Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

miteto написа: Нед Окт 18, 2020 12:52 pm
jovani написа: Нед Окт 18, 2020 7:08 am ...
- зъболекаря в Канада, който е готов да рискува да ти развали ченето и загуби времето, само и само да гушне няколко кинта в повече
...
- изискването да се обадиш на клона на банката и да чакаш няколко дни, ако ти трябват повече от 10,000 долара кеш
И в България е същото, както за зъболекаря така и за кеша от банката
По мое време не беше така. Спомням си когато ходих по банките, редовно идваха хора с куфарчета или сакове пълни с кеш, или си тръгваха с такива.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

jovani написа: Нед Окт 18, 2020 7:08 am ..... Когато човек си напише мнението в един форум, обяснявайки за тези проблеми, идва друг и му заявява "да си затваря устата", прикрито зад някаква неясна заплаха. :)
Хайде стига параноя. Ясно написах, че НЕ СЪМ те заплашвал с нищо. Ако нещо си възприел като заплаха, съжалявам, извинявам се и смятам въпроса за приключен. Имах усещането, че и ти го смяташ за приключен, но явно съм се бъркал. Ако трябва още нещо да направя за да го приключим, моля да ми кажеш, а не да се държиш като "ощипана госпожица"

А относно коментара ми, както ти самия каза, всичко е въпрос на усещане. Аз 10к не тегля от банка, не ходя даунтаун, зъболекарят ми е най-добрия на този свят, с Убер никога нямам проблем, повечето неща стават онлайн или по телефона, много рядко се ходи на крака по разни учреждения. От 3 години ползвам един и същи корпоративен адвокат, не съм му видял лицето до ден днешен. Рефинасирането на един от заемите ми става по телефона и по имейл, агента ми живее в Атланта, къщата е във Вегас, а съм в Клайд Ривър. Всичко е въпрос на усещане......
Последно промяна от pumpy на Нед Окт 18, 2020 1:15 pm, променено общо 1 път.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

jovani написа: Нед Окт 18, 2020 12:58 pm
miteto написа: Нед Окт 18, 2020 12:52 pm
jovani написа: Нед Окт 18, 2020 7:08 am ...
- зъболекаря в Канада, който е готов да рискува да ти развали ченето и загуби времето, само и само да гушне няколко кинта в повече
...
- изискването да се обадиш на клона на банката и да чакаш няколко дни, ако ти трябват повече от 10,000 долара кеш
И в България е същото, както за зъболекаря така и за кеша от банката
По мое време не беше така. Спомням си когато ходих по банките, редовно идваха хора с куфарчета или сакове пълни с кеш, или си тръгваха с такива.
В България взимат такса/комисионна за внасяне на кеш над 1000 кинта, в някои банки. Не теглене, внасяне.......
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Българският лев и филипинското песо продължават да са най-добре представящите се валути на развиващите се държави от началото на годината.

Изображение
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

pumpy написа: Нед Окт 18, 2020 1:13 pm
jovani написа: Нед Окт 18, 2020 7:08 am ..... Когато човек си напише мнението в един форум, обяснявайки за тези проблеми, идва друг и му заявява "да си затваря устата", прикрито зад някаква неясна заплаха. :)
Хайде стига параноя. Ясно написах, че НЕ СЪМ те заплашвал с нищо. Ако нещо си възприел като заплаха, съжалявам, извинявам се и смятам въпроса за приключен. Имах усещането, че и ти го смяташ за приключен, но явно съм се бъркал. Ако трябва още нещо да направя за да го приключим, моля да ми кажеш, а не да се държиш като "ощипана госпожица"

