Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от domino »

roumensp написа: Пон Авг 16, 2021 10:40 pm
domino написа: Пон Авг 16, 2021 9:02 pm И аз някога работих за Пеевски. С “Небостъргача” да не се окажем колеги :D
Или пък да се окажете турци, понеже прасока се уреждаше като депутат от ДПС-то .... :D
Е, това със сигурност нЕма как да се окажем, защото:

“…
Аз съм българче. Обичам
наште планини зелени,
българин да се наричам –
първа радост е за мене.
…”

Единствената ми претенция към турците е ако може со кротце и со благо по-скоро да се разкарат от Константинопол и от малко по-надолу ако може. Това поругаване над Ἁγία Σοφία което направиха… Юстиниан Велики не я е направил да бъде джамия, тяхната кожа!

Иначе за работата за Пеевски - след няколко години работа в една инженерна фирма случайно разбрах че шефът ми е просто подставено лице и че всъщност фирмата принадлежала на Пеевски. По онова време Станишев го беше направил шеф на ДАНС “защото бил преживял катарзис” и така се получаваше, че до 6 часа работихме за Пеевски а след 6 часа ходихме да протестираме срещу “шефа” на жълтите павета. Колко съм ги трамбовал тези жълти павета за тоя дето клати гората! А колко фирми като нашата е имал Пеевски не ми се мисли просто. Маса хора са работили за него дори без да разберат.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

Кой да разкара турците от Константинопол :D
Руснаците колко пъти опитваха?
После Фердинанд се опияни и се налагаше Николай Втори да му обяснява че българите нямат работа там.
Дори Сайкс и Пико като са чертаели правите линии в Близкия Изток и Северна Африка, не са си и помисляли да пипат Константинопол.
И гърците 2-3 години по-късно, като ядоха бой от Ататюрк, не са се целили в Константинопол, а в Мала Азия.
My name's Plissken......
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от domino »

snakeplissken написа: Вто Авг 17, 2021 12:14 am Кой да разкара турците от Константинопол :D
Руснаците колко пъти опитваха?
После Фердинанд се опияни и се налагаше Николай Втори да му обяснява че българите нямат работа там.
Дори Сайкс и Пико като са чертаели правите линии в Близкия Изток и Северна Африка, не са си и помисляли да пипат Константинопол.
И гърците 2-3 години по-късно, като ядоха бой от Ататюрк, не са се целили в Константинопол, а в Мала Азия.
То да му дойде времето, ще се намери кой. Желаещи има доста.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

Е кой де? Кой?

То и желанието не е като моженето .....
My name's Plissken......
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от domino »

Теб тая мисъл нещо те притесни ли, що ли? Ще можеш ли да спиш тая нощ?
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

Няма да спя :D
Ще чертая стратегията на кръстонсен поход към Цариград :D
My name's Plissken......
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от domino »

Да не би да си турчин, че така се засегна? Нямам нищо против турците като хора. Имам приятели турци, дори тук в Торонто. Живи и здрави бъдете! Просто ни върнете Константинопол со кротце и со благо, че третото вече е кофти :-)
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от dimana »

Ivan1007 написа: Пон Авг 16, 2021 11:19 pm
dimana написа: Пет Авг 13, 2021 7:13 pm Все пак документът за освобождаване от гражданство на Канада най вероятно ще е в сила от датата, когато се е отказал.
Въз основа на какво смяташ така?

Всъщност има прецедент с това решение на Конституционния съд

http://www.constcourt.bg/bg/Cases/Details/196
Латвийската президентка Вайра Вике-Фрайберга се е отказала от канадското си гражданство в деня, когато е избрана за президент 17 юни 1999. Много интересна личност, имам близки, които я познават лично. Никой от семейството и не живее в Канада отдавна. Над 80 годишна е вече. Синът и живее в Латвия, дъщеря и е работила в Англия, сега в посолството на Нидерландия в Латвия. Родени са и двамата в Канада.
Последно промяна от dimana на Вто Авг 17, 2021 1:31 am, променено общо 1 път.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

domino написа: Вто Авг 17, 2021 12:58 am Да не би да си турчин, че така се засегна? Нямам нищо против турците като хора. Имам приятели турци, дори тук в Торонто. Живи и здрави бъдете! Просто ни върнете Константинопол со кротце и со благо, че третото вече е кофти :-)
Не съм се засегнал, а съм се засмял и развеселил от бръщолевенията ти за изгонване на турците от Константинопол :D
В тия времена дори и Питин не си прави подобни илюзии. Затова те питах кой ще ги изгони, ама ти мълчиш като комунист на разпит :D

Дядо ми по майчина линия беше турчин, така че аз съм турчин на 25% ;) Но най-вероятно съм много повече Българин от тебе ;)
Ама не виждам това какво общо има с въпроса ми към теб.

