Лондон са пълна мизерия.
Е тука вече съвсем ни загуби като аудиенция. Ти си по-нескопосан трол и от Йорко.
Аз още преди това го надуших. София бил по-уреден град от Лондон :o Да беше казал, че София му харесва повече от Лондон - ок, лично мнение, разбираемо. Ама да снася такива тролски линии дето сигурно и от ГЕРБ ще им е неудобно да поръчват да се пишат по Интернет - направо изкърти фаянса :rofl:
Какво е Лондон (за британския говоря, а не за този в Канада)?
Тесни улици по които карат като луди автобуси, линейки и полицейски коли на кръгла минута, тухлени фасади (драйфа ми се само при мисълта за тях), мухъл навсякъде (лукс е дабъл гласинга), липса на смесители за вода (видях няколко пъти как англичани запушват мивката, пълнят я с вода, след което си мият зъбите и жабурят уста с пълни шепи вода от нея, това на автогари и бензиностанции), рядко има голям парк , обикновено са някакви тесни паркчета с наркомани и спящи бездомници по тях, метро пълно с плъхове и стари скърцащи влакове, черният цвят и пакитата преобладават повсеместно, релеф плосък като тепсия, мръсен въздух, мъгла нон стоп и най-важното скъп транспорт и наем. Ако на София давам 6 от 10, на Лондон давам 3, а на Брюксел 4. 10 не давам на никой, 8 давам на Стокхоум.
Аз за разлика от теб съм влизал в къщата на приятели в Лондон (таунхауз, не апартамент) така че тия приказки на едро ги раздувай на някой, който е виждал Лондон само на картинка. Това със смесителите е вярно само за много стари сгради. Да се оплакваш от "каране като луди" за Лондон и да ми хвалиш София - баси такаша :rofl: Че и "тесни улици", те понеже в София улиците са с по 5-6 платна :rofl:
А това дали има големи паркове може да го провери всеки с Гугъл мапс.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

SFBG82 написа:Иван, можеш ли да ми кажеш тук или на ЛС дали в Калгари може да се намери работа в ИТ сектора без да имам резидънс в Канада?
Може, начина се казва "work permit". За да го вземеш трябва да убедиш някой работодател че си супер-голям специалист, че да се главоболи специално с теб, а не със стотиците други кандидати на място. А работодателя на свой ред трябва да убеди министерството на труда, че такъв като теб не може да намери в Канада и затова иска работна виза за чужденец.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

SFBG82 написа:София върви по стъпките на Москва - т.е. в България има свръхцентрализация, кяото не е добре за страната, но пък това прави София хот спот за инвестиции.

Да сравняваш Москва със София е все едно да сравняваш София с Банско.
12 милиона московчани срещу 1,3 милиона софиянци.
България много хляб има да яде, докато се свръхцентрализира като някои други държави, като Канада например. Колко процента от канадците живеят в първите пет града и колко процента от територията на Канада е необитаема? София е колкото един квартал на градове като Лондон, Москва, Ню Йорк. В България има много повече малки градове и села, отколкото в Канада, не знам да има в България населено място, което да е на повече от 20 км от друго населено място.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

pumpy написа:Тогава това ни прави енда бабанова република, напълно зависима от желанието на външния свят. И просперира една малка група хора, които могат да продават знанията си виртуално, по мрежата. Всички останали дупе да им е яко.
Евтина работна ръка има навсякъде по света. Само, че софтуер не се пише от евтини, а от умни хора. Приказките за евтината работна ръка, особено в IT сектора са смехотворни. Западни фирми дават работа на програмистите в София, защото миячите на чинии на Запад не могат да пишат софтуер. Иначе и канадските чистачи на тоалетни и шофьори на пикапи биха работили като програмисти за същите пари като програмистите в София, но не могат, трябва и пипе за тази работа.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

