Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Vedren написа: Вто Окт 27, 2020 12:38 pm Пумпи прави впечатление че си много запознат с менюто и храната на сестрата.
Да нямаш взимане даване с нея. :$

А за мадамите, колите, обувките на Джовани и аз съм скептичен ама щото съдя по себе си.
При мен всичко може да се види и да се пипне. 99 % от хората в Отава ме познават лично.
При Пумпи може да се иде в кабинета предполагам

Джовани е като чудовището от Лох Нес.
Всички са чували за него ама никой не го е виждал. С Българи не се събира. Търси само азиатки.
Офиса е в кондото, супер комютъра в келера, ягуара забравен пред фризьора щото Джовани забравил че дошъл с колата а до тях пеша било 3 минути и се прибрал пеша. Мадамите ги натиска в асансьора. Абе все едни такива неща дето нито могат да се видят нито могат да се пипнат. :D
ако сестрата на Пумпи е от нормалния пол що пък не. ;)
но да не изключваме факта ,че сестрата на Пумпи може да е и от мъжкия пол.тогава става весело. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа: Вто Окт 27, 2020 6:14 pm ако сестрата на Пумпи е от нормалния пол що пък не. ;)
но да не изключваме факта ,че сестрата на Пумпи може да е и от мъжкия пол.тогава става весело. :lol:
Преди много, много години (1999), на първата работа на жена ми, една секретарка каза следното: " там където си вадя хляба, други неща не вадя...." Аз лично, вярвам в тази постановка, до толкова, че даже нямам работниците си като "приятели" във фейса.
Но да се върнем на сестрите: Никол никога не ми е харесвала(работили сме заедно повече от 5 години), по Оскар не си падам също( и с него работя повече от 5 години), а с последната сестра (баба ти Карен) мисля сами се сещате каква ни е разликата в годините, за да има даже някакъв шанс да я харесвам, та и там съм "ударил на камък".
Изобщо много интересни разсъждения: аз ходя на работа с една единствена цел и тя не е да правя секс със сестрата, за това си има и хора (не сестрите ми) и време(не през работните 3 седмици). Аз на работа работя, в почивното време си почивам, иначе става една обърквация, с която не мога да се справя ;)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа: Вто Окт 27, 2020 8:37 pm
Pavel M написа: Вто Окт 27, 2020 6:14 pm ако сестрата на Пумпи е от нормалния пол що пък не. ;)
но да не изключваме факта ,че сестрата на Пумпи може да е и от мъжкия пол.тогава става весело. :lol:
Преди много, много години (1999), на първата работа на жена ми, една секретарка каза следното: " там където си вадя хляба, други неща не вадя...." Аз лично, вярвам в тази постановка, до толкова, че даже нямам работниците си като "приятели" във фейса.
Но да се върнем на сестрите: Никол никога не ми е харесвала(работили сме заедно повече от 5 години), по Оскар не си падам също( и с него работя повече от 5 години), а с последната сестра (баба ти Карен) мисля сами се сещате каква ни е разликата в годините, за да има даже някакъв шанс да я харесвам, та и там съм "ударил на камък".
Изобщо много интересни разсъждения: аз ходя на работа с една единствена цел и тя не е да правя секс със сестрата, за това си има и хора (не сестрите ми) и време(не през работните 3 седмици). Аз на работа работя, в почивното време си почивам, иначе става една обърквация, с която не мога да се справя ;)
закачка бе.пак го взе на сериозно.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

pumpy написа: Вто Окт 27, 2020 9:46 am
jovani написа: Пон Окт 26, 2020 12:40 pm Но Пумпи тактично не ги споменава тези цени, когато прави сравнения с България ("панталони за 120 лева" - какви са тези панталони?).
Така цитираните цени се отнасят за едни 39 хиляди, колко е населението на Нунавут. Съпоставено към населението на Канада от 34 милиона, тези цени се отнасят за един много, ама много мижав процент от населението й. Ако изобщо гроздето и портокаловия сок са в диетата на един инук ???
Виж, в Бг има повече от милион пенсионери, на население от 6-7 милиона - и това е "мижаво" съотношение.
Население на България: 7 милиона
Пенсионери: 2.1 милиона
Минимална пенсия: 250лв.
Средна пенсия: 412лв.

Джовани да каже, тия пари малко ли са или са много, за 30% от населението...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

412 лв средна пенсия за един български пенсионер ми се струва много висока когато с не повече от 250 лв. на месец би могъл да си живее предоволно и щасливо.
на кому тогава са нужни тия разхищения да се прахосва народната пара на вятъра
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

miteto написа: Вто Окт 27, 2020 9:09 pm Население на България: 7 милиона
Пенсионери: 2.1 милиона
Минимална пенсия: 250лв.
Средна пенсия: 412лв.

Джовани да каже, тия пари малко ли са или са много, за 30% от населението...
Нали са им изплатени жилищата, та няма проблем.....412 стигат и за тока, и за парното и за лекарствата, и за храна, и за дрехи, и за някое кино/театър от време на време. Рога на изобилието в България.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Pavel M написа: Вто Окт 27, 2020 9:41 pm 412 лв средна пенсия за един български пенсионер ми се струва много висока когато с не повече от 250 лв. на месец би могъл да си живее предоволно и щасливо.
на кому тогава са нужни тия разхищения да се прахосва народната пара на вятъра
А ти за чий дириш канадска пенсия, като минималната българска от 250лв. ти е достатъчна да си живееш "предоволно и щасливо"?
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

