Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

jovani написа: Пет Окт 16, 2020 11:16 am Разликата е, че в ИТ БВП на калпак е почти колкото тук.
Поредните локуми на джовани. Ти лъжеш повече и от оранжевия идиот в Белия дом. Брутните БВП на технологичния сектор в Канада и България са съответно $94 милиарда и $2.2 милиарда (или 1.43 милиарда евро). Хайде сметни си го това на калпак. Има-няма 10 пъти разлика, но иначе според гения джовани почти съвпадат. :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Vedren написа: Пет Окт 16, 2020 10:52 am Пловдив е и вторият център за ИТ и изнесени бизнес услуги с над 7000 заети.
Развити сектори са и логистиката, търговията, туризмът и строителството.
БВП на човек от населението за областта е 13 141 лв. (2018 г.)

Или ако разделим тези 13 141 лв на 12 месеца = 1095 лв на месец.
Казваш да взимаме куфарите и да бързаме за тези 1095 лв заплата на месец.
Хълка, халваджийските ти сметки все в твоя изгода излизат, бе. :)

Ама нещо криви ми се видят тези сметки на мен. Ти колко смяташ, че е делът на циганорията от Столипиново в създаването на този БВП? Пък там бая глави, на които да делиш съвокупния БВП. Не ли? Ами бройката на безработните и онези с минималните заплати от по няколкостотин лева знаеш ли? А какъв е делът на сивата икономика в Пловдив, която не влиза в статистиките наясно ли си? Щото тогава сметката друга излиза, а заплатата, примерно на един виден финансист като теб, бая големичка може да се окаже. ;)

Пък и какво те интересуват теб каквито и да е заплати, след като ти ще се върнеш в България като канадски милионер за да првиш политика. За чест и слава, един вид, не за пари. Нали така? ;) :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

MrGeek написа: Пет Окт 16, 2020 10:39 pm
jovani написа: Пет Окт 16, 2020 11:16 am Разликата е, че в ИТ БВП на калпак е почти колкото тук.
Поредните локуми на джовани. Ти лъжеш повече и от оранжевия идиот в Белия дом. Брутните БВП на технологичния сектор в Канада и България са съответно $94 милиарда и $2.2 милиарда (или 1.43 милиарда евро). Хайде сметни си го това на калпак. Има-няма 10 пъти разлика, но иначе според гения джовани почти съвпадат. :D :rofl:
За пореден път си изскмука от пръстите нещо, без да дадеш линк - от къде е тази информация? Какво е това "технологичен" сектор?
За да го получим на калпак трябва да го разделим на броя на хората, работещи в този сектор. Колко е броят на тези хора?
А аз трябваше да направя едно уточнение - хората, работещи в чужди фирми в АйТи сектора в България.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Линко сърди се на статистиците.
Те по добър вариант за мерене на БВП на глава от население не са измислили.
Знам че по голямо число показва че тази страна или регион е по добре от друга страна или регион с по малко число.
За Канада примерно е 40 000 долара на година за БГ 13 000 лв. Къде е по добре? Коя държава произвежда повече стоки и услуги?

Разбирам какво искаш да кажеш ама така се мери.
Ето Джовани изкарвал по 8000 на ден. :D Аз не вижидам нито производство нито услуга. Само въртене на охладителна течност през радиатиора на ултра специалния компютър на Джовани в келера. :rofl:
Ти да кажем правиш услуга за 100 $ на ден ама и двамата сте в Канада където е 40 000 $ средно на година.
Какво предлагаш да изключим теб и Джовани и да търсим хора само с по 40 000?
Тогава този коефициент или съотношение ще има и друго ( ново ) име а не БВП на глава от население.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Нищо подобно не казвам, естествено. Знам, че така се мери. Ама и знам, че ако тръгне човек насам само с вярата, че ще изкарва $40 000 на година, само защото такава е статиситката, то ще е голяма грешка. Също такава грешка ще бъде и ако някой реши да не се връща, само защото статистиката му казва, че ще получава около 1000 лв. на месец. :)

Дреме ни, примерно, на нас със Джовани какво казват статистиките. Ние си гледаме какво имаме в портфейла и всеки си прави сметката какво би могъл да изкяри тук и там. Щом стоим тук, значи засега сметките ни показват, че тук кярим повече. Ама за друг може да е различно.
А има и друго. Не за всеки човек кяра т.е. изгодата е основния мотив за решенията му.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Абе да играеш футбол или какъвто и да е друг спрот във "В" група не е по добре от това да играш в "А" група. А от там идва престижа, самочувствието и дохода. Бъди сигурен че в А група е по висок.

Аз не знам повечето играчи от А група съзнателно да искат да идат във В.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Абе то и друг лаф има - "По-добре пръв в селото, отколкото последен в града." А престижът не знам каква работа ти върши на теб, Хълка, но на мен никаква. И изобщо не ми пука туй чудо какво е - яде ли се, пие ли се и за какво се ползва. ;) :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Престижа не се яде и пие.
Престижно е обаче да си в Г8. Престижно е да имаш паспорт с който да пътуваш безвизово вместо да се редиш на опашки пред чужди посолства и да им се молиш за виза.
Престижно е да си играл в Барселона, Манчестър Юнайтед, Байрен Мюнхен.
Затова и чуваш имената на Стоичков, на Бербатов на Краси Балъков и Лечков.

