Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа: Вто Окт 13, 2020 10:49 am
Kpetrov написа: Вто Окт 13, 2020 10:32 am С лов на тюлени преживяват друг път. Горките, онеправдани и страдащи от системен расизъм преживяват с държавни помощи, а тюлените са им просто екстра, традиция - начин на живот.
Случващото се с Пумпи само го потвърждава.
това само показва, колко не си запознат с реалността. Те наистина преживяват с лов на тюлени. Безплатните жилища не може да се ядат, а месечните помощи се изпиват под формата на сода и алкохол и се изпушват под формата на цигари. Да не говорим, че живеят по 16 души в хол и стая, което меко казано не е за завиждане. Децата масово ходят гладни в дните преди плащане на помощите. Но пък Канада може да се похвали с необятни територии на Север - всяко нещо си има цена.....включително имиграцията в страна, която не те кефи :)
:y: Ха,ха месечните помощи се изпиват под формата алкохол и се изпушват под формата на цигари, а децата им ходят гладни и се бутат по безплатни жилища. Пращат им безплатни заболекари със ставка от незнам си колко на час и аз трябва да плача за което!
Страната ме кефи, но се боя, че е обречена на провал.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Джовани, в свободна страна мога да работя и пиша когато си искам. Всичките глупости, които изписа отгоре нямат особено значение. Първо не ме е съдила асистентка, а офис мениджърката ми, която си позволи да напусне работно си място по средата на деня и после се опита да ме прави на идиот - не се получи, съда реши нещо друго, не в нейна полза. После се опита да ме съди и зъболекар, който работи за мен, и там не се получи: и съда и дентал борда решиха в моя полза. Сигурно и те са корумпирани, за да застанат на страната на "съмнителен и обезпокоителен бизнес какъвто е моя", а ?
А Никол и нейните 1200 кинта са си напълно страведливо решение: тя имаше избор, избра сигурното, получи сигурното. Не става дума за 1200 кинта, а за принципи. Зарад и същите тези принципи ми намалиха поведението в 6 клас, заради същите тези принципи се разправях с офис мениджърката и зъболекаря, заради същите тези принципи се разкрах от Булгаристан, заради същите тези принцими ме втриса, понеже пътувам до София в неделя и нямам избор, заради същите тези принципи си губя времето с разни измислени "хора" тук вече 17 години. Ако знаеш само колко ми се иска да нямам принципи и да мога да си плямпам каквото ми дойде, ама не ядец....
Аз в България нямах избор да не плащам и да работя. Избора беше да платя и да работя или да не платя и да не работя. Ако си в състояние да приравниш това на избор между заплата и процент, то видимо не гледаме със същите очи.
А за давани пари, сестри във връзка, закъсали зъболекари и т.н. - моля те спести ми го, понеже е толкова близко до истината, колкото и всичките ти останли безсмислици тук.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа: Вто Окт 13, 2020 11:05 am ......Страната ме кефи, но се боя, че е обречена на провал......
България - определено, Канада - невероятно много ме съмнява, защото за щастие българите не сме много тук и не можем да влияем на положението особено :D :D :D
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Много хора може би имат негативна представа за етичността в моята професия. Аз не твърдя, че хората, работещи в тази сфера сме изключително етични, но това, което прочетох в последните дни от потребителят Пумпи мога смело да заявя, че е над всякакви граници, които биха се считали за толерантни в моят бизнес.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