А относно коментара ми, както ти самия каза, всичко е въпрос на усещане. Аз 10к не тегля от банка, не ходя даунтаун, зъболекарят ми е най-добрия на този свят, с Убер никога нямам проблем, повечето неща стават онлайн или по телефона, много рядко се ходи на крака по разни учреждения. От 3 години ползвам един и същи корпоративен адвокат, не съм му видял лицето до ден днешен. Рефинасирането на един от заемите ми става по телефона и по имейл, агента ми живее в Атланта, къщата е във Вегас, а съм в Клайд Ривър. Всичко е въпрос на усещане......
Това, че ти не ходиш в центъра, не означава, че във всеки център на североамериканските градове няма бездомници, спящи по улиците - виждал съм ги в Торонто, Монтреал, Ванкувър, Едмънтън, Бостън. Това, че ти не теглиш кеш от банката не означава, че някой друг не го прави. Това, че ти ползваш услугите на корпоративен адвокат не означава, че асистентката ти има финансовата възможност да плаща за същите тези услуги.

И ако таксиметровите услуги в България са ти такъв голям проблем нищо не ти пречи да си купиш или да наемеш кола, нали?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

jovani написа: Нед Окт 18, 2020 7:36 pm И ако таксиметровите услуги в България са ти такъв голям проблем нищо не ти пречи да си купиш или да наемеш кола, нали?
Наистина, решението на таксиметровите проблеми в София е да си вземеш кола.....а и дали мога да плащам на адвокат или не не променя ФАКТА, че бизнес се прави по телефона и мейл, а НЕ лице в лице, по няколко пъти. Но видимо ти трябва да ми противоречиш всеки пън, иначе не ти върви през деня. Продължавай, не ми пречиш. И за да няма недоразумения: не те заплашвам с нищо.....
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

pumpy написа: Нед Окт 18, 2020 10:46 pm
jovani написа: Нед Окт 18, 2020 7:36 pm И ако таксиметровите услуги в България са ти такъв голям проблем нищо не ти пречи да си купиш или да наемеш кола, нали?
Наистина, решението на таксиметровите проблеми в София е да си вземеш кола.....а и дали мога да плащам на адвокат или не не променя ФАКТА, че бизнес се прави по телефона и мейл, а НЕ лице в лице, по няколко пъти. Но видимо ти трябва да ми противоречиш всеки пън, иначе не ти върви през деня. Продължавай, не ми пречиш. И за да няма недоразумения: не те заплашвам с нищо.....
Разбрах, всичко е ОК, може да проследиш продължението в темата "Не били компутури, а компоти" в раздел "Под шипките".
Както съм казвам и преди - разликата м/у двете места е в производителността на труда и България догонва с бързи темпове, просто старото поколение не беше свикнало да работи по този начин.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

може да догонва много неща, но аз съм егоист и не искам да догонвам никого, искам да съм там и сега. Пък на който му харесва да догонва и да тича след събитията да е жив и здрав. Аз имам 6 дена да се нервирам само. Днес си хванах връзката за Мюнхен в последната минута, заради закъснял полет. Сега ще да съм някъде над океана, кацаме след 3 часа и спед още толкова съм на летище Софияи "догонването започва" :)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

pumpy написа: Нед Окт 18, 2020 11:05 pm може да догонва много неща, но аз съм егоист и не искам да догонвам никого, искам да съм там и сега. Пък на който му харесва да догонва и да тича след събитията да е жив и здрав. Аз имам 6 дена да се нервирам само. Днес си хванах връзката за Мюнхен в последната минута, заради закъснял полет. Сега ще да съм някъде над океана, кацаме след 3 часа и спед още толкова съм на летище Софияи "догонването започва" :)
Желая ти успех и ще ти дам един съвет - бъди позитивен, усмихни се на "нацупените" служители и ще ти се усмихнат и те. Нещата могат да станат много по-бързо и успешно, отколкото очакваш.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