Ако беше много престижно във В група щяхме да знаем имента на хората там. Ама не ги знаем.
Танграта отиде там и вече почна да избледнява. :D
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

И какво ти донесе престижа, че си успешен канадски, а не български бизнесмен, през тези няколко месеца престой в България, Хълка? :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Vedren написа: Съб Окт 17, 2020 1:28 pm Престижа не се яде и пие.
Престижно е обаче да си в Г8. Престижно е да имаш паспорт с който да пътуваш безвизово вместо да се редиш на опашки пред чужди посолства и да им се молиш за виза.
Престижно е да си играл в Барселона, Манчестър Юнайтед, Байрен Мюнхен.
Затова и чуваш имената на Стоичков, на Бербатов на Краси Балъков и Лечков.

Ако беше много престижно във В група щяхме да знаем имента на хората там. Ама не ги знаем.
Танграта отиде там и вече почна да избледнява. :D
"Престижно" е също да минаваш през бързата опашка "ЕУ ситизенс" със шофьорска книжка или лична карта, наместо да се редиш на другата опашка с Канадският паспорт (не че лично на мен ми дреме за "престижа" - според мен това е последното, с което човек може да се гордее, ако не му е останало нищо друго). В Куба се влиза и с двата паспорта например. Или казано по друг начин не е важен абсолютният престиж, а разликата в престижа, "делта престиж", защото готини девойки има и в Куба. :rofl:
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Tой престижа е в комбинация с БВП на глава от население в Канада.
- да седя почти 3 месеца
- да тръгна по сердата на вирусната пандемия когато всички са притеснени и не смеят да мръднат.
- да ме покнят да говоря от трибуната на протестите в София
- да не се притеснявам че утре ще ме уволнят ако бях държавен служител или ще ми дойде на проверка данъчни, икономическа полиция и други институции които тормозят бизнесмените и поради тази причина те не иксат да се показват по протестите.
- утре ако искам да мога да зарежа всичко тук и да правя това кеото ми е интересно или искам да правя

Малко ли е това Линко.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Vedren написа: Съб Окт 17, 2020 2:01 pm Tой престижа е в комбинация с БВП на глава от население в Канада.
- да седя почти 3 месеца
- да тръгна по сердата на вирусната пандемия когато всички са притеснени и не смеят да мръднат.
- да ме покнят да говоря от трибуната на протестите в София
- да не се притеснявам че утре ще ме уволнят ако бях държавен служител или ще ми дойде на проверка данъчни, икономическа полиция и други институции които тормозят бизнесмените и поради тази причина те не иксат да се показват по протестите.
- утре ако искам да мога да зарежа всичко тук и да правя това кеото ми е интересно или искам да правя

Малко ли е това Линко.
Когато започнат протестите в Канада отиди и говори там, ако не се притесняваш някой да не вземе да ти дойде на проверка (както правя аз в Канада). Лесно е да гледаш отстрани и да говориш небивалици на някакви протести, когато няма какво да губиш. Всеки от нас може "утре да зареже всичко" и да тръгне да прави нещо друго, каквото му е скимнало, "престижа" няма никакво значение в случая.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

Vedren написа: Съб Окт 17, 2020 2:01 pm Tой престижа е в комбинация с БВП на глава от население в Канада.
- да седя почти 3 месеца
- да тръгна по сердата на вирусната пандемия когато всички са притеснени и не смеят да мръднат.
- да ме покнят да говоря от трибуната на протестите в София
- да не се притеснявам че утре ще ме уволнят ако бях държавен служител или ще ми дойде на проверка данъчни, икономическа полиция и други институции които тормозят бизнесмените и поради тази причина те не иксат да се показват по протестите.
- утре ако искам да мога да зарежа всичко тук и да правя това кеото ми е интересно или искам да правя

Малко ли е това Линко.

Шом не се притесняваш в България, в Канада пък хептен не би трябвало да се притесняваш (нали така - в Канада сме къде-къде по-напред в демокрацията, сравнено с България) - застани пред бизнеса си с плакати "В Канада няма системен расизъм и белите хора нямат специални привилегии! Всеки който не е съгласен с мен, да заповяда и ме обори с конкретни примери! :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Ами то и в Куба може да отиде всеки социаладжия с документи от ЕС и да говори небивалици на мадамите там. :D

А Линко отдавна си мечтае да си иде в БГ в къщичката с двора в провинцията и да си харчи воената пенсия ама още не може да го направи.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

jovani написа: Съб Окт 17, 2020 10:01 am
MrGeek написа: Пет Окт 16, 2020 10:39 pm
jovani написа: Пет Окт 16, 2020 11:16 am Разликата е, че в ИТ БВП на калпак е почти колкото тук.
Поредните локуми на джовани. Ти лъжеш повече и от оранжевия идиот в Белия дом. Брутните БВП на технологичния сектор в Канада и България са съответно $94 милиарда и $2.2 милиарда (или 1.43 милиарда евро). Хайде сметни си го това на калпак. Има-няма 10 пъти разлика, но иначе според гения джовани почти съвпадат. :D :rofl:
За пореден път си изскмука от пръстите нещо, без да дадеш линк - от къде е тази информация? Какво е това "технологичен" сектор?
За да го получим на калпак трябва да го разделим на броя на хората, работещи в този сектор. Колко е броят на тези хора?
А аз трябваше да направя едно уточнение - хората, работещи в чужди фирми в АйТи сектора в България.
Аз и за твоята информация "Разликата е, че в ИТ БВП на калпак е почти колкото тук" също така не видях линк, нито откъде е изсмукана?
Публикувай отговор