pumpy написа: Вто Окт 13, 2020 11:07 am Джовани, в свободна страна мога да работя и пиша когато си искам. Всичките глупости, които изписа отгоре нямат особено значение. Първо не ме е съдила асистентка, а офис мениджърката ми, която си позволи да напусне работно си място по средата на деня и после се опита да ме прави на идиот - не се получи, съда реши нещо друго, не в нейна полза. После се опита да ме съди и зъболекар, който работи за мен, и там не се получи: и съда и дентал борда решиха в моя полза. Сигурно и те са корумпирани, за да застанат на страната на "съмнителен и обезпокоителен бизнес какъвто е моя", а ?
А Никол и нейните 1200 кинта са си напълно страведливо решение: тя имаше избор, избра сигурното, получи сигурното. Не става дума за 1200 кинта, а за принципи. Зарад и същите тези принципи ми намалиха поведението в 6 клас, заради същите тези принципи се разправях с офис мениджърката и зъболекаря, заради същите тези принципи се разкрах от Булгаристан, заради същите тези принцими ме втриса, понеже пътувам до София в неделя и нямам избор, заради същите тези принципи си губя времето с разни измислени "хора" тук вече 17 години. Ако знаеш само колко ми се иска да нямам принципи и да мога да си плямпам каквото ми дойде, ама не ядец....
Аз в България нямах избор да не плащам и да работя. Избора беше да платя и да работя или да не платя и да не работя. Ако си в състояние да приравниш това на избор между заплата и процент, то видимо не гледаме със същите очи.
А за давани пари, сестри във връзка, закъсали зъболекари и т.н. - моля те спести ми го, понеже е толкова близко до истината, колкото и всичките ти останли безсмислици тук.
Както казах, аз лично съм дал 25,000 долара безвъзмездно, за да помогна на човек в твоята професия, която беше купила кабинет 1 месец преди да го затворят с много голям заем от банката. Никога не го бях писал преди, нито смятах че е нужно да се бия в гърдите за този случай, но твоето поведение ме стимулира да го споделя. Ти си мислиш, че да се правят облози и гамблинг с подчинениете си е някакво "принципно положение". Ако се поставиш на мястото на твоята асистентка, ще видиш, че в този случай няма нищо "принципно" - с нейният мижав доход тя се опитва да си хеджва рисковете. А ти, с доходи над 7 пъти по-високи от нейните си готов да вземеш една смешна (отнесено към твоят доход) сума пари, наместо да помогнеш на този човек. И след това се биеш в гърдите, че си бил много "принципен", че се "бориш с пошлостта", че здравето на хората е най-важно за теб.

Виждаш ли каква е разликата между мен и теб? Да, аз може да съм развратник, но никога не съм го криел, не съм се писал за борец срещу несправедливостта, но не бих паднал толкова ниско, че да се циганя за 1200 долара с човек, с който сме работели от 5 години.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

jovani написа: Вто Окт 13, 2020 11:16 am Много хора може би имат негативна представа за етичността в моята професия. Аз не твърдя, че хората, работещи в тази сфера сме изключително етични, но това, което прочетох в последните дни от потребителят Пумпи мога смело да заявя, че е над всякакви граници, които биха се считали за толерантни в моят бизнес.
Само дето всички знаят и е напълно публична информация, че пумпи е Д-р Пумпалов, лицензиран зъболекар в Нунавут и Колорадо, а за джовани знаем една НУЛА и много, ама много самоизтъкване. Ето тук разговора приключва, още преди да е започнал :) Пък ти си пиши, все пак е свободна страна
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

pumpy написа: Вто Окт 13, 2020 11:31 am
jovani написа: Вто Окт 13, 2020 11:16 am Много хора може би имат негативна представа за етичността в моята професия. Аз не твърдя, че хората, работещи в тази сфера сме изключително етични, но това, което прочетох в последните дни от потребителят Пумпи мога смело да заявя, че е над всякакви граници, които биха се считали за толерантни в моят бизнес.
Само дето всички знаят и е напълно публична информация, че пумпи е Д-р Пумпалов, лицензиран зъболекар в Нунавут и Колорадо, а за джовани знаем една НУЛА и много, ама много самоизтъкване. Ето тук разговора приключва, още преди да е започнал :) Пък ти си пиши, все пак е свободна страна
Аз също имам професионална дезигнация, като "лицензиран трейдър" и хора като Мр. Гийк знаят името ми, а други от този форум ме познават лично. Може да видиш автомобилите ми със съответните регистрационни номера в една друга тема, което показва, че и аз не се крия, просто не намирам за нужно да споделям името си в тази тема. Д-р Пумпалов не го познавам лично, така че информацията за него не ми говори нищо, но познавам Пумпи от форума и разговорът с този потребител съвсем не е приключил, поне доколкото това зависи от мен.

Мога да ти напиша името и адреса на зъболекарският кабинет, на чиито собственик помогнах на лични и ако искаш може да отидем заедно да проверим дали това, което написах е вярно или не (м/у другото предишният собственик също е евреин, не че това има някакво значение, в момента същият този човек работи в този кабинет като зъболекар на заплата). Ще те помоля само да не ги безпокоиш, защото не биха очаквали да споделям тези неща в публичното пространство.

