Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Vedren написа: Сря Окт 14, 2020 11:10 am Мите аз съм с ТД. До ден днешен не плащам нищо за много банкови услуги.
Цената на тази сметка е 29 кад на месец ако не подържаш определен мимимум но мен не ме притеснява този мин.
В БГ такъв филм няма. Плащаш за всичко независимо колко пари имаш. Последно време за загрубяли банките там и все едно са се наговорили. Всички правят едно и също. Няма къде другаде да идеш.

Предполагам че и други банки в Канада предлагат подобни сметки.
Както каза по горния съфорумник важи и за кредитни юниони а такива дал господ в Канада.
Кредитни юниъни много, ама всеки един от тях има 3-4 офиса в целия GTA. Трябва да караш през целия град в бизнес часове (т.е. най-големия трафик) за да свършиш работа.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Мите иди в ТД има много офиси в Торонто.
Е ти какво правиш толкова в офисите на банките? Всичко става на банк машина.

Кредитните юниони са в някакъв съюз и няма значение на кой юнион ползваш машината. ( Това в като алтернатива на ТД.)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Vedren написа: Сря Окт 14, 2020 11:26 am Мите иди в ТД има много офиси в Торонто.
Е ти какво правиш толкова в офисите на банките? Всичко става на банк машина.

Кредитните юниони са в някакъв съюз и няма значение на кой юнион ползваш машината. ( Това в като алтернатива на ТД.)
Ами аз ако нищо не правя в офисите на банките, може да ползвам "вируална" банка като Simplii или Tangerine, за кво ми е кредит юниън тогава?
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

miteto написа: Сря Окт 14, 2020 11:16 am
jovani написа: Сря Окт 14, 2020 11:07 am
miteto написа: Сря Окт 14, 2020 10:48 am
Vedren написа: Вто Окт 13, 2020 6:07 pm Само да ти кажа че много банки в Канада като имаш мин. 5000 долара посотяно ти махат всички видове такси. Казва се ол инклузив сметка. Никога за нищо не плащаш такси.
Ха, "много банки". Стара ти е информацията, Хълка. Бяха "много", сега не знам дали има дори и една, която опрощава месечната такса ако държиш някакъв минимален баланс. Само "виртуалните" банки останаха с напълно безплатен чекинг акаунт, ама ти не си фен на "виртуалните" неща, нали Хълка ;)
Много са, Хълката е прав. Освен ако не са ги премахнали в последно време и да гранддедват само съществуващите акаунти.
Доста от банките вече искат фийс, преди опростяваха ако имаш 1000-2000-5000 баланс. Сега искат да имаш моргидж или няколко други продукта с тях, за ти опростят. То голямата далавера, да вземеш с 1% по-голям рейт на моргиджа, че да спестяваш 5 или 10 долара на месец :D
Ако е така, то поне пазят условията на съществуващите акаунти. А моргидж с 1.99% фиксирана лихва за 5 години предлагат ТД и РБЦ, може би и другите. Много малка разлика спрямо алтернатив лендерите.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Mите Симпли и Тангерине не дават подобни услуги като тези с алл инклузив сметка. Виж ги по долу.
Вадил ли банк драфт от Симпли или Тангарин да видиш каква мъка е и колко време отнема по пощата?

Банков бокс да си държиш цености - без пари
Чекове колкото искаш без пари
Сертифицирани чекове без пари
Банк драфтове без пари.
ЕФТ ( електроник фъндс трансфер голями суми без пари )

Кредитна карта в УСД без такси.
По специални Кредитни карти в КАД с много ниска лихва без такса.
По голяма кредитна линия.

За всички тези неща в Бг ще те скъсат от такси.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