Та ще кажеш ли кой иска да изгони, и кой може да изгони турците от Константинопол?
My name's Plissken......
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от domino »

А защо очакваш че ще получаваш отговор на всеки глупав въпрос, който задаваш?

Сигурно си повече българин от мене. Аз не се имам за голЕм българин ако и да съм 100% такъв. Фактът, че живея в Канада го доказва за съжаление.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

dimana написа: Вто Авг 17, 2021 1:23 am
Ivan1007 написа: Пон Авг 16, 2021 11:19 pm
dimana написа: Пет Авг 13, 2021 7:13 pm Все пак документът за освобождаване от гражданство на Канада най вероятно ще е в сила от датата, когато се е отказал.
Въз основа на какво смяташ така?

Всъщност има прецедент с това решение на Конституционния съд

http://www.constcourt.bg/bg/Cases/Details/196
Латвийската президентка Вайра Вике-Фрайберга се е отказала от канадското си гражданство в деня, когато е избрана за президент 17 юни 1999. Много интересна личност, имам близки, които я познават лично. Никой от семейството и не живее в Канада отдавна. Над 80 годишна е вече. Синът и живее в Латвия, дъщеря и е работила в Англия, сега в посолството на Нидерландия в Латвия. Родени са и двамата в Канада.
Това е малко като "сепарейшън агриймънт" :D
Аз като един "парясан каруцар" да споделя опит ;)
Когато едната страна изяви желание за раздяла, то раздялата се счита за валидна от момента на декларирането (дори може и да е устно). Останалото са определяне на отговорности и права към децата, финансови отношения, асети, което се решава на по-късен етап или чрез допълнително споразумение, или чрез решение на съда (ако двете страни не могат да решат, то някой друг решава вместо тях). Но раздялата се счита за фактическа от момента на нейното деклариране, особено пък ако всички финансови отношения са уредени преди тази дата.
Тоест, ако Кирил Петков си е платил всички данъци към канадската държава, и няма някакви искове към него от свързани с Канада лица, то не би трябвало да има проблем Канадските институции да му преустановят гражданството от момента на заявлението. Особено ако се намеси и малко американска дипломация ;)

Въпросът е защо ГЕРБ, ДПС и Славчовците така ревнаха срещу него ;)
Ами щото той вече им резна порцийките, и още ще им реже, особено пък като стане прайм министър ;)

Аз ги виждам нещата така:
- нови избори
- ГЕРБ и Славчо надолу
- Христо Иванов, Мая и Корнелка нагоре
-Кирил Петков министър председател
- финанси, икономика, енергетика и външни работи отиват при тези които са по-близо с американците
- МВР, отбрана по-близо до БСП
- Христо Иванов ще си извоюва правосъдието, ама според мен никва няма да я свърши там
- Славчо ако реши да подкрепи подобен кабинет може би ще му дадат образование и социалната политика, само се моля културата да не му дават :D

Гемблинг :D :lol:
My name's Plissken......
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

domino написа: Вто Авг 17, 2021 1:37 am А защо очакваш че ще получаваш отговор на всеки глупав въпрос, който задаваш?

Сигурно си повече българин от мене. Аз не се имам за голЕм българин ако и да съм 100% такъв. Фактът, че живея в Канада го доказва за съжаление.
Що да е глупав моят въпрос, а не твърдението ти че имало достатъчно желаещи да изгонят турците от Константинопол ;)

По-важно е какъв се чувстваш, а не какъв си генетично, щото "чистите" гените сами по себе си не ти носят добродетелите на този или онзи етнос, нация или народ ;)
My name's Plissken......
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от domino »

Продължаваш да циклиш над над тоя въпрос? Когато вашият султан наскора каза, че Иерусалим е турски град той как точно смята да си го върне? Също ако Иерусалим е турски град то София какъв е? Както Иерусалим е турски град, още повече Константинопол е християнски. Султанът как точно смята да възстановява Османската империя от Крим до Виена? Примерно като (ако въобще изобщо някога) тръгнат Иерусалим и Крим да стават турски може да се окаже, че изведнъж Константинопол отново е станал християнски. Ти нали знаеш история? Скифите са имали много ясни отношения с турците - общо взето са ви тепали навсякъде където сте им пресичали пътищата. Какво толкова чудно ти се струва като веднъж вече са приготвяли новия кръст за Света София?

Сега е твой ред ако искаш да обЯсниш как точно султанът ти може да си върне турският град Иерусалим.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

Очевидно си губя времето с много прост и на ниско ниво неук човек.

Би ли обяснил по какъв начин ме слагаш в някаква група която има султан?
My name's Plissken......
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от domino »

snakeplissken написа: Вто Авг 17, 2021 12:20 pm Очевидно си губя времето с много прост и на ниско ниво неук човек.

Би ли обяснил по какъв начин ме слагаш в някаква група която има султан?
Очевидно е точно така.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Публикувай отговор