joro написа:
pumpy написа:Тогава това ни прави енда бабанова република, напълно зависима от желанието на външния свят. И просперира една малка група хора, които могат да продават знанията си виртуално, по мрежата. Всички останали дупе да им е яко.
Евтина работна ръка има навсякъде по света. Само, че софтуер не се пише от евтини, а от умни хора. Приказките за евтината работна ръка, особено в IT сектора са смехотворни. Западни фирми дават работа на програмистите в София, защото миячите на чинии на Запад не могат да пишат софтуер. Иначе и канадските чистачи на тоалетни и шофьори на пикапи биха работили като програмисти за същите пари като програмистите в София, но не могат, трябва и пипе за тази работа.
Пипе ? Аз си мисля, че трябва научаване. И ако някой чистач от Канада имаше кинтите и времето да научи да коудва, щеше да го прави не по-зле от теб или танграта. Поледния е самото доказателство, че се учи......
А когато местния читач инвестира няокло години и хяколко десетки хиляди, няма да работи за заплатата на чистач повече, затова им трябват хора с пипе от другата страна на Европа, в най-бедната страна членка, където 5000 лева са МНОГОООО пари....
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

pumpy написа:
joro написа:
pumpy написа:Тогава това ни прави енда бабанова република, напълно зависима от желанието на външния свят. И просперира една малка група хора, които могат да продават знанията си виртуално, по мрежата. Всички останали дупе да им е яко.
Евтина работна ръка има навсякъде по света. Само, че софтуер не се пише от евтини, а от умни хора. Приказките за евтината работна ръка, особено в IT сектора са смехотворни. Западни фирми дават работа на програмистите в София, защото миячите на чинии на Запад не могат да пишат софтуер. Иначе и канадските чистачи на тоалетни и шофьори на пикапи биха работили като програмисти за същите пари като програмистите в София, но не могат, трябва и пипе за тази работа.
Пипе ? Аз си мисля, че трябва научаване. И ако някой чистач от Канада имаше кинтите и времето да научи да коудва, щеше да го прави не по-зле от теб или танграта. Поледния е самото доказателство, че се учи......
А когато местния читач инвестира няокло години и хяколко десетки хиляди, няма да работи за заплатата на чистач повече, затова им трябват хора с пипе от другата страна на Европа, в най-бедната страна членка, където 5000 лева са МНОГОООО пари....
Че то и в Мексико, Никарагуа, Гватемала заплатите не са кой знае какви. Защо ли американски фирми идват чак в България, на другата страна на земното кълбо, като много по-бедни държави са им под носа.
И аз ако имах кинтите и времето на Бил Гейтс :D :D :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Защото вие не знаете къде ходят. Мислите си, че идват само при вас.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

joro написа:Че то и в Мексико, Никарагуа, Гватемала заплатите не са кой знае какви. Защо ли американски фирми идват чак в България, на другата страна на земното кълбо, като много по-бедни държави са им под носа.
Защото така ви говорият в милиционерското училище на ГЕРБ и хал-хабер си нямате как всъщност стоят реално нещата по света, йорко. За 2018 година България изобщо я няма в топ-листата на аутсорсинг дестинациите по света. Ето ти къде е Мексико, дето толкова се чудиш, защо Бил Гейтс не инвестирал там:

Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ето ви едно предложение за работа за над 3500 лева нето.
https://m3.jobs.bg/job/4606900"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

joro написа:
SFBG82 написа:София върви по стъпките на Москва - т.е. в България има свръхцентрализация, кяото не е добре за страната, но пък това прави София хот спот за инвестиции.

Да сравняваш Москва със София е все едно да сравняваш София с Банско.
12 милиона московчани срещу 1,3 милиона софиянци.
България много хляб има да яде, докато се свръхцентрализира като някои други държави, като Канада например. Колко процента от канадците живеят в първите пет града и колко процента от територията на Канада е необитаема? София е колкото един квартал на градове като Лондон, Москва, Ню Йорк. В България има много повече малки градове и села, отколкото в Канада, не знам да има в България населено място, което да е на повече от 20 км от друго населено място.
Ясно ми е, че Москва е друга вселена спрямо София.
Казвам, че там както в София има свръхцентрализация в държавата. Затова Москва и София дръпват много бързо спрямо останалата част на страната.

В момента само в един квартал в София за месец се строи колкото в целия Брюксел за 10 години.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

joro написа:Ето ви едно предложение за работа за над 3500 лева нето.
https://m3.jobs.bg/job/4606900"
Java се учи за 3 месеца, а се става добър Java специалист за 3 години.
Това плюс английски език ти осигурява в България стандарт, който в Белгия го имаш ако правиш 8000 евро на месец.
Но такава сума правят само 1 или 2 % от населението на Белгия...
Публикувай отговор