miteto написа: Сря Окт 14, 2020 11:16 am
jovani написа: Сря Окт 14, 2020 11:07 am
miteto написа: Сря Окт 14, 2020 10:48 am
Vedren написа: Вто Окт 13, 2020 6:07 pm Само да ти кажа че много банки в Канада като имаш мин. 5000 долара посотяно ти махат всички видове такси. Казва се ол инклузив сметка. Никога за нищо не плащаш такси.
Ха, "много банки". Стара ти е информацията, Хълка. Бяха "много", сега не знам дали има дори и една, която опрощава месечната такса ако държиш някакъв минимален баланс. Само "виртуалните" банки останаха с напълно безплатен чекинг акаунт, ама ти не си фен на "виртуалните" неща, нали Хълка ;)
Много са, Хълката е прав. Освен ако не са ги премахнали в последно време и да гранддедват само съществуващите акаунти.
Доста от банките вече искат фийс, преди опростяваха ако имаш 1000-2000-5000 баланс. Сега искат да имаш моргидж или няколко други продукта с тях, за ти опростят. То голямата далавера, да вземеш с 1% по-голям рейт на моргиджа, че да спестяваш 5 или 10 долара на месец :D
Моята (CIBC) почна да опрощава преди 2 години, ако имаш над 100к инвестирани в тях. “Инвестирани” да се разбира буквално, не мортгиджи или кредитни карти/линии. “Опрощаването” включва и такива неща като махане на 100 кинта годишна цена за определена карта, нелимитирани транзакции и т.н.
Аз никога не съм ползвал чекинг акаунт, който изисква определен баланс, за да не плащаш. От какъв зор да заглобвам пари в чекинг, когато мога да ги инвестирам ?
Последно промяна от roumensp на Сря Окт 14, 2020 12:24 pm, променено общо 2 пъти.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Vedren написа: Сря Окт 14, 2020 11:38 am Mите Симпли и Тангерине не дават подобни услуги като тези с алл инклузив сметка. Виж ги по долу.
Вадил ли банк драфт от Симпли или Тангарин да видиш каква мъка е и колко време отнема по пощата?
Ами нали и аз затова ти казах, че е мъка с кредитните юниъни ако се наложи да ходиш до офиса.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Мите още по голяма мъка е да държиш цености в къщи особено ако изчезнат щото те мързяло да си вземеш депозит бокс нищо че е на 10 км.
По лесно ще извдиш драфт дори да идеш на 10 км. от колкото да чакаш по пощата 3-5 дни.

Представи си че купуваш кола, мотор, злато, валута за 10 000 - 30 000 кад които трябва да платиш днес и човека иска банк драфт. Как ще извадиш този драфт от Симпли или Тангарине за 1 ден?
Последно промяна от Vedren на Сря Окт 14, 2020 2:01 pm, променено общо 1 път.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Vedren написа: Сря Окт 14, 2020 1:49 pm Мите още по голяма мъка е да държиш цености в къщи особено ако изчезнат щото те мързяло да си вземеш депозит бокс нищо че е на 10 км.
По лесно ще извдиш драфт дори да идеш на 10 км. от колкото да чакаш по пощата 3-5 дни.

Представи си че купуваш кола, мотор, злато която трябва да платиш днес и човека иска драфт. Как ще извадиш този драфт от Симпли или Тангарине за 1 ден?
Естествено, ако често вадиш драфтове най-лесно е с "нормална" банка, която има офиси навсякъде.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Е аз за това не хваля Симпли и Тангарине нищо че са без месечна такса.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

Vedren написа: Сря Окт 14, 2020 1:49 pm Мите още по голяма мъка е да държиш цености в къщи особено ако изчезнат щото те мързяло да си вземеш депозит бокс нищо че е на 10 км.
По лесно ще извдиш драфт дори да идеш на 10 км. от колкото да чакаш по пощата 3-5 дни.

Представи си че купуваш кола, мотор, злато, валута за 10 000 - 30 000 кад които трябва да платиш днес и човека иска банк драфт. Как ще извадиш този драфт от Симпли или Тангарине за 1 ден?
В най-близкия клон на CIBC. Чековете на Симпли са безплатни; постоянно ми предлагат безплатни международни преводи
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

На мен ми се е наложило да вадя сертифициран чек 1 - 2 пъти за 10-15 години. Повечето клиенти са обикновенни и им дреме за драфтове и всякакви други екстри. Чекове в Танжерин дават, но такова нещо не съм ползвал от поне 5 години. ЕФТ също го има навсякъде.
Ако от БМО ми наложат такси по сметките дори и при поддържането на определен баланс прехвърлям всички операции на Танжерин и довиждане.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Колкото и да ми хвалите Танджерине не могат да стъпят на малкия пръст на Банка с хиляди офиси из цяла Канада. Написахте 2 мижави услуги ама не пишете за други 6 които аз изброих. Не пишете че чакате по 15-30 мин. Ако искате да говирите с тях по тел.. Не пишете какво става ако си загубите или повредите картата.
Не пишете какво става ако ви трябва кеш и трябва да ходите само на определени машини. Преди бяха само в Канадиън тайър сега вече не знам и къде са. Общо взето много неудобства.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Германски технологичен гигант създава стотици работни места в България

Suse инвестира в хъб за софтуер инженеринг и иновации в София

13 октомври 2020



Изображение

Suse - най-голямата независима организация, разработваща решения с отворен код, обяви че ще инвестира в нов инженерен и иновационен хъб в България. Важна част от екипа за инженерни и иновационни решения на Suse, базираният в София хъб ще се фокусира в разработването на изцяло нови технологични решения с отворен код, които да позволят на клиентите да създават, интегрират и управляват процесите и обемите от работа навсякъде - от ядрото на компанията през локалната и облачната среда.