Един месец след като бяха купили бизнеса ги затвориха, а компанията, която притежаваше сградата не се възползва от предложението на правителството да получи 50% от държавата и само 25% от наемателя. Така че те плащаха 100% наем, лихви по заемите и заплати на служителите си (част от които се поеха от правителството) в продължение на близо 2 месеца без да имат доходи, а в последствие се наложи да похарчат още много пари, за да инсталират плексигласови и стъклени прегради, специални врати в кабинетите, да си модифицират вентилационната система, за да получат съответните документи и разрешително да отворят отново.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

И да напиша още нещо: примерът ти с корупцията в България е напълно идентичен с това, което правиш ти:

Ако не си бил платил на когото трябва в България, вероятно е нямало да получиш право да работиш на съответното място (по твоята интерпетация на случилото се). Ти си могъл да си потърсиш друго място, но наместо това си платил рушвета доброволно, защото може би не си имал голям избор.

Ако медицинската сестра не се съгласи да работи при условията, които и предлагаш, тя също няма да бъде наета от теб. Тя може да си потърси друга работа, но поради високата безработица в момента, и поради факта, че правителството умишлено излъга много хора да дойдат в Канада нейният избор също може би не е много голям и тя е принудена да започне при условията, които предлагаш ти (прибирайки част от нейният надник в твоят джоб).

Та каква е разликата в тези два случая?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

jovani написа: Вто Окт 13, 2020 12:17 pm И да напиша още нещо: примерът ти с корупцията в България е напълно идентичен с това, което правиш ти:

Ако не си бил платил на когото трябва в България, вероятно е нямало да получиш право да работиш на съответното място (по твоята интерпетация на случилото се). Ти си могъл да си потърсиш друго място, но наместо това си платил рушвета доброволно, защото може би не си имал голям избор.

Ако медицинската сестра не се съгласи да работи при условията, които и предлагаш, тя също няма да бъде наета от теб. Тя може да си потърси друга работа, но поради високата безработица в момента, и поради факта, че правителството умишлено излъга много хора да дойдат в Канада нейният избор също може би не е много голям и тя е принудена да започне при условията, които предлагаш ти (прибирайки част от нейният надник в твоят джоб).

Та каква е разликата в тези два случая?
Разликата Джовани, е голяма. В случая в България говорим за незаконно действие, т.е. искане на подкуп от страна на дръжавен служител. В случая в Канада говорим за пазарна транзакция, която е нормална и законна по целия свят - обявява се работна позиция със заплата Х, кандидатстват хора за които Х е приемливо и всичко е законно.
Това, което се опитваш (неуспешно) да направиш, е да приравниш двата случая, но всъщност изпадаш в logical fallacy от вида "False equivalence".
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

jovani написа: Вто Окт 13, 2020 12:17 pm И да напиша още нещо: примерът ти с корупцията в България е напълно идентичен с това, което правиш ти:

Ако не си бил платил на когото трябва в България, вероятно е нямало да получиш право да работиш на съответното място (по твоята интерпетация на случилото се). Ти си могъл да си потърсиш друго място, но наместо това си платил рушвета доброволно, защото може би не си имал голям избор.

Ако медицинската сестра не се съгласи да работи при условията, които и предлагаш, тя също няма да бъде наета от теб. Тя може да си потърси друга работа, но поради високата безработица в момента, и поради факта, че правителството умишлено излъга много хора да дойдат в Канада нейният избор също може би не е много голям и тя е принудена да започне при условията, които предлагаш ти (прибирайки част от нейният надник в твоят джоб).

Та каква е разликата в тези два случая?
Това са пълни глупости и ако сам не виждаш разликата мога само да те съжалявам. Едното се нарича корупция, другото пазар на труда.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

miteto написа: Вто Окт 13, 2020 12:35 pm
jovani написа: Вто Окт 13, 2020 12:17 pm И да напиша още нещо: примерът ти с корупцията в България е напълно идентичен с това, което правиш ти:

Ако не си бил платил на когото трябва в България, вероятно е нямало да получиш право да работиш на съответното място (по твоята интерпетация на случилото се). Ти си могъл да си потърсиш друго място, но наместо това си платил рушвета доброволно, защото може би не си имал голям избор.