jovani написа: Нед Окт 18, 2020 11:34 pm
pumpy написа: Нед Окт 18, 2020 11:05 pm може да догонва много неща, но аз съм егоист и не искам да догонвам никого, искам да съм там и сега. Пък на който му харесва да догонва и да тича след събитията да е жив и здрав. Аз имам 6 дена да се нервирам само. Днес си хванах връзката за Мюнхен в последната минута, заради закъснял полет. Сега ще да съм някъде над океана, кацаме след 3 часа и спед още толкова съм на летище Софияи "догонването започва" :)
Желая ти успех и ще ти дам един съвет - бъди позитивен, усмихни се на "нацупените" служители и ще ти се усмихнат и те. Нещата могат да станат много по-бързо и успешно, отколкото очакваш.
Моя съвет е да сложи МАГА шапка - в Бг хората не са с промити мозъци и харесват Тръмп; така ще разтопи сърцата и на най-нацупените служители :D :D
Последно промяна от Павел на Пон Окт 19, 2020 12:23 am, променено общо 1 път.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

Павел написа: Нед Окт 18, 2020 11:57 pm Моя съвет е да сложи МАГА шапка - в Бг хората не са с промити мозъци и харесват Тръмп; така ще разстопи сърцата и на най-нацупените служители :D :D
Така е. Хората в България не са с промити мозъци и поради същата причина си избират вече толкова години сикаджийската мутра Боко Тиквата - българския еквивалент на оранжевия дебил. Понякога направо ти се чудя дали не си минал на някаква силна тревица. :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

MrGeek написа: Пон Окт 19, 2020 12:08 am
Павел написа: Нед Окт 18, 2020 11:57 pm Моя съвет е да сложи МАГА шапка - в Бг хората не са с промити мозъци и харесват Тръмп; така ще разстопи сърцата и на най-нацупените служители :D :D
Така е. Хората в България не са с промити мозъци и поради същата причина си избират вече толкова години сикаджийската мутра Боко Тиквата - българския еквивалент на оранжевия дебил. Понякога направо ти се чудя дали не си минал на някаква силна тревица. :D :rofl:
А аз се чудя, дали не си минал на това което пуши Хънтър на снимките във ваната (краккокаин), че не коментираш скандала на века, а уж беше по бомбшелс, с които ни заливаше по време на молъровото разследване :D
Я кажи кои са по-прости - българите, преизбиращи Мутрата, или американците, искащи ди Крукет Джо (новият му прякор е Петдесетте Процента) за президент, пред чиито далавери Мутрата и Крукет Хилъри изглеждат направо чавдарчета :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=Ce42NjBfAQg
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Хе хе ,започна се: летището в Мюнхен. Тъмни дрехи и българска реч
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

pumpy написа: Нед Окт 18, 2020 10:46 pm
jovani написа: Нед Окт 18, 2020 7:36 pm И ако таксиметровите услуги в България са ти такъв голям проблем нищо не ти пречи да си купиш или да наемеш кола, нали?
Наистина, решението на таксиметровите проблеми в София е да си вземеш кола.....а и дали мога да плащам на адвокат или не не променя ФАКТА, че бизнес се прави по телефона и мейл, а НЕ лице в лице, по няколко пъти. Но видимо ти трябва да ми противоречиш всеки пън, иначе не ти върви през деня. Продължавай, не ми пречиш. И за да няма недоразумения: не те заплашвам с нищо.....
Ето затова България е много добър избор за хората, работещи в моят сектор, защото производителността в легаси индустриите е много по-ниска и има много възможности за автоматизация с цел повишение на тази продуктивност. Например, аз мисля, че от мен би станал един добър жиголо - тази сутрин отидох да ми вземат кръв за изследвания и забих сестрата - филипинка, докато тя ми взимаше кръвта. Но не бих се захванал с подобна професия, защото (също както професията на Пумпи) няма начин да си повиша продуктивността (не мога физически да обработвам по няколко наведнъж) и доходите ми съответно биха спаднали значително. Така че, дори и да харесвам подобна "дейност" съм принуден да се занимавам с моята си професия, която ми позволява да работя по-продуктивно и следователно да реализирам по-висок доход.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

Какъв е проблема с тези тъмни дрехи!?
Чакам в момента паркирал близо до цнтралната част на Монтреал и като се загледах 90% са с тъмни дрехи, направо да си го кажа черни.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Публикувай отговор