„За нас е удоволствие да представим иновационния модел на силата на многото в България,“ каза Мелиса Ди Донато, главен изпълнителен директор на Suse. „Тъй като технологиите на Suse са двигател на най-иновативните решения в областта на здравеопазването, през огромни центрове за обработка на данни, до най-мощните суперкомпютри, ще разчитаме на българските инженери да движат процеса на технологична иновация. Този нов хъб за иновации и технологии ще бъде важна част от стратегията ни за ускорен растеж с цел да предостави на клиентите ни най-добрите в класа си технологични решения, чрез разширяване на глобалното ни присъствие и иновации.“

Suse планира центърът да е напълно функциониращ в следващите 6 месеца, като целта е да се разраства и да отвори стотици работни места в следващите 3 години.

Освен в ролята на стратегически център за иновации, съсредоточен в инженерните решения и сътрудничество с общността на експертите в разработката на решения с отворен код, Suse планира да привелече и кадри в областта на дигиталния маркетинг, управление на проекти и други.

Роденият в България Иво Тотев, главен продуктов и маркетинг директор на Suse, който пряко съблюдава стартирането на проекта, каза: „В Suse ние гледаме на България, като локация която прекрасно се вписва в културата на Suse за многообразие, прозрачност и уважение в комуникацията между колеги, клиенти, партньори и общността на специалисти, работещи в сферата на решения с отворен код. Под ръководството на новия директор за България Петър Димов, който идва с ръководен опит в компании, като IBM и HP, талантливите инженери от технологичната и информационна еко система на България ще имат възможността да създават революционни нововъведения за нашите клиенти.“

От 28 години Suse винаги е била водена от отдадеността си към клиентите, които разчитат на компанията за своите стратегически компютърни решения и управление на информационната си среда. Топ 10 на телекомуникационните оператори, 9 от 10 от най-големите авиационни и космически компании и половината от суперкомпютрите в света работят на платформата на Suse. Въпреки глобалната пандемия, в третото тримесечие на финансовата 2020, приходите на Suse се увеличиха с 14% на годишна база, а заявките за едногодишни облачни услуги (Annual Contract Value – ACV) нараснаха с 81%, с което отбелязаха 14 последователни тримесечия на растеж.
https://www.economy.bg/business/view/42 ... -Bylgariya
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

„Шишеджам“ планира нова инвестиция у нас в размер на €25 млн.

Компанията ще произвежда у нас чаши със специално покритите против разпространение на коронавируса и ще предостави безплатно продукта на болниците в страната

14 октомври 2020



Изображение

На срещата между изпълнителните директори на „Шишеджам“ и министър Лъчезар Борисов присъстваха още министъра на здравеопазването д-р Костадин Ангелов, зам.-министрите на икономика и здравеопазването, както и главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев

Турската компания „Шишеджам“ планира да произвежда чаши със специално покритие, както и други стъклени съдове с покритие против разпространението на новия коронавирус. Производството ще бъде в заводите в Турция и в България в завода, който се намира в Търговище. Това стана ясно на среща на изпълнителните директори на компанията в Министерството на икономиката с министър Лъчезар Борисов.

След започване на масовото производство от компанията ще доставят безплатно за болничните заведения в страната произвежданите продукти от стъкло. Компанията планира да реализира продукцията си и за износ, като вече има разрешителни за производство и лиценз от две сертифицирани лаборатории в Турция, а на срещата бе обсъдено и съдействието от българска страна за бърз процес и изпитване и в сертифицирани лаборатории за ЕС.

От компанията обсъдиха с министъра на икономиката и плановете им за нова инвестиция в страната ни в размер на 25 млн. евро, като икономическият министър посочи мерките за подпомагане на инвестициите от страна на държавата.

Представителите на „Шишеджам“ проведоха работна среща и с премиера на Република България Бойко Борисов.
https://www.economy.bg/business/view/42 ... 2%AC25-mln
Последно промяна от SFBG82 на Пет Окт 16, 2020 9:28 am, променено общо 1 път.
Публикувай отговор