Ако медицинската сестра не се съгласи да работи при условията, които и предлагаш, тя също няма да бъде наета от теб. Тя може да си потърси друга работа, но поради високата безработица в момента, и поради факта, че правителството умишлено излъга много хора да дойдат в Канада нейният избор също може би не е много голям и тя е принудена да започне при условията, които предлагаш ти (прибирайки част от нейният надник в твоят джоб).

Та каква е разликата в тези два случая?
Разликата Джовани, е голяма. В случая в България говорим за незаконно действие, т.е. искане на подкуп от страна на дръжавен служител. В случая в Канада говорим за пазарна транзакция, която е нормална и законна по целия свят - обявява се работна позиция със заплата Х, кандидатстват хора за които Х е приемливо и всичко е законно.
Това, което се опитваш (неуспешно) да направиш, е да приравниш двата случая, но всъщност изпадаш в logical fallacy от вида "False equivalence".
Това са напълно идентични случаи - Пумпи прибира част от парите, определени за медицинска сестра в своят джоб. Медицинската сестра се съгласява на тези условия, защото няма друг избор (няма друга работа), Пумпи сам спомена, че е имал вече 5-6 кандидати за работата, от които само 1 ще бъде нает(а).

Проблемът на Пумпи се нарича "етика" - при над 7 пъти по-висок доход той смята, че е правилно да се възползва от няколко хиляди допълнителни долара, наместо да ги даде на асистентката си, която би имала много по-голяма нужда от тези пари. Прави го защото системата му позволява. След това идва във форума и започва да се бие в гърдите, че се "бори с пошлостта" и че ненавиждал корупцията в България, а пък Канада му отваряла много възможности. Но не на такова мнение би била асистентката му, ако се поставите в нейното положение, пък и самият той сподели, че Никол не била много щастлива от случилото се.

Проблемът не е само на Пумпи, но и на всички вас, които се правите, че не виждате тези неща. Лъжете хората и ги принуждавате в последствие и те да минават по стъпките на медицинската сестра на Пумпи. Ако напишем истината, такава каквато е, даваме шанс на хората да добият реална представа какво ги очаква в Канада, и след това те могат да вземат едно информирано решение дали си струва имиграцията за тях.

Случаи като Пумпи има много, да не кажа че са масова практика, но никога не съм ги виждал описани в брошурите на CIC.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

jovani написа: Вто Окт 13, 2020 12:17 pm И да напиша още нещо: примерът ти с корупцията в България е напълно идентичен с това, което правиш ти:

Ако не си бил платил на когото трябва в България, вероятно е нямало да получиш право да работиш на съответното място (по твоята интерпетация на случилото се). Ти си могъл да си потърсиш друго място, но наместо това си платил рушвета доброволно, защото може би не си имал голям избор.

Ако медицинската сестра не се съгласи да работи при условията, които и предлагаш, тя също няма да бъде наета от теб. Тя може да си потърси друга работа, но поради високата безработица в момента, и поради факта, че правителството умишлено излъга много хора да дойдат в Канада нейният избор също може би не е много голям и тя е принудена да започне при условията, които предлагаш ти (прибирайки част от нейният надник в твоят джоб).

Та каква е разликата в тези два случая?
Майна, ако не виждаш разликите, а работиш с парите на хората, просто майко мила за тези пари..... Сега разлики:
1. въпросната обява (която дъвчите вече повече от година) е от месец май, 2019, или и тогава пазара на труда беше "труден" ;
2. на който не му харесва дадена обява с дадена заплата, просто не се обажда на тази обява;
3. изнудването от увластен служител, не е по избор на изнудвания. Заради съществуващата съдебна система в България, същия няма достъп до никакъв съдебен контрол на действията на въпросния служител; Когато имаш прекратен договор с една РЗОК, нямаш никакъв шанс са подпишеш нов такъв с която и да е друга РЗОК. А в България, през 2002 нямаше друга застрахователна компания, която покриваше зъболекарски услуги в обема, в който го правеше НЗОК. Нямал съм избор.