miteto написа: Вто Окт 27, 2020 9:50 pm
Pavel M написа: Вто Окт 27, 2020 9:41 pm 412 лв средна пенсия за един български пенсионер ми се струва много висока когато с не повече от 250 лв. на месец би могъл да си живее предоволно и щасливо.
на кому тогава са нужни тия разхищения да се прахосва народната пара на вятъра
А ти за чий дириш канадска пенсия, като минималната българска от 250лв. ти е достатъчна да си живееш "предоволно и щасливо"?
ами щото не е предоволно и щасливо
не отчиташ ли иронията или да навлизам в подробности кво съм искал да изразя
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Pavel M написа: Вто Окт 27, 2020 9:55 pm
miteto написа: Вто Окт 27, 2020 9:50 pm
Pavel M написа: Вто Окт 27, 2020 9:41 pm 412 лв средна пенсия за един български пенсионер ми се струва много висока когато с не повече от 250 лв. на месец би могъл да си живее предоволно и щасливо.
на кому тогава са нужни тия разхищения да се прахосва народната пара на вятъра
А ти за чий дириш канадска пенсия, като минималната българска от 250лв. ти е достатъчна да си живееш "предоволно и щасливо"?
ами щото не е предоволно и щасливо
не отчиташ ли иронията или да навлизам в подробности кво съм искал да изразя
Пардон, не съм разбрал, че е ирония. Знам си аз, че си печен, та що ли въобще се усъмних в теб :D
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

бе тя ирония ама си е живо е...

ко слушаш джовани,небостъргач и някои други видове живота е рози и хиляди пози.ама някой друг път.не точно сега. :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Хелоуин се отменя - тиквата хвана ковид!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Кой колкото контрибютвал, толкова и получава като пенсия. Питайте Хълбой да ви каже.
А пенсионерите над 70-80 г. не са за жалене въобще. Повечето са реститути и имат доходи от рента и наеми. А останалите живеят в къщи на по 2 етажа и не искат да продават и да се местят в нещо по-евтино. Но всички реват, че са им малки пенсиите.
Най-онеправдани са онези пенсионери, които не могат от години да си вземат пълната пенсия, поради налагания таван. Ей това си е жива кражба, откъдето и да го погледнеш.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Vedren написа: Вто Окт 27, 2020 10:20 am
Ако изобщо гроздето и портокаловия сок са в диетата на един инук ???
Пумпи може би Джовани иска да каже че инуитите може да не ядат грозде и да пият портокалов сок ама на стомтологичната сестра може да и се яде грозде и пие портокалов сок.
Джовани пита дали са включени в безплатното меню или трябва да си ги купува сама от магазина на тези цени.
поредние неудачник с мечти за коли, мадами и обувки.
А за този цитат нека ти разкажа една история.
Като бях на 25 години седим на една маса с компания и си говорим. Появи се и едно момиче за малко. Включи се в разговора и спомена моя мерцедес, моя мотор, моето БМВ кабрио. Като си тръгна почнаха да я коментират и казаха. Не може да притежава на 25 години всичко това дето каза. Сигурно лъже да се изкара голяма работа.
Само едно момче каза: Ами ако е вярно.
Настъпи гробна тишина.
Тази история въобще не ме учудва. В България който е кадърен може да направи добри пари, дори и да е момиче на 25 години. А вие след почти 20 години в Канада какви коли карате? На някои от моите коли съм им пуснал снимки със съответните регистрационни номера, за да не се прави някой на разсеян. Но не виждам голям ентусиазъм от останалите, защо ли? Да не би само във форума да се правят на голяма работа, а в къщи да набиват замразена храна, както се налага да правят асистентките на Пумпи, за да спестят някой лев от режийни? Само от пумпи чух, че имал БМВ кабрио, но никакви снимки, никакви доказателства.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

pumpy написа: Вто Окт 27, 2020 8:37 pm
Pavel M написа: Вто Окт 27, 2020 6:14 pm ако сестрата на Пумпи е от нормалния пол що пък не. ;)
но да не изключваме факта ,че сестрата на Пумпи може да е и от мъжкия пол.тогава става весело. :lol:
Преди много, много години (1999), на първата работа на жена ми, една секретарка каза следното: " там където си вадя хляба, други неща не вадя...." Аз лично, вярвам в тази постановка, до толкова, че даже нямам работниците си като "приятели" във фейса.
Но да се върнем на сестрите: Никол никога не ми е харесвала(работили сме заедно повече от 5 години), по Оскар не си падам също( и с него работя повече от 5 години), а с последната сестра (баба ти Карен) мисля сами се сещате каква ни е разликата в годините, за да има даже някакъв шанс да я харесвам, та и там съм "ударил на камък".
Изобщо много интересни разсъждения: аз ходя на работа с една единствена цел и тя не е да правя секс със сестрата, за това си има и хора (не сестрите ми) и време(не през работните 3 седмици). Аз на работа работя, в почивното време си почивам, иначе става една обърквация, с която не мога да се справя ;)
То оставаше да го напишеш и във форума и съпругата ти да го прочете... :rofl:
Ако Никол е симпатяга и като съдя по себе си няма начин да не сте направили нещо, при положение че 3 месеца живеете като отшелници в този отдалечен район. А ти реши да и правиш проблем за 1200 кинта и затова сега си с Оскар и бабката, но виждам че се оглеждаш за нещо по-добро напоследък - хем да сгънеш някой лев от нея, хем да я сгащиш на тясно там по горите тилилейски.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Джовани седмиците на север са 3 ама се изкарват пари като за 3 месеца на юг. Така каза Пумпи.
Така че може да допуснем че Пумпи ще издържи 3 седмици без мадама.
Ама се чудя как му е вкусно и не му е скучно на Пумпи да си вечеря сам в ресторанта.
Аз като съдя по себе си бих поканил асистентката поне веднъж в седмицата да вечеряме заедно.
Хем да покажа уважение, хем да не съм сам.
Хич не обичам да вечерям сам та ако ще да е в Шеретон или Хилтън.
Публикувай отговор