И да продължавам няма да го видиш, защото се опитваш да докажеш несъществуващото. Дано си по-успешен с колите, гейшите и парите на хората, че просто ми се плаче, като те чета тук.....
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

jovani написа: Вто Окт 13, 2020 12:46 pm
miteto написа: Вто Окт 13, 2020 12:35 pm
jovani написа: Вто Окт 13, 2020 12:17 pm И да напиша още нещо: примерът ти с корупцията в България е напълно идентичен с това, което правиш ти:

Ако не си бил платил на когото трябва в България, вероятно е нямало да получиш право да работиш на съответното място (по твоята интерпетация на случилото се). Ти си могъл да си потърсиш друго място, но наместо това си платил рушвета доброволно, защото може би не си имал голям избор.

Ако медицинската сестра не се съгласи да работи при условията, които и предлагаш, тя също няма да бъде наета от теб. Тя може да си потърси друга работа, но поради високата безработица в момента, и поради факта, че правителството умишлено излъга много хора да дойдат в Канада нейният избор също може би не е много голям и тя е принудена да започне при условията, които предлагаш ти (прибирайки част от нейният надник в твоят джоб).

Та каква е разликата в тези два случая?
Разликата Джовани, е голяма. В случая в България говорим за незаконно действие, т.е. искане на подкуп от страна на дръжавен служител. В случая в Канада говорим за пазарна транзакция, която е нормална и законна по целия свят - обявява се работна позиция със заплата Х, кандидатстват хора за които Х е приемливо и всичко е законно.
Това, което се опитваш (неуспешно) да направиш, е да приравниш двата случая, но всъщност изпадаш в logical fallacy от вида "False equivalence".
Това са напълно идентични случаи - Пумпи прибира част от парите, определени за медицинска сестра в своят джоб. Медицинската сестра се съгласява на тези условия, защото няма друг избор (няма друга работа), Пумпи сам спомена, че е имал вече 5-6 кандидати за работата, от които само 1 ще бъде нает(а).
Остава да разбереш че има разлика между "законно" и "незаконно" и ще осъзнаеш, че не са "напълно идентични".
jovani написа: Вто Окт 13, 2020 12:46 pm Проблемът на Пумпи се нарича "етика" - при над 7 пъти по-висок доход той смята, че е правилно да се възползва от няколко хиляди допълнителни долара, наместо да ги даде на асистентката си, която би имала много по-голяма нужда от тези пари. Прави го защото системата му позволява. След това идва във форума и започва да се бие в гърдите, че се "бори с пошлостта" и че ненавиждал корупцията в България, а пък Канада му отваряла много възможности. Но не на такова мнение би била асистентката му, ако се поставите в нейното положение, пък и самият той сподели, че Никол не била много щастлива от случилото се.
Аз не видях проблем - той и е предложил два метода на заплащане - на процент или твърдо на час. Тя е избрала този, който е решила че е "по-сигурен" за нея, обаче после е видяла че при другия вариант е щяла да изкара малко повече. Тук проблемът е в нейната етика, не тази на Пумпи - защо мрънка за "допълнителните" пари, при положение че е избрала фиксираното и сигурно заплащане? Повечето пари идват с повече риск, точно на теб ли трябва да го обяснявам това?
jovani написа: Вто Окт 13, 2020 12:46 pm Проблемът не е само на Пумпи, но и на всички вас, които се правите, че не виждате тези неща. Лъжете хората и ги принуждавате в последствие и те да минават по стъпките на медицинската сестра на Пумпи. Ако напишем истината, такава каквато е, даваме шанс на хората да добият реална представа какво ги очаква в Канада, и след това те могат да вземат едно информирано решение дали си струва имиграцията за тях.

Случаи като Пумпи има много, да не кажа че са масова практика, но никога не съм ги виждал описани в брошурите на CIC.
Проблемът е в твоя телевизор, защото си решил че ти си единственият рупор на истината. Въобще този ти параграф е доста неясен, CIC не контролират нивата на заплащане в зъболекарските практики, нито етиката на зъболекарите. За сметка натова, Канада има трудови закони които са на светлинни години от тези в България, където всеки може да те изрита от работното място когато си иска и както си иска. Та цялото ти излияние е супер странно като за някой който уж бил "социалист", при положение че трудовия пазар в Канада е доста по-строго контролиран от този в България, който клони повече към "див капитализъм с елементи на корупция и балканска простотия".
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

pumpy написа: Вто Окт 13, 2020 12:53 pm
jovani написа: Вто Окт 13, 2020 12:17 pm И да напиша още нещо: примерът ти с корупцията в България е напълно идентичен с това, което правиш ти:

Ако не си бил платил на когото трябва в България, вероятно е нямало да получиш право да работиш на съответното място (по твоята интерпетация на случилото се). Ти си могъл да си потърсиш друго място, но наместо това си платил рушвета доброволно, защото може би не си имал голям избор.

Ако медицинската сестра не се съгласи да работи при условията, които и предлагаш, тя също няма да бъде наета от теб. Тя може да си потърси друга работа, но поради високата безработица в момента, и поради факта, че правителството умишлено излъга много хора да дойдат в Канада нейният избор също може би не е много голям и тя е принудена да започне при условията, които предлагаш ти (прибирайки част от нейният надник в твоят джоб).

Та каква е разликата в тези два случая?
Майна, ако не виждаш разликите, а работиш с парите на хората, просто майко мила за тези пари..... Сега разлики:
1. въпросната обява (която дъвчите вече повече от година) е от месец май, 2019, или и тогава пазара на труда беше "труден" ;
2. на който не му харесва дадена обява с дадена заплата, просто не се обажда на тази обява;
3. изнудването от увластен служител, не е по избор на изнудвания. Заради съществуващата съдебна система в България, същия няма достъп до никакъв съдебен контрол на действията на въпросния служител; Когато имаш прекратен договор с една РЗОК, нямаш никакъв шанс са подпишеш нов такъв с която и да е друга РЗОК. А в България, през 2002 нямаше друга застрахователна компания, която покриваше зъболекарски услуги в обема, в който го правеше НЗОК. Нямал съм избор.

И да продължавам няма да го видиш, защото се опитваш да докажеш несъществуващото. Дано си по-успешен с колите, гейшите и парите на хората, че просто ми се плаче, като те чета тук.....
Аз не работя с чужди пари, аз съм про трейдър и работя с личният си акаунт и този на брокера.

Единствената разлика, която виждам в двата случая е в ПОЛЗА на България. Защото това, което се е опитал да направи този служител на РЗОК или каквото е там, е било НЕЗАКОННО. И ти си имал възможността да се бориш със законни средства с този проблем. Например да информираш съответните органи на реда и да се опитате да го заловите с белязани пари в момента на подкупа (казвам например, може да е имало и други възможности, не съм запознат с точните процедури в случая).

А в Канада това което ти правиш е напълно законно и медицинската сестра няма никакъв начин да си получи парите, които ти смяташ да прибереш в собственият си джоб. Причината за това е, че лъжете хората от България и целият свят да идват в Канада, за да може в последствие да се възползвате от тяхното положение по напълно законен (но неморален) начин. Тези хора не могат да се борят с този проблем, защото законът не е на тяхна страна, докато в България ти си могъл да се бориш.

Затова казвам, че примерът е в полза на България при напълно идентични други обстоятелства. А наглостта ти идва от това, че се пишеш за борец за справедливост и прокламираш, че това което вършиш е за доброто на хората и твоите пациенти. Ако си беше написал - вижте сега, правя го за пари и гледам да се възползвам максимално от това, което ми позволява законът и правилата на системата за лична облага, тогава бих те разбрал и не бих имал основания да те критикувам.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

jovani написа: Вто Окт 13, 2020 1:15 pm Единствената разлика, която виждам в двата случая е в ПОЛЗА на България. Защото това, което се е опитал да направи този служител на РЗОК или каквото е там е било НЕЗАКОННО. И ти си имал възможността да се бориш със законни средства с този проблем. Например да информираш съответните органи на реда и да се опитате да го заловите с белязани пари в момента на подкупа (казвам например, може да е имало и други възможности, не съм запознат с точните процедури в случая).
Само дето България е най-корумпираната страна в Европейският Съюз, така че да - ако целта е да живееш в много корумпирана страна, ползата е изцяло за България :rofl:
Публикувай отговор